O KRFU KONKRETNO

Ma ne brini nista. Moraitika je tipicno turisticko mestasce. Imas i gde da prosetas a i plaza je sasvim OK. Ima lepsih mesta na Krfu, ali posto ides kolima to i nije vazno. Mislim da kao baza nije lose mesto, jer je pozicija zgodna za obilaske. Lako se stize do grada Krfa (nema serpentina, put je odlican) a mesto je mirno i meni se ucinilo da su cene nesto nize (npr. giros je jedino tamobio 1.5EUR).
Centar mesta, tj glavna ulica je malo dalje od plaze, sto obicno nije slucaj ali je ravno pa se lako stize i pesaka. Skoro je spojena sa mestom Mesongi, koje je malo manje
Pokusala sam da nadjem neku sliku, ali izgleda da nemam nijednu.
Koji smestaj si uplatio?
E sad mi je lakse:D...uplatio sam preko Argusa...nije neki smestaj...mislim na slikama ne izgleda bas nesto....ali nismo nesto zahtevni po tom pitanju(vazno da je cisto)...vila se zove Nikos....za 9 noci , trokrevetni studio 312e.......
 
Mozda ste o ovome pisali,ja ne mogu da nadjem:(-da li se javnim prevozom moze dosta obici na Krfu?

Znam da je bila linija tipa gradskog prevoza iz Dasije ka gradu Krf, pa pretpostavljam da ima i za ostala mesta. Mozda bi ipak trebalo da iscitas sve otpocetka, bilo je dosta dobrih informacija, ja na zalost ne mogu da po pitanju javnog prevoza kazem nesto vise, jer sam bila motorizovana.
 
Sto se tice gradskog prevoza, ja sam bila smestena u Kasiopima i sacam se da je poslednji autobus iz grada isao za Kasiopi oko 5h posle podne. Ne verujem da je situacija mnogo bolja za neka bliza mesta, mozda do 8h uvece. Autobusi su inace super, klimatizovani, udobni, ali... Karta je iz Kasiopija bila cini mi se 1.50e, pre dve godine, u jednom pravcu. Svakako ti preporucujem da iznajmis neko prevozno sredstvo pa da autobus koristis samo dok ne dobijes auto ili motor. Cini mi se da je taj bus isao recimo jednom u sat vremena. Ne znam kako je sa drugim mestima na ostrvu ali ne verujem da je mnogo bolje. Pozdrav
 
Da li neko zna nesto o vilama Marilena i Mirabello (Dassia) i vili Florentina 1 (Barbati) - posebno me zanima da li se nalaze na brdu i koliki je uspon (poredjenje sa slicnim - ulice u BG, na primer Balkanska)?
Zbog uspona sam odustala od vile Ildi (Dassia) i Emilios (Barbati).
 
Koliko se sećam, na Barbatima je sve u usponu i to povelikom, jer ide plaža, pa se popneš gore na put, pa tek onda se još penješ do kuća. Barbati su super kao plaža, ali mesto je potpuno mrtvo. Nama je tamo jedna od najlepših plaža, ali ne onaj deo sa peskom, već deo sa krupnim pljosnatim belim kamenjem. To je ekstra, posebno što je u pozadini lepa šumica. Milina!!!
 
Dragi prijatelji,

Da li neko ima komentar na Dasiu i apartmane Marilena (Perla turs)? U Perlinom katalogu piše da su apartmani 10 minuta od plaze, a na engleskom sajtu 300m (hm, hm).
Nama je bitna lepa priroda, čista voda i mir.
Da li neko zna za rent a car agenciju u Dasiji? Kakve su cene rentiranja?
HVALA!!!
 
Dragi prijatelji,

Da li neko ima komentar na Dasiu i apartmane Marilena (Perla turs)? U Perlinom katalogu piše da su apartmani 10 minuta od plaze, a na engleskom sajtu 300m (hm, hm).
Nama je bitna lepa priroda, čista voda i mir.
Da li neko zna za rent a car agenciju u Dasiji? Kakve su cene rentiranja?
HVALA!!!

Nemam informacije u vezi apartmana, nego mi nije jasna tvoja reakcija vezana za udaljenost smestaja od plaze. Sta je lose u tih 10 minuta, po meni to nije daleko. A ukoliko je udaljenost 300m, tu razdaljinu ces preci i za krace vreme ( 6-7min.)...!?
 
Ma, ne, OK je, i jedno i drugo je kratko, samo što ne prelaziš 300 metara za 10 minuta, zar ne? Pitam se da li su to onda uopste isti apartmani u pitanju...

Nije toliko vazna udaljenost - izgleda da je uspon poprilican, a nikako da pronadjem nekoga ko je vec bio da bih dobila tacnu informaciju.
Sto volim kada u agenciji kazu da je vila na blagom uzvisenju.
 
Koliko se sećam, na Barbatima je sve u usponu i to povelikom, jer ide plaža, pa se popneš gore na put, pa tek onda se još penješ do kuća. Barbati su super kao plaža, ali mesto je potpuno mrtvo. Nama je tamo jedna od najlepših plaža, ali ne onaj deo sa peskom, već deo sa krupnim pljosnatim belim kamenjem. To je ekstra, posebno što je u pozadini lepa šumica. Milina!!!

Hvala!
Bas zato sam i pitala - neko je pominjao brdo pod 60 stepeni pa da proverim.
Meni licno ne smeta, ali ako hocu svima da ugodim bolje da se unapred raspitam.
 
Da li neko zna nesto o vilama Marilena i Mirabello (Dassia) i vili Florentina 1 (Barbati) - posebno me zanima da li se nalaze na brdu i koliki je uspon (poredjenje sa slicnim - ulice u BG, na primer Balkanska)?
Zbog uspona sam odustala od vile Ildi (Dassia) i Emilios (Barbati).

Emilios i Fiorentina 1 su ista kuca podeljena verovatno izmedju brace. Ako pazljivije pogledas sliku, videces - zuti deo Emilios, roze Fiorentina. Uspon je poprilican. Najblizi put do plaze je stepenicama, vrlo strmim. Ne znam sa cime da uporedim. Strmije od Balkanske, cak i od onog stepenista ispod Moskve, ali nije to dugacak uspon. i vredi... plaza je bozanstvena!
 
Za oni koji pitaju za Marilenu...moja sestra bila prošle godine. Vila jeste u brdu, ali ne sećam se da se iko žalio na mnogo veliki uspon. Sigurno znam da nije uspon kao u Barbatima. I nije mnogo daleko od plaže, u stvari, meni u Dasiji ništa nije daleko od plaže...Jeste sa druge strane magistrale, ali procena od 10-ak minuta laganim hodom je ok.
 
jel bio neko mozda u mestu Moraitika???Na ovoj temi nema bas puno o ovom mestu :-(...ja sam vec uplatio ovo mesto od 18.8....onako na slepo:lol:pa cisto da znam sta me ocekuje...


Jedva sam cekala da neko pita za Moraitiku :) Ja sam bila tamo letos sa deckom i mnogo nam je bilo lepo :) Ja ga nagovaram da idemo i ove godine, ali njemu se nesto ne ide, zbog duuugog puta autobusom. Moraitika je slatko, mirno mesto, i ako nisi zamislio ludi provod i zurke non-stop, napravio si dobar izbor! :) E, sad ne znam kako da ti opisem sve to, mesto ima neku dusu. Meni je recimo super sto je ,,glavna ulica`` odvojena od plaze, mozes da se kupas na miru, a ne kao u nekim mestima po Grckoj, plaza odmah pored auto puta, grozno. Mi smo bili u nekoj vili Aqvarius, isto preko Argusa, i cini mi se da je i Nikos bio u ponudi prosle godine. Smestaj nista posebno, ali o.k., mene je recimo fasciniralo sto su nam na svaka dva dana spremali sobu i menjali posteljinu, iako nisu bili obavezni! Divni su i kafici na plazi, mi smo najvise sedeli u Kavuria, ili tako nekako, a u jednom od tih kafica se odrzava uvece ,,Elvis shou``. To je neki Grk obucen kao Elvis, probacu da stavim sliku da vidis, mnogo je smesan, a stranci ga obozavaju! Ne vidi se dobro na slici, ali bolje ishta nego nishta! :wink:
 

Prilozi

  • Picture 115.jpg
    Picture 115.jpg
    21,1 KB · Pregleda: 26
Ovo je deo glavne ulice, to je kuca u kojoj smo mi bili... U nastavku ima finih restorana, a malo dalje ima i veliki supermarket sa nesto povoljnijim cenama, mada generalno, nije skupo ovde :)
 

Prilozi

  • Picture 106.jpg
    Picture 106.jpg
    47,3 KB · Pregleda: 35
Dragi prijatelji,

Da li neko ima komentar na Dasiu i apartmane Marilena (Perla turs)? U Perlinom katalogu piše da su apartmani 10 minuta od plaze, a na engleskom sajtu 300m (hm, hm).
Nama je bitna lepa priroda, čista voda i mir.
Da li neko zna za rent a car agenciju u Dasiji? Kakve su cene rentiranja?
HVALA!!!


Ne znam sta da ti kazem, od svih mesta na Krfu jedino gde ne bih bila je Dasia, ne znam zasto ali meni se to meste uopste ne svidja.

Mada na Krfu i nije toliko bitno gde ste smesteni, ako uzmete rent-a-car, obilazak celog ostrva je prava stvar... autobus nisam koristila, jer imaju neki cudan red voznje. Ako volite prirodu zaista cete uzivati, ali ponavljam samo ako budete imali auto ili motor.

Mnogo je jeftinije nego da preko agencija placate izlete....
 

Back
Top