Novogodišnja dekoracija doma

ja sam ove godine resila po prvi put da u dnevnu sobu ubacim prirodnu jelku :) e sad, hajmo saveti, rasadnici, cene, zna li neko? :lol:

Ja sam svake godine, evo unazad 20 godina samo prirodnu. Daje neki poseban smek za novu godinu. Postavi ispod nje samo neki ukrasni papir da ti se ne raznose iglice, a ako je redovno prskas svezom vodom kroz onu pumpicu sto rasprasuje onako, neces ni imato toliko problema sa iglicama. Obavezno s busenom uzmi, makar je kasnije na terasi zasadila u veliku saksiju, pa moze da ti posluzi za jos koju novu godinu bez problema. Stavi humusa u busen da se ne osusi....
 
img39b_large.jpg
tumblr_lv2m8uXG7e1qgl14po1_500_large.jpg
 
Dodatne dekoracije:

Postoje ukrasi (kuglice) koje ostanu neupotrebljene jer se možda bojom ili stilom jednostavno ne uklapaju na vašu jelku.
Napravite jednostavan a efektan aranžman od njih: skupite višak kuglica i stavite ih u prozirne vaze ili čaše za vino, martini...
Čaše možete postaviti na stalak za torte ili na samu površinu na kojoj će stajati, a na kraju oko njih razbacajte kuglice ili raznobojne perlice.
Za kraj dodajte još nekoliko sveća i dekoracija je gotova.

ukrasi-u-ciniji1.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
predivne slike odista..
podsećaju na lepa vremena..

sredinom 70-tih bilo je lepo biti dete i čekati novu godinu..
bilo je lepo gledati kako se svetlost sveća prelama kroz kristalne čaše i baca sjaj na lica roditelja i njihovih veselih prijatelja..

miris borovine, bacanje komadića vate po jelci na kraju kićenja, teški paketi prepuni igračaka koje mogu da rade svašta, izglancan parket, izglancan nameštaj, počešljane froncle na tepihu, crnobeli čkalja na prvom programu, dragan i milena na drugom.. ćale sa zulufima, u meklaud bundi, sa snegom u kosi unosi pečeno prase i trese cipelama..teča koji priča viceve od kojih se svima tresu stomaci, na filipsovom gramofonu sa poklopac-zvučnikom vrti se ploča od demis rusosa tek donešena iz nemačke..buljuk dece u raznobojnim čarapama se zavukao u veliku kartonsku kutiju i unutra prave "kuću"..napolju pada sneg kao da neko sa neba trese perje po žutim lampama, tek postavljenim u ulicu mog detinjstva, ušuškanog u tu sliku da se nikad više ne odšuška..
 

Back
Top