Новинар Нове С о Бадњем дану: Православолибани пале ломаче, мисле да је Свети Сава добио име по Сави Ковачевићу

****BROZOVI TALIBANI NE PROPUSTAJU NIJEDNU PRILIKU DA SE PROSRU PO NAMA SRBIMA!*****
JOS AKO MOZE NA NEKI NAS SVETI DAN, JOS BOLJE!
Prvo sam sve ove novinare branio kako im je to posao, itd....NE, OVAJ JE IDEOLOSKI ANTI-SRBSKI OBRADJEN!
On VERUJE u razaranje SRBA i ceka ZLATNU LIMIJARDU!
koju su mu drvodelje obecale, al...OBECANJE LUDOM RADOVANJE!

HOHOHOHOHOHO!!!!


https://www.politika.rs/scc/clanak/...-ime-po-Savi-Kovacevicu#comment-message-modal

Новинар Нове С о Бадњем дану: Православолибани пале ломаче, мисле да је Свети Сава добио име по Сави Ковачевићу​


677z381_Screenshot_3-65990e87407e2.png

принтскрин
Грађански покрет Браво позвао је градске власти Новог Сада да ангажују надлежне службе како би се на Бадњи дан, на Клиси као и у осталим деловима Новог Сада “онемогућило паљење гума и великих ломача”.
У саопштењу овог покрета се каже да “већ годинама, групе неодговорних грађана праве велике ломаче у новосадском насељу Клиса и при томе за потпалу користе старе аутомобилске гуме, чиме на најгори могући начин загађују околину.”


Додаје се кош и како “користе и пале више кубика дрва која би била много кориснија да су уступљена социјално угроженим породицама.”
На ово саопштење је реаговао новинар Нове С, Жељко Вељковић:
“Сад кад дрекну православолибани, да је то наша традиција. А ломаче реално пале задњих 5-6 година, три прста подижу откад први пут видели Вука Драшковића, спојили их у позицију за сољење откад је измишљена Даница Црногорчевић, за Божић чули 1989. а до 1987. мислили да је Свети Сава добио име по Сави Ковачевићу. Амиљ.”


3.png
Potomci Titinih komunjaraa
:D
 
Jel ovo skromno i hriscanski?
А да ли си ти вјерујући, да ли сваке недеље идеш на Литургију, да ли држиш постове, па да имаш неког основа да поставиш овакво питање мада и тад то крши ону заповијест не суди, односно не осуђуј друге.
Шта нам говори овај догађај:

6. А кад Исус бјеше у Витанији у кући Симона губавога,
7. Приступи му жена са алавастровом посудом мириса скупоцјенога, и изли на главу његову када сјеђаше за трпезом.
8. А кад ово видјеше ученици његови, негодоваше говорећи: Чему ова штета?
9. Јер се могаше овај мирис продати скупо и дати сиромасима.
10. А разумјевши Исус рече им: Што ометате жену? Она учини добро дјело на мени.
11. Јер сиромахе имате свагда са собом, а мене немате свагда.

Дакле, шта је скромно, а шта претјерано кад је у питању прослављање Бога, хришћани су позвани на скромност, али то је првенствено на личном плану.
Зато људи не падајте у замку да осуђујете ближње, поготово због њиховог начина прослављања који у суштини никога не вријеђа.
 
А да ли си ти вјерујући, да ли сваке недеље идеш на Литургију, да ли држиш постове, па да имаш неког основа да поставиш овакво питање мада и тад то крши ону заповијест не суди, односно не осуђуј друге.
Шта нам говори овај догађај:

6. А кад Исус бјеше у Витанији у кући Симона губавога,
7. Приступи му жена са алавастровом посудом мириса скупоцјенога, и изли на главу његову када сјеђаше за трпезом.
8. А кад ово видјеше ученици његови, негодоваше говорећи: Чему ова штета?
9. Јер се могаше овај мирис продати скупо и дати сиромасима.
10. А разумјевши Исус рече им: Што ометате жену? Она учини добро дјело на мени.
11. Јер сиромахе имате свагда са собом, а мене немате свагда.

Дакле, шта је скромно, а шта претјерано кад је у питању прослављање Бога, хришћани су позвани на скромност, али то је првенствено на личном плану.
Зато људи не падајте у замку да осуђујете ближње, поготово због њиховог начина прослављања који у суштини никога не вријеђа.
Ne lupaj nego se bori za veru.
Bori se da je ne isprljaju, digni glas koji si trebao dici odavno.
Ne da se uvlacis bosancerosima sa parama koji puste baju na sav glas .
 
Ne lupaj nego se bori za veru.
Bori se da je ne isprljaju, digni glas koji si trebao dici odavno.
Ne da se uvlacis bosancerosima sa parama koji puste baju na sav glas .
Мир Божији, Христос се роди! :D
Као што рекох, не могу ја исправљати друге, кад нисам исправио ни самог себе, не могу судити другима, а да не осудим себе.
Што се тиче овог паљења гума на Бадњи дан, то свакако не подржавам, не знам уопште о чему се ради. То свакако није никакав "босанчероски" обичај, јер нигдје у Босни тога нема, Бадњак се пали искључиво код храмова и то само храстово или церово дрво.
 
Мир Божији, Христос се роди! :D
Као што рекох, не могу ја исправљати друге, кад нисам исправио ни самог себе, не могу судити другима, а да не осудим себе.
Што се тиче овог паљења гума на Бадњи дан, то свакако не подржавам, не знам уопште о чему се ради. То свакако није никакав "босанчероски" обичај, јер нигдје у Босни тога нема, Бадњак се пали искључиво код храмова и то само храстово или церово дрво.
Nauci onog ko ne zna.
Eto mozes tako posmatrati situaciju, ne da ih ispravljas nego da ih naucis.
To je hriscanski, Isus je putovao da bi ucio narod, propovedao veru, propovedaj i ti.

Potrudi se da nadjes ovakve neprimerene snimke, pa se predstavi kao pop
i osudi ovakvo ponasanje, kazi im kako treba.
 
Nauci onog ko ne zna.
Eto mozes tako posmatrati situaciju, ne da ih ispravljas nego da ih naucis.
To je hriscanski, Isus je putovao da bi ucio narod, propovedao veru, propovedaj i ti.
Како да неког научим кад сам и ја неук, кад свакодневно правим грешке?
 
Ovi što pale gume i jesu niža bića, ne pripadanje njima ne čini te elitom nego naprosto čovekom.
Ето добро је и поучно чути и овакве ставове, да има људи и нижих бића (животиња или шта већ то значило) које разликују само ивакве тривијалне ствари. ;)
 
СРАМ ГА БИЛО! Он тако о најстаријем и најсветијем народу на Свету??! СПАЛИТИ ГА ТРЕБА ЖИВОГ!
nismo ni bolji ni gori od drugih....svaki narod je proizvod istorijskih okolnosti u kojima je živeo...mi smo zbog ropstva pod Turcima.propustili neke kulturne pokrete koji su reformisali zapadnu Evropu.......imamo u odnosu na zapad manje racionalnosti a više naivnosti i hrabrosti...više paranoje i više gostoljubivosti...manje empatije za najbliže....

nije elita neko ko se podsmeva svom narodu....podsmevanje ie izraz snobovskog primitivizma.
 

Back
Top