Нови радари на улицама!

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.775

СВИ ДЕТАЉИ О НОВИМ РАДАРИМА КОЈИ СУ СЕ ПОЈАВИЛИ НА ВИШЕ ЛОКАЦИЈА У ГРАДУ​

Нови радари (Dual Redflex – снима 6 трака) почели су са радом у Новом Саду. Возите пажљиво. – објавила је Инстаграм страница ns_kriticni_vozaci​

У наставку погледајте видео и сазнајте све детаље о новим радарима:

Укратко - поставе играчку и оду. Далеко се теже уочава из даљине. Немојте да вас завара што је ово у Новом Саду. Не сумњајте да ће бити широм Србије.
Нема полицијских смена, ради стално и само премештају.
Лично сам јуче видео. Да ли сте и ви негде запазили?
 
Изгледа да си само у Босни и Србији уопште и био :roll:

Да те обавестим - све новотарије код нас видиш, то је све практично преписано са запада.
Почев од увођења еуро стандарда па на даље.
 
Ја сам видео овакав радар једном на улици, отприлике након што је ова емисија емитована.

Радар стоји на постољу, а полицајац није био близу њега. Може да снима 4, 5 или 6 трака истовремено у одласку и доласку.

Након тога га нисам виђао.
 
I ovo je glupost sto su sa 60 u naseljenom smanjili na 50, tacno kad vozim vidim koliko to gusi tempo voznje i da su to uveli da bi samo pecali na radare i pisali kazne, srecom zadnji put sam platio kaznu pre nekih 12 godina.
Не само да гуши темпо вожње, већ и не прија мотору.

Мотор са унутрашњим сагоревањем је конструисан тако да најбоље ради када се креће брзинама од 60 и више километара на час. Хлађење мотора је побољшано, јер поред хладњака, струјање ваздуха одводи топлоту. Сам мотор је направљен тако да тада има оптималну радну темепратуру, а која је потребна за оптималан рад. Старији аутомобили су трошили најмање горива при брзини од 60 км/ч у четвртом степену преноса, који је у већини случајева био највиши степен преноса у мењачкој кутији. При тој брзини отпор ваздуха није превише велики што исто утиче на потрошњу.

Спуштањем брзине на 50 км/ч, добар део савремених аутомобила захтева враћање у трећи степен преноса, јер вожња у четвртој брзини и није толико растерећујућа за мотор, пошто пада број обртаја, па је при сваком повећању успона, потребно вратити у трећу. Код јачих аутомобила, пријатније је возити у трећој при 50 км/ч, него у четвртој. То опет утиче на потрошњу.

Када се брзина обори на 30, тада имате дилему да ли да возите у другој или трећој брзини. У другој вам се чини да је на превише обртаја, а у трећој као да се помало гуши
 
Не само да гуши темпо вожње, већ и не прија мотору.

Мотор са унутрашњим сагоревањем је конструисан тако да најбоље ради када се креће брзинама од 60 и више километара на час. Хлађење мотора је побољшано, јер поред хладњака, струјање ваздуха одводи топлоту. Сам мотор је направљен тако да тада има оптималну радну темепратуру, а која је потребна за оптималан рад. Старији аутомобили су трошили најмање горива при брзини од 60 км/ч у четвртом степену преноса, који је у већини случајева био највиши степен преноса у мењачкој кутији. При тој брзини отпор ваздуха није превише велики што исто утиче на потрошњу.

Спуштањем брзине на 50 км/ч, добар део савремених аутомобила захтева враћање у трећи степен преноса, јер вожња у четвртој брзини и није толико растерећујућа за мотор, пошто пада број обртаја, па је при сваком повећању успона, потребно вратити у трећу. Код јачих аутомобила, пријатније је возити у трећој при 50 км/ч, него у четвртој. То опет утиче на потрошњу.

Када се брзина обори на 30, тада имате дилему да ли да возите у другој или трећој брзини. У другој вам се чини да је на превише обртаја, а у трећој као да се помало гуши
Odlicno objasnjeno!
 

Back
Top