Novi ogromni krst u Skoplju

Ne vidim zašto to rade, hoće da izazovu građanski rat ne razumem...to je isto kada bi neko podiga LGBTQ+ grb, monument, spomenik, šta god...tim lgbt fanaticima je to ok ali drugima nije. Bolje da ostave religiju i ta sranja kad su sami u 4 zida.
Stvarno te ne razumem,evo ja sam hriscanin koji u skladu sa Biblijom ne koristim verske simbole ali stvarno me ono "vadi iz koze"tvoj pokusaj da pomenutog krsta stavis u rang bilo koje ped...pardon, lezb...uuups,hteo sam reci gey reklamne aktivnosti.
 
Stvarno te ne razumem,evo ja sam hriscanin koji u skladu sa Biblijom ne koristim verske simbole ali stvarno me ono "vadi iz koze"tvoj pokusaj da pomenutog krsta stavis u rang bilo koje ped...pardon, lezb...uuups,hteo sam reci gey reklamne aktivnosti.
Znaš da sam u pravu, nekome tvoj verski simbol predstavlja problem.
Ratovi se ne vode zbog religija, nego interesne grupe zloupotrebljavaju religiju da bi plasirali mržnju i počinjali ratove.
Da nema religije ne bi bilo ni rata. Znaš da je istina, ne negiraj je. Islam religion of peace...
niko nikome ništa ne nameće , jednostavno je , uzmi ili ostavi , ako ti smeta , znači tolerancija nula msm velika nula je onaj uvredljiv,ničim izazvan
Ne može tako, ne funkcioniše svet tako. Nameće se svima nešto, prso je narod. Meni ne smeta, ali mentalnom narodu nameću se razne stvari i hiljade i hiljade religija i bogova i kojekakvih ostalih sekti.

Dignu ljudi krstaču i misle da će krstača da širi neku magiju isusovu ili ne shvatam ni sam poentu toga...šta, mi smo religiozni, digli smo krst. Ovde vlada pravoslavlje, vi islamisti niste dobrodošli, idite u dzamiju, i onda seča glava nastupa...
 
može tako, ne funkcioniše svet tako. Nameće se svima nešto, prso je narod. Meni ne smeta, ali mentalnom narodu nameću se razne stvari i hiljade i hiljade religija i
greška , prvo niko ništa ne kome na silu ne nameće, niti neko nekoga tera da promeni veru
drugo , po tebi , i "onaj što nešto nameće" , je proizašao iz naroda
Screenshot_20240421-003022-117.png
 
Poslednja izmena:
Naravno. Zbog čega bi se neko još i pravdao?
Da, ali razumem da je ljudima neobicno. Krst je poprilicno veliki, nismo navikli na tako nesto uocljivo.
Medjutim, Austrija je tradicionalno katolicka drzava, Makedonija pravoslavna, Turska islamska, bez obzira na sekularnost, pa nema sta da se mnogo cudimo ako u tim drzavama preovladavaju simboli tih religija.
I to ne znaci da u tim drzavama ne zive i ljudi drugih veroispovesti i da nemaju svoja religijska obelezja.
To je jednostavno tako.


Licno mislim da je taj krst prevelik i estetski odudara, ali nekim buducim generacijama ce to biti nesto normalno i na sta su navikli.
 
Znaš da sam u pravu, nekome tvoj verski simbol predstavlja problem.

Da nema religije ne bi bilo ni rata. Znaš da je istina, ne negiraj je. Islam religion of peace...

Ne može tako, ne funkcioniše svet tako. Nameće se svima nešto, prso je narod. Meni ne smeta, ali mentalnom narodu nameću se razne stvari i hiljade i hiljade religija i bogova i kojekakvih ostalih sekti.

Dignu ljudi krstaču i misle da će krstača da širi neku magiju isusovu ili ne shvatam ni sam poentu toga...šta, mi smo religiozni, digli smo krst. Ovde vlada pravoslavlje, vi islamisti niste dobrodošli, idite u dzamiju, i onda seča glava nastupa...
Tebi tako smeta krst al zato mi ostali moramo da se divimo tvojim raketama. Auuuuuuuu.
 
Znaš da sam u pravu, nekome tvoj verski simbol predstavlja problem.
Mozda me nisi dobro procitao - ja ne koristim apsolutno nikakve verske simbole jer to nije deo moje verske prakse .
E sad mi reci dali to po tebi znaci da moje hriscansko ubedjenje doticnima ne pravi nikakav problem ili da su mozda moji fanovi , ono bas blistaju od radosti i srece sto sam ja hriscanin ???
 
Koliko agresije protiv jednog krsta. I onda su vernici agresivni.. :lol:
Ja nemam ništa protiv religijskih simbola nego mi prosto nije lep. Lični ukus. Šta tačno dobijaš (ružnim?) 66metarskim metalnim krstom usred grada? Npr. ona statua u Riu mi deluje lepo i na lepom mestu. Ovo mi deluje nekako usiljeno. Ali ok. Meni svejedno. Ne zivim tu i nije građano od mojih para 🙂.
 

Back
Top