Novak Djokovic najveci sportista svih vremena

Trinaest godina je isto tako vladao Aleksandar Kareljin. Proglašen najboljim rvačem dvadesetog veka. Ima tonu olimpijskih zlata.

Ne moze da se mjeri jer Nole samo ima 13 godina dominacije a kontinuiteta da je na svakom tuniru medju makar polufinale ima 17 godina a i dalje je broj 1 na svijetu i taj broj ce samo da raste,ovdje nema saigraca pa ako se povrijedis i nema te pola sezone ili cijelu pa se vratis u finale osvojis titulu kao Messi ili Ronaldo pa si glavna faca,ovdje zamjene nema povreda ti sve upropasti nema ispravke niti slepanja uz druge
 
Ne moze da se mjeri jer Nole samo ima 13 godina dominacije a kontinuiteta da je na svakom tuniru medju makar polufinale ima 17 godina a i dalje je broj 1 na svijetu i taj broj ce samo da raste
Bez Nadala i Federera, ostali su samo prašinari kao "konkurencija" njemu. Kareljin je kralj nad kraljevima. :D
Ne postoji sportista u rvanju koji je oborio njegov niz rekorda.
 
Najveći tenisač da. Uzet toliko trofeja pored zvijeri kao što su Nadal i Federer čini ga najvećim. Čovjek dominira u individualnom sportu, koji je fizički jedan od najzahtjevnijih. To ga čini među najveće sportaše svakako. Stvar je u tome što ne postoji kantar koji će izvagat ko je najveći sportaš, jer se sportovi ne mogu uspoređivat. Neko će reći da je to Hiršer u skijanju, Đordan u košarci, da je to Mesi ili Muhamed Ali, ima puno puno velikih sportaša koji su obilježili svoje ere i koji su bili najveći u različitim sportovima.
 
Aleksandar Kareljin je bio pun PEDs kao i mnogi drugi iz tog vremena u SSSRu, veliki sportista bez obzira na to ali bez PEDs bi njegov rezultat bio daleko manji.
Šta sve moderni sportisti (a to je za svaku moguću disciplinu) drndaju da bi bili bolji, a sve je dozvoljeno u određenoj meri kako bi se obarali rekordi jer nikome nije zabavno kad se rekordi ne menjaju. Sport je postao žestok profit i svašta im se dozvoljava.
 
Najveći tenisač da. Uzet toliko trofeja pored zvijeri kao što su Nadal i Federer čini ga najvećim. Čovjek dominira u individualnom sportu, koji je fizički jedan od najzahtjevnijih. To ga čini među najveće sportaše svakako. Stvar je u tome što ne postoji kantar koji će izvagat ko je najveći sportaš, jer se sportovi ne mogu uspoređivat. Neko će reći da je to Hiršer u skijanju, Đordan u košarci, da je to Mesi ili Muhamed Ali, ima puno puno velikih sportaša koji su obilježili svoje ere i koji su bili najveći u različitim sportovima.

Dzordan nema ni 10 godina dominacije i to igrao je u najacem timu imao pomoc svih plus publiku ,jeste najveci kosarkas poredit ga sa Noletom je smijesno.Muhamed Ali je vise uticajna licnost van sporta bio,zrtva politike ali kao sportista pa on nije bolji ni od Rej Robinsona ni od Tajson posebno na vrhuncu za Tajsona je lak zalogaj al opet i njega poredit sa Noletom je smijesno
 
Nole i objektivni kriterijumi

-Prvi kriterijum je vec naveden u prvom komentaru

-Igrac koji ima ne samo medjusobno bolji skor od svih rivala najvecih sto jedino ima jos Felps u plivanju ali Felps nema medije koji ga 2 decenije satanizuju niti publiku koja ga otvoreno mrzi,plus Nole je svaki moguci tunir osvojio,npr Dzordan u kosarci nema najvise titula a ni poena npr

-Nole je u najskupljem sportu najveci ikada i to dolazeci iz siromasne zemlje koja je bila pod sankcijama nije imao oca milijardera kao vecina tenisera da mu napravi privatnu elitnu akademiju nego je sa 12 otisao za Minhen dok su ova dvojica u svojim zemljama odrastali imali sve uslove u rodnim gradovima i svu podrsku medija, publike,I pored svih prepreka najaci je znaci i tu nema premca

-Nole je igrac koji je uspio da bude najveci ikada a da pritom kraj sebe nema najace sponozore u sportu kao npr Adidas,Nike,Puma ili auta Audi, Mercedes ili satovi Rolex ili banke najace ili kazina najaca, daleko od toga da Nole nije imao ok sponozore ali mnogo slabije od svojih rivala najvecih u tenisu a da ne pricam o fudbalerima i kosarkasima


- Nole je mentalno najaci igrac u istoriji bilo kojeg sporta,nemate vece pobjede u jednom mecu nego kada je Nole 2 puta pobjedio Federera u polufinalu i finalu grendslema spasavajuci 2 mec lopte na servis Federera a pritom je imao i 20 hiljada ljudi da mu zvizde cijeli mec, provociraju ga i aplaudiraju na svaku njegovu duplu gresku


-Cak su na mnogim americkim fakultetima profesori psihologije navodili Noleta kao psihicki najaceg sportistu ikada a mogli su komotno navesti i Dzordana ili Alija koji vaze za mentalne gromade niti su tim profesorima Ali i Dzordan manje mili od Djokovica to sigurno nisu nego su to krajnje objektivno zakljucili


Zakljucak - Nole nije imao nijednu olaksavajucu okolnost u svojoj karijeri nego sve otezavajuce okolnosti jedino sto mogu da mu nadju kao kobajagi lakocu neku je to sto Federer i Nadal vise ne igraju,a nece vecina posteno da kaze da je upravo Djokovic oba ta igraca na vrhuncu njihove moci i slave dobijao da ih je teniski istraumirao i unistio im volju za tenisom to najbolje Federer zna koji je mec lopte i dobijene meceve gubio od Noleta jos na Wimbldonu
 
Poslednja izmena:
Preko 13 godina dominacije u jednom sportu i 17 godina kontinuiteta i redovnog igranja polufinala i finala na svim turnirima to niko nije imao ni u jednom sportu, plus u pojedinacnom sportu bez pomoci saigraca, solo na terenu
Ne znam, medju najvecim svakako ali bas najveci to je bas tema za diskusiju.

Evo ja cu samo uhvatiti poredjenje, to bi isto bilo kao kada bi neko(navodim primer), za Serenu Williams tvrdio da je najbolja sportasica svih vremena. A, zamisli u toj konkurenciji su jos Flo-Jo(vec ured 40 godina drzi svetske rekorde na 100 i 200 metara, neki ce reci, umrla mlada zbog dopinga i slicno), pa onda recimo Ilejn Thopmson, zadnje dve Olimpijade 6 trka 6 zlata, 100, 200 i stafeta 4x100 uz srusen Olimpijski rekord na 100 metara i verovatno napada i sada Olimpijska zlata u Parizu, pa onda recimo Mikaela Shifrin, vise ne znam ni sta je sve osvojila u skijanju, u principu sve osvojila a sto je najbolje u svemu tome skijace najmanje jos 5 godina na najvisem mogucem nivou ako je zdravlje posluzi. Ima tu jos kandidatkinja ja sam se setio samo nekih.

Tako isto u muskom sportu kada se prica o najboljem ne mozes a da ne pomenes jednog Bolta(licno za mene a i za pokojnog Duska Koraca ikona sporta ne samo atletike), pa onda ovog malog Duplantisa, koji ce jos dugo cuda praviti, pa onda Jordan, pa Muhamed Ali(zbog svega vezano uz njega), pa legendarni Stenmark, pa koliko god ga mi ne volili Phelps, covek je napravio cuda i to treba priznati.

Novaka obozavam i mislim da nikad necemo mi kao narod imati nekog kao on ali vrlo je upitna konstatacija da je najbolji sportista ikada.
 
Poslednja izmena:
Ne znam, medju najvecim svakako ali bas najveci to je bas tema za diskusiju.

Evo ja cu samo uhvatiti poredjenje, to bi isto bilo kao kada bi neko(navodim primer), za Serenu Williams tvrdio da je najbolja sportasica svih vremena. A, zamisli u toj konkurenciji su jos Flo-Jo(vec ured 40 godina drzi svetske rekorde na 100 i 200 metara, neki ce reci, umrla mlada zbog dopinga i slicno), pa onda recimo Ilejn Thopmson, zadnje dve Olimpijade 6 trka 6 zlata, 100, 200 i stafeta 4x100 uz srusen Olimpijski rekord na 100 metara i verovatno napada i sada Olimpijska zlata u Parizu, pa onda recimo Mikaela Shifrin, vise ne znam ni sta je sve osvojila u skijanju, u principu sve osvojila a sto je najbolje u svemu tome skijace najmanje jos 5 godina na najvisem mogucem nivou ako je zdravlje posluzi. Ima tu jos kandidatkinja ja sam se setio samo nekih.

Tako isto u muskom sportu kada se prica o najboljem ne mozes a da ne pomenes jednog Bolta(licno za mene a i za Duska Koraca ikona sporta ne samo atletike), pa onda ovog malog Duplantisa, koji ce jos dugo cuda praviti, pa onda Jordan, pa Muhamed Ali(zbog svega vezano uz njega), pa legendarni Stenmark, pa koliko god ga mi ne volili Phelps, covek je napravio cuda i to treba priznati.

Novaka obozavam i mislim da nikad necemo mi kao narod imati nekog kao on ali vrlo je upitna konstatacija da je najbolji sportista ikada.

Ja to za Noleta ne govorim navijacki,a jesam navijac Noleta ali sam realno uzeo u obzir sve parametre,on nema konkurenciju respekt prema svima
 
Najveca era u istoriji muskog tenisa je Nole,Fedex,Rafa dok Serena je igrala u jednoj od slabijih era,najaca era u istoriji zenskog tenisa je Evert,Graf,Navratilova.Nole je u najvecoj eri ikada dominirao


Messi i Ronaldo respekt al najveca era u istoriji fudbala je bila od 1986 do 2004 tada je bilo najvise legendi i velikih igraca u svim reprezentacijama,rekordi Mesija i Ronalda su ludacki tacno al ne u najacoj eri
 

Back
Top