Novak Đoković _II

Evo moje najveće zamerke Đokoviću:

Ispovest Đokovića: "Osetio sam da hoću da napustim tenis"

Novak se u intervjuu sa Džefrijem Kacenbergom vratio sedam–osam godina unazad, kada ga je mučio lakat.

"To je bilo 2017. godine, osetio sam to još 2016, ali sam nosio tu povredu lakta i bio sam uvek protiv tableta protiv bolova, nisam voleo, ali sam morao da ih koristim. Siguran sam da mnogo sportista može da se poveže s ovim. Ljudi očekuju da igraju, oni kupuju karte i možda je ovo jedino šansa da vas gledaju i uvek mislite – želim da budem tamo, ne želim da razočaram ljude, sebe, familiju. Nosio sam povredu, pogoršavala se", rekao je Đoković. Zatim je dodao:

"Ubio sam taj svoj bol, a shvatio sam na Vimbldonu u četvrtfinalu da ne mogu da serviram, da ne mogu da podignem ruku, znao sam da je gotovo i da je to momenat kad moram napraviti neke radikalne promene. Izbegavao sam operaciju po svaku cenu, a kada sam posle Vimbldona završio, uzeo sam odmor i nisam hteo da igram. Pokušao sam da se izlečim, trenirao sam za novu sezonu, osetio sam bol ponovo, otišao sam da igram u Australiji i shvatio sam da moram na operaciju. Uradio sam to i šest nedelja kasnije sam se vratio".

Tražio je alternativne načine da izleči povredu, ali operacija je bila neizbežna.


"Plakao sam posle operacije, ne zbog bolova, već jer sam izneverio sebe. Moja filozofija kaže da izbegnem operaciju, da uradim sve što mogu da ne odem ‘pod nož’, a mama mi je bila tu. Rekao sam joj 'Mama, izneverio sam sebe', ona me tešila i rekla da je to normalno i da to svi rade.

Ovo su baš idiotluci, sam sebe je sabotirao zbog svojeg sujeverja i antinaučnog uverenja.

Okružio je sebe folirantima i potpuno im veruje. Ali iskreno, ovakav fanatizam, ponekad i pogrešno usmeren, je ono što je od njega napravilo GOATa.
 
Dobra MILFara ova... Ne krivim Nola :D
Haha haha hebo bi je nešto pitat.Pored one njegove beskvrne gospe nije njemu ništa za zameriti.
Šta god uradi uvek će biti šampion.Ali ovaj poraz od ovog talijana je kladioničarska bagra umešala prste.Nikakva njegova kriza ili slično.Novak je zver i teško gubi mečeve ako se igra fer.Ali ko još više igra fer ako se zelene novčanice pojave u igri.
 
Inace zanimljivo je kako ga u poslednje vreme peru bas Italijani? Moguce je im se ishrana sastoji od pizze i spageta koji sadrze velike kolicine glutena u sebi. Tokom meca oni se znoje i emituju taj gluten iz sebe i time remete Nolovu harekrisna sinhronizaciju sa univerzumom. Koncentracija mu pada i on gubi meceve.

Nije dobro...

Možda je morao jbg kladionice su danas glavna mafija u svetu .
Siner osvaja pustinju.
 
Evo moje najveće zamerke Đokoviću:

Ispovest Đokovića: "Osetio sam da hoću da napustim tenis"



Ovo su baš idiotluci, sam sebe je sabotirao zbog svojeg sujeverja i antinaučnog uverenja.

Okružio je sebe folirantima i potpuno im veruje. Ali iskreno, ovakav fanatizam, ponekad i pogrešno usmeren, je ono što je od njega napravilo GOATa.
Bravo! To je objektivan navijac, svaka cast.
Inace i da je tad napustio tenis imao bi dovoljno novca za cukununuke ali bi vise vremena bio sa svojom porodicom i manje bi unistio organizam preteranim naporima. Isto tako je i Fedja mogao ranije da se penzionise.
 
Haha haha hebo bi je nešto pitat.Pored one njegove beskvrne gospe nije njemu ništa za zameriti.
Šta god uradi uvek će biti šampion.Ali ovaj poraz od ovog talijana je kladioničarska bagra umešala prste.Nikakva njegova kriza ili slično.Novak je zver i teško gubi mečeve ako se igra fer.Ali ko još više igra fer ako se zelene novčanice pojave u igri.
Pazi za ovo ga cak ni ja nisam optuzivao...bas si postao ostar.
 
Nisam oštar več užasno realan.Mnogo zavisi u životu kakav je brak i da li je obostrano zadovoljstvo u njemu.Niko njega ne opzužuje on je odavno pokazao da je zver i da je najjači ali eto svak od nas želi još malo Novaka da ih razbija...želimo još malo na terenu velikog šampiona.Pohlepa da nas još malo razveseli da bude tu,da pobedjuje.Ne moguće je da on gubi mečeve,da neće da igra Majami .,da nema volju.On je bre šampion u duši.Njega neko koči od nove godine.Pa u Torinu i prošle god ih razbijao i sad odjednom tolika bezvoljnost.Nemoj bre šampione ima tu još žara.Nemoj otići narod želi još godinu/Dve i Federer je do 38/39 bio konkurentan.
Pogotovo što je Nole trkačka zver.
Što se tiče polufinala pustinje standardno ekipa je tu i Pol se pridodao.I dalje tipujem na Sinera i mislim da on osvaja.Mada bit će dobar meč sa Alkarazom.
Tu fali Novak al jbg.
 
Sad će ovo biti nekom čudno ali...
bole me patka šta se desilo i zbog čega on nije u formi...
Njegov život i njegova stvar.
Hvala mu za sve trenutke radosti koje nam je priredio.
Da nikad više ne pobedi nikoga, zaslužio je pet ordena.
Šta će osvojiti i da li će, nije me briga.
I ne treba da me bude briga.
Jedini odgovoran za njegovu karijeru je ON lično.
 
U tenisu postoji jos samo jedna stvar koja je iznad Novaka, stvar od koje ima tremu. A to je zlato. Svi oko njega to sigurno znaju i nema sanse da ga pred tako vaznu stvar koce ili mu bacaju rovce o penziji, pa ni on sam sebi. Tako da ta prica pada u vodu.

Nole je postao zver samo se jos to neprimecuje.
Ono spustanje slusalice protiv sheltona od pre par meseci ga razotkriva.
Tvrdim da su ona iznenadna spominjanja penzije pa i ovi izgubljeni turniri samo prepredeni potezi.
I da od olimpijade krece Novakov "run" kakav nije vidjen do sada, pod uslovom da je osvoji.

Alkaraz, Siner pa ni bilo ko na svetu nema potrebu da dize svoj nivo igre vise od trenutnog vrha. A visinu tog vrh Nole diktira. Sto bi Nole dizao mladim azdajicama nivo igre kad moze da ih uljuljka u misao da je na zamaku i da su ga presisali i onda na olimpijadi presek stanja.

Klinci su sigurno fizicki vec sada nadmocniji od Noleta ali po tehnici i mudrosti mu nema ravnog. On je tu na nivou na koji se verovatno niko nikad vise nece popeti jer ce mnogo manje muke trebati da se bude broj 1.
A olimpijada se igra u 2 seta, tu jaka fizika moze da napravi cuda i zato Nole mora da iskoristi svoja druga oruzija a mislim da ih koristi.

Znaci Boze zdravlja od olimpijade krece spektakl a ako uzme zlato Nole ce totalno rasterecen svega u tom sportu, sa skroz otvorenim kartama, na sve ili nista, uhvatiti poslednji zalet koji moze da potraje i par godina.
 
Sad će ovo biti nekom čudno ali...
bole me patka šta se desilo i zbog čega on nije u formi...
Njegov život i njegova stvar.
Hvala mu za sve trenutke radosti koje nam je priredio.
Da nikad više ne pobedi nikoga, zaslužio je pet ordena.
Šta će osvojiti i da li će, nije me briga.
I ne treba da me bude briga.
Jedini odgovoran za njegovu karijeru je ON lično.
Tako je.Druga stvar je što mi hoćemo da osvoji još koji grend slem.A da li je realno videt cemo u narednom periodu.Nije složio formu od početka godine propušta Majami da se spremi kako treba.
Verovatno akcent na dobru pripremu bez mečeva.
 
da ali mu još niko nije rekao da polako treba da pakuje kofere , svi oko njega imaju finansijske koristi , i ne ide im u prilog da mu to kažu
ili u najmanju ruku da ga spreme kako dolikuje GOAT u , a to je Nole
On je šef svoje ekipe i bit će kako on kaže.Ne verujem u povlačenje.Mislim da njegovo telo može još do 1/2 grend slema.Verujem da je to sportska prolazna kriza i da je prirodna stvar svakog sportiste.
 
On je šef svoje ekipe i bit će kako on kaže.Ne verujem u povlačenje.Mislim da njegovo telo može još do 1/2 grend slema.Verujem da je to sportska prolazna kriza i da je prirodna stvar svakog sportiste.

On moze da jos 3 ili 4 godine makar 1 slem godisnje uzeti, neteniska publika ne shvata da kada 1 grendslem u sezoni osvojis,samo 1 pa kiksaj na svim ostalim to je sjajna sezona,a ovi sto kazu sto se ne povuce nemaju razum, nije isto zavrsiti karijeru sa 24 grendslema ili npr 26 itd
 
Druga razlika je sto ljudi ne prave razliku izmedju oscilacija u formi i krize

1.Oscilacija u formi ----- je kada u sezoni osvajate najvaznije titule al ne osvajate ih u mjeri u kojoj vi to mozete, npr Djokovic 2014 e godine je imao oscilacije u formi jer je uzeo 1 grendslem u godini,i to je u poredjenju sa 2011,2015 sezonom mnogo slabiji skor forma je niza al Djokovic tada nije bio u krizi.Kako mozete biti u krizi kada zavrsite sezonu sa osvojenim grendslemom jos sa Wimbldonom.To je odlicna sezona


2.Kriza teniska------je kada vec duze vrijeme ne osvajate najbitnije teniske titule i imate prazne sezone to bi u Djokovicevom slucaju bila 2017 e godina kada je nije ni jedan grendslem osvojio.


3.Povlacenje u tenisu je realno kada vec prodju 2 sezone a vi ne osvojite nijedan grendslem
 
Djokovicev skor od 2011 do 2024


2011 - Fenomenalna sezona forma (3 GS)
2012 - Dobra sezona (1 GS)
2013 - Dobra sezona (1GS)
2014- Dobra sezona (1GS)
2015 - Fenomenalna sezona (3 GS)
2016- Odlicna sezona (2 GS)
2017 - Losa,krizna sezona (0 GS)
2018- Odlicna sezona (2 GS)
2019- Odlicna sezona (2 GS)
2020-Dobra sezona (1 GS)
2021-Fenomebalna sezona (3 GS)
2022-Dobra sezona (1GS)
2023 - Fenomenalna sezona (3 GS)
2024 - ?
2025 - ?



Kolike su sanse da Djokovic ne uzme makar 1 GS godisnje ove godine i naredne budite realni ?
 
ma sve to ok što ste napisali , međutim, da gubi partije za poen ili što kažemo izgubio za pola poena , ok je , jer bi to značilo da još uvek u onoj fazi kada mu niko ništa ne može , ali počeo da gubi u seriji i to od anonimusa , a sa druge strane za da dođe do još neke GS titule mora da čeka kiks ono troje nadolazećih
 
Уопште није битно хоће ли он икада више било кога победити.
Доказао је ко је и шта је много пута.
Његове жваке за сељаке о игри у Лос Анђелесу 2028. су то плус бућка за сомове.
Има пуно право да се одмара колико хоће и да му буде доста свега.
Сам је рекао да ће отићи кад клинци почну да га млате и да неће као неки играти по сваку цену.
До Ролан Гароса ће се видети све...
 
U tenisu postoji jos samo jedna stvar koja je iznad Novaka, stvar od koje ima tremu. A to je zlato. Svi oko njega to sigurno znaju i nema sanse da ga pred tako vaznu stvar koce ili mu bacaju rovce o penziji, pa ni on sam sebi. Tako da ta prica pada u vodu.

Nole je postao zver samo se jos to neprimecuje.
Ono spustanje slusalice protiv sheltona od pre par meseci ga razotkriva.
Tvrdim da su ona iznenadna spominjanja penzije pa i ovi izgubljeni turniri samo prepredeni potezi.
I da od olimpijade krece Novakov "run" kakav nije vidjen do sada, pod uslovom da je osvoji.

Alkaraz, Siner pa ni bilo ko na svetu nema potrebu da dize svoj nivo igre vise od trenutnog vrha. A visinu tog vrh Nole diktira. Sto bi Nole dizao mladim azdajicama nivo igre kad moze da ih uljuljka u misao da je na zamaku i da su ga presisali i onda na olimpijadi presek stanja.

Klinci su sigurno fizicki vec sada nadmocniji od Noleta ali po tehnici i mudrosti mu nema ravnog. On je tu na nivou na koji se verovatno niko nikad vise nece popeti jer ce mnogo manje muke trebati da se bude broj 1.
A olimpijada se igra u 2 seta, tu jaka fizika moze da napravi cuda i zato Nole mora da iskoristi svoja druga oruzija a mislim da ih koristi.

Znaci Boze zdravlja od olimpijade krece spektakl a ako uzme zlato Nole ce totalno rasterecen svega u tom sportu, sa skroz otvorenim kartama, na sve ili nista, uhvatiti poslednji zalet koji moze da potraje i par godina.
Do 40 osvojenih GS turnira :ok:
 

Back
Top