Nova Vlada Srbije: Vučević premijer, ovo su ministri u Nemanjinoj 11

„Milice, to sam ja Ćuta – zašto ne smete da me pogledate“: Jovanovićev govor izazvao pometnju u Skupštini, Zavetnici poslao ogledalo „da se pogleda“​

1714571502-milica-i-cuta-750x422.jpg
Milica Đurđević Stamenkovski i Aleksandar Jovanović Ćuta Foto:Vesna Lalić/Nova.rs/Milos Tesic/ATAImages

Poslanik Ekološkog ustanka Aleksandar Jovanović Ćuta tokom skupštinske rasprave osvrnuo se na nova imena u Vladi Srbije i tom prilikom se obratio Milici Đurđević Stamenkovski, pokazujući joj ogledalo uz reči da joj ljudi sa KiM poručuju da je izdajnik.

Kako protiče današnja skupštinska sednica, možete pratiti u našem BLOGU UŽIVO.
Posle izlganja ekspozea mandatara Miloša Vučevića, u skupštinskoj sali došlo je do manjeg incidenta nakon što je poslanik NPS-a Borislav Novaković prišao Vučeviću sa fotografijom na kojoj se nalazi sa kriminalcem. Predsedavajuća Ana Brnabić je Novakoviću izrekla opomenu, a potom ga izbacila sa sednice. Opomene su dobil ii Srđan Milivojević i Radoslav Milojčić Kena.

PROČITAJTE JOŠ​

Vučević pročitao imena ministara: Zavetnica postala ministarka, Dačić ponovo u MUP, Vulin se vratio u Vladu Srbije

„Radnici nam umiru, a Vučić poručuje da je eksploatacija deo napretka“: Opozicija u Skupštini o izboru nove Vlade Srbije, Brnabićka izrekla opomenu Ćuti i izbacila Novakovića


Snimak haosa u Skupštini: Brnabić izbacila Novakovića iz Skupštine, kaznila i svog poslanika Kenu


Poslanik Aleksandar Jovanović Ćuta pozvao je Anu Brnabić da i njemu izrekne opomenu, jer je, kako kaže, i on je obacivao i da ne bi trebalo da ga izuzima.
“Razredna, i ja sam dobacivao, što meni niste dali opomenu. Nemojte da me tolerišete, molim vas, svaka opomena s vaše strane, za mene je čast.
Jovanović je potom okarakterisao novu Vladu Srbije kao “Putujuće pozorište Šopalović”.
“Ovi ljudi se 30 godina ne skidaju s vaših života”, rekao je Jovanović.
Potom se obratio Milici Đurđević Stamenkovski koja je do juče bila deo opozicije.
1714556393-1714556151260-1024x683.jpg
Milica Đurđević Stamenkovski, Nenad Popović, Skupština Srbije Foto:Vesna Lalić/Nova.rs

“Imamo nove likove tu. Gospođo Milice, jeste li to vi? Vas gledam. Puno mi se nešto ogledate, pa da vas pitam šta vidite u ogledalu”, pitao je Jovanović Milicu Đurđević Stamenkovski.
Potom je pozvao kako kaže, bivšu Zavetnicu, da joj kaže da li zna ko je vlasnik citata:
“Politika koju biste vi vodili uništila bi zemlju brzinom munje, brzinom munje. U roku od deset dana nestala bi i Srbija i Srbi na Kosovu i Metohiji, zato što je to politika nepažnje i politika neodgovornosti. To je politika neozbiljnosti, to je politika krivotvorenja istine. To je politika”.
Jovanović je podsetio zatim novu ministarku da iza ovih reči stoji Aleksandar Vučić i da ih je uputio upravo njoj. Pokazao joj je i ogledalo i poručio da treba da bude ministar za preletanje. Uputio joj je pozdrave ljudi sa KiM, koji joj, kako kaže, poručuju da je izdajnik.
1714561532-1000063903-01-1024x683.jpeg
Dejan Ristić, Milica Đurđević Stamenkovski, Slavica Đukić Dejanović Skupština Srbije Foto:Vesna Lalić/Nova.rs
“Gledajte me gospođo Stamenkovski, to sam ja – Ćuta. Znamo se od ranije, onda kad ste branili svetu srpsku zemlju – Kosovo. A gde ste sad, gospođo Stamenkovski? Pogledajte me malo, nemojte da se plašite… Sedite sa onima koji su priznali francusko-nemački sporazum i sa onima koji su se u Ohridu dogovorili da Kosovo postane član Saveta Evrope. Vi treba da postane minstar za preletanje, vi ste jedna tužna slika svakodnevne političke stvarnosti, onih koji bez problema, ne prodaju obraz, već ono za šta su se juče zaklinjali. Vi ste izdali Srbe s Kosova, vi sedite sa onima koji su se družili sa Klintonom i koji su 24. marta, na dan bombardovanja, napunili Arenu i doveli Gerharda Šredera”, rekao je Jovanović.
Vidi joj samo pogled, hebaće nekog, najvećim iz ormarića. :per:
 
Danas smo na sednici Predsedništva SNS odlučivali o nekoliko pitanja i tema, a najvažnije i najinteresantnije je predlaganje kandidata za novu Vladu Srbije, rekao je predsednik SNS Miloš Vučević.

  • Ministar spoljnih poslova i zamenik predsednika vlade - Marko Đurić
  • Potpredsednik vlade i ministar odbrane - Bratislav Gašić
  • Prvi potpredsednik vlade i ministar finansija - Siniša Mali
  • Ministar unutrašnje i spoljne trgovine - Tomislav Momirović
  • Ministar privrede - Andrijana Mesarović
  • Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede - Aleksandar Martinović
  • Potpredsednik Vlade, ministar za zaštitu životne sredine - Irena Vujović
  • Ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture - Goran Vesić
  • Ministar rudarstva i energetike - Dubravka Đedović Handanović
  • Ministar pravde - Maja Popović
  • Ministar za upravu i lokalnu samoupravu - Jelena Kovačević
  • Ministar za ljudska i manjinska prava i društveni dijalog - Tomislav Žigmanov
  • Mministar unutrašnjih poslova - Ivica Dačić
  • Ministar prosvete - Slavica Đukić Dejanović
  • Ministar za nauku i inovacije i tehnološki razvoj - Jelena Begović
  • Ministar zdravlja - Zlatibor Lončar
  • Ministar za rad, boračka i socijalna pitanja - Nemanja Starović
  • Ministar za brigu o porodici i demografiju - Milica Đurđević Stamenkovski
  • Ministar za turizam i omladinu - Husein Memić
  • Ministar kulture - Nikola Selaković
  • Ministar za brigu o selu - Milan Krkobabić
  • Potpredsednik Vlade - Aleksandar Vulin
https://www.blic.rs/vesti/politika/...r-ovo-su-ministri-u-njegovom-kabinetu/3zt991y
Јасно се види да постоје мало озбиљнији министри, који су значајнији за Вучића, па су добили ресоре за које су и раније били задужени.То су Весић, Мали, Момировић, Ђедовић, значи углавном "жути министри".
Остали су пребачени на неке ресоре са којима немају неке везе, правник Селаковић на културу, докторка Славица на просвету и слично, да се не би много петљали у свој посао.
 
To kakva je ovo Vlada jasno govori i to da niko, doslovno niko, nikoga od navedenih lica ne bi zaposlio u bilo kakvu privatnu korporaciju. Što znači ne vrede ni pišljiva boba svi zajedno.
На овом списку једини министар који може нешто истински да допринесе Србији је Ирена Вујовић. Ови сви остали боже сачувај.
Само је добила погрешан ресор.
 
Мени ниси јасни ови коментари уопште , чему критика ?

Да ли неко уопште зна шта је политичка зрелост , то је када оставиш по страни сујету и водиш политику за коју си добио гласове .Не знам зашто би неко од заветника гласача био разочаран тиме што ће Милица да води министарство за породицу и демографију , они су се управо за то и залагали .

То што ДС, СПН и остали мисле , њима није циљ уопште да унапреде живот грађана , него да сруше државу и уставни поредак јер да им је циљ да унапреде живот , они би се тиме бавили .
Ne možeš srušiti nešto što je već srušeno
 

Back
Top