NOSTRADAMUSOVA PROROCANSTVA

MA djavolija posla...pravi prorok je onaj ko sve tacno pogodi...a takav ne postoji...N. je pisao stihove...svako moze, da ih tumaci na svoj nacin...

Bezveze...niko ne moze, da zna sta je nekome u glavi i kakvo odluku ce osoba da donese...cisto sujeverje...

Uzdaj se use i u svoje kljuse...

I da dodam...otvaranje cakri, astrologija i sl...sve to coveka udaljava od vere u sebe, vere u coveka...oslanjas se na nesto vise, cekas nesto...>GUBIS SEBE....a to shvatis tek kasnije..kad si zaglibio...

Sve navedeno me je jako interesovalo i bavila sam se time...NIko ne moze unapred da zna!!
 
jeca_sweety:
Hmmmmmmmmm... Tarabici-Kremansko prorocanstvo......haha, smesno!
Nostradamus je vec nesto ozbiljnije, ne moze da se komentarise nesto sto se nije procitalo i "DA SE KUDI KONJ KOJI SE NIJE JAHAO!"
eh da imam skener
da iskeniram onu knjigicu za koju moja seka dade onolike pre
a ni jedna stvar se ne ostvari iz nje :D

mani se be
nijedan pokushaj defifrovanja kvatrena nije uspeo

a kad se desi
nadje se neshto nalik...
 
Сваки пост сам прочитао. Много непрецизности. А посебно што се нека тумачења могу пренети на различита времена. Чак и катрени, ако би и покушао да тумачиш, су такви да не поштују хронологију.
У тим психоделичним стањима, ако је нешто видео, тешко да је могао да разазна временске дистанце, па ни сам не разумејући чини ми се да ређа догађаје потпуно насумично, и, верујем ненамерно.
Слаба корист од овога.
 
Ma meni je to oko Nostradamusa veoma sumnjivo.Predvideo je najbitnije dogadjaje koji će se desiti u svetu a koliko znam uglavnom se zadržao na 20.-om veku.ne znam šta tačno da kažem osim - možda je on to sve zaista video.Iako ima mnogih koji tvrde da je on u stvari samo sabrao stara proročanstva i malo ih doradio ipak ima ljudi koji u njegove reči veruju.Isti je fazon sa Biblijom.Ljudima daj nadu i oni će je bez pitanja zagrliti.Koliko znam,Nostradamus je predvideo nešto slično kao Jovan u svom Otkrovenju.I samo Otkrovenje ima veličanstven mitološki opis stradanja sveta i njegovog spasenja.Ljudima je dovoljno reći da će na kraju sve biti u redu.Tako to ide.
Lično ne znam koga je Nostradamus predvideo za novog Antihrista ali sasvim sam uveren da jeste prisutan u ovom vremenu.Šta vi kažete?Nikada nisam pomislio da je on neki musliman - fanatik, ili Buš na primer,ili neko od trenutnih predsednika zemlaja.Ja sam gotovo siguran da je u pitanju Jevrej.Mnogo su mi sumnjivi i mrski.
Na kraju da dodam: Ne verujem da su Napoleon i Hitler bili antihristi već samo opasno dobri ideolozi sa ubojitim namerama.Pobogu,tada je jeoš uvek vladao Imperijalizam.Možda je Gandi bio antihrist.Ko zna možda i naš drug Tito?
Ne bih više da davim.Od previše informacija me boli glava.Odoh na pivo.
POZDRAV!
 
I jesam i nisam sujewerna...
Ali kad neko napise owoliko raznih stihowa,npereciznih,ne bih bas rekla da je imao neku moc...
Owi stihowi daju slobodu da se protumace kako zele...
Ne kazem da u nekima nema istine,ali razmislite malo,da li smo mozda mi ti koji je pronalazimo u obicnom stihu?
 
2009.francuska ima novog predsednika i pominje se da ce biti nuklearna katastrofa od koje ce stradati mediteranska obala... -znaci extra taman je pocelo da ponestaje radijacije
2011.francuska,italija,velike sile su zarazene nekim virusom-vec poznati hemijski rat 21.veka.pominje se i rat izmedju kine i usa..usa navodno pati dosta...
2012.raspad evropske unije
2013.moguc raspad nato-a,nesto ih rusija pritiska
2020.ako nastavimo ovako da se mnozimo nece biti vode ni biljaka dovoljno za sve nas
2022.usa i britanija imaju neke nove jake atomske
2026.pojavljuje se "novi"Isus Hrist koji je rodjen 11.avgusta 1999
2037.moguc napad muslimana na evropu
2040.nova dostignuca na polju medicine i fizike...mjenjaju noc za dan,experimentisu sa svinjskim organima kako bi ljudima pomogli...
2044.veliki zemljotres na zapadu...-huh bar jedna katastrofa ce nas promasiti
2050.10 bilioina ljudi na zemlji
2051.italija pada u dugove i ekonomski krah
2055.spanija ima neke velike probleme sa baskijom...
2062.halejeva kometa,puno sukoba i nemira
2066.velike klimatske promjene
2069.makedonija ce imati nekih problema sa iranom..
2073.hahahahah italija i grcka ratuju sa vanzemaljcima


joooj ne mogu vise da prepisujem,smor mi a i ko ce to dozivjeti...
jesu li ovi proroci bili pesimisti ili se meni to cini??
 
2009.francuska ima novog predsednika i pominje se da ce biti nuklearna katastrofa od koje ce stradati mediteranska obala... -znaci extra taman je pocelo da ponestaje radijacije
2011.francuska,italija,velike sile su zarazene nekim virusom-vec poznati hemijski rat 21.veka.pominje se i rat izmedju kine i usa..usa navodno pati dosta...
2012.raspad evropske unije
2013.moguc raspad nato-a,nesto ih rusija pritiska
2020.ako nastavimo ovako da se mnozimo nece biti vode ni biljaka dovoljno za sve nas
2022.usa i britanija imaju neke nove jake atomske
2026.pojavljuje se "novi"Isus Hrist koji je rodjen 11.avgusta 1999
2037.moguc napad muslimana na evropu
2040.nova dostignuca na polju medicine i fizike...mjenjaju noc za dan,experimentisu sa svinjskim organima kako bi ljudima pomogli...
2044.veliki zemljotres na zapadu...-huh bar jedna katastrofa ce nas promasiti
2050.10 bilioina ljudi na zemlji
2051.italija pada u dugove i ekonomski krah
2055.spanija ima neke velike probleme sa baskijom...
2062.halejeva kometa,puno sukoba i nemira
2066.velike klimatske promjene
2069.makedonija ce imati nekih problema sa iranom..
2073.hahahahah italija i grcka ratuju sa vanzemaljcima


joooj ne mogu vise da prepisujem,smor mi a i ko ce to dozivjeti...
jesu li ovi proroci bili pesimisti ili se meni to cini??

:mrgreen:
 
XCVII

PRILAZA PAPO, MORAŠ SE ÈUVATI

GRADU ŠTO SE NA DVJE RIJEKE PRUŽA,

BLIZU TOG MJESTA KRV ÆEŠ BLJUVATI,

TEK KEAD BUDE PROCVALA RUŽA.





Shta ovo znachi...Koji je to grad na dve reke?Kad se malo bolje prochitate videcete da se radi o nashem glavnom gradu Beogradu...Papa je trbao da dodje vec nekoliko puta u Beograd,a svi se pitaju zbog chega je svoj put ovamo stalno odlaze...E odgovor lezi u ovome..
 
Mislim da je Nostradamus neponovljiv ali zbog mnogo njegovih losih tumaca jako malo se obraca paznja na njega. Jedan od tih losih tumaca je 1999 godina koja je proglasena za paklenu godinu i svi su pomislili evo ga 3 sv. rat. medjutim ona je verovatno povezana sa rodjenjem antihrista itd itd...
 
Samo pokusajte da se postavite u njegovo mesto u to doba.
Kako biste vi opisali avione kad nije ni znao sta je to ?
Kako biste opisali podmornice?
Eh sad je lako kad znate.
Sto hocu da kazem je da je covek pokusao nesto u to vreme za to doba neverovatno, da opise.
Jedva da su viljuske poceli da koriste kamoli da opisu buducnost.
 
EVO NEKOLIKO DELOVA IZ KNJIGE : "NEOBJAVLJENA NOSTRADAMUSOVA PROROCANSTVA" - autor Arthura Crocketta


NOVI RAT, KOMETA ILI NLO

Nostradamus Treci svetski rat povezuje sa neidentihikovanim letecim objektom!
Sledece prorocanstvo jasno pokazuje da se nesto pojavljuje nanebu:


"Velika ve zvezdasvetleti sedam dana
iza oblaka ce se pojaviti dva sunca.
Divlji ce paszavijati citavu noc
kada papa bude menjao mesto boravka."


Neki tumaci ovog katrena tvrde da se drugo sunce odnosi na Halejevu kometu, smestajuci tako Treci svetski rat u 1986. To je ludost iz dva razloga. Sva Nostradamusova predvidjanja Treceg svetskog rata krecu se od 1993. do 1999. Godina 1986. je puno raniji datum. Osim toga Halejeva kometa,kao i sve ostale komete, brzo je proletela nebom, a nije se zadrzala sedam dana. Oni koji misle da se drugo sunce odnosi na nuklearnu eksploziju takodje se varaju, jer svetlost koju izaziva nuklearna eksplozija traje svega nekoliko sekundi, da bi se odmah zatim pretvorola u dim.
Jedina mogusnost koja preostaje je NLO. Jedino svemirskibrod sa neke druge planete moze da lebdi nebom sedam dana i pritom da sija poput sunca. NLO bi mogao da bude znak stanovnicima Zemlje da se sprema veliki rat. Moguce je i da bi bio samo posmatrac.
U svakom slucaju, rat bi verovatno zapoceo u Evropi. To saznajemo iz poslednjeg stiha. Moguce je da bi papa u slucaju velikog rata napustio Vatikan, a mozda i kontinent. Citaoci koji su procitali moju knjigu "Tajne pape" mogu povuci paralelu sa prorocansvima Svetog Milahija, koja govore o kraju vremena i poslednjim danima crvke, sto ce se dogoditi u isto vreme kada i dogadjaji koje predvidja Nostradamus.
I pre su pape menjale mesto boravka. Papa Pije VI umro je u Valensiji, a papa Pija VII je Napoleon sprecio da se vrati u Rimu. O kom papi govori Nostradamus? Odgovor se nalazi u tajanstvenim prorocanstvima Svetog Malahija; u njegovim prorocanstvima o papama kaze se da ce deviza pape koji ce vladati 1996. godine biti "de laboris solis".
Istina je da se jos 1947. godine o automatskoj bombi govorilo kao o "drugom suncu". Ali ako imamo na umu reci: "Velika ce zvezda svetleti sedam dana", cini se da bi samo NLO mogao da odgovara tom opisu.

papa treba da poseti nis 2013. godine zar ne misliste da bi tu trebalo nesto da se desi ja licno mislim da se nesto sprema dobro kad bude posetio nis
 
Kao prvo,
WW2 je počeo 1939.napadom na Čehoslovačku,
a ne na Poljsku !
Dalje,Nostradamus nije veliki Prorok po tome
što je mnoge događaje predvideo,
već zbog toga ŠTO JE NEKE VAŽNE DOGAĐAJE PREDVIDEO.
Dalje,od svi njegovih predviđanja,
tek ako je "pogodio" približno 40%.
Dalje,veliki broj ljudi mu ne veruje i smatra
preteranim veličanje tog Francuza.
Mnogi ga smatraju šarlatanom.....
 
Poslednja izmena:

Back
Top