Нокиа или Шаоми?

Pusti Maria i njegove gluposti što piše.
Нису глупости.
Блиска особа је купила Нокију у Випу пре неколико година. После неколико недеља после куповине кренули су проблеми који имплицирају флешовану меморију. Слични случај се десио код колега са којима сам радио сезонски посао. Купили су преко провајдера и при крају уговорне обавезе интерна меморија је почела са аномалијама као код Марија.

Xiaomi u svakom slučaju.
Слажем се. Шаоми Редми 9 сам купио 2021 и још добро ради.
 
Pored šaomija postaneš doktor nauka čišćenja telefona i aplikacija. Praxa svaki dan stim što je mene počeo kinez da guzi već posle 3 meseca od kupovine.
То код тебе тако... Кући супруга и ћера имају Шаоми телефоне и ни једна нема никаквих притужби што се тиче уређаја.
 
Netačno telefon se stalno puni đubretom apdejtuje jednote isto i odabrane aplikacije nabubre i do nekoliko GB kako bi tel ostao bez memorije i prestao sa radom. Vrlo očigledna prevara proizvođača ko se barem malo razume.
to se desava sa svim telefonima. ti samo imas premnogo aplikacija i prepunio ti se i puca po savovima. nije predvidjen za toliko posla koliko trazis od njega.
skoro svaka aplikacija ti radi u pozadini i guta ram a narocito onaj adbloker koji koristis.
izbaci pola sa edblokerom i videces kako ce bolje raditi.
 
Ma daj bre Mario. Smesan si vise. i jadan iskreno. batali Saomi ako ti ne pase i kraj price. Ali realno-NIJEDAN telefon low class ne mozes toliko kao ti da arcis i da radi super. S 2 ili 3 Gb RAM NIJEDAN danasnji telefon ne moze lepo da radi. Jos sa brdom spam aplikacija koje ti koristis...dve kartice, roming bla bla...Nijer hbeno realno to sto ti ocekujes. Ali problem NIJE u telefonu--u TEBI JE!!!
 
Realmno ovako stvari stoje-Nokia je nekad davno bila neko ime i kvalitet. Xiaomi je pak bio no-name ali nudio je puno za male novce. E sad su se progurali i dokazali i u visoj klasi i sad su cene i nize i srednje klase otisle navise...Plus nestasica chipova u svetu-sve zahtevniji sistemi i aplikacije a teznja ka sto jeftinijem i -eto ti sta se desava.,...Ja koristim vec par meseci Xiaomi Mi 13 Lite-OK zamerka je mozda baterija ali izgura ceo dan to je dovoljno. ALi sve ostalo-fluidnost sistema, ekrann, kamere-za mene manje bitne ali-sve ostalo-za telefon srednje klase za mene SUPER! ALi-ne ocekujem da kupim telefon za 50, pa nin za 150 evra i da radi kao onaj od 500 ili 1000. To jednostavno NIJE REALNO!!!
 
Realmno ovako stvari stoje-Nokia je nekad davno bila neko ime i kvalitet. Xiaomi je pak bio no-name ali nudio je puno za male novce. E sad su se progurali i dokazali i u visoj klasi i sad su cene i nize i srednje klase otisle navise...Plus nestasica chipova u svetu-sve zahtevniji sistemi i aplikacije a teznja ka sto jeftinijem i -eto ti sta se desava.,...Ja koristim vec par meseci Xiaomi Mi 13 Lite-OK zamerka je mozda baterija ali izgura ceo dan to je dovoljno. ALi sve ostalo-fluidnost sistema, ekrann, kamere-za mene manje bitne ali-sve ostalo-za telefon srednje klase za mene SUPER! ALi-ne ocekujem da kupim telefon za 50, pa nin za 150 evra i da radi kao onaj od 500 ili 1000. To jednostavno NIJE REALNO!!!
Telefon od 150- 200 evra je najniza klasa kakva crna srednja klasa.
 
150-200 evra da ti uzme trgovac i posle priča šta oćeš za te pare? Realno može samo metak u nogu da dobije i bude srećan ako uspe da otpuže do kršomija i nazove hitnu pomoć a da se tel ne restartuje zbog previše lažne memorije.
 

Back
Top