НИКОЛИЋ: КОШТУНИЦЕ, ХОЋЕШ ЛИ РАТ СА СНС?

Nikolić: Koštunice, hoćeš li rat sa SNS?

Pozvaću predsednika DSS na razgovor da vidimo da li možemo da rešimo nesporazume i posle tog sastanka biće jasno da li ćemo s njim da ratujemo ili ćemo zajedno kao opozicija da pobedimo DS

0203-Igor-Pavicevic.jpg

Strankama manjina nudim saradnju... Tomislav Nikolić

Predsednik Srpske napredne stranke Tomislav Nikolić kaže da će narednih dana pozvati lidera DSS-a Vojislava Koštunicu na razgovor da rasprave sve nesporazume. Nikolić kaže da će posle tog susreta biti jasno da li će SNS i DSS ratovati ili zajednički nastupati kao jaka opozicija da bi na sledećim izborima pobedili Demokratsku stranku.
- I pored svega mislim da postoje šanse da Srpska napredna stranka i DSS sarađuju u zajedničkom interesu. Ja nisam sujetan čovek, nikada vrata nisam zatvorio posle svega što izgovore pojedinci. Neke korake sam već preduzeo i nadam se da ćemo vrlo brzo imati razgovore sa predsednikom DSS Vojislavom Koštunicom. Pa, ako je vreme da ratujemo, hajde da ratujemo. Ukoliko nije, nemojmo. Ja mislim da nije vreme jer to samo godi Demokratskoj stranci.

I pre tri meseca razgovarali ste sa Koštunicom, ali umesto dogovora samo su pojačane tenzije između SNS i DSS. Ispostavilo da se niste razumeli niti da ste se dogovorili da li EU ima alternativu ili ne. Šta sad može da se promeni?

- U razgovoru da predsednikom DSS sve ćemo da razjasnimo. I to će biti kraj. Ako se složimo, ako konačno budu razumni i razgovaramo ravnopravno, onda će opozicija biti ojačana, a ako te izjave budu različite, to će biti znak da ne žele da opozicija pobedi DS.

Potpredsednik DSS Miloš Jovanović optužio je SNS da deluje kao formalna, a ne suštinska opozicija, i da vam ne veruje da posle izbora nećete formirati Vladu sa DS.

- E, baš se našao ko da mi ne veruje. Neka taj pita građane da li mi oni veruju. Bolji je onaj koji veruje nego onaj koji je prevario pa, ceneći po sebi, ne veruje nikome. Možda ne veruje ni da sam živ, pa ni u to ne mislim da ga uveravam.
Rekao sam da Srbija neće u NATO

DSS vam zamera da niste do sada izneli nijedan dosledan stav ni o jednom krupnom pitanju poput ulaska Srbije u NATO?

- Kako nismo izneli kad sam rekao da Srbija neće u NATO. Ali, nemojte molim vas, Jelena Trivan ne zaslužuje da ja komentarišem ono što ona govori, kao što ne želim da komentarišem ni izjave sitnih činovnika iz DSS. Ako neko želi sa mnom da razgovara na tu temu, onda to može predsednik stranke. Da se osvrćem na to šta govore portparoli ili nekakvi tamo funkcioneri stranke koji su izabrani po milosti njihovih predsednika, mene to ne interesuje.

DSS vam ne veruje i da nećete u Vladu sa DS posle izbora. Da li biste pristali da potpišete da nećete u vlast sa DS?

- E, to stvarno više nema smisla! Zaista više neću da razgovaram na tu temu ni sa kim! Ako sam rekao da treba da me stave na stub srama ako napravim koaliciju sa DS, što me više dalje pitate?! Ispada da je jedina svrha mog postojanja u politici da dokažem da neću sa „žutima". Kome ja to treba da se dokazujem da neću s ovima ili sa onima. Kažem da neću i onda me hiljadu puta pitaju „a, je l' stvarno nećeš„!

Kako mislite da pobedite DS? Istraživanja pokazuju da nećete moći sami da formirate Vladu, a s vama neće ni opozicija DSS, SRS, LDP, a ni stranke vlasti, G17 i SPS?

- A ja pitam kako će DS da formira vlast ako ni s njima neće niko iz opozicije? Sadašnji koalicioni partneri im neće biti dovoljni da posle izbora formiraju vlast. I stranke nacionalnih manjina će biti na ispitu na koji ih ja unapred sad stavljam! Dakle, ko od nas pobedi, mislim na DS i SNS, neka im nacionalne manjine pomognu da formiraju vlast. Smatraću da su nekorektni i nelojalni prema državi ako onome ko bude slabiji pomognu da prestignu jačeg. Ja nikada neću da tražim da pomoću poslaničkih mesta koje su oni osvojili pobedim demokrate.

http://pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/147284/Nikoli%C4%87:+Ko%C5%A1tunice,+ho%C4%87e%C5%A1+li+rat+sa+SNS.html
***********************************************

Е, сад ћемо да видимо Коштуницу шта ће да каже.
Ја мислим да ће Коштуница, као човек који није принципијелно против ЕУ, ипак прихватити сарадњу са Николићем тако што ће га Николић лако обрлатити речима "ми смо за ЕУ, али не кажем да ЕУ нема алтернативу". Али, ипак да видимо...z:lol:



Интересантно да Тома сваки пут предложи Коштуници нешто што ЗНА да је Коштуници (из претходних изјава) неприхватљиво... z:hm:

Покушавам, али не могу да се отмем утиску да то намерно ради.
 
Poslednja izmena:
DSS ce napraviti postizbornu koaliciju sa SNS-om. Suprotno to bi znacilo kraj te stranke.
Sadasnja previranja i svadje vise su potreba za boljem pozicioniranju medju opozicionim birackim telom, jednostavno radi se o dve razlicite stranke sa izdvojenim interesma.
Mislim da te dve stranke vise zajedno mogu osvojiti ako izdvojeno izadju na naredne izbore, neo da izadju u koaliciji.
 
DSS ce napraviti postizbornu koaliciju sa SNS-om. Suprotno to bi znacilo kraj te stranke.
Sadasnja previranja i svadje vise su potreba za boljem pozicioniranju medju opozicionim birackim telom, jednostavno radi se o dve razlicite stranke sa izdvojenim interesma.
Mislim da te dve stranke vise zajedno mogu osvojiti ako izdvojeno izadju na naredne izbore, neo da izadju u koaliciji.
Tako je, ja duze vreme govorim da ce na kraju DSS sa SNS, doduse u postizbornu koaliciju jer su joj sve ostale stranke manje prihvatljive nego SNS. A sa nekim u savez ce morati...
 
За шта се СНС уопште залаже? Који им је програм? Шта су, левица, десница, центар? Шта значи то "напредна"?

Некако нису ни риба ни месо, и стиче се утисак да им је једини програм опортунизам.
Desni centar.
 
За шта се СНС уопште залаже? Који им је програм? Шта су, левица, десница, центар? Шта значи то "напредна"?

Некако нису ни риба ни месо, и стиче се утисак да им је једини програм опортунизам.

Програм им се врти око ЕУ-интеграција. Као и ДС, од интеграција су направили "идеологију" и смисао свог постојања, тако да се може рећи да су опортунисти, а ја бих рекао послушници.
 
Sve u svemu, na DSS-u je da odluci hoce li je biti u sledecoj vlasti ili ne....tu kljucnu ulogu moze da odradi ruski covek Nenad Popovic, i od Rusa zavisi hoce li DSS-gurati ka vlasti, ili ce ih instalirati kao "konstruktivnu" opoziciju...ako ostanu opozicija do 2016...bice kao SPO...a Kostunica ce zavrsiti kao Vuk Draskovic, ili ce otici u penziju...jedino mu preostaje u tom slucaju da se ubaci na neko ambasadorsko mesto...
 
Lupetate kao Maksim po diviziji. Toma nicim nije pokazao da bi sa DS, svim delima demantuje to.


Osim velje selje, koji je prodao koštunicu, beznačajnog vulina i izlapele milanke karić niko drugi na političkoj sceni se ne izjašnjava da bi sa sns.
A oni bi sa svima, stalno spominju madjare koji, za uzgred, ne spominju njih.
SPS-u je odlično u vlasti sa DS'om,pups i palma ostaju sa njima, g17, ldp, sdp, dss i srs su se već izjasnili.
Šta preostaje?
Ništa.
Velja koji je izdao koštunicu i nikolić koji je izdao šešelja ne mogu na vlast obrni-okreni.
 
Nikolić: Nema mesta za saradnju sa DSS

BEOGRAD - Srpska napredna stranka (SNS) i Demokratska stranka Srbije (DSS), uprkos različitim stavovima o inicijativi SNS za promenu Ustava, smatraju da nema potrebe da se međusobno napadaju, ali da nema mesta za širu saradnju, izjavio je večeras lider SNS Tomislav Nikolić.

On je za Televiziju B92 rekao da je tokom jučerašnjeg razgovora sa liderom DSS Vojislavom Koštunicom o inicijativi naprednjaka za promenu ustava insistirao na tome da "nisu potrebni sukobi u opoziciji, i kada se ne slažemo".

"Pogotovo nije potrebno da svaku našu inicijativu DSS dočeka na nož i praktično se njime više bavi i više se na nju obrušavana nego vladajuća koalicija", rekao je Nikolić.

On je naveo i da "ostaje da vidi da li će DSS održati obećanje da zaista nema potrebe da se sukobljavamo između sebe i ako već nemamo zajedničkih akcija da ne moramo da pokažemo ovima koji su na vlasti da ne umemo da svoje nesporazume sakrijemo toliko dobro koliko oni".



Lider SNS smatra i da će posle tog razgovora "nešto drugačiji odnos u imati javnosti naše dve političke stranke".

Nikolić je naveo i da je dogovoreno da SNS i DSS nastave kontakte kroz sastanke stranačkih delegacija, dodajući da se o nekoj široj saradnji za sada ne može govoriti.

"Mislim da ne postoji mogućnost da se pridruže našem mitingu (najavljenom za 5. februara u centru Beograda) ili bilo kojoj akciji koju mi organizujemo", rekao je Nikolić koji je potvrdio stavove Koštunice u vezi promene ustava Srbije.

Koštunica je saopštio juče da DSS i SNS imaju različite politike oko promene Ustava Srbije i da će DSS i dalje biti protiv promene najvišeg pravnog akta.

On je dodao da je Nikoliću izložio brojne argumente zašto nipošto nije dobra inicijativa da se menja Ustav samo četiri godine posle njegovog donošenja, tim pre što su u njegovoj izradi učestvovali lideri sadašnjih vladajućih i opozicionih stranaka.

"Argumente koje sam izložio Nikolić nije prihvatio i ostao je pri stavu da se SNS zalaže za promenu Ustava", naveo je Koštunica, koji smatra da je odbrana Ustava Srbije prvorazredna nacionalna obaveza da bi se sačuvali suštinski državni i nacionalni interesi.
 
DSS ce napraviti postizbornu koaliciju sa SNS-om. Suprotno to bi znacilo kraj te stranke.
Sadasnja previranja i svadje vise su potreba za boljem pozicioniranju medju opozicionim birackim telom, jednostavno radi se o dve razlicite stranke sa izdvojenim interesma.
Mislim da te dve stranke vise zajedno mogu osvojiti ako izdvojeno izadju na naredne izbore, neo da izadju u koaliciji.

Mislim da si potpuno u pravu izacice samostalno a onda u koaliciju ovo je samo ispipivanje glasackog misljenja.
 
Mislim da si potpuno u pravu izacice samostalno a onda u koaliciju ovo je samo ispipivanje glasackog misljenja.
Нешто сам прочитао у једним новинама да су се договорили да заједнички дјелују против режима, а да ће једино око Устава свако ићи својим путем.
Елем, ја у Меридијану играм тикет на ДСС+СНС+НС+Вулин+Мађари+Љајић+Палма+СПС.
 
Не видим суштинску разлику између СНС и ДС.То су два крила исте политичке опције , само се маркетиншки разликују.
Лично мислим да СНС окупља много веће издајнике него ДС, и да ће још горе бити ако они заседну на власт , док се они "докажу" господарима из САД и Брисела од Србије неће ништа остати.Ови из ДС бар не мора да се толико доказују својим менторима, а од СНС ће се тражити још већи уступци.Чак и док су у опозицији, они носе страним амбасадорима записнике са састанака са другим странкама, јасно се види да већ сада полажу рачуне странцима.

Тома Николић је један пропали студент који неким чудом сада нешто значи у Србији.Никада није сам одлучивао пре му је командовао Шешељ а сада страни амбасадори.Такви као он не могу да буду ни директори комуналног предузећа, што Николић никада није ни постао упркос вишегодишњем стажу у комуналном Града Крагујевца.Сада неко ко не може да буде директор комуналног предузећа хоће да обавља много сложеније послове на нивоу државе.


Идеја да се читав Устав мења само због броја посланика је чиста глупост.Ми имамо 1 посланика на око 30 000 становника, ако се то смањи на 150 биће 1 на 50 000 становника.Државе углавном имају преко 200 посланика, неке и по 400 и више.Врло ретко око 100 посланика, то неке врло мале државе.
То је из заједничке ДС-СНС кухиње, почећемо причу са смањењем броја посланика, а убацићемо и Динкићеве регионе-државе, право педера на брак, и сличне ствари.

Ако треба да се смање трошкови, довољан је обичан закон да се смање плате посланицима.То и није највећи проблем, постоје десетине хиљада директора, секретара, помоћника и заменика министара, разне Агенције за све и свашта а већина њих има веће плате од посланика.
 
Нешто сам прочитао у једним новинама да су се договорили да заједнички дјелују против режима, а да ће једино око Устава свако ићи својим путем.
Елем, ја у Меридијану играм тикет на ДСС+СНС+НС+Вулин+Мађари+Љајић+Палма+СПС.

Ja cu ovu kombinaciju bez DSS-a...bolja je kvota :). Jer me zivo zanima, koju ce Kostunica za sebe traziti poziciju...
 
Не видим суштинску разлику између СНС и ДС.То су два крила исте политичке опције , само се маркетиншки разликују.
Лично мислим да СНС окупља много веће издајнике него ДС, и да ће још горе бити ако они заседну на власт , док се они "докажу" господарима из САД и Брисела од Србије неће ништа остати.Ови из ДС бар не мора да се толико доказују својим менторима, а од СНС ће се тражити још већи уступци.Чак и док су у опозицији, они носе страним амбасадорима записнике са састанака са другим странкама, јасно се види да већ сада полажу рачуне странцима.

Тома Николић је један пропали студент који неким чудом сада нешто значи у Србији.Никада није сам одлучивао пре му је командовао Шешељ а сада страни амбасадори.Такви као он не могу да буду ни директори комуналног предузећа, што Николић никада није ни постао упркос вишегодишњем стажу у комуналном Града Крагујевца.Сада неко ко не може да буде директор комуналног предузећа хоће да обавља много сложеније послове на нивоу државе.


Идеја да се читав Устав мења само због броја посланика је чиста глупост.Ми имамо 1 посланика на око 30 000 становника, ако се то смањи на 150 биће 1 на 50 000 становника.Државе углавном имају преко 200 посланика, неке и по 400 и више.Врло ретко око 100 посланика, то неке врло мале државе.
То је из заједничке ДС-СНС кухиње, почећемо причу са смањењем броја посланика, а убацићемо и Динкићеве регионе-државе, право педера на брак, и сличне ствари.

Ако треба да се смање трошкови, довољан је обичан закон да се смање плате посланицима.То и није највећи проблем, постоје десетине хиљада директора, секретара, помоћника и заменика министара, разне Агенције за све и свашта а већина њих има веће плате од посланика.

Тако је. Смњење плата и чишћење паразитских агнеција решава проблеме, а не смањење бр. посланика.
 

Back
Top