Nikola Jokic

A gde je i ko ga je naučio igrati košarku??
Da se rodio u Azerbejdžanu jel bi bio to što je danas?
Dončić i Dragići su Srbi ali su uvek igrali za svoju Sloveniju, valjda znaju zašto
Ti što su ga naučili da igra košarku nisu to činili iz altruističkih već komercijalnih pobuda. Prema tome, svoj dug je otplatio onda kad mu je prestao ugovor sa njima. Sem toga, on je igrao u reprezentativnom dresu i beležio neke rezultate.
 
Денвер је побједом 112:97 (стат. овдје) повео са 3-2 у серији против Минесоте. Никола Јокић још једна одлична партија, 40 поена (шут из игре 15-22), 7 скокова, 13 асистенција, 2 освојене лопте и 1 блокада. Ерон Гордон је додао 18 поена а Кентавиус Колдвел-Поуп и Џамал Мареј по 16 поена
 
40 poena protiv četvorostruko najboljeg defanzivca NBA lige, koji je 5cm viši (Gober) i puno skočniji od njega, je umetnost.
Jokić je umetnik u istoriji svetske košarke na mestu centra.
Koristi sve svoje prednosti maksimalno, bez nepotrebnih (atrakvnih - atletskih) poteza, štedi snagu, odigra 48 minuta,
To je fenomen u istoriji košarke. Čist racio uz veliko znanje o košarci ( i prosećne atletske predispozicije). Genije.
 
Odgledao sam Hajlajts.. dobar je bio.. nisu bili laki šutevi kao inače.. malo ga sralo, neki koševi od vrh table al ok.. 40 poena u plej ofu čak i u cirkus NBA nije za potcenjivanje..
ako je Kukoč gledao valjda je shvatio da se ..... sam sebi u usta kad je pre par nedelja govorio kako su od Jokića bolji Rađa a posebno onaj invalid Divac
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kukoč i Jokić su po mnogo čemu suprotan tip igrača u košarci. Kukoča možemo porediti sa Džordanom (ili sa Medžikom), Rađu sa Gasolom,.. ali ne i sa Jokićem.
Taj sud Kukoča, ja shvatam kao stvar afiniteta prema stilu u košarci.
- na mestu centra je Džabar neprikosnoven, i po broju titula najkorisnijeg igrača je iznad Džordana, ali za mene je (i za mnoge) Džordan najbolji. Ali oni nisu igrali na istoj poziciji, ni preferirali isti stil igre, niti su imali iste (atletske) predispozicije.
Džabar je 2,18cm - ali neuporediv ni sa Šakil-om. Jokić je nešto između Šakila i Džabara po stilu, ali značajno niži ( u košarci na poziciji centra je razlika od 5 cm puno). Nikola je niži od Šakila 5 a od Džabara 7 cm.
Ali racio mu je na najvišem nivou. I ne može on to u reprezentaciji pokazati, kao u Denveru, mada mi to očekujemo, ali to ne treba da umanji njegovu virtuoznost.
Njegov pregled igre je daleko najbolji i ima najveće znanje - pitanje da li bi to imao da ima veće atletske predispozicije.
 
Odgledao sam Hajlajts.. dobar je bio.. nisu bili laki šutevi kao inače.. malo ga sralo, neki koševi od vrh table al ok.. 40 poena u plej ofu čak i u cirkus NBA nije za potcenjivanje..
ako je Kukoč gledao valjda je shvatio da se posrao sam sebi u usta kad je pre par nedelja govorio kako su od Jokića bolji Rađa a posebno onaj invalid Divac
Nema ovde više cirkusa, ove utakmice su vrlo ozbiljne i igra se vrhunska odbrana. Napisao sam u NBA temi, odgledaj treću utakmicu, nema tima u Evroligi koji bi zadržao Denver ili Minesotu na manje od 25 razlike, drugi nivo košarke.
 
Nema ovde više cirkusa, ove utakmice su vrlo ozbiljne i igra se vrhunska odbrana. Napisao sam u NBA temi, odgledaj treću utakmicu, nema tima u Evroligi koji bi zadržao Denver ili Minesotu na manje od 25 razlike, drugi nivo košarke.
Isto mislim, ali taj "drugi nivo" košarke, pored ozbiljnosti, podrazumeva uigranost - ajde da zamislimo da Dončić, Jokić , Gober,.. budu u toj evropskoj ekipi - šta bi bilo :) ?
 
Pravi naslednik velikog MJa :D

Screenshot_2024-05-16-00-16-28-943_com.miui.gallery-edit.jpg
 
ok izvini.. žurba jbg pa nisam ni proveravao..poenta je da je Novicki uvek igrao za Dojč a Jokara nas je odjbao već nekoliko puta
Можда има ту нешто у Уговору...да мора буде одморан за следећу Сезону,
не знам...
али није Јокић једини,амери су брутално озбиљни око тога
па и Пеђа Стојаковић а и Дивац су исто одсуствовали толико пута
 
:vatromet: Cestitke svima koji slave Jokicev treci mvp. :vatromet:

Al' ni vama ni meni to ne donosi hranu na sto niti nam ikako poboljsava zivot.
Jedino sluzi da se neko agresivan bar malo smiri nebitnom pricom o sportu.
 

Back
Top