Nikola Jokic

uvcGh-P3kMDTWqR8FyQncS7Q7jI__HVT_1000.jpeg

Фотографија снимљена 6.августац1995.године на прелазу у Сремској Рачи гдје мајка Даница са двије кћерке, трогодишњом Мајом и седмомјесечном Наталијом у нарјучју покушава да се домогне Србије. Мајка Даница са двије кћерке је протјерана током злочиначке акције "Олуја" коју је извео злочиначки режим тадашње Хрватске и кроз коју је довршен погром над православним Србима у тој творевини.
Даници то бјеше други бијег, прво је протјерана из Карловца гдје је живјела у Слуњ а онда након злочиначке акције "Олуја" и са простора Републике Српске Крајине.
Беба са слике, мали анђео, Наталија данас је супруга успјешног српског кошаркаша Николе Јокића са којим има кћерку Огњену.
nikola-i-natalija-jokic.jpg

Што ти је живот.
 
Денвер је побједом против Лејкерса 112:105 (стат. овдје) повећао предност у серији на 3-0. Никола Јокић још једна одлична партија, 24 поена (шут из игре 9-13), 15 скокова, 9 асистенција и 1 освојена лопта. Добру подршку је имао у Ерону Гордону који је уписао 29 поена и 15 скокова, Мајклу Портеру који је додао 20 поена и 10 скокова и Џамалу Мареју који је уписао 22 поена и 9 асистенција
 
Одгледах ову задњу текму са Језерашима ...
Стварно сам заволео цео тим - прави су момци.

Нарочито навијам за Мајкла Портера Џуниора.
 
Šta ti ja pričam brt!!!
Ovaj umesto da ih napuši i prestane da ih finansira on ih podržava!!

Јако грешиш, многи велики спортисти су врло подржани од породице,
То је апсолутно неопходну што је спорт плаћенији.
Ја бих рекао "овај живот је екипно првенство".

Последњи Николин уговор је преко 200 милиона долара,
па сад рачунај да је сразмерно толико и проблема који га нападају у животу.

Тако велике проблеме не може нико сам да превазиђе ...
 
Лејкерси су одличном партијом побиједили Денвер 119:108 (стат. овдје) и смањили резултат у серији 1-3. У Лејкерсима изузетна партија Ентонија Дејвиса, 25 поена и 23 скока, одличне партије Леброна Џејмса који је уписао 30 поена те ДиАнђела Расела и Остина Ривса који су додали по 21 поен.
Никола Јокић још једна одлична партија, 33 поена (шут из игре 10-20), 14 скокова, 14 асистенција, 1 освојена лопта и 1 блокада. Мајкл Портер је додао 27 поена а Џамал Мареј 22 поена. Лејкерси су у овом мечу у свим елементима игре једноставно надигралчи Денвер. Меч је открио велику слабост и велики проблем Денвера, резервни играчи су постигли укупно само 5 поена. Надао сам се да би ветеран Реџи Џексон или млађани Пејтон Вотсон могли бити оно што је у претходном плеј-офу био изванредни Брус Браун, но ништа од тога. Денвер ће се морати у наставку плеј-офа више ослањати на стартну петорку гдје ће кључни играчи играти 40+ минута, више се трошити што може узроковати недопстатак свјежине и енергије када се буду ломили мечеви.
 

Back
Top