Nezvani gost

Ali stvar je u tome da je on taj koji je njoj preneo i da umesto da se oseca krivim i najmanje sto moze ode i on na lecenje makar zbog sebe on je nju vredjao i napadao kako je nemoguce da on ima neku bolest....a za tu bolest koliko mi je poznato kao i mnoge druge polne muskarac moze da bude samo prenosilac bez da ima manifestovanih simptoma i tegoba ali zato njegova partnerka :sad2:

Ma sta da ocekujemo kad svaki drugi se hvali kako zastitu nikada nije koristio

Kondilomi se manifestuju kod oboje.....Problem je što se, kod muškaraca, teško razlikuju od "običnih" ispupčenja tj. kvržica na penisu. A i mogu da se prenesu i tokom predigre (ili preko wc šolje). Tako da ovu bolest devojka može dobiti i ako je i dalje nevina....I kondilomi su jedna od polno prenosivih bolesti od kojih kondom ne štiti u celosti (samo delimično).....

Ono što je najbitnije, a stalno se zaobilazi i preskače, je činjenica da ako se već upuštamo u sexualne odnose potrebna je i izvesna edukacija..... Neinformisanost često dovodi do pregačenja tipa "ko je kome preneo šta"....
 
Kondilomi se manifestuju kod oboje.....Problem je što se, kod muškaraca, teško razlikuju od "običnih" ispupčenja tj. kvržica na penisu. A i mogu da se prenesu i tokom predigre (ili preko wc šolje). Tako da ovu bolest devojka može dobiti i ako je i dalje nevina....I kondilomi su jedna od polno prenosivih bolesti od kojih kondom ne štiti u celosti (samo delimično).....

Ono što je najbitnije, a stalno se zaobilazi i preskače, je činjenica da ako se već upuštamo u sexualne odnose potrebna je i izvesna edukacija..... Neinformisanost često dovodi do pregačenja tipa "ko je kome preneo šta"....

Apsolutno se slazem i ne branim nju ali mala je verovatnoca je da je preko wc solje dobila a manifestovalo joj se posle mesec dana nakon sto je sa njim spavala a ako nesto govori to sto on nikada nije koristio zastitu (bar se time dicio) i sto veruj mi vecina u mom kraju stice seksualna iskustva ili im je draze jer imaju zagarantovan seks sa konobaricama koje se ujedno i prostituisu ....neki to kriju za neke se kasnije sazna ali mislim da to dovoljno govori o izvorima i putevima sirenja takvih bolesti.
 
Meni nije poznato da muskarac moze dobiti infekcije poput zena na depilaciji..bazenu..preko garderobe..bez gacica u prevozu itd itd..a tu istu infekciju prenese partneru i on mora piti lekove zajedno s njom

Kad sve to znate uvek treba da koristite zastitu i da pitate jel ima jos .....mislim za vase dobro :)
Salim se malo , prenosilac moze biti naravno i zena i muskarac ali je po meni bitno da se o tome otvoreno razgovara i zajedno resava problem a ne cutati i samo siriti dalje
 
To sto pricas nema veze s kondomom..normalno da ga u duzoj vezi necu koristiti..a takve infekcije koje se pokupe vansexualnim aktivnostima se mogu nositi mesecima i ne znati da ih imas..dakle muskarci ih ne mogu tek tako pokupiti kao zene
 

Back
Top