Nesumnjivo Hrvati

Da, zato među Rusima ima i Uralida. Ukrajinci kao mešavina Slovena i domaćeg "prekokarpatskog" stanovništva su ono što su Srbi i Hrvati bili pre dolaska na Balkan, tj. pre mešanja sa starosedeocima Balkana. Belorusi su najbliži originalnim Slovenima koji su došli u istočnu Evropu sa malo drugih upliva.

Česi i Slovenci već imaju jak germanski upliv.
Cak su se i oni mesali sa Litvancima, a oni nisu Sloveni.
 
Зоран Милановић (Загреб, 30. октобар 1966) је хрватски политичар и правник, тренутни председник Хрватске који је ступиo на дужност након истека мандата председнице Колинде Грабар Китаровић. Бивши је члан Социјалдемократске партије Хрватске и бивши председник Владе Републике Хрватске.
https://sr.wikipedia.org/sr/Зоран_Милановић
1708286254841.jpeg

Биографија​

Отац Стипе и мајка Гина родом су из Сиња и Сењa. Милановићи су пореклом из Раме у средњој Босни, где су били православци, да би касније прешли на католичанство.[1] Зоранов стриц, живео је у Београду, где је и сахрањен по православним обичајима.[2]:mrgreen:

Одрастао је у Загребу на Трњу, а затим на Чрномерцу. После средње школе за управу и правосуђе, Милановић дипломирао је на Правном факултету Универзитета у Загребу као изврстан студент. За време студирања добија Ректорову награду и учествује на студентском такмичењу из међународног јавног права Телдерс у Хагу. Према сопственом признању, у младости је био бунтован и склон тучи.[3]

  1. „Zoran Milanovic je novi predsednik Hrvatske - Sta imaju Srbi u Hrvatskoj od toga? (Jutarnji Program TV HAPPY, 19.2.2020)”. youtube.com.
  2. „NISU SVE PROTERALI U OLUJI: Spisak Hrvata koji kriju da su SRBI!”. republika.rs.
  3. „Биографија: Зоран Милановић”. Dalje.com. 31. 10. 2011. Архивирано из оригинала 30. 12. 2011. г. Приступљено 28. 12. 2011.
 
Koliko se secam bila je svojevremeno diskusija o Nikoli Jurišiču čuvenom hrvatskom heroju iz 16.veka.
U knjizi Oskara Frejera iz 1908g sacuvan je Jurisicev pecat na kome je cirilicnim pismom stoji "Mikula Jurisic moje ruke pismo"

Pogledajte prilog 1523106

A ja ostah razočaran, jer nisam uspeo da pronadjem Hrvata koji nije Srbin a koji je prethodio ocu nacije Ivanu Lučiću :roll:

Cekaj, šta sad, opet konstruišeš nekakve teorije zavere oko Ivana Lučića? :D
 

Pa ni u tom pismu nigde ne postoji nikakva nacionalna identifikacija bana Petra Talovca niti uopšteno Hrvata sa Srbima.

Ti slobodno obeleži, ako vidiš negde srpski etnonim (ili glotonim, kako si naknadno insinuirao da postoji negde u pismu Ivana VI Frankopana upućenog Omišanima 1436. godine). :)
 
Pitanje koje ti @Kole11 ovde pokrećeš, i to na vrlo loš način zato što se bukvalno sve što si do sada tvrdio vezano za Ivana Lučića, nekakvog mastermajnda sa natprirodnim moćima u tvojoj verziji prošlosti :D ispostavilo kao netačno, već je mnogo puta bilo odgovoreno do sada.

Iz zakona pomenutog Anža Frankopana:

I Srblin da ne more otdati na Vlaha, ni Vlah na Srblina.
I da ne drže Hrvati Vlahov mimo ednoga bravara.

Nema nikakvog poistovećivanja, on govori o Hrvatima, Vlasima i Srbima.

I već smo poredili sa ranijim izvorima, koji ne znaju za Srbe, već samo Hrvate i Vlahe. Npr. possessionibus et eorum incolis seu populis Croatis et Olachis u povelji kralja Ludovika I iz 1345. godine, ili u povelji kralja Žigmunda Luksemburškog iz 1412. godine (Croatis Olahisque..Croato(rum) an Olaho(rum)..Croati seu Olahi..Croatorum eciam et Olahorum).

Hrvatima i Vlasima se 1436. godine priključuju i Srbi.
 
Pa ni u tom pismu nigde ne postoji nikakva nacionalna identifikacija bana Petra Talovca niti uopšteno Hrvata sa Srbima.

Ti slobodno obeleži, ako vidiš negde srpski etnonim (ili glotonim, kako si naknadno insinuirao da postoji negde u pismu Ivana VI Frankopana upućenog Omišanima 1436. godine). :)
Deder učeni, objasni, kako to da su podanici Frankopana Srbi :mrgreen:
1711739086538.png

1711739126226.png
 
Koliko se secam bila je svojevremeno diskusija o Nikoli Jurišiču čuvenom hrvatskom heroju iz 16.veka.
U knjizi Oskara Frejera iz 1908g sacuvan je Jurisicev pecat na kome je cirilicnim pismom stoji "Mikula Jurisic moje ruke pismo"

Pogledajte prilog 1523106

A ja ostah razočaran, jer nisam uspeo da pronadjem Hrvata koji nije Srbin a koji je prethodio ocu nacije Ivanu Lučiću :roll:

Gdje je ostatak teksta lijevo?
 
Andrija Kačić Miošić se nikada nije izjašnjavao kao Srbin katolik. Ista stvar ide i za Ivana Gundulića.

Zna on to sve sam.

Da su se Gundulić i Miošić izjasnili kao Srbi i "borili za srpske interese" je laž i na to smo već navikli od susjednih medija. Stari srpski običaj među njihovim "žurnalistima".

Andrija Torkvat Brlić je bio panslavist i zaista se "borio za srpske interese". Tip je šurovao sa Garašaninom i bio na platnoj listi srpske inteligencije. Valjda je i tu sve jasno. Ima takvih koliko hoćeš. I Rešetar je primao finu lovu iz BGa.

Vlaho Bukovac po ocu Talijan, po majci Hrvat. Politički Srbin kao i Ćipiko.

Ivo Ćipiko je također etnički Talijan. Nikakva tajna.

Ne da mi se dalje ali pogotovo po zadnja da primjera vidimo da ne trebaš u sebi imati ni kapi "srpske krvi" da bi postao Srbin. Ista stvar sa srbokatolicima. Politički Srbi, ništa drugo.
 
Zna on to sve sam.

Da su se Gundulić i Miošić izjasnili kao Srbi i "borili za srpske interese" je laž i na to smo već navikli od susjednih medija. Stari srpski običaj među njihovim "žurnalistima".

Andrija Torkvat Brlić je bio panslavist i zaista se "borio za srpske interese". Tip je šurovao sa Garašaninom i bio na platnoj listi srpske inteligencije. Valjda je i tu sve jasno. Ima takvih koliko hoćeš. I Rešetar je primao finu lovu iz BGa.

Vlaho Bukovac po ocu Talijan, po majci Hrvat. Politički Srbin kao i Ćipiko.

Ivo Ćipiko je također etnički Talijan. Nikakva tajna.

Ne da mi se dalje ali pogotovo po zadnja da primjera vidimo da ne trebaš u sebi imati ni kapi "srpske krvi" da bi postao Srbin. Ista stvar sa srbokatolicima. Politički Srbi, ništa drugo.
Јел важи то исто и за Хрвате?
 

Back
Top