Nesigurnost

Zana:
Oni se plase da budu predmeti nasih misli, a pogotovo osecaja i zelja. Kada im kazes volim te, uplase se. Daleko bilo da spomenes vezu, brak, decu.

Dobro, nadam se da sada neće biti reakcija u vidu nekakvog feminističkog sr*nja...

Mi muškarci, danas, imamo malo veći problem sa vezom. Ona je postala jednom rečju opasnost !

Posle prvih nekoliko ozbiljnih iskustava, lako dođemo u situaciju da se pribojavamo da nam se ne ponove jedne iste priče koje su se desile i nama i našim ortacima, i ostalim muškarcima za koje znamo.

Jer umesto onoga o čemu smo sanjali i što smo priželjkivali, dobijemo nešto što nam nikako ne odgovara.

Kada se izmeri šta lepo čovek dobije od jedne veze, i šta loše sve treba da pretrpi, odnos je užasan. U najboljem slučaju možeš da dobiješ samo dobar seks, a i taj je slučaj relativno redak.

Kada se jedan moj ortak ženio ( a svi bili zgroženi ), drugi lik, koji je odlično poznavao i njegovu ženu, prokomentarisao je: "V. smatra da su sve žene loše i prema tome mu je sve jedno što je ženi, jer smatra da bolje ne može ni da nađe."

Da skratim, muškarci koji ne smatraju da su sve žene skotovi, još uvek se nadaju da će nekako naći onu koja to nije, ali inače se pribojavaju toga da će opet i ponovo da gube vreme, živce i novac u nekakvoj vezi. Zao im se nešto ni ne ulazi u te priče.
 
Devilishgirl:
i ja bih bila nesigurna kad bi osoba preko puta mene cutala ili digla nos i poebavala..

Jeste tacno je. Samo je jos stvar u tome sto se vecina nasih momaka suvise gospodski ponasa u odnosu na to koliko to devojke zasluzuju. Devojke jesu dignutih noseva i uobrazene , dok mi ne dodje ortak iz inostranstva koji ima kes onda treba da vidite kakve su ko male mace. Ali manite ortaka. Vratimo se na gospodstvo. Vecina nasih momaka nikad nece sebi dozvoliti da spusti devojku ili je ponizi, ja sam to sebi dozvolio samo jednom u zivotu i to mi nesto nije bio dan a ona je na moj normalan potez tj prilaz bila uzasno gruba i pokusavala da izigrava ribu. Vecina nasih momaka ce da se kulturno povuce, a onda se gruze i nervira, pokunji i slicno. To je jedan od razloga zasto sam ja prestao da prilazim, pa sam sad opet poceo. Jednostavno me bio strah od ponizavanja a nisam zeleo da se spustam na njihov nivo. A sa druge strane nije me bilo bas briga kad me neka isponizava.

Kljuc je u tome da se nasi momci oslobode gospodstva i da pocnu i oni da ponizavaju kad god doticne zasluze, da i oni budu drski i bezobrazni i da spustaju devojke na zemlju naravno samo u koliko to one zasluze svojim ponasanjem, ne treba se biti svinja prema svakoj valjda jos ima normalnih.

U koliko se povucete, mozda ispadnete gospodin covek, ali ce vam se zato ceo loka bilo kafic, klub i slicno smejati a onda ce ispasti riba a vi cete otici kuci nervirajuci se, sa bolovima u stomaku, onda cete kuci popiti nesto za smirenje, i polako cete poceti da mrzite zene.

U koliko od doticne napravite budalu , ponizite je i spustite osecacete se daleko daleko bolje, i ovo ne vazi samo za devojke nego vazi za sve ljude, kad neko pokusava bez razloga da vas ponizi onda treba da mu vratite. Tudja drskost, bezobzirnost, nadmenost i bezobrazluk stvaraju negativne talase samo je pitanje zelite li vi te talase da prenesete na sebe ili cete da ih usmerite ka toj osobi.

Verujte mi kada bi se nase devojke na samo par meseci osetile onako kako se mi cesto osecamo kad im pridjemo, tj kad bi smo poceli da ih spustamo na zemlju, pocele bi da idu sa osmehom na licu i bile bi prave male mace. Potpuno bi nestale nadmene uobrazene Srpkinje.
 
AcaBg82:
Kljuc je u tome da se nasi momci oslobode gospodstva i da pocnu i oni da ponizavaju kad god doticne zasluze, da i oni budu drski i bezobrazni i da spustaju devojke na zemlju naravno samo u koliko to one zasluze svojim ponasanjem, ne treba se biti svinja prema svakoj valjda jos ima normalnih.

U koliko se povucete, mozda ispadnete gospodin covek, ali ce vam se zato ceo loka bilo kafic, klub i slicno smejati a onda ce ispasti riba a vi cete otici kuci nervirajuci se, sa bolovima u stomaku, onda cete kuci popiti nesto za smirenje, i polako cete poceti da mrzite zene.

U koliko od doticne napravite budalu , ponizite je i spustite osecacete se daleko daleko bolje, i ovo ne vazi samo za devojke nego vazi za sve ljude, kad neko pokusava bez razloga da vas ponizi onda treba da mu vratite. Tudja drskost, bezobzirnost, nadmenost i bezobrazluk stvaraju negativne talase samo je pitanje zelite li vi te talase da prenesete na sebe ili cete da ih usmerite ka toj osobi.

Aco sine, ti uopšte nisi toliko neupućen.
Odlično si ovo izrezonovao.
Znači, cela kvaka je u tome što "glupi muškarci" u ime starih kavaljerskih vrednosti, dopuštaju sebi da budu ismejani i poniženi, a da ne uzvrate istom merom.
Loš nam je posao...
 
esperanca137:
Nisu samo muskarci nesigurni.I mi smo,ali ipak ako je neko nesiguran ili stidljiv
obicno mu treba malo podstreha,tajni signal,a nekad je dovoljan samo pogled;)

jedan mali je bio jako stidljiv,nije mi zao sto sam ga prva poljubila:D
to nikada necu zaboraviti;)

Svaka čast!Da je takvih vise kao što si ti,gde bi muskarci danas bili!?
 
Ok,ja sada ne razumem jedno,a to su 2 stvari.Zasto su sada muskarci glupi.To uopste nije tacno.Da li zene uopste shvataju da muskarcima u sustini nije lako i da treba da imaju BIG BOLS kako bi istrpeli eventualo ponizenje.

Sto se tice signala,meni se jos ni jednom nije desilo da mi devojka posalje bilo kakav signal.Bilo pozitivan ili negativan.U glavnom su sve devojke nesto hladne.Prosto me vata jeza .Cemu to sve vodi?Mislim da su devojke te koje se naprosto trude da muskarcima sto vise otezaju posao.I onda jos kazu "glupi muskarci"!!!!
I posle se jos pitaju zasto su neke devojke samo i zasto su muskarci nesigurni u sebe.
 
SLR:
Da li zene uopste shvataju da muskarcima u sustini nije lako i da treba da imaju BIG BOLS kako bi istrpeli eventualo ponizenje.

Ok, ne generalizujem, govorim samo o svom iskustvu.
Vrlo dobro shvatam da muškarcima ne samo da nije lako, već im je i mnogo teže i to u mnogim stvarima nego nama. :?
Ali, ja sam uvek bila ljubazna sa svakim momkom. Nikog nisam u startu odbila i sa svakim sam fino popričala iako nisam imala namere da bilo šta sa njim nastavljam. I sada mislim da je možda bolji stav u startu odbiti i biti hladan nego možda davati neku lažnu nadu, pojma nemam, ili možda ipak biti ljubazan, ne znam...:|
Ali, uvek sam se trudila da se sve preokrene u neko zezanje, pa da nikom ne bude neprijatno. :wink:
 
zelenooka:
Ok, ne generalizujem, govorim samo o svom iskustvu.
Vrlo dobro shvatam da muškarcima ne samo da nije lako, već im je i mnogo teže i to u mnogim stvarima nego nama. :?
Ali, ja sam uvek bila ljubazna sa svakim momkom. Nikog nisam u startu odbila i sa svakim sam fino popričala iako nisam imala namere da bilo šta sa njim nastavljam. I sada mislim da je možda bolji stav u startu odbiti i biti hladan nego možda davati neku lažnu nadu, pojma nemam, ili možda ipak biti ljubazan, ne znam...:|
Ali, uvek sam se trudila da se sve preokrene u neko zezanje, pa da nikom ne bude neprijatno. :wink:

Vidi zelenooka odbijanja i ponizavanje nisu dve iste stvari. Jedno je kada devojka kaze "izvini ali cekam decka", ili recimo pridjas devojkama pa ti kazu "trenutno vodimo neki privatni razgovor" to je jedno i to se zove odbijanje. Ali bezobrazluk i ponizavanje je nesto sasvim drugo. Ja sam dosta bio po svetu i nigde nisam video da devojke vole da ponizavaju momke kao kod nas.

U principu bi svaki momak u srbiji treba da nauci da kad ga neka tako ponizi da je spusti na zelju ili da jednostavno pomisli "Kurvetina raspala ko je ****"
 
Oni koji su videli moju sliku videli su da mi fizicki nista ne fali.
Medjutim kako god prodjem pored neke devojke ona tako obara glavu. Kao kuce koje kaznjavate. E bas to posto sam ceo zivot imao pse, to izgleda kao kad vam kuce pobegne vi ga zovete a ono nece da dodje, pa onda dodje i shvati da je napravilo sranje pa onda onako spusti glavu dok ga vi grdite. E tako mi i vecina Beogradjanki izgleda. Nije mi se desilo da idem ulicom i da me neka pogleda a u glavnom skrecu pogled, spustaju pogled i slicno, ko kuce kada kaznjavas bukvalno tako.
 
AcaBg82:
U principu bi svaki momak u srbiji treba da nauci da kad ga neka tako ponizi da je spusti na zelju ili da jednostavno pomisli "Kurvetina raspala ko je ****"

Dobro, samo mi reci da li je po tvom mišljenju bolje da devojka odmah u startu kulturno odbije momka, ili da ipak razmeni sa njim nekoliko ljubaznih reči i možda mu ulije neku nadu,:-( ali ga ipak odbije? :|
Nisam nikad nikog ponižavala jer mi to jednostavno vaspitanje ne dozvoljava, ali se pitam da li grešim što odmah u startu ne odbijem neko eventualno udvaranje. :|
 
zelenooka:
Dobro, samo mi reci da li je po tvom mišljenju bolje da devojka odmah u startu kulturno odbije momka, ili da ipak razmeni sa njim nekoliko ljubaznih reči i možda mu ulije neku nadu,:-( ali ga ipak odbije? :|
Nisam nikad nikog ponižavala jer mi to jednostavno vaspitanje ne dozvoljava, ali se pitam da li grešim što odmah u startu ne odbijem neko eventualno udvaranje. :|
Bolje je da budes,konkretna,zna muskarca da hurts but bolje je tako,sta da se foliramo.
Nego,sta radis sutra uvece,da li si slobodna?
 
zelenooka:
Dobro, samo mi reci da li je po tvom mišljenju bolje da devojka odmah u startu kulturno odbije momka, ili da ipak razmeni sa njim nekoliko ljubaznih reči i možda mu ulije neku nadu,:-( ali ga ipak odbije? :|
Nisam nikad nikog ponižavala jer mi to jednostavno vaspitanje ne dozvoljava, ali se pitam da li grešim što odmah u startu ne odbijem neko eventualno udvaranje. :|

Vidi prvo ne mora sve da bude udvaranje. Nase devojke tu grese, uvek misle da je sve udvaranje i time su opsednute. Mozda taj moze da vam bude dobar prijatelj, dobar drug ko zna ne mora svako da vam bude decko. Znaci lepo je upoznati osobu i popricati. OK je odbiti razgovor ali kultuno. Mene nikad nije pogadjalo kulturno odbijanje nego kad me neka recimo ponizi tako da sve okolo to vide pa se onda jos i oni smeju a meni vaspitanje ne dozvoljava da odgovorim kurvi.

To je u glavnom razlog zasto izbegavam prilazenje, mada sam od skoro nesto odlucio da kurvama pocnem da odgovaram onako kako zasluzuju.
 
AcaBg82:
Vidi prvo ne mora sve da bude udvaranje. Nase devojke tu grese, uvek misle da je sve udvaranje i time su opsednute. Mozda taj moze da vam bude dobar prijatelj, dobar drug ko zna ne mora svako da vam bude decko. Znaci lepo je upoznati osobu i popricati.

E to sam baš i htela da kažem. Zato sam i napisala EVENTUALNO udvaranje, jer su se iz nekih prilaženja ;-) izrodila prilično lepa drugarstva. Zato i ne odbijam nikog u startu osim ako baš nije navalentan i nekulturan. :|

@ Predatore, ako si mislio da se vijamo po Košutnjaku :lol: ne, nisam slobodna. :razz:
 
zelenooka:
E to sam baš i htela da kažem. Zato sam i napisala EVENTUALNO udvaranje, jer su se iz nekih prilaženja ;-) izrodila prilično lepa drugarstva. Zato i ne odbijam nikog u startu osim ako baš nije navalentan i nekulturan. :|

@ Predatore, ako si mislio da se vijamo po Košutnjaku :lol: ne, nisam slobodna. :razz:
Kakav Kosutnjak,da se provozamo u mom Lir Jet-u do Rima i nazad,eno ga na Nikola Tesla Belgrade airport.
 
Mislim da nasi momci pa i ja do skora imaju u glavi da su oni krivi za sve. I obicno kad je neka devojka nekulturna, nevaspitana , a vecina su takve na zalost u Beogradu, Onda momci obicno misle da nesto nije u redi sa njima. Naravno ja govorim o varijanti da su kulturno prisli.E pa problem je u devojkama koje kod nas imaju neke komplekse, ne kazem da su sve tkave ali veliki deo jeste. Momci treba da se oslobode osecaja krivice kada ih neka devojka isponizava i da shvate da devojke zapravo imaju problem u glavi a ne mi.
 
Ja sam generalno postao nesiguran zbog neprijatnih iskustava. Zbog toga sto su me podjebavale i slicno. A ja sa tim nisam mogao da izadjem na kraj. Na kraju sam poceo da se pitam da li meni nesto fali. Pa sam jos poceo da sumljam i u svoj fizicki izgled, pa da analiziram da li je nesto kod mene pogresno. Sve vreme sam analizirao sebe i razmisljao gde ja to gresim i naravno nisam mogoa da nadjem odgovor. Zapravo ja ni u cemu nisam gresio prilazio sam normalno, predstavim se i pokusam da razgovaram, one onda tako. Skoro sam uz pomoc pojedinaca shvatio da zapravo meni nista ne fali nego da fali njima i da nije problem u nema muskarcima nego u vama devojkama.
 
AcaBg82:
Pazi ja sve ovo pisem za Beograd, recimo u Novom Sadu su devojke daleko opustenije. Daleko su komunikativnije, mnogo su manje uobrazene i nadmene od Beogradjanki.

Drago mi je da tako mislis.Ja zaista ne poznajem beogradski zivot i beogradske devojke tako da ne mogu praviti paralelu,ali mislim da devojke u novome sadu i jesu dosta opustenije,sto ne menja cinjenicu da vole da ispaljuju.
Medjutim,neko je gore napisao da svaki prilazak i svako eventualno chatovanje sa njima shvataju kao udvaranje.To malo ume da smori,jer ponekad radimo stvari chisto radi druzenja.
 

Back
Top