Nemanjici: sveci ili bezbozni silnici?

A ti se nisi skolovala zato i iznosis tvrdnju da istoriju treba falsifikovati da bi tebi izgledala lepse
Samo ne vidim razlog da se ponosim time što sam kao papagaj ponavljala
nešto u šta drugi žele da verujem i za to dobijala ocene. Čega tu ima čime
se čovek treba ponositi? To može svako.
Istoriju ne treba falsifikovati. Ona je već falsifikovana.
 
Samo ne vidim razlog da se ponosim time što sam kao papagaj ponavljala
nešto u šta drugi žele da verujem
U istoriju se ne veruje to nije religija nego egzaktna nauka !!! Koja se bazira na cinjenicama koje se dokazuju u istorijskim izvorima ne u narodnim predanjima!!
i za to dobijala ocene. Čega tu ima čime
se čovek treba ponositi? To može svako.
ne moze svako eto ti nisi moglo , ti si svoje obrazovanje sticala uz gusle na narodnim predanjima glasinama i rekla kazala.
 
I sam cin kanonizacije je bio u cilju ucvrscivanja vlasti date porodice. Otac sinu kopao oci i postao svetac CEDOMORAC PROGLASEN ZA SVECA !!! A sin dizao vojsku na oca dao ga da se udavi i proglasen za sveca iako cak i sama biblija u deset bozijih zapovesti govori postuj oca svog ! Ovaj digao ruku na sopstvenog oca a crkva ga kanonizovala i naivni ljudi veruju da je bio svetac cak i pominjanje istorijskih cinjenica nazivaju demonizacijom svetaca pjudi otvorite oci ukljucite logiku . Srednji vek je zavrsen .
 
I sam cin kanonizacije je bio u cilju ucvrscivanja vlasti date porodice. Otac sinu kopao oci i postao svetac CEDOMORAC PROGLASEN ZA SVECA !!! A sin dizao vojsku na oca dao ga da se udavi i proglasen za sveca iako cak i sama biblija u deset bozijih zapovesti govori postuj oca svog ! Ovaj digao ruku na sopstvenog oca a crkva ga kanonizovala i naivni ljudi veruju da je bio svetac cak i pominjanje istorijskih cinjenica nazivaju demonizacijom svetaca pjudi otvorite oci ukljucite logiku . Srednji vek je zavrsen .
Crkva ih je nagradila zato sto su nasilno uveli njenu religiju
Unistili sve znake prosle, uzdigli crkvu na vladalacki nivo
Takvi su to sveci bili
 
On jeste kanonizovan jer je crkvi delio imanja dizao zaduzbine i sl . Kupio je status sveca bas kao i nemanjici . Da bi lakse vladao nad naivnim i neobrazovanim ljudima oslanjao se na crkvu a crkva da bi sticala povlastice i materijalna dobra se oslanjala na krunu
Simbioza koja omogucava jace zauzdavanje i kontrolu mase.
Vlast brani crkvu a crkva brani vlast.
 
Poslednja izmena:

Back
Top