Nemanjici: sveci ili bezbozni silnici?

Немањићи нису били ни бољи ни гори од других владарских породица у Европи.Да би опстао, владар је морао брутално да се обрачуна са конкурентима за власт, укључујући и најближу родбину-отац, брат, син.
 
46. О робовима:
И досад робове, што имају властела, да су им у баштину, само што ће властелин опростити, или жена му, или његов син, то да је слободно, а ништа друго.

pa šta si mislio?
to su bili HAZARI došli iz SKITIJE pa se nazvaše RASIMA, tj RUSIMA tj RAŠANIMA.
 
Poslednja izmena:
Narod koji odlično istoriju pamti i kroz narodne pesme i priče održava ta
sećanja, nema ni jednu jedinu rečenicu o dolasku na Balkan? Van pameti.
Pa silne pesme bi o tome bile ispevane. Veličao bi se vođa koji ih je doveo,
opisivali bi se događaji.
Pq mi u nasoj epici ne idemo dalje od nemanjica bez obzira dali smo dosli ili bili ovde oduvek !!! Ovo nije argument . A jezicka slicnost sa ostalim slovenskim narodima snazno dokazuje da imamo s njima zajednicko i geografsko poreklo
 
Zanima me postoji li neki drugi narod koji ovoliko voli osporavati i demonizovati svoje pretke? U Mongoliji na svakom ćošku imaš neku posvetu Džingis hanu koji je pokrenuo osvajanja koja su pobila milione a mi Srbi naše svetorodne Nemanjiće prikazujemo kao genocidne monstrume i stalno osporavamo njihove zasluge za razvoj srpske nacionalnosti i duhovnosti.
Pa navodjenje istorijskih cinjenica tipa da su vlastitoj deci kopali oci a roditelje davali da se zadave to su istorijski fakti kao i to da su dizali vojsku na sopstvenu bracu vodili gradjanske ratove da bi se otimali oko blasti u kojima su ginuli ne duzni ljudi . Prikrivanje ovih CINJENICA bi bilo pristrasno i ne objektivno falsifikovanje istorijskih cinjenica ! Istorija je nauka o proslosti njen cilj nije da ulepsava proslost lazima nego da je prikaze onakvom kakva je zaista bila ! Stq je tu demonizovanje ako neko kaze da je otac stefana decanskog dao sinu iskopati oci ili da ga je sin dao udaviti tako se odigralo demonizovanje bi bilo tvrditi da se dogodilo nesto sto nije na primer da je dusan silovao oca stefana decanskog to bi bilo demonizovane a to da ga je dao udaviti je samo navodjenje istorijskih cinjenica
 
U istoj školi u kojoj je Sveti Sava školska slava, uče te i da su Nemanjići
jedni drugima kopali oči i da su vodili osvajačke ratove. Šta se onda može
očekivati osim šizofrenije?
Pobogu covece sta ocekujes da se skole bave falsifikovanjem istorije i da decu uce kako se vlast kod nemanjica smenjivala po nekom pravilu iako su istorijski fakti da je drzava uvek krvarila prilikom smene na prestolu da se to po pravilu dogadjalo u gradjanskom ratu u kojem su ginuli neduzni srbi . Istorija je nauka a ne bajka. Istorija prosto mora da prikaze dogadjaje onako kako su se stvarno odigrali bez obzira na to dapi se to tebi svidja ili ne prosto onako kako se odigralo i zbilo. Sta ce nam skole ako se u njima ne uci kako treba nego kako se to nekom svidja
 
Možda si ti naopak, ako su te u to ubedili i ti poverovao.

Načisto smo sa tim da se Kosovski boj održao, jer se u pesmama pomnje.
Nismo načisto sa tim da se doseljavanje dogodilo, jer se nigde ne pominje.
Gluposti mi jesmo nacisto s time da se kosovski boj dogodio ali ne zato sto se to spominje u epskim pesmama u kojima se spominju jos i zmajevi i azdaje ali smo nacisto da takvih bica nema ! Mi smo za kosovski boj nacisto jer o tome govore istorikski izvori .nacisto smo i s tim davuk nije izdao iako ga epika spominje kao izdajnika
 
Rekla sam da predanja o caru Trajanu postoje, a da predanja o doseljavanju
ne postoje. A ti umesto da objasniš zašto ova druga predanja ne postoje,
daješ mi link koji potvrđuje da ova prva predanja postoje. Niđe veze..
Danas ne postoji ni jedno predanje o starim slovenskim bogovima pred hriscanskim a cinjenica je da su srbi i pre hriscanstva imali religiju kako objasnjavas to da nema predanja o njima
 
Немањићи нису били ни бољи ни гори од других владарских породица у Европи.Да би опстао, владар је морао брутално да се обрачуна са конкурентима за власт, укључујући и најближу родбину-отац, брат, син.
Tako je nisu bili ni gori ni bolji od svojih savremenika i sveti su isto koliko i njihovi savremenici dakle nisu sveci!!
 
Danas ne postoji ni jedno predanje o starim slovenskim bogovima pred hriscanskim a cinjenica je da su srbi i pre hriscanstva imali religiju kako objasnjavas to da nema predanja o njima
Pa sam si pomenuo vile i zmajeve. Mnogi narodni verski običaji su pomenuti.
Postoje makar nagoveštaji da je stara religija postojala. Za doseljavanje
nema ni jedne reči.
 
Prosto jezicka bliskost sa ostalim slovenskim narodima dokazuje da imamo zajednicko poreklo sa slovenima sto znaci i jedno geografsko poreklo .
Narodno predanje se prosto ne zasniva uvek na cinjenicama
Vidi, mozda je prevara bila obrnuta
Ubedjivanje naroda koji zivi tu da nije oduvek ziveo tu nego da se doselio
Dnk analize se slazu sa takvom pricom.
Mozda su to uradili da bi nas jace povezali sa rusima
 
Vile i zmajevi nisu religija nasi drevni bogovi su perun mokos dabor i drugi
Nisam rekla da su vile i zmajevi religija. Kompletna religija se ne može
rekonstruisati na osnovu predanja. Pominju se mladi Božić i Svarožić,
Morana, Vodan.. Odakle si čuo za Peruna, Mokoš, Dajboga i ostale?
Ne tražim ni da se rekonstruiše čitavo doseljavanje precizno uz pomoć
predanja, već da se samo negde pomene. Nema pomena.
 

Back
Top