Nemacka doga

Присуство Харлекин дога у Србији:

  • Поседујем Харлекин догу.

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    2
  • Anketa je zatvorena .
a evo ga i tata .....Izlozbena slika :-D :D ;)
 

Prilozi

  • Baf 3.jpg
    Baf 3.jpg
    59,1 KB · Pregleda: 85
O VIDIM KUPIRALI STE MU USHI. PA MOZDA NISTE TREBALI,ALI AJDE. KAKO JE MALI ASTON? KOLIKO JE SADA TEZAK I VISOK? BASH JE DIVAN. NEGO,JESI LI VIDELA NA SAJTU EKOLOSHKE SVESTI VEST O PRONADJENOM MUZIJAKU DOGE? STA JE SVE PREZIVEO JADNIK. HTELA SAM DA POMOGNEM ALI NEMAM PARE ZA LECHENJE I HRANU,JEDINO MOGU DA MU PRUZIM KROV NAD GLAVOM I DA MU POSVETIM MNOGO VREMENA,PA NISAM ZVALA. A I PLASIM SE DA ZOVEM,DA MI NE KAZU NESTO LOSE NE DAJ BOZE!!!
 
pmica:
O VIDIM KUPIRALI STE MU USHI. PA MOZDA NISTE TREBALI,ALI AJDE. KAKO JE MALI ASTON? KOLIKO JE SADA TEZAK I VISOK? BASH JE DIVAN. NEGO,JESI LI VIDELA NA SAJTU EKOLOSHKE SVESTI VEST O PRONADJENOM MUZIJAKU DOGE? STA JE SVE PREZIVEO JADNIK. HTELA SAM DA POMOGNEM ALI NEMAM PARE ZA LECHENJE I HRANU,JEDINO MOGU DA MU PRUZIM KROV NAD GLAVOM I DA MU POSVETIM MNOGO VREMENA,PA NISAM ZVALA. A I PLASIM SE DA ZOVEM,DA MI NE KAZU NESTO LOSE NE DAJ BOZE!!!

Ako ima taj muzijak 8 god. kako navode on bi trebalo posle toliko dana zedji i gladi da se uspava...Jako sam surova ali i operacija bi mu teshko pala...Zao mi je da i ovo kazem ali i starosni vek im je u proseku taj...Jako delujem drsko ali to je realno...Starija doga po svim pricama kad spadne sa nogu da je tu kraj..Njima su zadnje noge jako osetljive...Zamisli sad da vidish daleko bilo nekoga ko ima rak i u uzasnim je bolovima a znash da se izleciti nece...po meni je svesnije spavati u TAKVIM okolnostima nego muciti tog nekoga... :-(


A sto se tice Akija on je pravi heroj u kuci a napolju :oops: ...Prepale ga dve lutalice na Cacanskom trgu da ga ujedu....zaista da ga ujedu ...ja ih oteram ali naravno ne batinama...toplo pa im je bila frka za hranu a dosta ljudi...Moj malisha se toliko uplashio da je zalegao i nije hteo da ustane pola sata...kila evo sad smo se izmerili ovo trenutka 27kg. :-D a visoki oko 60cm... :grin: neda da se izmeri :shock: Nego da li procitala ono u vezi Azila...
 
Ma shto je divno chudo,stao je na noge posle par dana!!!! Samo to nije dovoljno. Vet. je rekao da ako ne stane na noge,uspavace ga,ali on se bori jadan.
Prochitala sam. mislish ono za jovanu sto je rekla da je njen azil i sto je pljuvala pravu vlasnicu? chitala sam ovih dana svakakva chuda. Nisam ni bila svesna sta ljudi sve rade drugim ljudima i zivotinjama. Nisam imala psa neke dve godine pa sam bila skroz van priche o azilima,shinteraju i sl. Nisam smela da dozvolim sebi da tako utihnem,ali sada ispravljam greshku pa se petljam u ta posla opet. Ovih dana cu da idem u kafileriju da ispljujem one kretene. Necu nista time postici,ali bar cu da im kazem sta mislim. A kontaktirala sam i ljude koji se bave spashavanjem,pa cu da pochnem da pomazem i ja. 8-) :smile: :shock: :oops: :razz: :wink: :grin:
 
pmica....Reci mi kako da nadjem provereno naj ugrozeniji azil mozda bi ja usvoila mesanca da ga drzim sa Akijem u kuci al treba prvo da nagovorim sve ostale...Ne zivim sama...Ako mozesh da mi pomognesh pishi i reci mi koliko posto je to sigurno.... :D
 
Pa pazi. idi na www.well.org.yu i klikni na sos centar za pomoc zivotinjama. Tamo imash sve ono sto je najhitnije,itd. videcesh bash je bedak. Ja bih uzela josh jednog psa,ali isto ne zivim sama,pa ne mogu da namecem moje strasti kako ja hocu.....da sam sama imala bih bar tri usvojena jadnika. Unu smo dobili a nismo bash nesto planirali da uzmemo kuche koje nije ugrozeno,pa sada ne mozemo da uzmemo ono kome pomoc bash treba i ja se jedem zbog toga,ali sta cu.A nemam ni finansije za josh jedno kuche...a da zivim sama imala bih,ali Ima josh nachina da se pomogne,mada ja sam poslala mail tim ljudima,ali mi ne odgovaraju.... videcu sta ce biti. Iskreno malo me plashi da se upustam u tu bitku posto sam emotivna ko blesava kada su zivotinje u pitanju,ali ne mogu ni da ne chinim nishta.....
 
zelela bih da kupim dogu i da je imam u stanu,da li je to moguce?......da li zna neko ko ima povoljne i relativno kvalitetne stence crne nemacke doge..........ili da se javi neko sa bilo kakvim utiscima o dogama:)...............hvala
 
Jedna stvar...ovde se neradi samo o mom psu...zelim da tema koju sam pokrenula bude opshirna vezano za rasu Nemacke doge ok.

harlekin (ujedno i BIS na Zagrebacom DSh-u)
zapravo ovo je harlekinka ;)

7aqHqd2mfU_rihZP.v.jpg


Crna nemacka doga...
1l_hNv8RV2UsQHYr.jpg



zuta doga

ddrYvirMO1EOo48b.jpg


tigrasta doga

h3a5ElJadusLqo2Q.jpg



plava doga

skT4e7mqtC9TllbS.jpg


Ovi psi su vlasnishtvo poznatih Francuskih odgaivaca...
 
Evo i malog priloga o rasi...

Pitomi džin
Doge su “giganti” medu psima, na prvi pogled nekome zastrašujuci, za neke cak i neprivlacni u poredenju sa ljupkom pudlama ili veselim kokerima.
Uprkos tome, one su životinje vedre i druželjubive naravi, koje se sa lakocom uklapaju u porodicnu atmosferu, a sa decom su strpljivi i poslušni drugari. Ali, ako vas ovaj pas ne poznaje, ni u kom slucaju se ne oslanjajte na pomenutu miroljubivost, jer je kod njih je instinkt cuvara izuzetno jak, pa se nemojte ni šaliti, cineci neki pokret koji bi pas mogao protumaciti kao da napad na njegovog vlasnika.

Apolon medu psima
Italijani, Nemci i Francuzi dugo su se sporili kome ce pripasti “ocinstvo” nad dogom. Pas je zapravo nastao na podrucju današnje Nemacke za potrebe lova na divlje svinje. 407. godine p.n.e. deo Nemacke Galicije, deo Italije i Španije naselili su Alani, azijatsko pleme, koji su sa sobom doneli i izuzetno snažne pse nalik mastifima. Njihovi psi su ukrštani sa Irskim hrtovima i tako je vremenom nastala istovremeno i gigantska i elegantna rasa pasa.

Današnje ime ove rase - grand Danois na francuskom jeziku znaci veliki Danac mada sama rasa direktne veze sa Danskom nema. To ime je samo jedno od 5-6 imena koja su za ovu rasu vekovima korišcena u Francuskoj. 1891. godine u Nemackoj je ustanovljen precizni standard tj. opis idealnog primerka doge.

Ukoliko želite dogu za porodicnog kucnog ljubimca napravicete dobar izbor ali trebali bi da znate i nekoliko važnih detalja. Što se tice izgleda, teško je bilo šta novo dodati. Hvaljena je njihova lepota, elegancija i gracioznost pokreta. Doge govore ocima i citavim bicem, a odlicno "citaju" i vaše pokrete tela.

Jedan od najpoznatijih poklonika ove rase bio je i “gvozdeni” kancelar Oto fon Bizmark, koji je doge zbog neobicne druželjubivosti smatrao za jedine prijatelje. Ovaj impresivni džin lako se pretvara u nežno stvorenje, pruža vam šapu, poput kakvog šteneta koje želi da se pomazi sa drugarom.

Zapravo, doga nudi i traži sigurnost. Ako zamišljate da pas cuvar treba da reži i laje, doga nije pas za vas. Doga ne glumi svirepost. Ona svojim dostojanstvenim držanjem uspešno cuva poverenu joj teritoriju, a ako je neophodno ima i snagu i volju za manje diplomatsko ponašanje.

I kao štene, doga je prilicno pažljiva. Odrasla obicno teži izmedu 70 do 80 kg pa ipak može da živi komotno u stanu bez izazivanja neželjenih lomova pokucstva. Štaviše, veoma se spretno krece izmedu stolova, stolica i ostalog nameštaja. Naglašavamo ovaj detalj pošto se cak i od iskusnijih kinologa i odgajivaca drugih, manjih rasa, mogu cuti komentari kako doga svojim velikim i jakim repom lomi sve oko sebe po stanu. Istina je ipak nešto o drugacija pa se nepredvidena šteta može ocekivati samo ukoliko je pas jako iritiran, nervozan i sl.

Zaštitnik svog gospodara
Pravo je zadovoljstvo imati ovakvog psa u porodici. Društven je i veoma brzo se i lako adaptira na život u gradu pod uslovom da ga dovoljno cesto izvodite u prirodu. U kontaktima sa malim psima takode je obazriv, ali ne podnosi siledžije i galamdžije. Uživa u dugim šetnjama po prirodi, a specificno je što tada pravi seriju koncentricnih krugova oko vlasnika, kao da oko njega postavlja nevidljivu zaštitu.

Tek rodeno štene doge teži oko 800 grama a kada napuni treci mesec vec ima dvadesetak kilograma pa je normalno da tada zaista deluje malo nesrazmerno i nezgrapno. Pravilno izbalansirana ishrana u ovom slucaju je od izuzetnog znacaja, jer ce svaki nedostatak, najcešce kalcijuma, ali i drugih vitamina i minerala, kasnije izazvati ozbiljne zdravstvene probleme [problem sa nedostatkom kalcijuma imaju uglavnom izuzetnio velike i izuzetno teške rase].

Doge žive od 10 do 14 godina, a polno sazrevaju izmedu 24. i 36. meseci starosti. Telo im je kvadratno, kompaktno i snažno, ali i pored toga ostavlja utisak elegancije. Grudni koš je izuzetno širok i dubok. Glava je izdužena i monumentalna, vrat je dugacak, mišicav, uši su visoko postavljene, dok su oci srednje velicine. Dlaka je kratka, gusta i glatka, a postoje cetiri osnovne boje - tigrasta, siva ili plava, crna i arlekin koja na cisto beloj osnovi ima `poprskane` crne tacke izlomljenih kontura koje moraju biti srazmerne. Arlekin doga je najcenjenija podvrsta istovremeno i najteža za selekcioniranje.

Ko je jednom imao dogu nikada se nece odluciti za neku drugu rasu pasa, tako bar kažu [sa pravom] ponosni vlasnici. Jedan od razloga za tu smelu tvrdnju je što dogu opisuju kao perfektnog porodicnog prijatelja, smirenog pratioca, koji je siguran u sebe, smeo, lagan za obuku i izuzetno poslušan.

Pošto doge rastu veoma brzo, štene vec sa 6 meseci necete moci da podignete rukama, stoga se na vreme treba pobrinuti za odgovarajucu obuku. Veoma je važna i socijalizacija pošto su doge sklone povlacenju u sebe i mogu da izrastu u nepoverljiva bica ukolikio se na vreme ne upoznaju sa drugim psima, ljudima i pravilima koja vladaju u okružennju.

Bizmarkove doge
Za svoj poslednji intervju, objavljen juna 1890. u Dejli Telegrafu [Daily Telegraph], Oto fon Bizmark novinara je primio u društvu svoje dve doge. Njegova ljubav prema ovoj rasi datirala je još iz studentskih dana kada ova rasa još nije imala zvanicno ime. Oto je tada imao svog prvog psa Vilhelma, a njegov naslednik - Mustang, pridružio se kancelaru u vreme rata 1870. Inace, mnogi su smatrali Bizmarka svirepim tiranom. "Kada vidite kako ovaj covek deli svoju hranu sa voljenim psom, pocinjete da sumnjate da se radi o istoj osobi koja teroriše citav grad", pisale su novine.
Posle Mustanga je usledio Sultan, pa Tajras koga je skulptor Klajn ovekovecio u statueti, zajedno sa starim kancelarom. Tako je i ostao zauvek u secanju – “gvozdeni” kancelar i njegov verni pas.

Jasmina Kneževic

http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Dane
 
tanana...:
Evo i malog priloga o rasi...
Pitomi džin
Apolon medu psima

Sve je tačno ! Sve, sve, sve..!
Najbolji su, najlepši su...Najpametniji, najkulturniji psi medju psima. Hm....kulturniji i pametniji od većine ljudi. Ovaj tekst je iz Kinološkog saveza, standardi, imam ga negde u kući.
Imala sam nemačku dogu, tigrastu, i obožavam ih....:wink:

Nemoj samo dozvoljavati svakome da ga mazi !
Tu sam glupost ja napravila i koštala je njega glave, neko mu je dao otrov.
 

Back
Top