Nekoliko reči o starosti piramida

WEISHAUPT

Iskusan
Banovan
Poruka
6.825
Najveća misterija je datum njihovog nastanka. Kada su izgrađene?

Zvanična teza je da je velika piramida izgrađena za vreme Četvrte dinastije, kao Khufuova grobnica, ali činjenica je da se njegovo ime pominje tek na jednom malom području unutar grobnice. Drugo, onaj sistem sa ugljenikom je nepouzdan jer njime se ne može odrediti tačna starost kamena.

Postoje tvrdnje da je pre 8000 godina u dolini Nila vladala malo drugačija, vlažnija klima, i otud ta ostećenja na sfingama. Međutim, ako je to tačno, ko je onda pre 8000 godina izgradio te piramide i sfinge?

Robert Bauval je pronašao vezu između tri zvezde na Orionovom pojasu i tri velike piramide kod Gize. Veza je savršena… Paterni su identični. E sad, dva prolaza vode iz Kraljeve grobnice, a jedna vodi tačno do mesta gde se nalazio Orion pre 10500 godina. To nije teško izračunati.

Naucnici su to objasnili tezom da su tako stari Egipćani pomagali preminulom da ode na nebo. Ima li tu nečeg više? Da li je to mesto na nebu konkrentno određeno? Čini se da jeste.

I sama Kraljeva grobnica je prava matematicka simfonija... izgrađena od tačno 100 komada kamena... u obliku savršenog 2:1 pravougaonika i pod veoma specifičnim uglovima. Ovo sve govori o znanju matematike koju je tek vekovima kasnije objasnio Pitagora.

Ostavimo na kratko Egipat i odimo u Kambodžu i veličanstveni hram Angkor.

Njegova povezanost sa sazvežđem Drako, velikom vatrenom zmijom, je jasna. I kada je bila u savršenoj harmoniji? Pre 10500 godina. Da se i to izračunati.

Zmija je veoma značajna u mitologiji starih naroda. Ona okružuje Midgard, glava zmaja je krasila stare vikinške brodove... A bila je važna i u Meksiku!

Tvrdi se da Egipćani nikada nisu prelazili Atlantik. A opet, Maje, preci Asteka, izgradili su piramide neverovatne sličnosti sa onima u Egiptu. Ovde ne govorim samo o fizičkim sličnostima oko izgleda... Piramida u Chichen Itza pokazuje neverovatnu matematičku genijalnost neprevaziđenu u ljudskoj istoriji.Četiri stepenika broje tačno 365 stepenica... njen položaj je takav da razgraničava dva glavna paganska festivala: zimsku i letnju ravnodnevnicu.

A sad ono najzanimljivije u vezi ove piramide. Ne znam tačno koji su to dani, ali tokom nekih određenih dana na proleće i jesen senka ove piramide proizvodi pokretnu sliku zmije na jednoj povećoj steni pored.

Narod Maja je posedovao veliko znanje o zvezdama... čak su predskazali i veliko pomaračenje Sunca u Meksiku 1991. godine!

Podatak da je Keopsova piramida izgrađena za vreme Četvrte dinastije vrlo je škakljiv... Ja sam jedan od pobornika teorije da je ona izgrađena mnogo ranije.

Sada što se tiče erozije, Džon Vest tvrdi da je takva erozija mogla da nastane padanjem zaista velike kiše kakva je bila ona koja je najavila kraj ledenog doba.

Ja se opet vraćam na kontinent Mu... Piramida iz Ksohikala u Meksiku. Na jednom njenom zidu stoje natpisi u obliku ploče podeljene na dva dela. Gornji deo u obliku venca govori o uništenju Mua, i o poreklu sila koje su to razaranje prouzrokovale. Takođe se može pročitati da je ova piramida bila podignuta da predstavlja spomenik Zemlji matici čoveka, kako bi se za buduće naraštaje sačuvala uspomena na njegovo postojanje i uništenje. U Platonovom Timeju može se pročitati da je ova Meksička piramida tačna reprodukcija Svetog Brežuljka sa Atlantide, gde se uzdizao Posejdonov hram.

Silne vode obrušavaju se na polja i preplavljuju nizije. Na mestima na kojima postoje prepreke stvaraju se plaže, dok vodeni vrtlozi zapljuskuju zemlju. Voda se prostire nad svim što živi i što se miče; temelji popučtaju i zemlja Mu ostaje potopljena. Iznad vode vide se jedino vrhovi… Vrtlozi se polako povlače i nestaju, dok se vetar pojačava. Umesto dolina sada se vide ledeni ponori. Na prometnim mestima stvaraju se naslage blata. Jedna usta se otvaraju i iz njih izbijaju para i vulkanska lava.

Četiri velike rase prethodile su našoj, Adamovoj i Evinoj lozi. Naseljavali su četiri kontinenta koja su se međusobno smenjivala, zavisno od krupnih geoloških promena.

Prva rasa je naseljavala tzv. Svetu Zemlju, čiji će potomci jedini ostati da žive do kraja ljudskog roda. O njenom položaju ostao je samo pesnički opis: "Nad njom od zore do sumraka bdi severna zvezda".

Kontinent druge rase bila je legendarna Hiperboreja. Prostirala se južno i zapadno od Severnog pola. Čitava Severna Azija je ostatak ovog kontinenta.

Treća rasa je naseljavala Lemuriju. Ona je obuhvatala današnje teritorije od Madagaskara do Šri Lanke i Sumatre, i delove Afrike. Kada je činio celinu prostirao se čak od Indijskog okeana do Australije. Njegov najveći deo je danas pod vodom Pacifika, sa ponekim ostrvom koje podseća na visove Lemurije. Atlantida je bila sledeći kontinent. O njoj je sačuvano i najviše podataka, ali treba reći da je prema drevnim arhivama ono što je
zapisao Platon bio samo ostatak nekada džinovskog kontinenta, koji će nestati u poslednjoj velikoj kataklizmi pre 12000 godina.

Četvrta rasa su potomci Adama i Eve.

Iako su nekadašnji kontinenti danas rasparčani na niz velikih celina, teritorijalno, naslednici starih civilizacija su Evropa i Mala Azija. Neko vreme delta Egipta i Severna Afrika su pripadale Evropi.

Na osnovu ovako sažetog preseka jasno je otkuda toliko sličnosti u mitovima i predanjima, građevinama i drugim artefaktima kod svih naroda sveta.

Atlantiđani su poštovali jedno božanstvo a Hiperborejci su bili mnogobošci. Centar Hiperboreje je bio u Južnoj Evropi, a za vreme velike kataklizme sakrili su se u Rodopskim planinama... Što se tiče njihove materijalnosti, sve te civilizacije Divova su se po potrebi pojavljivale u materijalnim telima ili su bili eterični... U njihovo doba su se već pojavili ljudi koji su bili u materijalnim telima… (ovo me tako podseća na onu Tolkinovu priču o Ljudima i Vilenjacima). Do problema je došlo kad su Atlantiđani hteli da dostignu božanstvo, bavili su se nekom vrstom magije o kojoj mi danas nemamo pojma, ali koliko sam ja shvatio hteli su da stvore neki entitet koji će ih odvesti u više sfere i izjednačiti sa božanstvom. Međutim takav konstruisani entitet je promenio strukturu sveta i došlo je do kataklizme...


Mu je bio rajsko tropsko ostrvo dužine 5000 i širine 3000 milja. Na njemu je živelo 64 miliona ljudi koji izginuše pre 50000 godina u potopu, a ostrva na Pacifiku su preostali planinski vrhovi izgubljenog kontinenta.

Kraljevstvo Sunca je u svom zlatnom dobu živelo u miru, ljubavi, harmoniji i prosperitetu izvan nama zamislivih granica. Sunce kraljevstva Sunca je kosmički simbol za primarnu energiju koja dopire sa centralnog Sunca u centru univerzuma, odakle potiče energija vremena i prostora viših dimenzija, izvora života, materije... Dalje, u mikrokosmosu, Sunce se reprezentuje u obliku nevidljjivog večnog plamena koji gori u svakom čoveku i povezuje ga sa tvorcem. Lemurijanci su verovali da je taj plamen lociran u trećem oku.

Lemurijanci su uglavnom živeli u kućama bez krovova; bili su oslobođeni stresova i bolesti i živeli su po hiljadu godina. Za toliko dugo vreme življenja, razvili su neverovatne sposobnosti telepatije, astralne projekcije, teleportacije... obična vozila su im bila nepotrebna. Većina ljudi koji pišu o Lemujriancima slažu se da su oni bili uglavnom vegetarijanci, da su živeli u harmoniji sa prirodom i da nisu toliko obraćali paznju na naučnu tehnologiju i njeno razvijanje. Isključivo su bili skoncentrisani na meditaciju i razvijanje viših čula.

Kada je Lemurija bila uništena, njeni preživeli stanovnici su postali Tibetanci, Eskimi, Maje i Severna indijanska plemena. Kroz usmena predanja ovih starih naroda očuvalo se predanje o ovom kontinentu.
 
Najveća misterija je datum njihovog nastanka. Kada su izgrađene?

Postoje tvrdnje da je pre 8000 godina u dolini Nila vladala malo drugačija, vlažnija klima, i otud ta ostećenja na sfingama. Međutim, ako je to tačno, ko je onda pre 8000 godina izgradio te piramide i sfinge?

Cije su to tvrdnje ?

I sama Kraljeva grobnica je prava matematicka simfonija... izgrađena od tačno 100
komada kamena... u obliku savršenog 2:1 pravougaonika i pod veoma specifičnim uglovima. Ovo sve govori o znanju matematike koju je tek vekovima kasnije objasnio Pitagora.

Ako je objasnio Pitagora, zasto ga ne bi skontao i Imhotep( recimo). Covek je bio genije.


Njegova povezanost sa sazvežđem Drako, velikom vatrenom zmijom, je jasna. I kada je bila u savršenoj harmoniji? Pre 10500 godina. Da se i to izračunati.

Kako?


Tvrdi se da Egipćani nikada nisu prelazili Atlantik. A opet, Maje, preci Asteka, izgradili su piramide neverovatne sličnosti sa onima u Egiptu.

Hajde postuj slike da vidimo tu neverovatnu slicnost. Ispade da su i humke slicne piramidama. I megalitske grobnice. I Zigurati...

A sad ono najzanimljivije u vezi ove piramide. Ne znam tačno koji su to dani, ali tokom nekih određenih dana na proleće i jesen senka ove piramide proizvodi pokretnu sliku zmije na jednoj povećoj steni pored.

:)

Narod Maja je posedovao veliko znanje o zvezdama... čak su predskazali i veliko pomaračenje Sunca u Meksiku 1991. godine!

Imas neki validan dokaz za ovu tvrdnju? I Toni Montano je rekao da na su na Egipatskim piramidama zapisani svi pobednici SP u Fudbalu.

Sada što se tiče erozije, Džon Vest tvrdi da je takva erozija mogla da nastane padanjem zaista velike kiše kakva je bila ona koja je najavila kraj ledenog doba.

JA West... novinar i slobodnjak(Diletant) ? Kojim metodama je on utvrdio tu tezu? Na kakvim dokazima i cinjenicama se ona bazira?

U Platonovom Timeju može se pročitati da je ova Meksička piramida tačna reprodukcija Svetog Brežuljka sa Atlantide, gde se uzdizao Posejdonov hram.

Notorna laz.
 
Hehe, jos jedna bajka.
Treća rasa je naseljavala Lemuriju. Ona je obuhvatala današnje teritorije od Madagaskara do Šri Lanke i Sumatre, i delove Afrike. Kada je činio celinu prostirao se čak od Indijskog okeana do Australije. Njegov najveći deo je danas pod vodom Pacifika, sa ponekim ostrvom koje podseća na visove Lemurije. Atlantida je bila sledeći kontinent. O njoj je sačuvano i najviše podataka, ali treba reći da je prema drevnim arhivama ono što je
zapisao Platon bio samo ostatak nekada džinovskog kontinenta, koji će nestati u poslednjoj velikoj kataklizmi pre 12000 godina.
Kada je Lemurija bila uništena, njeni preživeli stanovnici su postali Tibetanci, Eskimi, Maje i Severna indijanska plemena.
Jeste li i vi skepticni ? :)
Tibetanci oke, ali da su se tako razbacali, pa stigli cak do sjeverne i juzne amerike :)

Dakle, piramide su izgradjene oko 2500BC, kako si i sam primijetio, za vrijeme cetvrte dinastije tj. kao grobnica faraona Khufua. Proces gradnje piramida je bio od najveceg znacaja za egipcane. Prema vjerovanju, na taj nacin faraon bi dobio svoj mir na 'onom svijetu', i pridruzio bi se bogovima.
Kao glavnu nagradu egipcani bi dobili mir i milost bogova, dani bi i dalje svanjavali, usjevi bi bili plodni itd itd.
Na samoj izgradnji piramida je radio veliki broj robova, kao i obicnih gradjana koji bi na taj nacin otplacivali poreze isl. Imali su svo vrijeme ovoga svijeta, tako da, zaista, nema mnogo mjesta za neke izvanzemaljske sile i svakojake mitove.

Takodje, da se pojasni. Spisi, crtezi isl koji datiraju iz tako daleke proslosti, jednostavno nemaju istu vrijednost danas. Tj. neka lokalna prirodna nepogoda tada je smatrana kataklizmom, krajem svijeta itd, danas je to samo obicna poplava, zemljotres isl.
 
Narmer i ostali učesnici diskusije, poprilično sam se namučio da bih napisao ovaj u suštini mizeran tekst. Da sam hteo da baratam naučnim podacima - postirao bih ga na pdf Prirodne nauke. Ideja mi je bila da ga malo mistifikujem, zato i mislim da je za pdf Misterije.
 
Hehe, jos jedna bajka.



Na samoj izgradnji piramida je radio veliki broj robova, kao i obicnih gradjana koji bi na taj nacin otplacivali poreze isl. Imali su svo vrijeme ovoga svijeta, tako da, zaista, nema mnogo mjesta za neke izvanzemaljske sile i svakojake mitove.

Можеш ли да нам кажеш колики је то број радника био и колико је њих просечно радило у сваком дану градње?
Не мора тачан број, чак га је немогуће израчунати.
Може и нека процена од које постоје одступања.
 
Можеш ли да нам кажеш колики је то број радника био и колико је њих просечно радило у сваком дану градње?
Не мора тачан број, чак га је немогуће израчунати.
Може и нека процена од које постоје одступања.

Zemlja je imala oko 25 miliona stanovnika u to doba... Najveca koncentracija je bila u Egiptu, Mesopotamiji, Kini i Indiji.
Elita je cinila od 3-5 % stanovnistva u drevnom Egiptu. Oni dakle nisu radili na piramidama. Svi sposobni muskarci u onih 95% stanovnistva su radili na velikim gradjevinskim projektima. Ima podataka o broju grncarije koju su koristili radnici, broj pojedene hrane ...ja na zalost ne baratam tacnim podacima jer mi IV dinastija nije uza sfera interesovanja.

-Ovo je neka moja verzija te price :

To je radjeno u doba kada nije bilo poljoprivrednih radova dakle tada su zemljoradnici imali visak vremena, bili su takoreci besposleni. Zemljoradnicka kasta je u svakom drustvu bila manje-vise siromasan sloj. Dakle, sloj kojem je novac preko potreban.to je sloj koji gleda ka trgovcima, eliti, gleda njihovu prestiznu robu i u njemu se javlja zelja za posedovanjem iste. Onda Faraon lepo da tom narodu sansu da zaradi. Dobra plata + dobra hrana su vise nego dovoljni da se narod sjati u Gizu. Ako pored ovog dodamo jos i bozansku nagradu- da ce ljudi koji pomazu Faraonu- koji je BOG na zemlji, dakle ne covek vec BOG u pravom smislu reci, neko ko u sebi nosi esenciju boga i to ne bilo kog boga vec Rea "Poglavara bogova"- sebi tim delom kupiti kartu za "carstvo nebesko" meni to daje skoro pa jasnu sliku.
Takodje, ako faraon ne bi obezbedio sebi valjanu grobnicu, ugrozila bi se sveta sila Maat(stabilnost,harmonija,pravda) ne samo na zemlji vec i na nebu jer "kako je gore tako je i dole" . Dakle posledice bi osecali SVI na zemlji. Cisto da napomenem da je u IV dinastiji Re drzavno bozanstvo i da su himne i rituali Suncu bili neophodni a najbitnija figura u tim ceremonijama je Faraon. Jer faraon je na zemlji Horus, Reov sin a posle smrti on postaje Re. Dakle ne izvrsavanjem ove svete obaveze bio bi narusen kosmicki poredak, Sunce bi se ugasilo, usevi bi presusili itd itd...
 
Poslednja izmena:
Robert Bauval je pronašao vezu između tri zvezde na Orionovom pojasu i tri velike piramide kod Gize. Veza je savršena…

Nista cudno.
Samo slep ne moze da vidi te veze.

Paterni su identični. E sad, dva prolaza vode iz Kraljeve grobnice, a jedna vodi tačno do mesta gde se nalazio Orion pre 10500 godina. To nije teško izračunati.

prolazi iz piramida vode do mesta gde se Orion nalazio pre 10000 godina>?
mnogo neki dugi prolazi.

Zelim da vidim zvezdane mape kako bi to Orion izgledao pre 10000 godina.
 
Можеш ли да нам кажеш колики је то број радника био и колико је њих просечно радило у сваком дану градње?
Не мора тачан број, чак га је немогуће израчунати.
Може и нека процена од које постоје одступања.
Archaeologists believe that the Great Pyramid was built by tens of thousands of skilled workers who camped near the pyramids and worked for a salary or as a form of paying taxes until the construction was completed. The worker's cemeteries were discovered in 1990 by archaeologists Zahi Hawass and Mark Lehner. Verner posited that the labor was organized into a hierarchy, consisting of two gangs of 100,000 men, divided into five zaa or phyle of 20,000 men each, which may have been further divided according to the skills of the workers.

Dakle, dovoljno veliki broj radnika.
 
Archaeologists believe that the Great Pyramid was built by tens of thousands of skilled workers who camped near the pyramids and worked for a salary or as a form of paying taxes until the construction was completed. The worker's cemeteries were discovered in 1990 by archaeologists Zahi Hawass and Mark Lehner. Verner posited that the labor was organized into a hierarchy, consisting of two gangs of 100,000 men, divided into five zaa or phyle of 20,000 men each, which may have been further divided according to the skills of the workers.

Dakle, dovoljno veliki broj radnika.

Хвала на информацији.
Невероватно ми је да у то доба неко био у стању да организује толики број радника у функционалну целину на тако малом простору.
Но, то не значи да не прихватам званично гледиште о градњи пирамида.
Постоји ли прорачун колико им је требало радних сати за изградњу, рецимо, Кеопсове пирамиде?
 
Zasto da ne, egipcani su u to vrijeme imali dosta dobro uredjeno drustvo. Postojao je, recimo, Maat (skup pravila koji su regulisali drustvene odnose u tadasnjem Egiptu, nesto slicno Kastanskom sistemu kod Indijaca.).

Prema zvanicnim informacijama, izgradnja Keopsove piramide trajala je vise od 20 godina.
 
Ne znam da li mozete da zamislite...

Ja mogu da zamislim 100 ljudi koji buku jedan kameni blok.

kamenje koje se samo podize od tla...
..i ugradjuje po savrsenom matematickom paternu..

Tolika tehnologija, samo da bi se naslagalo kamenje?
Da imam takvu tehnologiju, ja bih piramide napravio od ultramodernih materijala, ne bi klesao stene.

Da.
Do tog patenta navodno je 30-tih godina proslog veka dospeo i jedan amerikanac,ali

Ja ipak mislim da je poznanica.
http://en.wikipedia.org/wiki/Acoustic_levitation
 

Back
Top