Неки осећају насиље, неки не. Како то?

Обилић

Veoma poznat
Poruka
12.882
Јако пуно се прича о насиљу, а ја га не осећам !
Да не помислите да сам неки Тарзан,
рећи ћу вам да деведесетих нисам малтене смео из куће да изађем !

О чему се ради ?
Да ли је та тема згодна за политичко малтретирање противника,
или заиста велики део народа живи у страху ?!

 
Јако пуно се прича о насиљу, а ја га не осећам !
Да не помислите да сам неки Тарзан,
рећи ћу вам да деведесетих нисам малтене смео из куће да изађем !

О чему се ради ?
Да ли је та тема згодна за политичко малтретирање противника,
или заиста велики део народа живи у страху ?!

Postoji cudna stvar koja se zove prag tolerancije..kod nekog je jako nisko, kod drugih visoko..in media res!
 
Pa u državi je program sa verbalnim nasiljem najgledaniji program (Zadruga). A mala je granica između verbalnog i fizičkog nasilja, odnosno verbalno nasilje lako preraste u fizičko.
Mediji zaista imaju veliki uticaj na porast nasilja, glorifikovanje nasilnika je uzelo tolike razmere da je to već patološki slučaj ...
 
Mediji zaista imaju veliki uticaj na porast nasilja, glorifikovanje nasilnika je uzelo tolike razmere da je to već patološki slučaj ...
Ne samo to, već se detaljno detariziraju motivi i kontekst događanja, i onda najčešće ispadne da su nasilnici imali traumatični djetinjstvo.



Neki su možda i zaslužili traumatično djetinjstvo ako su svojim postupcima kasnije bili odvratni,a i obratno
 
Mediji zaista imaju veliki uticaj na porast nasilja, glorifikovanje nasilnika je uzelo tolike razmere da je to već patološki slučaj ...
Pa sad nijedan medij ne florifikuje nasilje, jedino ako misliš na Kristijana Golubovića, on se navodno smirio. Ali u Zadruzi se zaista promoviše verbalno nasilje. Ta priča ide već ko zna koliko i nikom ništa.
 
Pa sad nijedan medij ne florifikuje nasilje, jedino ako misliš na Kristijana Golubovića, on se navodno smirio. Ali u Zadruzi se zaista promoviše verbalno nasilje. Ta priča ide već ko zna koliko i nikom ništa.
Svaki medij koji pozitivno izveštava o kriminalcima je glorifikovanje. Mladima se šalje poruka da su takvi uspešni u životu, ja ne znam kako bih drugačije opisala tu pojavu.
 
Svaki medij koji pozitivno izveštava o kriminalcima je glorifikovanje. Mladima se šalje poruka da su takvi uspešni u životu, ja ne znam kako bih drugačije opisala tu pojavu.
On se tu javlja kao pokajnik i priča o negativnim uticajima kriminala. Bar ono što sam ja naleteo i video ma televiziji kada je on gostovao.
 
Poslednja izmena:
Pa u državi je program sa verbalnim nasiljem najgledaniji program (Zadruga). A mala je granica između verbalnog i fizičkog nasilja, odnosno verbalno nasilje lako preraste u fizičko.

Било је у тим ријалитијима насиља,
сећам се кад су Милоша Бојанића вербално малтретирали, дрхтао сам !

Биле су то силеџије:
1. Фирчи (Иван Фецес)
2. Маца (Драган Маринковић)
3. Гаги Ђогани

Друго врло упечатљиво малтретирање је било кад је Милијана варала мужа Милојка на његове очи !
То је исто било неиздрживо.

Било је још наравно,
она мала екстремно агресивна из Парова како се зваше,
ћале јој ради у ДЗ Звездара ...
Јована Новаков - Шмизла, да тако се звала !
Какво ђубре ... ууу ...

Е, а сад !
Кад сам погледао у своју породицу - видео сам још горе слике !!! :dash:

Тако да свима којима је боље препоручујем да се склоне од проблема,
најбоље негде на планину са овчицама.
Кажу да су оне блага створења !
 
Poslednja izmena od moderatora:
Јако пуно се прича о насиљу, а ја га не осећам !
Да не помислите да сам неки Тарзан,
рећи ћу вам да деведесетих нисам малтене смео из куће да изађем !

О чему се ради ?
Да ли је та тема згодна за политичко малтретирање противника,
или заиста велики део народа живи у страху ?!


Мислим да је ова тема слична теми о којој смо већ писали

https://forum.krstarica.com/threads/da-li-nas-namerno-psiholoski-razaraju-podsvesno.993094/page-3

Велики број људи живи у страху, када је у питању политика. Плаше се да јавно кажу шта мисле.

Страх постоји и због повећаног насиља у јавним установама, школама, а такође људи страхују и од насиља на улици.

Надам се да нећемо предуго живети у страху.
 
...
Надам се да нећемо предуго живети у страху.

Сад ми се чини да јер ово главно у твом излагању.

Искрено говорећи, ја не мислим да је страх те врсте о којој ти причаш
лако промењива категорија.
Код нас вековима опстаје један систем међуљудских односа,
уосталом као и код других народа.

Коме то искрено не одговара, тај напушта земљу и не чека да дође неко други на власт !
 
Било је у тим ријалитијима насиља,
сећам се кад су Милоша Бојанића вербално малтретирали, дрхтао сам !

Биле су то силеџије:
1. Фирчи (Иван Фецес)
2. Маца (Драган Маринковић)
3. Гаги Ђогани

Заборавих идиота са Вождовца
Ђус, Иван Ивановић
 
Ne samo to, već se detaljno detariziraju motivi i kontekst događanja, i onda najčešće ispadne da su nasilnici imali traumatični djetinjstvo.



Neki su možda i zaslužili traumatično djetinjstvo ako su svojim postupcima kasnije bili odvratni,a i obratno
Hm, kako misliš zaslužili traumatično djetinjstvo? Pomiješao si uzrok i posljedicu ili radnju vrtis unazad kao u filmu Tanet 🤔
 
Hm, kako misliš zaslužili traumatično djetinjstvo? Pomiješao si uzrok i posljedicu ili radnju vrtis unazad kao u filmu Tanet 🤔
Znam.neke koji se sada dosta loše ponašaju, a imali su kao teško djetinjstvo, no s obzirom da neki od njih lažu



Uglavnom...ja bih želio da teško djetinjstvo ne može biti opravdanje za npr kradje
 
Znam.neke koji se sada dosta loše ponašaju, a imali su kao teško djetinjstvo, no s obzirom da neki od njih lažu



Uglavnom...ja bih želio da teško djetinjstvo ne može biti opravdanje za npr kradje

Statistika kaže da krimosi uglavnom postaju deca iz propalih porodica.

Nije opravdanje, ali jeste činjenica. Ali pitanje je druge prirode: Da li se mi zaista kolektivno plašimo pada meteora, masovnih ubistava, epidemije kuge ?

Meni se čini da se od takve perspektive branimo bezbrigom, mišlju da se to nekome drugome dešava, i sl.

Političari tako ne misle ! Oni tvrde da narod u Srbiji sedi kući i drhti od straha !

Šta ti misliš ?
 
Mediji zaista imaju veliki uticaj na porast nasilja,
Nasilje nije u porastu nego u dramaticnom padu, kao i kriminal uopste, svuda su postavljene kamere, sve se prati...
Svaki medij koji pozitivno izveštava o kriminalcima je glorifikovanje.
Najvise je prisutno u americkim filmovima a sto vidimo i po posledicama u njihovoj svakodnevnici
О чему се ради ?
Да ли је та тема згодна за политичко малтретирање противника,
или заиста велики део народа живи у страху ?!
Samo totalni politicki duduci sa IQ jednakom broju obuce koju nose se loze na tu pricu, nema razlike u odnosu na antivakserizam, u stvari ima, mnogo je gore i opasnije po drustvo da takve stranke postizu rezultate.
Vidimo i paralelu da se antivakserska agenda najbolje prodaje u Beogradu i Novom Sadu bas kao i ta protiv nasilja.
 
Poslednja izmena:
Nasilje nije u porastu nego u dramaticnom padu, kao i kriminal uopste, svuda su postavljene kamere, sve se prati...
Je l moguće da ne veruješ u statistiku :mrgreen:
Najvise je prisutno u americkim filmovima a sto vidimo i po posledicama u njihovoj svakodnevnici
Jesi pogledao skoro neku našu, domaću seriju :mrgreen:
 
Nasilje nije u porastu nego u dramaticnom padu, kao i kriminal uopste, svuda su postavljene kamere, sve se prati...

Najvise je prisutno u americkim filmovima a sto vidimo i po posledicama u njihovoj svakodnevnici

Samo totalni politicki duduci sa IQ jednakom broju obuce koju nose se loze na tu pricu, nema razlike u odnosu na antivakserizam, u stvari ima, mnogo je gore i opasnije po drustvo da takve stranke postizu rezultate.
Vidimo i paralelu da se antivakserska agenda najbolje prodaje u Beogradu i Novom Sadu bas kao i ta protiv nasilja.

Nasilje je u porastu. Šta se sve dešava u školama? Šta se to, pre neki dan desilo u školi "Ribnikar" gde se i deca i nastavnici nisu još oporavili od one strašne tragedije?

Dva ubistva i dva samoubistva u Novom Sadu. Da li je to nasilje ili..

Što se tiče antivakserizma i politike, mislim da tim temama nije mesto na "Psihologiji".
 
Nasilje je u porastu. Šta se sve dešava u školama?
Nista, djaci su disciplinovani, bili su problematicni devedesetih i dvehiljaditih (skole pune huligana), nove generacije super.
Generalno u drustvu kriminal opada
1709508095627.png

Što se tiče antivakserizma i politike, mislim da tim temama nije mesto na "Psihologiji".
Nije ali eto provlace i ovde takve teme...
U stvari provlace svuda, pa se postavljac opravdano nasao u cudu i stigao do ovog pdf-a da potrazi odgovore
 
@Schrodinger Možda je ovakva statistika jer je tek početak marta.

Kad već idemo u off topic i pričamo o statistici..Moj blog na besplatnoj WP platformi najmanje je posećen ove godine..Ponoviću, zato što je početak marta..

I da vratim temu u on topic:

Lično se osećam bezbedno, u smislu da ne očekujem krađu u stanu. Na ulici niko nema razloga da me napadne. Na društvenim mrežama u koje spada i forum kulturno pišem o svemu i trudim se da ne vređam ni sagovornike a ni političare jer dosta pišem na "Politici".

Mnogo ljudi se plaši..ćute u prodavnici, ćute u gradskom prevozu, mislim da jedino iskazuju svoje mišljenje u kući.

Koliko je to ćutanje, koliko je taj strah dobar ili loš iz ugla sociologije i psihologije?

Koliko ljudi je čulo za aserativnu komunikaciju? Ne znam odgovore na sva ova pitanja.
 
Pa u državi je program sa verbalnim nasiljem najgledaniji program (Zadruga). A mala je granica između verbalnog i fizičkog nasilja, odnosno verbalno nasilje lako preraste u fizičko.
Kad si već pomenuo, valjda se vidi da su ti ljudi umetnici kao recimo ovi stručnjaci za glumu, i školuju narod da vidi ljude oko sebe i prepoznaju nasilje....nasilnici pišu tekstove u novinama, ubijaju ljude po ulici, sude protiv zakona, vredjaju na svaki način...ili nasilnici su poluljudi koji šire nasilje kao pristojnost....
 

Back
Top