Nedostatak ograda na Kalemegdanu?

Redmond

Elita
Poruka
15.063
Pre koji mesec obilazio sam Beograd i po prvi put kročih u Kalemegdansku tvrđavu. Primetio sam da na nekoliko jako visokih mesta uopšte ne postoje ograde, a kako je trava već sa proleća visoka deluje mi da dete ili neki malo nesmotreniji prolaznik lako može da pomisli da je pred njim nizbrdica umesto smrtonosne provalije... Jesam li jedini sa ovakvim zapažanjem? Mislim da ništa ne bi falilo postavljanju par metalnih ograda tek da se stavi do znanja strancu šta je pred njim...
 
Pre koji mesec obilazio sam Beograd i po prvi put kročih u Kalemegdansku tvrđavu. Primetio sam da na nekoliko jako visokih mesta uopšte ne postoje ograde, a kako je trava već sa proleća visoka deluje mi da dete ili neki malo nesmotreniji prolaznik lako može da pomisli da je pred njim nizbrdica umesto smrtonosne provalije... Jesam li jedini sa ovakvim zapažanjem? Mislim da ništa ne bi falilo postavljanju par metalnih ograda tek da se stavi do znanja strancu šta je pred njim...

Овако је интересантније ...

Ту и тамо неко падне у провалију,
неко упадне код меде у кавез,
деца се изиграју,
љубавници изљубе.

Манијаци вребају из прикрајка,
а чуо сам да воајера има чак и око породилишта !
 
meni je uvek bilo sumanuto što neki ovako sede tamo ali tako je oduvek bilo nisam nikad čuo da je neko pao
park-kalemegdan-1184267749.jpg
 
Једном сам се, ради прављења боље фотографије, попео на зид (стајао на њему)... Ближе унутрашњој него спољној ивици наравно... Ако се добро сећам, ни десет секунди није прошло а зачуо сам звиждук - човек из обезбеђења је показивао да се не глупирам.
 
Ima tu dosta mesta gde može da se padne, bukvalo bi morali da stave dosta ograda i to više ne bi ličilo na tvrđavu, više kao neki zatvor. Ovako je mnogo lepše. E sad ako neko padne, ne smatram da je to neki veliki problem, prosto, prirodna selekcija ;)
 
Ima tu dosta mesta gde može da se padne, bukvalo bi morali da stave dosta ograda i to više ne bi ličilo na tvrđavu, više kao neki zatvor. Ovako je mnogo lepše. E sad ako neko padne, ne smatram da je to neki veliki problem, prosto, prirodna selekcija ;)
Искрено, постоје места са оградом и без ње.
Ако се публика не глупира много, да буде на зиду, сам зид је добра ограда, ако останемо на простзору шеталишта.
 
Od kada smo postali tupavi ?

Kao neko ko je odrastao u Beogradu i zivela na vise strana sveta nije mi jasno da li je zaista potrebno ljudima sa decom do 7 god dozvoliti da se ponasaju kao u svom dvoristu?
Po meni naravno NE. Vodite racuna o deci gde i kuda idu i onda nece biti problema.

Ako se ponasamo kao "jaooooo treba mi obavestenje" onda necemo imati srece ni kada se krecemo po McDonaldsu zar ne?
 
Od kada smo postali tupavi ?

Kao neko ko je odrastao u Beogradu i zivela na vise strana sveta nije mi jasno da li je zaista potrebno ljudima sa decom do 7 god dozvoliti da se ponasaju kao u svom dvoristu?
Po meni naravno NE. Vodite racuna o deci gde i kuda idu i onda nece biti problema.

Ako se ponasamo kao "jaooooo treba mi obavestenje" onda necemo imati srece ni kada se krecemo po McDonaldsu zar ne?
Nismo postali tupavi nego na takva mesta cesto izadjes da se opustis, pustis mozak na ispasu... da svi u svakom trenutku vode racuna o deci ne bi ni bilo nikakvih nezgoda nikad, niti mozes porediti Mekdonalds sa ne znam ni ja koliko metara visokom tvrdjavom.
 

Back
Top