NEDELJA, DAMNED NEDELJA

-MISTER

Zainteresovan član
Poruka
334
...nedelja 21:00....
...obavljeno je (jedno-nedeljno) kupanje, sredjeni su nokti na nogama ali to nije najveca muka...
...krece odjavna spica, zavrsava se jos jedna epizoda "Boljeg zivota"....
....vreme je da se spava, i tu zivot staje....
...sutra skola, ***** ti zivot....


p s malo sam evocirao secanja...o da li se jos neko najezi kad se samo seti kako je to bilo....
 
Kompletna ova tema me podseća na pesmu Zabranjenog pušenja:
Ljudi su išli u kolonama
i nikom nije smeto vetar što je duvo.
Te majske nedelje je došao Osijek,
al o5 je Koševo bilo puno.
Bio sam tad još sasvim mali
i nisam znao zašto neki plaču.
Rekoh sebi,provuću se džaba,
sjesti negde i navijaću!
Prođoh pored jednog redara,
on samo svoju cigaru pali,kaže:
prođi sad i ne boj se ništa,
danas te niko neće dirati mali!
Sjedoh negde u gužvu u raju
i čuh samo brujanje mase:
danas nam odlazi Hasim Ferhatović,
danas nam odlazi naš Hase...
NEDELJA,KAD JE OTIŠO HASE....
 
Mene sveeeeeee nervira u vezi nedelje..AMA BAS SVE!!!!
Rucak je godinama isti!!! Posle rucka obaveze su iste, gledanje tv-a, smaranje, opustanje tacnije dosadjivanje,..pa onda kafa u pola 5, pa onda vencanja ili sad vec piramida i onda gledanje TV...UZASNOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
 
a mi, pre kod kuce, dok me nisu izbacili, uvek nedeljom prasetinu... pa skuva majka supu... pa salata... pa, rile, 'oces i kisele krastavce? eh... pa posle, kad jedemo, idemo ispred da sutiramo loptu... i obicno se zavrsi tako sto nam padne na pamet da pravimo rostilj... i onda na brzinu kupovanje mesa... seckanje salate... ma, koja nedelja? to je praznik brrre... do boljeg zivota smo svi vec rumeni i pevamo: dano, danoooo... pile moje malo... pile moje malo... jel da da je najlepse kad se nacuckas malo i onda, sve nasmejane face... i pevaju.. i vole se... i bas nas briga sto radimo sutra... i bas nas briga sto se ide u skolu sutra... i bas nas briga sto kasni plata... znate sta? ma ja cu i da se ozenim u nedelju... pa nek' ide zivot...
 
Nedelja je uvek budjava......ranije nikad nisam izlazila nedeljom, to je bio dan za odmaranja aka rad... Uvek sam propustala dobre filmove....smrc....
al', kao sto kaze jecawaste, imas osecaj kao da je kraj.. !?!
Bas je bezveze dan, a predvidjen je da bude najlepsi, da uzivate na suncu (ili snegu), u parku, u kaficu, u sumi, u bioskopu...... ijaoooo!! moracu da pocnem da praktikujem ovo...
 

Back
Top