Ne želim više da me gaze

Зато што уопште не умем да се упознајем и да комуницирам док они који су много бољи у томе од мене исто имају неке проблеме да нађу неког. Плус, сам и екстремно разочаран, то је можда и најгора ствар. Пре ћу добити седмицу на лотоу него што ћу се сконтати са неком.

A jel ti razumeš da i sa druge strane imaš devojke kojima baš ne ide? Kojima niko nije prišao po više od godinu dana? Ti misliš svaka je maherka i ima njih 100 u redu? Šta ti je bre...

Nije samo u tome kakav šarm imaš, naravno da je bitno, ali je suštinski da radiš na sebi da ponudiš neku vrednost. Ako si dobar čovek to pomaže, ako imaš razvijenu empatiju, ako se trudiš, ako ulažeš u sebe.

Najgora stvar je kad neko prihvati razočaranost i to "svet je sranje i sve je sranje i svako na ovom svetu je sranje - osim mene"... Taj stav te sigurno neće nigde odvesti. Jer dokle god ti nastupaš sa novim ljudima razočarano kao da su ti oni nešto uradili to ti je u startu teret. Ja sam svaku devojku ostavio koja je vukla repove iz prošlosti i izbacivala ih na mene, ni krivog, ni dužnog. Tako da kad shvatiš da od razočaranosti nemaš ništa, a i da ti niko nije obećao da ćeš živeti lepo, pa da si ti sad razočaran u bilo šta, shvatićeš da ti je to k rabota.
 

Poniznost i poniženje​

Primećujem da se ta dva pojma izjednačavaju ili da se jedan definiše preko
drugog. Primer - Ponizan je onaj ko dozvoljava da bude ponižen.

Poniženje je umanjenje dostojanstva čovekovog. Degradacija u odosu na
ono šta on jeste. Ponižen ne zauzima svoje mesto ni pred Bogom, ni pred
ljudima.
Ponizan je onaj ko zna svoje mesto. Ko zna za šta je sposoban, a za šta
nije. Radoznalost dolazi iz poniznosti. Da bi čovek bio rad da nešto sazna,
mora prvo priznati da nešto ne zna. Deca su ponizna. Spremna da postavljaju
pitanja i da uče. Ali nisu time ponižena. Ponižen čovek nema radoznalost.
On misli da nije ni sposoban da sazna.

Isus kaže ''Ištite i daće vam se: tražite i naći ćete; kucajte i otvoriće vam se.
Jer svaki koji ište, prima; i koji traži, nalazi; i koji kuca, otvara mu se.
Luka (11:9-10)

Ponižen neće tražiti, jer smatra da mu ne pripada. Gord neće tražiti, jer
smatra da on to već ima ili da može sam.

Tako poniznost stoji naspram gordosti, dok poniženje nema nikakav pozitivan
kvalitet.

Kako vi to vidite?
 
Najgora stvar je kad neko prihvati razočaranost i to "svet je sranje i sve je sranje i svako na ovom svetu je sranje - osim mene"... Taj stav te sigurno neće nigde odvesti. Jer dokle god ti nastupaš sa novim ljudima razočarano kao da su ti oni nešto uradili to ti je u startu teret. Ja sam svaku devojku ostavio koja je vukla repove iz prošlosti i izbacivala ih na mene, ni krivog, ni dužnog. Tako da kad shvatiš da od razočaranosti nemaš ništa, a i da ti niko nije obećao da ćeš živeti lepo, pa da si ti sad razočaran u bilo šta, shvatićeš da ti je to k rabota.
Разочараност не може никако да се среди.
 
Разочараност не може никако да се среди.
pa i ne treba da se "sredi", vec ti trebas da naucis kako i zasto si dospeo u nju, mada je ovo vec depresija, i mi stariji mozemo samo iz iskustva da ti pisemo, jer nismo eksperti za nju;
dakle, moras objektivno da vidis, a znas vec rekoh ti, da ovaj svet nije pravedan, odakle razocaranost? iz prevelikih ocekivanja, ali objektivno ti nisi ni zarobljen ni poginuo/ranjen u ratu, nisi medju onima koji bas gladuju, ili su u nekom slicnom bezizlazu... i onda si laka meta za gazenje drugih... moras prvo sam sa sobom da vidis, ali realno, objektivno da ti i nisi medju nabrojanima koji bas nemaju izlaza, pa ces tek onda naci nacin kako da se cupas iz tog stanja, jer realno ne donosi ti nikakva resenja... mislim, eto, razumemo te nas par ovde da si satrven, i da to vec traje, ali realno i objektivno ti nisi ubijen u pojam, pa tako za nesto malo trebas da se uhvatis i cupas, ali polako... sta ja znam sta bi to moglo biti?

ali podvlacim, uzrok razocaranosti su nerealna ocekivanja, malo je prijatelja ili ih nema uopste, malo je dobronamernih i onih koji ne gaze po drugima, a tebe to sve dotice, znamo....e, pa ne treba sve da te dotice, nema vajde

vidis kako si se sa nama skontao, pa nekada su se ljudi sa zenama, tj,. devojkama, isto ovako kontali, pisuci pisma jedni drugima, pa cekas pismo po vise meseci, i to ti je to... posle bum tras, nema nazad posle susreta oci u oci... ili su im roditelji utanacavali i brakove, mladi se nista nisu ni pitali, nema oces neces, to ti je sto ti je, drugi su izabrali umesto tebe za koga ces da udas ili ozenis

p.s. imas videa motivaciona, ima onaj bez ruku/nogu, a trudi se covek... da vidim kako se bese zvase
 
Poslednja izmena:
pa i ne treba da se "sredi", vec ti trebas da naucis kako i zasto si dospeo u nju, mada je ovo vec depresija, i mi stariji mozemo samo iz iskustva da ti pisemo, jer nismo eksperti za nju;
Доспео сам у то стање због строгих родитеља. За данашње друштво се треба пуно показивати да би био прихваћен и успешан, никад превише тога, а онда имаш неке који те у ствари нон-стоп саплићу и ограничавају. Да сам могао да слободно радим шта хоћу и да су ме родитељи подржавали у томе, било би све у реду. На то се накалемило и деценија и по одбачености од целог друштва. За то сад нема лека.


dakle, moras objektivno da vidis, a znas vec rekoh ti, da ovaj svet nije pravedan, odakle razocaranost?
Рачочаран сам и на то незадовољан, немам ништа лепо да ми скрене пажњу са злог света којем свакако морам хтео - не хтео да припадам. Једино да спавам и сањам нешто лепо нон-стоп до смрти. Ионако највише што волим да радим је читање на интернету и маштање, али то не може нон-стоп.


iz prevelikih ocekivanja, ali objektivno ti nisi ni zarobljen ni poginuo/ranjen u ratu, nisi medju onima koji bas gladuju, ili su u nekom slicnom bezizlazu... i onda si laka meta za gazenje drugih... moras prvo sam sa sobom da vidis, ali realno, objektivno da ti i nisi medju nabrojanima koji bas nemaju izlaza, pa ces tek onda naci nacin kako da se cupas iz tog stanja, jer realno ne donosi ti nikakva resenja... mislim, eto, razumemo te nas par ovde da si satrven, i da to vec traje, ali realno i objektivno ti nisi ubijen u pojam, pa tako za nesto malo trebas da se uhvatis i cupas, ali polako... sta ja znam sta bi to moglo biti?
Раније сам од очекивања имао једино да се са неким видим бар једном у пола године у смислу дружења, то није велико очекивање, сада ми то ништа не значи јер су ми приоритет девојке, мада сам разочаран и у њих и више и немам никаквих очекивања али то не значи да ми је боље, само сам мртав а приморан да функционишем.

Ја сам у затвору недужан. Према мени се свет опходи често чак и лошије него према свим тим људима, као према најгорој беди, свима служим евентуално за њихово уздизање, притом нисам групација коју је срамота понижавати, него неко идеалан за то. То је третман од стране других, други су ме стрпали у исти кош. Ја буквално морам да купим слободу коју сви остали имају а не могу да је купим. Имам проблем са пословима јер сам социјално тотално осакаћен, а ако будем незапослен бићу на немилост родитељима или ћу бити социјални случај, а то лако може да се деси, свакако због њих морам да се одрекнем друштвеног живота и да заувек останем усамљен. Ако одем од куће бићу исто тако бескућник. Убијен сам у појам неповратно. Хтео сам безброј пута да се убијем. Има ли излаза, нема.


ali podvlacim, uzrok razocaranosti su nerealna ocekivanja, malo je prijatelja ili ih nema uopste, malo je dobronamernih i onih koji ne gaze po drugima, a tebe to sve dotice, znamo....e, pa ne treba sve da te dotice, nema vajde
А ја нон-стоп видим како се у разним колективима сви сконтају с неким осим мене, причају о својим приватним стварима, како су били на неким журкама, како су са девојкама, и слично.
 
Poslednja izmena:

bezimeni1

vidi ovako:
ja mogu da ti pomognem, ako hoces, ti se otvaras meni, ja jer sam posten, tebi, ne moze drugacije:
dakle, i moja majka pokojna sad, je bila stroga, otac preminuo,i ja postao punoletan radio sta sam hteo,. dok je majka zvocala, samo problemi, nerazumevanje, itd... sad ja zvocam svojoj deci, ali slaba vajda, mozda se razvedem, imam preko 50 godina 3 dece , zena glumi silu...
znaci, dao sam ti video, Nick Vujicic, imas ruke, noge, za razliku od njega, komuniciras odlicno, ne znam da li razumes engleski,. ali trazi prevod, ako ne... pazi, ja sam moju zenu upoznao online, sad nisam dobar primer, ali ipak...
Доспео сам у то стање због строгих родитеља.
i tvoji roditelji ce umreti, kao moji, pa sta ces onda? uzmi svoj zivot u svoje ruke dok su oni zivi.
За данашње друштво се треба пуно показивати да би био прихваћен и успешан,
jel mislis da sam ja u americi uspesan? sta je uspeh? sve je relativno. ... Ovde cemo se nastaviti...
Да сам могао да слободно радим шта хоћу и да су ме родитељи подржавали у томе, било би све у реду
vidi, niti roditelje, niti ti svoje ambicije trebas da zrtvujes, vec da vidis da sta je realno u datoj situaciji.
На то се накалемило и деценија и по одбачености од целог друштва. За то сад нема лека.
jasno, ali ne ravnaj se prema srbiji... uf, opet se gubimo...nije mi ovo bas ispalo, kako sam planirao, zabrljao sam:(... mogao sam bolje, aj sldeci put, ne odustaj od diskusije sa mnom? ok? nit. ti se preporucuiejm, nit, sam neko ko nema pjma, naprotiv, mislim da znam dosta, i da mogida ti dam savet sa svojim iskustvom, i znanjem..
 
Poslednja izmena:
Ја сам у затвору недужан. Према мени се свет опходи често чак и лошије него према свим тим људима, као према најгорој беди, свима служим евентуално за њихово уздизање,
sutra se ozenis, a zena se uzdize nad tobom u odnosu na decu, ili kolektivni zapad u odnosu na istok? a jel ce to da moze? heh, valja istrpeti, uzeti svoj krst, sta ce sutra da bude? nece ovako kako je sada. NECE DA MOZE.

vidi da se nastavimo, sada sam smetnut, nisam bas najbolje odgovorio, kako ja znam, narocito na podforumu religija, navrati i tamo, ako hoces, ja te pozdravljam
 
A moZda imam i zadnje misli, jer sam i ja pokvaren, ne verujem bre nikome @bezimeni1 - to ti je moj savet, i ne daj se nikome, i niko nemoj da upravlja upravlja tvojim emocijama, kakvi roditelji, kakav otac, majka, pa ja sam ADAM prvi covek, NEMA LJUDI UOPSTE, pa i ovo danas, vidis i sam sve zivotinje, nema coveka da se pouzdas u njega, ne budi lud, da se samoubijas zbog ljudi koji su jednaki zivotinjama. JA BRE NEMAM COVEKA KOJI CE SA MNOM DA SE DOGOVORI I ZALOZI, I DA RADIMO ZAJEDNO, pa sta onda ti da ocekujes? tropa batice. Tkav je ceo svet, popisaj se na njega, napravicenmo NOVI, bolji, savrseniji. samo sacekaj...mlad si ti jos, nista ne znas, ako cemo posteno kako rekoh na pocetku

tek ovaj svet treba da se menja, a ti si super! ne luduj! izdrzi bar do sledece moje replike... reci cu ti sve sto trebas da cujes, dodjoh k sebi.
 
Poslednja izmena:
Доспео сам у то стање због строгих родитеља. За данашње друштво се треба пуно показивати да би био прихваћен и успешан, никад превише тога, а онда имаш неке који те у ствари нон-стоп саплићу и ограничавају. Да сам могао да слободно радим шта хоћу и да су ме родитељи подржавали у томе, било би све у реду. На то се накалемило и деценија и по одбачености од целог друштва. За то сад нема лека.



Рачочаран сам и на то незадовољан, немам ништа лепо да ми скрене пажњу са злог света којем свакако морам хтео - не хтео да припадам. Једино да спавам и сањам нешто лепо нон-стоп до смрти. Ионако највише што волим да радим је читање на интернету и маштање, али то не може нон-стоп.



Раније сам од очекивања имао једино да се са неким видим бар једном у пола године у смислу дружења, то није велико очекивање, сада ми то ништа не значи јер су ми приоритет девојке, мада сам разочаран и у њих и више и немам никаквих очекивања али то не значи да ми је боље, само сам мртав а приморан да функционишем.

Ја сам у затвору недужан. Према мени се свет опходи често чак и лошије него према свим тим људима, као према најгорој беди, свима служим евентуално за њихово уздизање, притом нисам групација коју је срамота понижавати, него неко идеалан за то. То је третман од стране других, други су ме стрпали у исти кош. Ја буквално морам да купим слободу коју сви остали имају а не могу да је купим. Имам проблем са пословима јер сам социјално тотално осакаћен, а ако будем незапослен бићу на немилост родитељима или ћу бити социјални случај, а то лако може да се деси, свакако због њих морам да се одрекнем друштвеног живота и да заувек останем усамљен. Ако одем од куће бићу исто тако бескућник. Убијен сам у појам неповратно. Хтео сам безброј пута да се убијем. Има ли излаза, нема.



А ја нон-стоп видим како се у разним колективима сви сконтају с неким осим мене, причају о својим приватним стварима, како су били на неким журкама, како су са девојкама, и слично.
ti si sa takvim stavovima idealan za neku nevladinu organizaciju koja će da ti obeća sve kao na zapadu ako ih podržiš.

Mislim da ti fali malo realniji pogled na svet. Prvenstveno - moraš da se uzdaš u samog sebe. Roditelji i društvo mogu, ali i ne moraju da ti pomognu. Zato gledaj kako sam da ređavaš situaciju
 
vidi ovako:
ja mogu da ti pomognem, ako hoces, ti se otvaras meni, ja jer sam posten, tebi, ne moze drugacije:
dakle, i moja majka pokojna sad, je bila stroga, otac preminuo,i ja postao punoletan radio sta sam hteo,. dok je majka zvocala, samo problemi, nerazumevanje, itd... sad ja zvocam svojoj deci, ali slaba vajda, mozda se razvedem, imam preko 50 godina 3 dece , zena glumi silu...
znaci, dao sam ti video, Nick Vujicic, imas ruke, noge, za razliku od njega, komuniciras odlicno, ne znam da li razumes engleski,. ali trazi prevod, ako ne... pazi, ja sam moju zenu upoznao online, sad nisam dobar primer, ali ipak...
Хвала ти. Ако ми неки ауторитет нешто строго нареди морам да то слушам, ако испадне штета тај је крив и имам права да га кривим, ја своју вољу нисам имао, да сам нешто бирао за себе био бих задовољан како год испадне. Све би било у реду да ме нико није ограничавао. Нека им се обије о главу сваки повишен тон икада, моје је да послушам али не и да се сложим са тим, ако ме питају могу реално да кажем да су они криви. И никад уопште нисам правио проблеме, да не буде забуне, баш сам увек био миран, али не може нико да ми забрани да све то мрзим у себи.

Ника Вујичића су прихватили други људи. Ја уопште не знам да комуницирам сем да пишем на овакав начин, не знам ни у порукама да с неким пишем 1 на 1 како треба, а камоли уживо. У реалу сам скроз мутав, зато овако и пишем пуно.


i tvoji roditelji ce umreti, kao moji, pa sta ces onda? uzmi svoj zivot u svoje ruke dok su oni zivi.
Узео сам свој живот само у оној мери колико ми је дозвољено. Кад умру бићу тужан, али ћу бити и слободан, под условом да тада уопште могу вратити све што сам пропустио у младости а да ми погани народ не забрањује јер не приличи мојим годинама.


sutra se ozenis, a zena se uzdize nad tobom u odnosu na decu, ili kolektivni zapad u odnosu na istok? a jel ce to da moze? heh, valja istrpeti, uzeti svoj krst, sta ce sutra da bude? nece ovako kako je sada. NECE DA MOZE.
Нећу се женити чак и да уопште имам прилике. Нисам се иживео, кад све то надокнадим и кад ми се то смучи онда може женидба, деца и породичне обавезе, евентуално да имам неке дебеле повластице јер сам све пропустио, што се неће десити. Још нисам ни почео са тим, много мање имам искустава него неко са 20, лепо ја говорим да је то најбитније у животу јер без тога касније нема ни посла, ни љубави, ни пријатељстава, ни са ким ко је различит у томе не могу да имам блискост, теби су касније сви непријатељи. На мене други гледају као на кретена, неког неморалног, и то многи они који су гори од мене, нпр. да сад имам 70 година и да нађем девојку од 20-30 (јер су ми привлачне), сви ће да ме пљују а ја се само нисам иживео док су сви радили свашта а ваљда имам права да све по реду проживим као и други и на исти начин, ти који осуђују само могу да ми буду велики непријатељи а то су готово сви људи, сви то осуђују и желе да само они имају права а да другима исто то забране. Ја немам будућност, боље ми је да умрем што пре.


tek ovaj svet treba da se menja, a ti si super! ne luduj! izdrzi bar do sledece moje replike... reci cu ti sve sto trebas da cujes, dodjoh k sebi.
Хвала ти :)

ti si sa takvim stavovima idealan za neku nevladinu organizaciju koja će da ti obeća sve kao na zapadu ako ih podržiš.
Реално је тако али и немам нешто сличних да бисмо се удружили.


Mislim da ti fali malo realniji pogled na svet. Prvenstveno - moraš da se uzdaš u samog sebe. Roditelji i društvo mogu, ali i ne moraju da ti pomognu. Zato gledaj kako sam da ređavaš situaciju
Трудим се тако колико могу, само бих да ме сви пусте.
 
Да бар имам наде у животу али у будућности само ћу бити стар, ружан, болестан, нећу имати права да уживам ни у чему лепом јер ни сам нисам леп, нећу моћи да уживам у љубави и страсти са себи привлачном девојком јер ни сам нећу бити привлачан а ништа нисам проживео (старије жене ми неће бити привлачне као што ни ја нећу бити привлачан, ја ћу хтети и страст и хемију а не само неке причице, а нећу имати никог привлачног својих старих година), нећу имати никог, неће бити ничега испред мене, још пар година да проживим и не желим даље, не треба ми то зло, једино да нађем смисао у алкохолизму али он је штетан по здравље (можда и није пуно, не знам), немам никаквог излаза...


Ова тема је испрва била намењена око посла и егзистенције, али баш је тачан наслов јер код мене је у питању све.
 
Ја уопште не знам да комуницирам сем да пишем на овакав начин, не знам ни у порукама да с неким пишем 1 на 1 како треба, а камоли уживо. У реалу сам скроз мутав, зато овако и пишем пуно.
pa, nisi jedini, razumes engleski, mojsije i aron koji je morao umesto njega da govori, jer je ovaj ili mucao, ili imao neku drugu govornu manu?
Stuttering may have been a problem for Moses, although it is unknown what speech difficulty the prophet had. Moses’ own description of himself is that he had trouble speaking, and God allowed his brother Aaron to act as spokesman for him (Exodus 4:14–16; 7:1–6). At the burning bush, Moses told the LORD, “O Lord, I have never been eloquent, neither in the past nor since you have spoken to your servant. I am slow of speech and tongue” (Exodus 4:10). Some scholars take Moses’ words as simply an excuse to avoid carrying out God’s instructions, but it is possible that Moses did have some type of speech disfluency. It may have been a stutter, although there’s no way to know for sure.
https://www.gotquestions.org/did-Moses-stutter.html
Moses says he is “slow” of speech; in Hebrew, the word carries the meaning of “heavy; oppressing; weighty; difficult; dull, unresponsive; thick” (Logos Bible Word Study). This could imply that speech was difficult for him or that he had a speech pathology. Twice in Exodus 6, Moses tells the Lord, “I speak with faltering lips” (verses 12 and 30). Could the “faltering lips” (literally, “uncircumcised lips”) be a reference to stuttering? Possibly. But there are other possibilities: an articulation disorder, a phonological process disorder, or speech apraxia, for example. Or it could be that Moses lacked confidence due to what he considered a lack of proficiency in formal speaking.
Узео сам свој живот само у оној мери колико ми је дозвољено. Кад умру бићу тужан, али ћу бити и слободан, под условом да тада уопште могу вратити све што сам пропустио у младости а да ми погани народ не забрањује јер не приличи мојим годинама.
a sta ti zabranjuje?
 
Реално је тако али и немам нешто сличних да бисмо се удружили.
ja ti garantujem da 99% forumasa ima neki problem slican tvom, samo se boje da priznaju, inace zasto bi visili ovde, umesto da imaju zivot?
ti sasvim dobro pises, samo negde imas prevelika ocekivanja, ako si ruzan, onda ne mozes da imas lepu devojku
uzmi npr. brmabicku, pa i ona muca, i ne zna 3 prostoprosirene da sastavi, pomesala prvi i drugi svetski rat, lez, znaci i nju je neko nacepio, a dogurala do predsednice vlade cak!
Да бар имам наде у животу али у будућности само ћу бити стар, ружан, болестан,
a ko od nas nece? ili vec nije?
 
pa, nisi jedini, razumes engleski, mojsije i aron koji je morao umesto njega da govori, jer je ovaj ili mucao, ili imao neku drugu govornu manu?


a sta ti zabranjuje?
Трпиш осуде због овог, оног, што се забављаш, што се не забављаш, што не радиш, што радиш баш тај посао, што си дебео, што си мршав. Е од тога ја не могу ништа ако желим да се сачувам вербалних злостављања, дискриминација, што је исто врста казне као и све друге и то ни због чега лошег, то треба трпети. Не дај боже да сам нпр. геј, пола људи им жели смрт и сатанизују их.

Ја због тога нисам никад могао да имам девојку, кад остарим нећу моћи чак ни да проживим пропуштено и зато немам никакву наду за будућност и боље ми је да не доживим старост. Не могу нпр. ни да пијем, да не радим и играм игрице, и слично, као замена за усамљенички живот.


ja ti garantujem da 99% forumasa ima neki problem slican tvom, samo se boje da priznaju, inace zasto bi visili ovde, umesto da imaju zivot?
Не верујем да је неко невин који има 30+, а да то није његов избор (пошто одмах се јаве они "па мени то није било битно"), или да је то последица истих ствари као што је код мене. Нити да је ико био скроз изопштен у основној и средњој школи (био сам у окружењу укупно 50+ људи и знам своје место међу колективима). Нити да ради неиздржив посао, ако је неко и сличан мени тај сигурно нигде и не ради јер ми се исисава 200% енергије, боље је и не радити ако си неко као ја, притом пуштају их родитељи да имају секс, да пуше цигаре и сл, чак иако су незапослени, једноставно су прихваћени.


ti sasvim dobro pises, samo negde imas prevelika ocekivanja, ako si ruzan, onda ne mozes da imas lepu devojku
Рецимо да нисам ружан и да сам сиромашнији, стидљив али имам енергију, било би ми супер да нађем девојку сличну себи. Зашто немам никог онда? А кад остарим бићу ружан и тад нећу заслуживати лепу девојку, а то што сам некада био лепши то је прошло и ништа нећу моћу да надокнадим.


uzmi npr. brmabicku, pa i ona muca, i ne zna 3 prostoprosirene da sastavi, pomesala prvi i drugi svetski rat, lez, znaci i nju je neko nacepio, a dogurala do predsednice vlade cak!
Треба имати "праве" људе око себе да би напредовао.


a ko od nas nece? ili vec nije?
Али сви ће имати искуства, неће имати нерешене заостале проблеме из времена 20-их година, осећај одбачености, изопштености, непријатељства са целим светом, то их неће оптерећивати. А остале муке ће бити исте. Мене неће имати ни ко да сахрани, док истовремено бих одбио брак када би ми се десила прилика јер се нисам иживео, нећу хтети ни да се лечим јер нећу нико да ме додирује, касапи на операцијама јер никад нисам имао ни секс. Таквих ствари не би било да сам се забављао и да је све ишло редом.
 
Трпиш осуде због овог, оног, што се забављаш, што се не забављаш, што не радиш, што радиш баш тај посао, што си дебео, што си мршав. Е од тога ја не могу ништа ако желим да се сачувам вербалних злостављања, дискриминација, што је исто врста казне као и све друге и то ни због чега лошег, то треба трпети. Не дај боже да сам нпр. геј, пола људи им жели смрт и сатанизују их.
vidi, i meni je majka zvocala, otac mi je umro, nisam bio jos punoletan - ako je nesto slicno u pitanju, reci, imam iskustva, mogu da te posavetujem... Roditelji su nesrecni, neostvareni, i onda to projektuju na svoju decu, a to ne valja. Ili od preterane brige i zelje da im bude dobro, gnjave ih, ne daju im da disu. Postoje obe krajnosti, i dobra i losa.
Ја због тога нисам никад могао да имам девојку, кад остарим нећу моћи чак ни да проживим пропуштено и зато немам никакву наду за будућност и боље ми је да не доживим старост. Не могу нпр. ни да пијем, да не радим и играм игрице, и слично, као замена за усамљенички живот.
covek je kompleksna licnost, ne valja bezati u ovo, ili ono... mislim moze covek da voli da pije, ili da drnda igrice, ali ne valja da trazi ventil na taj nacin, a da ne resava koren problema koji valja sagledati... i ovde imam nastavak...
Не верујем да је неко невин који има 30+, а да то није његов избор (пошто одмах се јаве они "па мени то није било битно"), или да је то последица истих ствари као што је код мене. Нити да је ико био скроз изопштен у основној и средњој школи (био сам у окружењу укупно 50+ људи и знам своје место међу колективима). Нити да ради неиздржив посао, ако је неко и сличан мени тај сигурно нигде и не ради јер ми се исисава 200% енергије, боље је и не радити ако си неко као ја, притом пуштају их родитељи да имају секс, да пуше цигаре и сл, чак иако су незапослени, једноставно су прихваћени.
vidi, nevini bar nemaju polne bolesti, nemas ti pojma cega sve ima...
kazes izopsten, ali ja jos ne razumem sta je najveci problem, ako je mucanje reci, pa i moja deca su mucala, pa su morala da idu na terapije...
Sto se tice posla, ja priznajem da hvatam krivine, mozda si ti vredniji od mene... pazi, nemoj da se preforsiras, samo polako radi, ne zuri...
Roditelji nisu bas pametni,. pa vidis i sam npr. u Sapcu, bas citah, vise se razvode, nego sto se sklapaju brakovi, pa sta mislis kako se to odrzava na decu? Nocas bas citam kako su se gubile kuce u USA, kada je bila kriza nekretnina, i kako se to odrzavalo na decu - strasno, bas citah ispovest, ta devojka sada vec, je isto imala osecaj manje vrednosti i izopstenosti, kaze sram i stid jer je siromasna, odjednom mora napolje iz kuce, gde li, u podstanare, sobicak, ... citam da je radila na nudjenju degustacija sireva, a ona sama gladna, preskakala dorucak...
Рецимо да нисам ружан и да сам сиромашнији, стидљив али имам енергију, било би ми супер да нађем девојку сличну себи. Зашто немам никог онда? А кад остарим бићу ружан и тад нећу заслуживати лепу девојку, а то што сам некада био лепши то је прошло и ништа нећу моћу да надокнадим.
Evo, ako mi verujes, ja mislim da bi moja deca izrasla u bolje ljude da su siromasna, a ovako zena im sve kupuje, udovoljava, i samo ih kvari - tako ti je sine u usa, PARE LJUDE KVARE... najvaznije ti je da nisi ruzan, ako vec nece niko da te siluje, tj. jos vaznije je da si zdrav, i samo da budes ambicionziji... ovde su ljudi i ambiziozniji nego sto zaista vrede, i traze sto im ne pripada! - jel razumes ti to, misle da su ENTITLED? imaju kompleks vise vrednosti, a ne nize, kao ti!!! - ovde zastajem, jer je ovo NAJVAZNIJE da me razumes; da li razumes?
Али сви ће имати искуства, неће имати нерешене заостале проблеме из времена 20-их година, осећај одбачености, изопштености, непријатељства са целим светом, то их неће оптерећивати. А остале муке ће бити исте. Мене неће имати ни ко да сахрани, док истовремено бих одбио брак када би ми се десила прилика јер се нисам иживео, нећу хтети ни да се лечим јер нећу нико да ме додирује, касапи на операцијама јер никад нисам имао ни секс. Таквих ствари не би било да сам се забављао и да је све ишло редом.
ne, vec se vrati na iznad sto sam ti pisao.
 
Poslednja izmena:
pa ja sam se bar iziveo, ali nije u tome stvar, samo nemoj da mi pobegnes, za par replika, imam te, resavamo garantovano! - samo ne znam gde je najveci problem, ali shvati da postoji kompleks nize, ali i vise vrednosti, isto sranje drugo pakovanje, objasnicu ti, samo budi tu, prosto kao pasulj...nemoj da si mi pobegao sad, kada se spremam da zakucam.
 
vidi, i meni je majka zvocala, otac mi je umro, nisam bio jos punoletan - ako je nesto slicno u pitanju, reci, imam iskustva, mogu da te posavetujem... Roditelji su nesrecni, neostvareni, i onda to projektuju na svoju decu, a to ne valja. Ili od preterane brige i zelje da im bude dobro, gnjave ih, ne daju im da disu. Postoje obe krajnosti, i dobra i losa.
Ја сам у фазону да све сакријем од њих али није могуће баш све сакрити.


covek je kompleksna licnost, ne valja bezati u ovo, ili ono... mislim moze covek da voli da pije, ili da drnda igrice, ali ne valja da trazi ventil na taj nacin, a da ne resava koren problema koji valja sagledati... i ovde imam nastavak...
Боље је и то него ништа, бар постоји нешто. Али није у реду да неко у вези и са богатом историјом да коментарише то код самаца кад ни они не би били такви да су исто то имали. То се дешава нон-стоп, осуђивање алкохоличара "алкохол уништава породицу, односе" а одбачени самци као да не постоје. Или за игрице, неко није богат да путује, не дружи се ни са ким, зашто га онда осуђују што тај игра игрице.


vidi, nevini bar nemaju polne bolesti, nemas ti pojma cega sve ima...
Не знам чега сам се толико спасио, не верујем да неко ко има редован секс да обавезно има полне болести. Више се плашим нежељеног зачећа, о томе раније нисам размишљао.


kazes izopsten, ali ja jos ne razumem sta je najveci problem, ako je mucanje reci, pa i moja deca su mucala, pa su morala da idu na terapije...
Не, него немам никаквих тема за разговор, не знам да водим причу, да комуницирам. Нижа врста сам за друге, тотално непопуларан, небитан, ништа ми се не дешава као другима, немам никакве везе, немам ништа чиме бих се похвалио и био фаца у друштву и привлачан девојкама, сви имају права на своје Ја и други их подржавају и готивни су, само ја не.


Evo, ako mi verujes, ja mislim da bi moja deca izrasla u bolje ljude da su siromasna, a ovako zena im sve kupuje, udovoljava, i samo ih kvari - tako ti je sine u usa, PARE LJUDE KVARE... najvaznije ti je da nisi ruzan, ako vec nece niko da te siluje, tj. jos vaznije je da si zdrav, i samo da budes ambicionziji... ovde su ljudi i ambiziozniji nego sto zaista vrede, i traze sto im ne pripada! - jel razumes ti to, misle da su ENTITLED? imaju kompleks vise vrednosti, a ne nize, kao ti!!! - ovde zastajem, jer je ovo NAJVAZNIJE da me razumes; da li razumes?
Не знам како то да променим, једноставно нисам никад био допадљив иком, последња рупа на свирали свуда, ја бих да буде другачије али људи су ме сместили у ту позицију.


pa ja sam se bar iziveo, ali nije u tome stvar
Кад си неиживљен ти си у друштвеном смислу једноставно беда.
 
Боље је и то него ништа, бар постоји нешто. Али није у реду да неко у вези и са богатом историјом да коментарише то код самаца кад ни они не би били такви да су исто то имали. То се дешава нон-стоп, осуђивање алкохоличара "алкохол уништава породицу, односе" а одбачени самци као да не постоје. Или за игрице, неко није богат да путује, не дружи се ни са ким, зашто га онда осуђују што тај игра игрице.
ljudi samo komentarisu, ogovaraju ili zvocaju, ali znam i ja primere gde se nije zenio, vec je igrao ogrice 20 godina, ima neku sa kojom se povremeno vidja, starija, i sta? vreme ode.
drugi 2 propala braka, i opet sam... iziveo se? mozda.
ovde u usa zena se rasturila sa muzem, 2 dece, spandjala se sa nekim i 3 dobi... mislis da joj se taj pojavljuje? ne, vec samo placa alimentaciju.
druga, isto komsiki,a ima dete, trebalo nam je vremena da ukapiramo da je njeno, crnce slatko malo, vec je porasla... mislis da ima muza? jok, more, isto se nikad nije pojavio...nema sanse da bi ga promasili, da ga ne vidimo... mislis da svi imaju redovan seks, i neke veze? jok, more, nego stavljaju nesto u hranu, ili u vodu, depopulacija bato, i zato se parovi rasturaju, ako stignu da sklepaju dete, to je uspeh...

u firmi, radim u ogromnoj kompaniji, pa sam postepeno naucio ko sa kim zivi - mislis da nema samaca koliko hoces? ja mislim da p[ostoji zavera rasturanja porodice kao celije drustva, i da ce sve da svale na Hrista Isusa...
ti ako si maloj firmi, trebas da prosiris vidike, poznanstva, pa i pisanjem, jer ne mozes da zakljucujes na malom uzorku ljudi... evo, ovde, ima raznih, i lepih i ruznih, i malih i viskoh, vise debelih nego mrsavih, kao sifonjeri neki/neke, ali svi grabe na profesionalnom nivou, nije konkurencija kao tu - pa i ja sam tu prosto bivao pregazen, a ovde sam sam menjao firme, niko me nije pregazio i oterao
Не, него немам никаквих тема за разговор, не знам да водим причу, да комуницирам. Нижа врста сам за друге, тотално непопуларан, небитан, ништа ми се не дешава као другима, немам никакве везе, немам ништа чиме бих се похвалио и био фаца у друштву и привлачан девојкама, сви имају права на своје Ја и други их подржавају и готивни су, само ја не.
kako nemas, ako sasvim finoi komuniciramo? trebas da vidis da se dopisujes, da vidis sta te jos zanima... pa kako ono srbi sa juga nadjose mlade u inostranstvu, albanke, a mnogi nadju ruskinje, pa se ozene po selima? kako te agencije funkcioniu, istrazuj malo

a to sto su neki face? pa jel ti mislis da su face? ajde ne reci mi da bi hteo da budes kao oni? pa i ovde izadjemo na pauzu, i slusam o americkom fudbalu? mislis da me zanima?> jok more... ma kakve su crne face, manguparija, pametnjakovici... nego vidi ti sine sta tebe zanima jos u zivotu
Не знам како то да променим, једноставно нисам никад био допадљив иком, последња рупа на свирали свуда, ја бих да буде другачије али људи су ме сместили у ту позицију.
ja ti kazem da je vecina takva, ne da nisu dopadljivi, nego su smesni, bar meni, kao karikature. mada ima i onih koji su kao manekeni, ali mali broj
Кад си неиживљен ти си у друштвеном смислу једноставно беда.
vlast je kriva, a i vreme se promenilo... probaj sa filozofske distance da sagledas sve, ali da ne zuris sa zakljuccima... skuceno, teskobno, jasno mi je sve, covek je ubijen u pojam, samo kazem, recimo da si pao s kruske, s marsa i imas zadatak da vidis kako i sta mozes da promenis... vidi, i meni je situacija izgledala bezizlazna, jer nisam hteo da se laktam, guram, trtim, i sve zavrsavam preko veze... a onda mu je uleteo zeleni karton,. pa sam samo zdimio preko, u usa

jel mislis da bih ja voleo da se moja deca izive kao ja? jok more., nego bukvalno suprotno, da budu kao ti.. samo je u srbiji problem skucenih mogucnosti, a ambicija, pa nismo svi jednako ambiciozni... necija deca vec voze besna kola, stan bre si mogao za te pare da kupis... ali ovde se drsustvo diferencira, neki ostadose podstanari... crno im se pise
 
Poslednja izmena:
Мене родитељи нису учили да пушим, пијем, да се дрогирам, да ебем, да сметам непознатим људима, све то су ми кочили,,, сада због тога морам заувек да будем усамљен и сиромашан.
 
Како да будем у вези или да правим породицу и са ким ко је имао много бивших партнера и ко има широк избор, док ја нисам имао ништа?

И ако не направим породицу у старости, ко ће ме наследити, не желим да то узме држава и нико ко ми није био близак, једино може породица и потомак без обзира какав је, а породицу нећу моћи да имам чак и да имам прилике јер се нисам иживео. Да ли онда уопште ишта треба да нешто стичем или да цео живот пропадам, стагнирам, али да живим у садашњем тренутку без икаквих амбиција? Испало би да се трудиш годинама а да то што стекнеш оде све у бунар, а и шта би преци мислили где је завршило њихово наслеђе ако бих наследио нешто од родитеља. Сви једва чекају да те искористе а иначе си сам на свету све време. Није ми тешко да немам никакве амбиције и да доживотно не радим ништа и само играм игрице, али некако је штета кад би могло боље да буде. Како да знам унапред па да се поставим?
 
Niko ne zna unapred pa se upusti u zivot i pliva
Али ја не волим да пливам и да напредујем ако немам неки циљ јер све је то борба, а на крају та борба се трпела за џабе. Морао бих за неки број година да се одвојим од родитеља да бих уопште могао слободно да имам девојку (а и то не знам да ли ћу и тада остварити уопште), док други без проблема могу да упознају своје девојке са родитељима, значи, приморан сам да живим у будућности и да се крвнички борим а на крају ништа нећу однети у гроб.
 
Али ја не волим да пливам и да напредујем ако немам неки циљ јер све је то борба, а на крају та борба се трпела за џабе. Морао бих за неки број година да се одвојим од родитеља да бих уопште могао слободно да имам девојку (а и то не знам да ли ћу и тада остварити уопште), док други без проблема могу да упознају своје девојке са родитељима, значи, приморан сам да живим у будућности и да се крвнички борим а на крају ништа нећу однети у гроб.
Kakav cilj,oces manekenku,neces dobiti,oces finu povucenu neces dobiti,oces sina,dobijes cerku,cilj je izgovor da se ne pokrenes uopste,dok cekas veliki korak za koji nemas zube neko je malim dosao do cilja
 

Back
Top