Ne postoje " Problemi ", samo " Situacije "

ok bolest...a ako imash nedefinisan zdravstveni problem?...dakle nije bolest jer nema dijagnoze...jednostavno imash problem sa zdravljem???...pa pazi nije to dzabe tako...kao i strah da ga nema ljudi bi ginuli jeli bi ih sabljozubi tigrovi il bi padali sa krovova...dakle uochiti problem je mehanizam...evo aklohol bi bio prost problem...ja sam bla bla bla i ja sam alkoholichar...zamisli da nam je opushteno kad imamo problem?...fora je shto nije moralo i shto npr da sam ja uvideo da imam problem s alkoholom ne bi doshao do delirijuma il chega vetj...sad sudbini mozhemo sve prepisati i kao ma bole nas penis to je sudbina shta se mozhe...ja bi reko da ako imash ili situaciju kako ti reche ne treba biti rasteretjen vetj naprotiv treba biti napet i ulozhiti sve da se problem prevazidje...

balance...not denial
 
yupiter:
Isto kao sto ne postoji " Nesreca ", nego " Sudbina ".

Судбина НЕ постоји. О несрећи се може филозофирати.
775.gif
 
AntunTun:
a ako imash nedefinisan zdravstveni problem?
Sa tim pitanjem bi trebalo da se obratish Doktoru medicinskih nauka, posto koliko ja znam
sva zdravstvena stanja su definisana do te mere, da zdravog coveka nema.
AntunTun:
.evo aklohol bi bio prost problem...ja sam bla bla bla i ja sam alkoholichar...zamisli da nam je opushteno kad imamo problem?
Alkoholizam je nasledna bolest, kako je ti osecas, to bi prepustio tebi.
AntunTun:
vetj naprotiv treba biti napet i ulozhiti sve da se problem prevazidje...
Uopste nevidim napetost kao uslov za resavanje situacije. Obicno napetost donosi greske, posto proizvodi brzopletost, zbog pritiska.
 
DukeofSerbia:
Судбина НЕ постоји. О несрећи се може филозофирати.
775.gif
Postoji kao rec, oni koji su je izmislili, i oni koji je koriste, mora da vide neko znacenje, koje ti nevidis.
Potpuno razumem ljudsko odbacivanje prihvatanja bilo kog objasnjenja predodredjenosti,
ali shvatanje nasih zivota koje mi rezimiramo kad sagledamo sve sto nam se desilo, je logicna upotreba reci sudbina. Koliko puta sam cuo od ljudi da kazu za osobu koja je izgubila
zivot protiv svoje volje " Bilo mu je sudjeno ", sto je engleski termin " Fate " sve ostalo je
" Destiny ".
 
yupiter:
Sa tim pitanjem bi trebalo da se obratish Doktoru medicinskih nauka, posto koliko ja znam
sva zdravstvena stanja su definisana do te mere, da zdravog coveka nema.

Alkoholizam je nasledna bolest, kako je ti osecas, to bi prepustio tebi.

Uopste nevidim napetost kao uslov za resavanje situacije. Obicno napetost donosi greske, posto proizvodi brzopletost, zbog pritiska.

ovo je psihologue promenio nik...

alkoholizam je bolest zavisnosti...a da opravdam svoj status narkomana...ljudi na heroinu nisu napeti i probleme dozhivljavaju upravo kako si ih ti definisao...bez pritiska bez prinude...bez veze s yebenom realnoshtju...
 
o zivote...dodjes s 35 stepeni, sednes i citas kako nema problema, nego samo situacije, i kako je sve sudbinski predodredjeno...

da li je mogucje da su ljudi toliko uplaseni od neisvesnosti svojih jadnih zivotica, da naprosto moraju da sve pripisu necemu-npr sudbini?i zamisli uzasa ako pretpostavimo da je covek spoj hiljadu razlicitih uticaja, osecaja, misli, usadjenih , stecenih, smisljenih, kao hiljade brojeva, i da reakcija u jednom trenutku zavisi od slucajnog spoja dva, tri broja?haos...

dakle, prepostaviti da nema sudbine znacilo bi da-
1.sami snosimo odgovornost za svoju srecu ili nesrecu(bez obzira na zivotne okolonosti, jer opste je poznato da razliciti ljudi u jednoj situaciji dobiju sve, a drugi izgube sve, slikovito receno)
2.nema vise sile koja upravlja nama-ako visa sila postoji, ona nam je dala sposobnost da mislimo i da osecamo i dala nam je slobodu volje, da sa tim ucinimo najbolje sto znamo...
3.zivot je haos
i naravno da postoje problemi..e sad, da li ces sesti i plakati nad njim, ili uciniti sve sto je u tvojoj moci da ga resis, ne zavisi od toga da li ga zoves situacijom ili problemom..pa cak i ako sedis neko vreme i places, ni to nije smak sveta-samo deo sazrevanja..
 
yupiter:
Zato sto je " Problem " emotivni osecaj izvesnog broja ljudi u izvesnim situacijama, koje
se u ostalim ljudima ne ispoljavaju kao emotivni osecaj u tim istim situacijama.
Isto kao sto ne postoji " Nesreca ", nego " Sudbina ".
Kada bi prestao da se koristi termin " Problem ", u Matematici , Zdravlju, ili u bilo kojoj aplikaciji mislim da bi se ljudi lepse osecali.

P.S : Nadam se da niko nece pokrenuti Globalnu depresiju zbog osecanja prema ovoj temi, i da ce samo oni koji smatraju da zele da ucestvuju u temi, u njoj i ucestvovati, na respektivnom nivou, naravno.

Svako ko ima problem i naziva ga bash tako "problem" i dozivljava ga bash tako kao "problem" njemu ce se svakako po zatvaranju jednog problema otvoriti sledeci problem.Na primer ako mu je problem upis u srednju skolu, posle upisa otvorice mu se problem zavrsetak srednje skole.Ako mu je problem besparica, posle sticanja para otvorice mu se na primer problem bolesna nepokretna baba.Ako mu je na primer problem los uspeh u skoli, posle resenja tog problema njemu ce se otvoriti problem na primer, s kim da ide na more.Taj ce ceo zivot, dan za danom, provesti u problemima.A znamo, ljudi koji su u problemima oni se redovno uozbilje i usredsrede na reshavanje aktuelnog problema a zanemare radost zivljenja, sitnice koje zivot znache, zanemare da ugadjaju sebi i da oslushkuju shta im srce i dusha zele.

A svako ko probleme gleda kao "situacije" on ce biti celog zivota bez problema, gledace sve sa druge strane, aktivno, i nece imati nikad zabrinut izraz lica zbog svakodnevnih stvari koje drugi nazivaju "problemima".Imace vremena uvek da se raduju zivotu, za sitnice koje zivot znache i da oslushkuju ono shto im srce i dusha zele.
 
Breaking:
Ova tema je neshto kao 'nisam se usrao, samo sam se ukakio'
A ovaj odgovor je neshto kao " uopste nisi shvatio temu, ali to sto si shvatio je dovoljno."
Breaking:
U svakom slucaju trebash obrisati dupe, ali smatram da ce ti biti lakshe ako prihvatish situaciju kao problem.
Ako je tebi lakse da situacije "prihvatas" kao probleme, sve sto treba da "prihvatis" je da ima ljudi koji nemaju problema.
Breaking:
Situacija je kada ti i nije stalo, kada mozes podneti i izaci na kraj.
Ovo je jako lepo receno, ali neznam da li mozes da shvatis da ima jako puno onih kojima je stalo do izvesne situacije, ali je nikako nemogu osetiti kao problem.
Breaking:
Problem je kada udarish u zid, i trebash vechi chekich.
Ne, to je situacija u kojoj bi trebalo da "prihvatis" cinjenicu da neznas sta radis, posto nisi doneo Macolu ili kako li se vec naziva cekic za rusenje zida.
 
SINDI:
o zivote...dodjes s 35 stepeni, sednes i citas kako nema problema, nego samo situacije, i kako je sve sudbinski predodredjeno...[/QOUTE]
Sada mi jos reci da ti nije bilo " sudbinski predodredjeno " da nam pruzis ono sto osecas na ovu temu, koju sam ja "namerno" postavio.
SINDI:
da li je mogucje da su ljudi toliko uplaseni od neisvesnosti svojih jadnih zivotica, da naprosto moraju da sve pripisu necemu-npr sudbini?
Sudbina je nas licni Dnevnik Sin', mi ga ispisujemo, i tacku stavljamo smrcu.
Znaci sudbina ti je sve sto kazes da je bila, i sto ti ja kazem da ce biti. feel me ?
SINDI:
i zamisli uzasa ako pretpostavimo da je covek spoj hiljadu razlicitih uticaja, osecaja, misli, usadjenih , stecenih, smisljenih, kao hiljade brojeva, i da reakcija u jednom trenutku zavisi od slucajnog spoja dva, tri broja?haos...
Zasto da predpostavis, kada i sama znas da su svi ti " uticaji, osecaji, misli, usadjeni,
steceni....., smisljeni, kao hiljade brojeva i reakcija u jednom trenutku " u tvom mozgu, bas kao i ove reci koje citas, koje shvata duh koji izlazi iz "krvi i mesa" tvojih roditelja.
SINDI:
dakle, prepostaviti da nema sudbine znacilo bi da-
1.sami snosimo odgovornost za svoju srecu ili nesrecu(bez obzira na zivotne okolonosti, jer opste je poznato da razliciti ljudi u jednoj situaciji dobiju sve, a drugi izgube sve, slikovito receno)
2.nema vise sile koja upravlja nama-ako visa sila postoji, ona nam je dala sposobnost da mislimo i da osecamo i dala nam je slobodu volje, da sa tim ucinimo najbolje sto znamo...
3.zivot je haos
i naravno da postoje problemi..e sad, da li ces sesti i plakati nad njim, ili uciniti sve sto je u tvojoj moci da ga resis, ne zavisi od toga da li ga zoves situacijom ili problemom..pa cak i ako sedis neko vreme i places, ni to nije smak sveta-samo deo sazrevanja..
Da li to znaci, da bi trebalo da se " Opustimo " ako nam zivot nije predodredjen, posto bi
" zivot bio haos, ako nema vise sile koja upravlja nama, samo ako je ima. " ?
( mozda nisam shvatio kako nesto cega " Nema " moze da nam da " Nesto " ??? )
Sami snosimo odgovornost ? mislis, mi smo krivi zato sto smo rodjeni u Srbiji, a ne u nekoj " Idealnoj " Drzavi ?
 
luckastalutkica:
Svako ko ima problem i naziva ga bash tako "problem" i dozivljava ga bash tako kao "problem" njemu ce se svakako po zatvaranju jednog problema otvoriti sledeci problem.Na primer ako mu je problem upis u srednju skolu, posle upisa otvorice mu se problem zavrsetak srednje skole.Ako mu je problem besparica, posle sticanja para otvorice mu se na primer problem bolesna nepokretna baba.Ako mu je na primer problem los uspeh u skoli, posle resenja tog problema njemu ce se otvoriti problem na primer, s kim da ide na more.Taj ce ceo zivot, dan za danom, provesti u problemima.A znamo, ljudi koji su u problemima oni se redovno uozbilje i usredsrede na reshavanje aktuelnog problema a zanemare radost zivljenja, sitnice koje zivot znache, zanemare da ugadjaju sebi i da oslushkuju shta im srce i dusha zele.

A svako ko probleme gleda kao "situacije" on ce biti celog zivota bez problema, gledace sve sa druge strane, aktivno, i nece imati nikad zabrinut izraz lica zbog svakodnevnih stvari koje drugi nazivaju "problemima".Imace vremena uvek da se raduju zivotu, za sitnice koje zivot znache i da oslushkuju ono shto im srce i dusha zele.
Meni je ocigledno sudjeno da imam bar nekog ko oseca ono sto ja osecam, sweet !
Hvala Lutko :p
DJ YuPiter from JewPiter
 
yupiter:
A ovaj odgovor je neshto kao " uopste nisi shvatio temu, ali to sto si shvatio je dovoljno.".
objasni mi onda temu
yupiter:
Ako je tebi lakse da situacije "prihvatas" kao probleme, sve sto treba da "prihvatis" je da ima ljudi koji nemaju problema..
ne kapirash me, jel da?
yupiter:
Ovo je jako lepo receno, ali neznam da li mozes da shvatis da ima jako puno onih kojima je stalo do izvesne situacije, ali je nikako nemogu osetiti kao problem..
ne pricham o tome
yupiter:
Ne, to je situacija u kojoj bi trebalo da "prihvatis" cinjenicu da neznas sta radis, posto nisi doneo Macolu ili kako li se vec naziva cekic za rusenje zida.
nama je potreban prevodioc
 
Pouka je da nikad ne smemo sebe otpisati...i smatrati sebe žrtvama različitih sila.Uvek sami odlučujemo ko smo.Kreativnost nastaje od nesavršenosti.Čini se da proizlazi iz težnje i frustracije.Odatle, po mom mišljenju,dolazi jezik.Nastao je iz naše želje da prevaziđemo svoju izolaciju...i stvorimo nekakvu vezu jedni s drugima.Zapravo je bilo lako kad se radilo samo o preživljavanju.
"Voda." Smislili smo zvuk za to.Ali, mislim da ovde postaje zaista zanimljivo da tad koristimo
isti sistem simbola da prenesemo sve apstraktno i nedodirljivo što možemo iskusiti.
Šta je "frustracija"?
Ili šta je "bes" ili "ljubav"?
Ili šta je "problem" ili "situacija"?
Kad kažem "ljubav" ...zvuk izađe iz mojih usta i dođe do uha druge osobe putuje kroz bizantinske
kanale u njihov mozak kroz njihove uspomene o ljubavi ili nedostatku ljubavi.Kažu da razumeju, ali kako da ja to znam? Jer reči su inertne.Samo su simboli.Mrtve su. Toliko je naših iskustava nedodirljivo.Toliko toga što opažamo ne može se izraziti. Neizrecivo je. Isto i kad kažeš problem ili situacija ...Pa ipak, kad komuniciramo međusobno i osetimo da smo stvorili vezu i mislimo da smo shvaćeni mislim da nastaje osećaj gotovo duhovnog zajedništva.I taj osećaj može biti prolazan,
ali mislim da zbog njega živimo.
 
Ah, problem ili situacija...?!?
Zar nije totalno svejedno dok god je dovoljno produktivno?!
Cini mi se da je zaista istina da ljudi razlicito dozivljavaju iste termine! (jedan od bitnih uzroka brojnih nesporazuma medju ljudima). I sve to zbog razlike u iskustvima. Problem se moze doziveti kao "Problem koji treba resiti", kao i situacija, ukoliko je neprijatna "Situacija koju treba resiti". Cinjenica je da je nas izbor ogranicen okolnostima, genima, vaspitanjem, usadjenim sistemom ponasanja i mnogim drugim stvarima tako da je nekad jedina mogucnost resenja ili barem nacin lakseg podnosenja problema/situacije pomirenje sa takvim stanjem. Volim da mislim, da na srecu, nema bas mnogo takvih okolnosti na koje je nemoguce uticati i promeniti ih.
 
crazyboy:
Pa kakvo je ovo pitanje?
Ako si mislio na temu, nije pitanje, nego istina, posto, ako uzmemo da smo svi u situacijama
koje samo neki osecaju kao negativnu emociju koju nazivaju Problem.
Meni je to nesto kao, postoji religija koja se zove Problem, sa naravno vernicima, koje bi mogli da recimo nazovemo " problemi ", i ako oni veruju da postoji problem, nebi mogli da mi to dokazu, posto sve sto ja vidim je situacija.
crazyboy:
A šta ako kažemo da postoje problematične situacije. Mislim, samo se vi tešite da problem ustvari nije problem, već samo situacija, ali svakako problematična situacija........ i dokle ste došli? Milslim.... ne mislim. :)
Ja sam recimo dosao do posla, koji placa izmedju 40000 i 70000 din. samo prvi mesec, posle bi trebalo da bude vise, koji je ODBILO da radi jedno tridesetak momaka i devojaka, koji su imali intervju pre mene. Mislim da svi znamo da njima situacija u kojoj su bez posla predstavlja " Problem " :wink:
 

Slične teme


Back
Top