Naučnik kaže da ima dokaze da živimo u simulaciji

Sensei

Master
Moderator
Poruka
70.508
Mnogi filozofi i naučnici su razmišljali da li živimo u simuliranom univerzumu, a naučnik Univerziteta u Portsmutu Melvin Vopson veruje da ima dokaze.

Koristeći svoj prethodno formulisani Drugi zakon infodinamike, Vopson tvrdi da bi smanjenje entropije u informacionim sistemima tokom vremena moglo da dokaže da univerzum ima ugrađenu „optimizaciju i kompresiju podataka“, što govori o njegovoj digitalnoj prirodi.

1714597443500.png
 
„U fizici postoje zakoni koji upravljaju svime što se dešava u univerzumu, na primer kako se objekti kreću, kako energija teče i tako dalje. Sve je zasnovano na zakonima fizike“, rekao je Vopson još 2022.

„Jedan od najmoćnijih zakona je drugi zakon termodinamike, koji utvrđuje da entropija – mera nereda u izolovanom sistemu – može samo povećati ili zadržati isto, ali se nikada neće smanjiti.”
 
Na osnovu ovog čuvenog zakona, Vopson je na sličan način očekivao da će se entropija u informacionim sistemima — koje je njegovo prethodno istraživanje definisalo kao „peto stanje materije“ – trebalo na sličan način povećati tokom vremena.

Ali nije. Umesto toga, ostaje konstantan, ili se čak smanjuje na minimalnu vrednost u ravnoteži. Ovo je u direktnoj suprotnosti sa drugim zakonom termodinamike, koji je inspirisao Vopsona da usvoji Drugi zakon informacione dinamike (ili infodinamike).
 
„Znamo da se univerzum širi bez gubitka ili dobijanja toplote, što zahteva da ukupna entropija univerzuma bude konstantna“, napisao je Vopson u The Conversation.

„Međutim, takođe znamo iz termodinamike da entropija uvek raste. Tvrdim da ovo pokazuje da mora postojati još jedna entropija - entropija informacija - da bi se uravnotežilo povećanje."
 
Mnogi filozofi i naučnici su razmišljali da li živimo u simuliranom univerzumu, a naučnik Univerziteta u Portsmutu Melvin Vopson veruje da ima dokaze.

Koristeći svoj prethodno formulisani Drugi zakon infodinamike, Vopson tvrdi da bi smanjenje entropije u informacionim sistemima tokom vremena moglo da dokaže da univerzum ima ugrađenu „optimizaciju i kompresiju podataka“, što govori o njegovoj digitalnoj prirodi.

Pogledajte prilog 1540478

a da počneš da stavljaš i izvore za svoje, inače mahom zanimljive, objave?
pratim te, nikad to ne radiš. što?
 
Dosadise ovi naucnici-neznalice
prvo kaze - „Jedan od najmoćnijih zakona je drugi zakon termodinamike, koji utvrđuje da entropija – mera nereda u izolovanom sistemu – može samo povećati ili zadržati isto, ali se nikada neće smanjiti.”
Zatim - „Međutim, takođe znamo iz termodinamike da entropija uvek raste. Tvrdim da ovo pokazuje da mora postojati još jedna entropija - entropija informacija - da bi se uravnotežilo povećanje."
Sto je u suprotnosti sa prethodnim iskazom - uvek raste i zadrzavanje istog nivoa nije isto

Da bi nesto definisao kao rastuce trebao bi znati sumu istog u vise vremenskih jedinica - a on ne zna sumu univerzuma, sasvim sigurno.
Nauka jos nije zagrizla mrvicu znanja a vec misli da zna sve.Doduse sumnjam i da ce saznati ikad.

„Znamo da se univerzum širi bez gubitka ili dobijanja toplote, što zahteva da ukupna entropija univerzuma bude konstantna“, napisao je Vopson u The Conversation. - ama NE ZNAS ni dal se siri a ni koja je temperatura.
Samo ova recenica ga diskvalifikuje iz SVAKOG razgovora
 
pa nije da ne stavljam, eno ti u drugom postu link (plava slova). Stavim kad mislim da ima smisla. A često su mi teme sastavljene iz više izvora

brate najbolji deo si preskočio!

Dr Vopson claims this could be what drives genetic mutations in biological organisms.
“The worldwide consensus is that mutations take place at random and then natural selection dictates whether the mutation is good or bad for an organism”, he explained. If the mutation is beneficial for an organism, it will be kept.
“But what if there is a hidden process that drives these mutations? Every time we see something we don’t understand, we describe it as ‘random’ or ‘chaotic’ or ‘paranormal’, but it’s only our inability to explain it.
“If we can start looking at genetic mutations from a deterministic point of view, we can exploit this new physics law to predict mutations - or the probability of mutations - before they take place.”
Dr Vopson and colleagues analysed real Covid-19 (Sars-CoV-2) genomes and found that their information entropy decreased over time: “The best example of something that undergoes a number of mutations in a short space of time is a virus. The pandemic has given us the ideal test sample as Sars-CoV-2 mutated into so many variants and the data available is unbelievable.
“The Covid data confirms the second law of infodynamics and the research opens up unlimited possibilities. Imagine looking at a particular genome and judging whether a mutation is beneficial before it happens. This could be game-changing technology which could be used in genetic therapies, the pharmaceutical industry, evolutionary biology, and pandemic research.”
 
brate najbolji deo si preskočio!

Dr Vopson claims this could be what drives genetic mutations in biological organisms.
“The worldwide consensus is that mutations take place at random and then natural selection dictates whether the mutation is good or bad for an organism”, he explained. If the mutation is beneficial for an organism, it will be kept.
“But what if there is a hidden process that drives these mutations? Every time we see something we don’t understand, we describe it as ‘random’ or ‘chaotic’ or ‘paranormal’, but it’s only our inability to explain it.
“If we can start looking at genetic mutations from a deterministic point of view, we can exploit this new physics law to predict mutations - or the probability of mutations - before they take place.”
Dr Vopson and colleagues analysed real Covid-19 (Sars-CoV-2) genomes and found that their information entropy decreased over time: “The best example of something that undergoes a number of mutations in a short space of time is a virus. The pandemic has given us the ideal test sample as Sars-CoV-2 mutated into so many variants and the data available is unbelievable.
“The Covid data confirms the second law of infodynamics and the research opens up unlimited possibilities. Imagine looking at a particular genome and judging whether a mutation is beneficial before it happens. This could be game-changing technology which could be used in genetic therapies, the pharmaceutical industry, evolutionary biology, and pandemic research.”
poenta je da se i drugi uključe :)
 
Mnogi filozofi i naučnici su razmišljali da li živimo u simuliranom univerzumu, a naučnik Univerziteta u Portsmutu Melvin Vopson veruje da ima dokaze.

Koristeći svoj prethodno formulisani Drugi zakon infodinamike, Vopson tvrdi da bi smanjenje entropije u informacionim sistemima tokom vremena moglo da dokaže da univerzum ima ugrađenu „optimizaciju i kompresiju podataka“, što govori o njegovoj digitalnoj prirodi.

Pogledajte prilog 1540478
Tema me je podsetila na genetiku, ne znam zbog čega ali jeste.Pre neku noć sam čitala genetiku i samo kodiranje gena i enkripcija je jedan savršen informacioni sistem - ne znam kako drugačije da se izrazim. Sve kompresovano. U nama. Oduvek. Prosto je.....pa nezamislivo da je to toliko uređeno savršeno🥰
 
Tema me je podsetila na genetiku, ne znam zbog čega ali jeste.Pre neku noć sam čitala genetiku i samo kodiranje gena i enkripcija je jedan savršen informacioni sistem - ne znam kako drugačije da se izrazim. Sve kompresovano. U nama. Oduvek. Prosto je.....pa nezamislivo da je to toliko uređeno savršeno🥰
To nikako nije moglo da se desi slučajnim mutacijama
 

Back
Top