Natprirodna snaga u opasnim situacijama

Ako cemo naucno, ta majcinska ljubav jeste u stvari strah ili panika. U situaciji kada je neka osoba pod stresom ili strahom, ili se plasi za neciji, ili svoj zivot kada se npr nalazi u nekoj opasnosti u tom trenutku se kao sto je vec receno velika kolicina adrenalina koji se se luci vezuje za odredjene receptore u mozgu, ubrzava se rad srca, prosiruju se zenice, refleksi su vam poboljsani. Suzavaju se krvni sudovi, dok se u nogama sire, pritisak je povecan, takodje u tom trenutku se zapocinje proces razgradnje masti (bolje od fitnesa) :) nivo secera u krvi se povecava, tako da se zbog secera i automatski i krvarenje smanjuje.

Ukratko, uprosceno i skraceno:

U trenucima lucenja adrenalina enormno vam se povecava fizicka snaga ,mnogo bolje vidite u mraku, smanjuje se krvarenje, i imate opasne reflekse. Naravno sve je to privremeno.

Jednom recju pretvarate se u zver:per:

Ps.
sve je u glavi

Postoji ona teorija da covek koristi mozak, recimo, samo 5 %. Po toj teoriji covek koji bi ovladao vecim "kapacitetom", mogao bi da uradi nezamislive stvari. Veruje se da su zbog ovaoga fakiri u mogucnosti da hodaju po vatri, sede na iglama... Jednostavno mogu da iskljuce receptore bola. A tu je i prica da su izvodljive i stvari poput levitacije, telepatije i sl.
 
Postoji ona teorija da covek koristi mozak, recimo, samo 5 %. Po toj teoriji covek koji bi ovladao vecim "kapacitetom", mogao bi da uradi nezamislive stvari. Veruje se da su zbog ovaoga fakiri u mogucnosti da hodaju po vatri, sede na iglama... Jednostavno mogu da iskljuce receptore bola. A tu je i prica da su izvodljive i stvari poput levitacije, telepatije i sl.

frost covek koristi cak i manje od 5 procenata kapaciteta mozga, davno se ovde vodila polemika u jednoj temi u vezi toga, pa ne bih da se ponavljam.

veliki deo mozdane mase je neiskoriscen, to se moze i videti kod ljudi sa odstranjenim delom mozdane mase u toku njihove rehabilitacije
http://forum.krstarica.com/threads/228371&page=2
 
Poslednja izmena:
frost covek koristi cak i manje od 5 procenata kapaciteta mozga, davno se ovde vodila polemika u jednoj temi u vezi toga, pa ne bih da se ponavljam.

veliki deo mozdane mase je neiskoriscen, to se moze i videti kod ljudi sa odstranjenim delom mozdane mase u toku njihove rehabilitacije
http://forum.krstarica.com/threads/228371

Slazem se!!!!

mozda je resenje za vece koriscenje mozdanog kapaciteta sledece:

Naucnici: Meditacija povecava mozdani kapacitet
http://www.sciencedaily.com/releases/2009/05/090512134655.htm
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da se moze meditacijom to dostici..
Ima dece rodjene sa "pristupom" neiskoriscenom delu mozga (oni wunderkindovi)

Ja verujem da ce samo evolucija da to odradi, ili neka nova revolucionarna metoda u neuro-medicinskom domenu.
Pa cak i usavrsavanje hipnoze.

Naravno, sve to pada u vodu ako nam reptili ne daju da iskoristimo nasu tintaru do kraja.. :):)
 
Slazem se!!!!

mozda je resenje za vece koriscenje mozdanog kapaciteta sledece:

Naucnici: Meditacija povecava mozdani kapacitet
http://www.sciencedaily.com/releases/2009/05/090512134655.htm

Koliko sam razumeo ovde se govori o povecanju sive mase praktikovanjem meditacije. Zanimljivo priznajem.
Interesantan clanak, prvi put cujem za ovako nesto.

Mada glavni problem za naucnike je kako aktivirati neaktivne delove.

Ima dece rodjene sa "pristupom" neiskoriscenom delu mozga (oni wunderkindovi)

Pazi, taj neiskoriscen deo se moze razviti kod neke dece jer su jos uvek u razvoju, ali se sve opet svodi na mali deo, najcesce u delu na levoj hemisferi mozga, dok desnu skoro bukvalno zanemarujemo, sem ako nismo nedaj boze primorani na to nakon neke hirurske intervencije, izuzetak su umetnici, tipa slikari vajari i sl.

Ja verujem da ce samo evolucija da to odradi

Evolucija tu ne moze da ucini nista. Definicija evolucije podrazumeva razvitak iz prostog u slozeno, ali ako su ostali delovi uspavani, i konstantno nema nikakve pobude u njima nema naznaka ni za napredovanje.

Ne verujem da se moze meditacijom to dostici

Licno se ne slazem jer mislim da se meditacijom moze dostici dosta pozitivnih efekata, kao sto je oslobadjanje stresa povecanje koncetracije i sl. Sto dovodi do povecanja sansi za umno napredovanje i dalje razvijanje. Sto i te kako nije naivno.
 
Prilikom trauma "svesnog" dela mozga, onaj "uspavani" preuzima mnogo motornih i ostalih funkcija ostecenog dela mozga.
Znaci, taj deo nije uspavan bukvalno...samo ..recimo "neaktivan".

Svi znamo za pojedinu autisticnu decu koja ne znaju sebi pertle vezati, ali zato mogu vaditi korene iz x tog broja, crtati ili pevati kao andjeli, pamtiti celi tel imenik...
Uspavani deo mozga se budi, i kompenzuje "haos" u svesnom delu...barem pokusava, a usput (ne uvek) aktivira i neke "genijalne" sposobnosti.
 
Svi znamo za pojedinu autisticnu decu koja ne znaju sebi pertle vezati, ali zato mogu vaditi korene iz x tog broja, crtati ili pevati kao andjeli, pamtiti celi tel imenik...
Uspavani deo mozga se budi, i kompenzuje "haos" u svesnom delu...barem pokusava, a usput (ne uvek) aktivira i neke "genijalne" sposobnosti.
Navodno ta autisticna deca su na mnogo visem nivou nego mi ostali, samo sto oni imaju strah od fizicke realnosti. Navodno kada bi prevazisli taj strah od fizicke realnosti mogli bi da cine "cuda". Lek za autisticnu decu je da mnogo vremena provode sa delfinima, jer oni njih lece, i delfini kao i oni su umom u hiperkosmosu, sto je navodno mnogo vise nivo iznad astrala. A to vlada iz senke zataskava i nece javno da objavi. Tako bar kaze jedan lik sto je 30 godina proucavao arhetipove i radio u projektu Montauk za Iluminate. Njegov ujak je bio bivsi predsednik SSSR.
 
Poslednja izmena:
Ja sam naglasio da autisticka deca, jedno od hiljadu, ima sposobnost koja se moze smatrati "genijalnom".

Drugo, metoda lecenja autizma ne postoji, ona se vrsi za svaki slucaj ponaosob.
Ima autistika koji u savremenom drustvu funkcionisu super, totalno samostalno.
A na zalost, ima slucajeva nad kojim treba non stop paznja i nega.

Znaci, to sa delfinima moze da da rezultate, ali ne svima.
 
Prilikom trauma "svesnog" dela mozga, onaj "uspavani" preuzima mnogo motornih i ostalih funkcija ostecenog dela mozga.
U tom neiskoriscenom delu impulsi tj neuroni se premoscuju i informacij prolaze drugom putanjom, slicno kao kod strujnog kola.
A to je jedino moguce nazalost nekim ostecenjem.
Sto znaci da ih u normalnim okolnostima nikad ne koristimo

ali zato mogu vaditi korene iz x tog broja,pamtiti celi tel imenik...
leva hemisfera
crtati ili pevati kao andjeli
desna hemisfera
U 99 % slucajeva ta dva nikad ne idu zajedno,uvek je jedna strana naprednija od druge sto i jeste problem
Uspavani deo mozga se budi, i kompenzuje "haos" u svesnom delu...barem pokusava, a usput (ne uvek) aktivira i neke "genijalne" sposobnosti.
Ti ovde pricas po podsvesti.

E sad sto se tice te autisticne dece , to je samo dokaz vise koliko covek moze da napreduje, s tim sto je i ta njihova inteligencija mala u odnosu na potencijal koji postoji u svim nasim kako ti to kazes "tintarama":per:
 
Poslednja izmena:
Ja sam naglasio da autisticka deca, jedno od hiljadu, ima sposobnost koja se moze smatrati "genijalnom".
Mozda svi imaju genijalne sposobnosti ali ih mi ne vidimo jer kao sto rekoh imaju strah od fizicke realnosti pa ih mnogi iskazuju putem uma u nefizickoj realnosti, dok neki i iskazu delic svojih sposobnosti crtanjem, itd. ali samo mali delic.

Znaci, to sa delfinima moze da da rezultate, ali ne svima.
Mozda bi dalo rezultate sa svima kada bi svi pokusali.
 
Neko je ovde spomenuo bol i upalio neku lampicu u ovoj mojoj lepoj glavi:whistling: Iz iskustva znam da covek u stanju soka ne oseca bol. Pretpostavljam da bi podizanje tolikog tereta izazvalo uzasnu bol medjutim zbog samog soka i porasta adrenalina tog osecaja nema pa samim tim je i toliki teret podignut jer bol je taj koji blokira odredjene radnje. Ko zna sta mi sve mozemo i sta je nas organizam u stanju izdrzati samo nam neki receptori u glavi ne dozvoljavaju.
 
Poslednja izmena:
pa to je istina, ali nigde nisam videla da pisu posledice na tim ljudima nakon podizanja tolikog tereta

Taman sam hteo da se malo odmorim od ovih razgovora kada vidim vas dve drage dame kako me nesto pitate? :heart:

Zato da vidimo...

Toliki teret nikada nisam podigao u zivotu tako da ne znam. Mogu samo reci kako se ja osecam posle obicnog treninga. Odlicno. Umora nema, vec samo osecaj forme, snage i energije...a bol koji se oseca u misicima je slican onom "bolu" kada izvuces nogu ispod carsava u hladnoj noci.... znaci nesto veoma prijatno... zato je sport vazan u zivotu i savetujem ga i vama dvema. cmok...:cmok:
 
Gluposti su owo kao adrenalin.. Ne m0zxesx ti sa adrenalin0m izazwati takwu snagu..
Ja mislim da je p0enta u m0tiwu.. Kada imasx prawi m0tiw, 0nda si nekak0 u skladu sa swime, swe se tebi p0dredjuje. M0gutje da je 0w0 na niw0u duh0wn0g, a m0gutje je da je jedn0stawn0 prejaki m0tiw u praw0m trenutku izazwa0 takwu snagu.. Sticanje medalje je swakak0 manji m0tiw (barem po meni) neg0 spasawanje dew0jke..
 
Ovde nije stvar samo u adrenalinu vec i o blokadi koju mozak salje. Nesto sto ti smatras da nije moguce nije bas uvek tako.Samim tim imas ljude koji sa jednim udisajem mogu da ostanu 15min pod vodom, sadasnji rekord je nesto preko 17min, a nas su ucili da mozdane celije pocinju da umiru vec nakon nekoliko min bez kiseonika...Tako da imas i ljude koji mogu da regulisu svoju temperaturu, tj da sami odlucuju u koje delove tela ce da salju krv kako bi se zagrejali...

90% mozga covek ne koristi, a ne koristimo svi mozak na isti nacin, da je on jedinstven svi bi bili Tesle, Anstajni.... Samim tim, sumnjam da je bili kakva natprirodna moc "kriva" za to sto je cevek uspeo da podigne 500kg...
 
secam se ove vesti, pre izvesnog vremena moja bliska prijateljica je bila u istoj situaciji, kada je na njeno dete pala ograda, a ona je podigla. ograda nije bila teska bas toliko, ali ako uzmemo u obzir da je doticna anemicna i da ne tezi ni 50 kg bila joj je potrebna nenormalna snaga. inace iako je u blizini bilo starijih i jacih ljudi ona je bila ta koja je podigla ogradu.
sto se tice zene koja je podigla autobus, to nisam cula, ali sam cula verziju da je majka podigla auto koji je pao na njenog sina dok ga je popravljao.
 
Kako odrasli šimpanza, koji je visok jedva metar i nešto, za ljudska merila prilično slabe muskulature, može biti jači od trojice odraslih uvežbanih muškaraca u punoj snazi?
To je činjenica. Bilo koji izveštaj o poređenju snage majmuna i ljudi govori o neverovatnoj fizičkoj nadmoći majmuna.nad čovekom. Pri tom na majmunu se ne može primetiti neka preterano razvijena masa mišića, visokoenergetska ishrana isl. Majmunima je to jednostavno normalno, dok kod čoveka efekat samerljiv toj snazi moguć je u psihički ekstremnim situacijama, Ovde se uglavnom pominju majke i iznenadna pretnja njihovoj deci. Izgleda da u današnjim uslovima, psihički ekstremi mogu još samo da snađu pripadnice lepšeg pola, dok su se muški obezbedili. Meni je poznat slučaj nezvaničnog svetskog rekorda u skoku u dalj, koji je mislim još oko tri metra duži od aktuelnog zvaničnog, a star je više od trideset godina. Navodno je neki, mislim kenijski atletičar, dakle ne skakač u dalj, trenirao tako što je trčao po prirodi, kad ga je pojurila gladna lavica. U begu, čovek je preskočio korito neke reke, verovatno isto ne baš bezopasne i kad se posle osvrnuo da vidi šta je napravio nije mogao da veruje.
Ispada da je ta natprirodna snaga itekako prirodna. Natprirodna je naša svakidašnja slabost ili je možda vreme za pitanje, ako ta energija koju izgleda svaki stvor ima, kod čoveka ne ide u fizučki potencijal, gde ide?
 
То са оградом ми је мало сумњиво у смислу да ограда можда и тежи 500кг, али није жена (или беше човек) подигла целу ограду, већ само њен део.
Нпр. ако неко подигне задњи део аутомобила који је тежак 1300кг не значи да је подигао 1300кг из мртвог дизања, јер је предњи део аута остао на земљи..
 

Back
Top