Nasilje u gradu !

Mislite li da su tinejdzeri danas nasilniji no ranije ?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
sve je isto kao i uvek shto se nasilja tiche samo se neke granice pomeraju nadole.
mislim na to da vishe nije fora da jedan na jedan razreshish problem s nekim nego deset na jedan sa sve mochugama bokserima palicama alatkama kishobranima suncobranima nozhevima i tako dalje.
 
...u sustini , nije problem toliko agresivnost...koliko neverovatna spremnost da se drugi bukvalno iskasapi do smrti...
...e sad odakle to...previshe gledamo TV pa smo oguglali na scene krvi i nasilja ili je nesto drugo u pitanju....
 
Mislim da to nije rezultat tv-a igara ili cega vec...

Pa i ja gledam tv i igram igre pa ne idem unaokolo i bodem ljude, prebijam ih do smrti ili pucam u njih...

To je produkt malih bolesnih umova...
To je bolest jos bolesnijih roditelja...
To je dragi moji... efekat komunizma...

Dok su sve normalne zemlje imale drustvene ciljeve.... ovde...?!

Zapravo... mozda sam malo i pogresio... ipak tv ima uticaj...
Kada sisata Ceca prica o Bob Marley-u i porucuje mu da samo tako nastavi i da izda uskoro album... porucuje coveku koji je 26 godina mrtav...

I eto kulture...

a nasilje... to je samo sitnica koja ide uz sve ovo...
 
DJM:
Mislim da to nije rezultat tv-a igara ili cega vec...

Pa i ja gledam tv i igram igre pa ne idem unaokolo i bodem ljude, prebijam ih do smrti ili pucam u njih...

To je produkt malih bolesnih umova...
To je bolest jos bolesnijih roditelja...
To je dragi moji... efekat komunizma...

Dok su sve normalne zemlje imale drustvene ciljeve.... ovde...?!

Zapravo... mozda sam malo i pogresio... ipak tv ima uticaj...
Kada sisata Ceca prica o Bob Marley-u i porucuje mu da samo tako nastavi i da izda uskoro album... porucuje coveku koji je 26 godina mrtav...

I eto kulture...

a nasilje... to je samo sitnica koja ide uz sve ovo...
E brale pretera ti,ubijanje,pa nije bas dotle doslo i kod tinejdzera
 
zasto u anketi nema jos neki ponudjen odgovor? nije sve toliko crno-belo (kulirajte avatar :P)
individualne razlike su velike...kod ovakvih tema ne sme biti generalizacije ne da ne postoje samo agresivni i pitomi,nego postoje i pasivno-agresivni,aktivno-agresivni,pasivno-pitomi....sad vec lupetam (ali da,da oni postoje :P)
hocu da kazem da je svaka osoba posebna kategorija,koja ima svoje razloge ili svoja opravdanja i svako za sobom vuce ceo svoj svet(heh makrosistem ;) )
 
Flame:
zasto u anketi nema jos neki ponudjen odgovor? nije sve toliko crno-belo (kulirajte avatar :P)
individualne razlike su velike...kod ovakvih tema ne sme biti generalizacije ne da ne postoje samo agresivni i pitomi,nego postoje i pasivno-agresivni,aktivno-agresivni,pasivno-pitomi....sad vec lupetam (ali da,da oni postoje :P)
hocu da kazem da je svaka osoba posebna kategorija,koja ima svoje razloge ili svoja opravdanja i svako za sobom vuce ceo svoj svet(heh makrosistem ;) )
Sta rece??? :?: :?: :?: zezam se,kapiram sve sto si rekao,ali i sam si rekao...lupetas :lol: :lol: :lol:
 
ma lupiLA sam...al kad se malo udubim stvarno postoje :D
pasivno-agresivni: ''podjebavaci''
''aktivno-agresivni''-njih ste vec preturili na temi,peglaju se okolo be kraja i konca,i povoda sto je najbitnije
''pasivno-pitomi''-dobrice kojima ne uspeva da to budu full time
''aktivno-pitomi''-su paaa valjda normalni(?) ljudi
jel sam propustila nrkr,ne ide mi dobro kombinatorika :P
 
Flame:
ma lupiLA sam...al kad se malo udubim stvarno postoje :D
pasivno-agresivni: ''podjebavaci''
''aktivno-agresivni''-njih ste vec preturili na temi,peglaju se okolo be kraja i konca,i povoda sto je najbitnije
''pasivno-pitomi''-dobrice kojima ne uspeva da to budu full time
''aktivno-pitomi''-su paaa valjda normalni(?) ljudi
jel sam propustila nrkr,ne ide mi dobro kombinatorika :P
Ma ima nas raznih :lol: :lol:
Ja se stvarno izvinjavam sto sam ti se obracala u muskom rodu :-) :lol: 8)
 
@4-200-300-1 Samo bih hteo da dodam da da ima primera gde tinejdzeri idu gradom sa utokama i sl...
Naravno da nije toliko extremno inace da jeste qq nama...
A i slazem se sa Flame...
U svakom slucaju pozz za sve pesmom Johnny B. Goode :D
 
Ima toga na izvolte... alse uvek držim po strani... a opet me to nezaobilazi potpuno... Skoro sumi neka trojica u kafani zapretila da akoim sledeće veče neplatim gajbu piva, prebićeme... I naravno, posle nekolko dana sretnem jednog od tih i pitame čovek... Ese neljutim zbog onoga u kafani... (?!)...
 
DJM:
Mislim da to nije rezultat tv-a igara ili cega vec...

Pa i ja gledam tv i igram igre pa ne idem unaokolo i bodem ljude, prebijam ih do smrti ili pucam u njih...

i ja od svoje 6 god imam komp...pa jos uvijek nisam ko onaj klinac iz Austrije..poko civila bejzbolkom i gledao ispod njega da li ce mu ispasti neki loot kao u GTA :lol:
 
CobRa-SiC-:
Ima toga na izvolte... alse uvek držim po strani... a opet me to nezaobilazi potpuno... Skoro sumi neka trojica u kafani zapretila da akoim sledeće veče neplatim gajbu piva, prebićeme... I naravno, posle nekolko dana sretnem jednog od tih i pitame čovek... Ese neljutim zbog onoga u kafani... (?!)...
Ahahahahahhahahhahahhahahahhahahah ,pa to se ljudi sile,pa im kasnije bude krivo jer shvate sta su radili :lol: :lol: :lol:
 
Keeper:
sve je isto kao i uvek shto se nasilja tiche samo se neke granice pomeraju nadole.
mislim na to da vishe nije fora da jedan na jedan razreshish problem s nekim nego deset na jedan sa sve mochugama bokserima palicama alatkama kishobranima suncobranima nozhevima i tako dalje.
U potpunosti se slazem.
 
Zanima me da li mislite da je normalno recimo da covek koji se nikad te tuce, miran tip nosi sa sobom skakavac za slucaj da ga neko napadne?
Pazite nije to mala stvar kada dodju njih 10 pa krenu da te z.ajebavaju ili jos gore peglaju. Ovako ih samo malo zaplasis i oni odose.
 

Back
Top