Naši radovi

Ja smatram, da vi svi pre nego sto pocnete da se bavite crtackim tehnikama [nacinima crtanja], obratite paznju na anatomiju. Najveci problem svih umetnika koji se bave crtezima ljudi jeste upravo anatomija, tj. odnos velicine tela naspram glave i sl. Na primer, na Duletovim crtezima najveci problem je anatomija. Ili je struk preusk, ili je glava cudno zaokrenuta, ili oci izgledaju cudno, itd, a to je sve zato jer vas zeza anatomija. Bavite se tim, to je krucijalno :)

Takodje ce vam anatomija MNOGO trebati ako ikad budete hteli da bojite crteze, jer je shading real bitch, moras znati u odnosu na izvor svetla koliko koji deo tela projektuje senke isl.


Hm...

Kazes glava je cudno zaokrenuta, pa to je namerno, nijedan od crteza ne gleda pravo u nas,samim tim i oci si malo drugacije. Naravno necu da kazem da znam da crtam, daleko od toga,sto se tice ociju, znam da ih nacrtam, ali posto jos uvek nisam nesto mnogo dobar imam problem da ih nacrtam isto (hocu reci uvek ima neka sitna ili velika razlika izmedju dva oka).

Usotalom smatram da sam napredovao mnogo, posto pre mesec dva nisam znao da nacrtam ni cica glisu kako treba :D
Nastavicu da vezbam, to je sigruno i verujem da cu pre ili kasnije da naucim da crtam na tom nivou da cu moci da uradim neku osrednju mangu ili nesto slicno (ako nista bar da ilustrujem koju knjigu :D )

A sto se tice crteza Tribute To Mark Crilley, pa sam autor me je pohvalio i dodao ga u favourites :D

Moj mozete da pogledate gore, a evo ga originalni (da vide se razlike, ali za moj nivo crtanja, prilicno dobro sam ga nacrtao :D)

http://markcrilley.deviantart.com/gallery/?offset=72#/d15h6wg

Zumirajte :D

Uostalom Mark Crilley je vema uspesan, i poznat je sirom Amerike :D

@SnG

Ti o svemu znas po nesto :D
 
Poslednja izmena:
Ja smatram, da vi svi pre nego sto pocnete da se bavite crtackim tehnikama [nacinima crtanja], obratite paznju na anatomiju. Najveci problem svih umetnika koji se bave crtezima ljudi jeste upravo anatomija, tj. odnos velicine tela naspram glave i sl. Na primer, na Duletovim crtezima najveci problem je anatomija. Ili je struk preusk, ili je glava cudno zaokrenuta, ili oci izgledaju cudno, itd, a to je sve zato jer vas zeza anatomija. Bavite se tim, to je krucijalno :)

Takodje ce vam anatomija MNOGO trebati ako ikad budete hteli da bojite crteze, jer je shading real bitch, moras znati u odnosu na izvor svetla koliko koji deo tela projektuje senke isl.

Damn right! xD

Nego,samo vezbajte ljudi, practice makes perfect :D Znam is iskustva..T___T...Ne bas prijatnog >,> ali uvek treba istrajati :3

Mark Crilley!! Njegovi tutorijali su cool. Volim da radim po njima s vremena na vreme ^____^ naucis uvek nesto novo :D
 
Sta znaci ovo ne bas prijatnog iskustva :D

Ma....Nista, nista :mrgreen:

Nego, kazem da taj proces ucenja nije bas uvek tako bajan. Desava se da u jednom momentu prestanes da vidis napredak u radovima i to je...Blah osecaj, jer pocnes da se pitas dali je to za tebe.

Ali posto vidim u tvom slucaju, ti si za neko relativno kratko vreme (koliko dugo crtas, just to be sure xD), uspeo da dodjes od cica glise do nekog sasvim solidnog amaterskog manga crteza i vidim da fino šljakaš (radiš) po Markovim tutorijalima. (posetila sam tvoju dA stranicu). Ali doci ce trenutak kada prosto...Stojis u mestu neko duze vreme! Npr, napravio si dobar napredak za godinu dana od cica glise do crteza na kom prepoznajes da je u pitanju realna osoba, ma u kom stilu, a godinu dana kasnije uvidis da nisi mnogo odmakao od vrhunca koji si dostigao prosle godine... I tada se moze javiti osecaj frustracije i obeshrabljenosti, ali to nije znak da treba da prestanes da se bavis time vec mozda je vreme da predjes na drugi nivo xD da nadjes neke druge izvore za ucenje, novu inspiraciju. mada vidim da tebi zelje za radom ne hvali tako da mislim da ces biti ok xD
Ne bi bilo lose da uporedo sa praktikovanjem manga stila, malo zagrebes i po realisticnom stilu i nadjes nacin da to primenis u crtanju mange. Znam da je meni realno crtanje dosta pomoglo da dovedem anatomiju i proporcije u red :) Da ne pricam o sencenju i bojenju xD ali polako sticicemo i dotle :3.....

Like you said yourself- Never give up :3
 
Poslednja izmena:
Ovako imam nalog na DA vec godinu dana, ali vezbam tek neka bude dva meseca (mada nema toliko)... Poceo sam pre godinu dana, vezbao nekih mesec dana i onda napravio dugu pauzu (imao sam nekih problema, imam ih jos, ali se trudim da to ovaj put ne utice na mene, zato i crtam). Tek skoro sam poceo ponovo.

Pokusavam i realisticno, clan virvirko94 (ovo je zesnko btw) mi je poslao mnogo korisnih knjiga za ucenje realisticnih crteza, a ja sam sam nasao, a i uz pomoc clana Dany-Art mnogo korisnih knjiga kako crtati mange :D Tako da praktikujem od svega po malo, i napredujem, a svako pre ili kasnije stagnira, ali samo mora da nadje inspiraciju i da crta sto vise razlicitih stvari :D

Evo kako sam ranije crtao (posto sam ovo radio misem krugovi nisu krugovi, ali nisu bili ni kada sam ih crtao olovkom :D )

omgwtfu.jpg


Uostalom procitajte moj dnevnik na DA, shvatiti cete zasto nikada necu odustati :D
 
Super, samo sljakaj dalje :3
Aah, znam, upravo sam i odgovorila na njega :mrgreen: ....lol....Sto volim kad se neko aktivno zainteresuje za crtanje uprkos tome sta im drustvo kaze za nedostatak "talenta"..bas volim kad imam primere da im dokazem suprotno!

Mozda postavim nesto ovde uskoro btw...imam neke zanimljive crteze ovde...
 
Poslednja izmena:
Gosai kad će nova Baccano stranica :D
Sad me tvoj avatar podseti da danas izlazi zadnja epizoda ove sezone Nurarihyon no mago-a ,verovatno ću krenuti da čitam mangu nakon što pogledam epizodu ^_^
 
Gosai kad će nova Baccano stranica :D
Sad me tvoj avatar podseti da danas izlazi zadnja epizoda ove sezone Nurarihyon no mago-a ,verovatno ću krenuti da čitam mangu nakon što pogledam epizodu ^_^

Ah-hahahahaha *sakamototatsumalaugh* Postavila sam osnovnu skicu. Ako me vrag potera mozda je zavrsim do kraja nedelje xDD
Ara~ ja zaboravila na to O___O daj da vidim i tu poslednju epizodu xD
 
@Akutasame
Eeeh...To se cesto i mi pitamo xD

@Wolf
I to sto kazes jadan tvoj hard disk btw :sad2:
Evo par crteza sto sam nasla kod mene u folderu...Neki se mogu videti na dA, neki ne ^__^
 

Prilozi

  • drowning.jpg
    drowning.jpg
    23,1 KB · Pregleda: 7
  • Revenge.jpg
    Revenge.jpg
    38,2 KB · Pregleda: 6
  • Lilihip magic.jpg
    Lilihip magic.jpg
    47,4 KB · Pregleda: 10
  • Shadowplay X.jpg
    Shadowplay X.jpg
    27,1 KB · Pregleda: 7
  • Colorfull.jpg
    Colorfull.jpg
    18,2 KB · Pregleda: 6
@Akutasame
Eeeh...To se cesto i mi pitamo xD

@Wolf
I to sto kazes jadan tvoj hard disk btw :sad2:
Evo par crteza sto sam nasla kod mene u folderu...Neki se mogu videti na dA, neki ne ^__^

Always love to see your works Gosaii :)

Što se tiče animee ja sam navikao da ih skidam po mogućnosti sve u 720p ,trenutno imam dvesta giga animea na hardu mislio sam da kupim još jedan jeftin hard od 2 tb za storage ali cene su se povećale za 100% zbog poplava :dash:
 
Nece moci jos neko vreme, moracu ponovo da ga nacrtam da bi bolje izgledao, a i trenutno nemam mogucnost ubacivanja u PC (vec sam mnogo puta napomenuo, ali hajde opet cu), nemam skener, a digitalac mi je u kvaru :D

Tako da kada odem kod drugara ubacicu sliku :D
 
Gosaii, jedno pitanje...

Mozes li da pojasnis ili napravis mali tut, za crtanje stopala (u obuci) kada osoba gleda pravo u tebe...

Ja nacrtam ali ne dobijem ona 3D efekat ili kako vec

Konacno sam nacrtao svog lika (tj. jednu devojku, koja ce biti glavna junakinja mange koju nacrtam (naravno vec imam i pricu i sve, samo treba da naucim da crtam) )

Nacrtao sam sve manje vise dobro, ali obuca, tj stopala, nikako lepo da uradim :D

Trebalo mi je 3 sata da osmislim sve, ali uspeo sam :D
 
Aha, mislis stopala gledana bas ono frontalno, vojnicki.
Trebalo bi uskoro da napravim jedan uopsteni tutorial za crtanje ruku i stopala i kako sto bolje koristiti refernecu, ali ovo za obucu i stopala u obuci mogu mozda nesto da skrpim do veceras. :)
 

Back
Top