Naši igrači u stranim klubovima

Evo pronašao sam na sajtu ADO Den Haag FC.

Aleksandar Rankovic
Positie: Middenvelder
Geboorteplaats:
Geboortedatum:
Lengte: 173 cm
Gewicht: 72 kg
Vorige clubs: RAD Belgrado, Vitesse
Gekomen van: Vitesse
Bij eerste elftal ADO Den Haag sinds: juli 2005

Rankovic,%20Aleksandar-0607-02.jpg


Kao što se vidi iz priloženog igrao kod nas samo za Rad.
Ne piše koje je godište.
 
Александар Ранковић, бивши капитен Рада и љубимац Јунајтед форса, игра на позицији задњег везног играча, '78. је годиште. Зоран Ранковић, најбољи играч шампионске генерације Обилића, пензионисао се прошле године.
 
SadPaNikadVise:
Александар Ранковић, бивши капитен Рада и љубимац Јунајтед форса, игра на позицији задњег везног играча, '78. је годиште. Зоран Ранковић, најбољи играч шампионске генерације Обилића, пензионисао се прошле године.
Hvala na informaciji. Eto, sad znamo i to.
 
v.v.ilic:
Kolin pobedio u gostima Nahod 3:0 Strelac drugog gola Stefan Ilić :wink: Jedan gol mu je nepravedno poništen. Ples, pripremaj blokče za autogram. :lol: :lol: :lol: :wink:
Ilke...to je odavno spremno!
Nego sam ja mislio da se on meni ipak potpise na svoj dres...onako preko celih grudi. :D

(za dres Srbije ti jos nisam video...nisam izlazio iz kuce(dalje od prodavnice :D:D )...ali videcu,nema da brines. Jednom sam pre nedelju dana zagledao u Nike Shop u centru grada,ali nisma nista video,a bilo je oko 12h uvece,pa nisam mogao da udjem da pitam)
 
Doveli su me
zbog golova!
V. V., 14. septembar 2006

NIKOLA Žigić je dočekan u Rasingu kao spasilac. Klub iz Santandera, koji je u minulom prelaznom roku utrošio dosta novca na pojačanja, na startu šampionata vezao je dva poraza bez postignutog gola i nalazi se pri začelju tabele.
- Žigić je igrač najviše klase - smatra predsednik Rasinga Fransisko Pernija. - Šteta je što ga nismo imali u timu u prva dva kola, jer bi sigurno naš učinak bio mnogo bolji. Reprezentativca Srbije brojni novinari su dočekali rafalom pitanja: o sličnosti srpskog i španskog fudbala, selektoru Klementeu, golovima, saigračima, predstojećem susretu sa Barselonom...
- Ne želim sada da obećavam da ću postići toliko i toliko golova. Tek sam stigao. Bilo bi važno da što pre pogodim protivničku mrežu zbog samopouzdanja, a posle će lopte ulaziti i račun ćemo svesti na kraju sezone - objasnio je Žigić. - Naravno, da su moj cilj golovi, pa uostalom zato sam i doveden u Rasing.
O adaptaciji na novu sredinu...
- Svakako da postoji razlika između srpske i španske lige, ali i u mojoj zemlji se igra fudbal, kvalitetan. Ni tamo nije lako davati golove.
O saradnji sa Klementom...
- Odlična. Između ostalog uputio me je i šta mogu da očekujem u španskom fudbalu i kako da se postavim. Dao mi je veoma korisne savete.
Španske novinare posebno je interesovalo zašto se Žigić opredelio za Rasing, iako je bilo ponuda Vest Hema, Arsenala, Juventusa...
- U Rasingu očekujem da igram, a to je za mene u ovom trenutku najvažnije - objasnio je Žigić. - Šta vredi otići u veliki klub i biti 25. igrač?
Ako sve bude u redu, reprezentativac Srbije bi mogao već u nedelju (20.00) da se predstavi navijačima na prepunom "Sardineru" u duelu sa španskim i evropskim šampionom Barselonom.
- Sve zavisi od trenera. Ja sam spreman, a na njemu je da odluči da li ću igrati.

MUNITIS
RASING je klub koji u svojim vitrinama nema nijedan trofej, 38 sezona proveo je u Primeri, ali ima velike ambicije. Od poznatijih igrača, trener Portugal (debitant u eliti) na raspolaganju ima bivšeg defanzivca Betisa Luisa Fernandeza, pa Pabla Alfara pristiglog iz Sevilje, nekadašnju nadu Reala Rubena, Brazilca Mela, eks reprezentativca Španije Munitisa, koji se posle epizoda u Realu i La Korunji vratio na "Sardinero", člana najboljeg tima Argentine Skalonija...
 

Back
Top