Naš momak, Andrej Popović, je najbolji fizičar na svetu!

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.094
Zahvaljujući TikTok-u naišla sam na ovu vest koja me je kao retko koja baš obradovala!

Screenshot_18.png




Mladi genije, kao najbolji mladi fizičar sveta je posetio i CERN...



Ljudi mu čestitaju i žele ama baš sve najlepše...

Ponekad nas zaprepasti lepa vest i podseti kako svet ume da bude divan...

Pridružujem se čestitanju i šaljem velike zagrljaje našem Andreju...

:vzagrljaj: :cvet::cvet::cvet::heart2::heart2::heart2:
 
Sreca je velika i pored losih uslova za skolovanje,imamo zlatnu decu koja se izdvaja od mnogih i uvek su medju najboljima u mnogim predmetima u svetu i Evropi.
Ima još puuuuno vode da proteče Dunavom dok shvatimo da ovakve divne vesti čine sreću našeg naroda i da treba da
stoje na prvim stranicama svih medija...

Bogu hvala, pa nismo svi onakvi kao oni koji nam se smeškaju sa naslovnih stranica žutara
 
Zalosno je samo sto se ta deca brzo zaborave i njihovi uspesi.I sto oni kada zavrse skole odose u inostranstvo.Nije to lose i sto idu u inostranstvo da prosire znanje,ali bi trebalo na neki nacin da se snadjemo i obezbedimo im povratak i zivot kod nas normalnim
Ne sećam se da je naša zemlja napravila za bilo kog našeg genijalca uslove za napredovanje u struci i nauci koju je odabrao...
A druge zemlje mu pružaju one uslove i one mogućnosti koje nije ni sanjao da postoje...

Patriotizam je jedno, ali je ljubav prema nauci - drugo... i to se ne može strpati u isti koš...
 
Ne sećam se da je naša zemlja napravila za bilo kog našeg genijalca uslove za napredovanje u struci i nauci koju je odabrao...
A druge zemlje mu pružaju one uslove i one mogućnosti koje nije ni sanjao da postoje...

Patriotizam je jedno, ali je ljubav prema nauci - drugo... i to se ne može strpati u isti koš...
Nikako.Zelja za vecim znanjem treba da se juri i ostvari,a mislim da to kod nas ne moze.Nema uslova.
 

Back
Top