Narodni lekovi, sujeverja, običaji i slično

Nisam skapirala... jel ti to kuvaš čaj od suvih brusnica? Ja jednom probala da skuvam onako kao kompot i baš je bilo otužno, voda je imala miris brusnice a ukus je bio .... pih.... ne znam, nedefinisan! Od tad sam odlučila da ih ne kvarim u vodi nego ih jedem suve...
Kupi caj od hibiskusa i pomesaj sa brusnicom i videces da je odlicna kombinacija. Moja majka je to pila kad je imala eserihiju. Mogu ti reci da je posle nekoliko meseci i smrsala od toga;).
 
@tema
ali meni je mnogo loše ono kad bebi rastu zubi da joj se desni namažu belim vinom ili rakijom... sine, komiraš bebu, normalno da posle ne plače..

Garantovano pali i nisam primetila da mi je dete pijano posle toga. Bitno je da je belo vino hladno, iz frizidera i samo umocite u njega svoj CIST prst i trljajte bebine desni (onaj deo koji je crven i mislite da ce tu nici zubi). Jednom dva puta , nama nije trebalo vise.

Cinjenica je da se smiri ali mislim da je to zbog hladnog a ne zbog vina. A mozda i zbog maminog prsta u ustima. Sve su to bila nova iskustva za njega. Vi probajte sve varijante pa koja upali, mozda i ne upotrebite vino za bebu vec za sebe. Opustite se sve je to normalno.
Moja beba nije imala velikih problema sa nicanjem zuba pa smo to koristili samo za tri zubica.
 
U biošopovima su jeftinije, 120 din. za 100 grama..

Molim vas, ne zanosite se sa suvom brusnicom. To je usecereno suvo voce kao i suvo grozdje! Prava brusnica pa i osusena je KISELA a ne slatka. I zaista pravi cuda, pogotovo sa besikom - cula sam od koleginice kojoj su slali iz Amerike.
I jeste problem da se nadje kod nas, navodno zato sto ne moze u svim uslovima da opstane.
Videcemo - moj kolega je kupio sadnice ove godine i ... pa ..videcemo.
 
Da li neko moze da mi pomogne da li mozda zna za neki narodni lek imam problem veoma dugo imala sam opreraciju polinidalnog sinusa urasle dlake(donji deo ledja) prosle godine i imam problem sa zarastenjem dela rane
hirurzi su mi sekli vise puta kazu zbog granulacije nece da zarasta pa mucna previjanja... Probala sam sa nekim biljnim mastima ali ni to ne pomaze stalno curi i boli to traje vise od 8 meseci.
Unapred hvala
 
Jomelop E melem za otklanjanje ožiljaka, keloida i posledica od opekotinaJomelop E melem je specijalno formulisana emulzija za spoljašnju upotrebu čiju aktivnu komponentu čine etarska ulja i ekstrakti lekovitog bilja standardizovanog kvaliteta. Veoma značajnu komponentu fitopreparata JOMELOP E predstavlja specijalno odabrana podloga, u čiji sastav ulazi nerafinisano maslinovo ulje. Njegova glavna uloga je da obezbedi optimalnu reološku funkciju, zahvaljujući svom hemijskom sastavu (vitamini, polifenoli, steroli). Odličan rezultat melem je pokazao u otklanjanju ožiljaka i keloida nastalih od opekotina i drugih vrsta povreda.
 
Meni se desilo kada sam bila manja,šetala se sa dedom i nosila neke stare patike,tj. bile su to one starke i nagazila sam na neki trn.
Bolelo je baš gadno.Dodjemo ja i deda kući,kaže baba sada ce mi ona to iglom izvaditi,joj i baba i mama su mi to kopale ,jarile sa iglom i na kraju nisu uspele izvaditi,mislila sam daće se na zlo.
Kaže baba ispraćemo mi to rakijom da se ne inficira i uzela je jednu gazu i na nju je stavila loj od zeca,kaze to će trn izbaciti van.
Za ne poverovati,problem rešen,trn izasao,rana zarasla za par dana.
Ja se još bojala da neću moći da se kupam na moru,otisla sam na more sa tom gazom,čak sam ulazila u vodu posle dva dana i još smo ja i tata posle toga šetali po kamenju.
Ma lek prva liga,toplo preporučujem. :ok:
Inace baka je cuvala loj u jednoj kutijici,za takve prilike...
 
savet dete mi ima 2 dana visoku tem 38.7 pa ide i do 40.3 koristimo brufen sirup od 100 na svakih 4do 6 sati.kako da joj skinemo temperaturu cerka mi ima 7 god

..nije bash pitanje na pravoj temi :) ali evo saveta iz mog iskustva:
tushirajte dete mlakom vodom, onoliko mlakom koliko joj nije bash, bash neprijatno..
pochnite sa toplijom, pa malo po malo smanjujte temperaturu vode, pravilo je da bude bar 2 stepena manje temperature od temperature tela,
ali i ako nije, tj ako ne moze da izdrzi i hladno joj je previshe, nije strashno, pomocice i tako..
..neka bude pod tushem bar 10 minuta, pa je obucite normalno, kao vas i posle desetak minuta izmerite opet T..
..ako su joj ruke i noge hladne a T je visoka, prvo ih ugrejte, masirajte malo, grejte rukama vashim, eventualno i umotajtee u neki lakshi pokrivach (noge, nikako celo dete)
tek kad su ruke i noge tople moze da se spusti temperatura..
..nisam nikada stavljala obloge od krompira, kukuruznog brashna i slichno, mada pamtim da je nama majka tako skidala T,
zato shto pamtim i muchninu koju nam je izazivao miris tih obloga i chrapa.. :confused:
..ali jesam stavljala na noge mokre charape, iscedjene, dok chekam da "prodeluju" lekovi..

..ako T ne spada ispod 38C posle brufena ili ako spadne, ali se vrati preko 38,5C pre isteka 4h od brufena - dajte joj paracetamol..
..tako se mogu davati naizmenichno, svaki na svojih 4-6h, ali neka to bude ipak poslednja opcija i ne duze ili cheshce nego shto je neophodno..

..ved - da u bg-u odesh kod dr-a samo zato shto ne mozesh da spustish detetu T, lepo bi te izribali, dali savet i poslali kuci, eventualno bi joj dali chepic eferalgana..
 
Kakvog šišmiša treba da pojedem da me prođe ovaj grip ?
Meni kod gripe pomaze Ehinacea,sinefarm,ima je i u apotekama i u zdravoj hrani.
Kad sam bila mladja imala sam problema sa bakterijama u urinu,pomogao mi je amer caj,uzasan je,pomogao mi je i meni se vise ne pojavljuje eserihija,bude ponekad bakterija,ali mnogo manje i to resavam cajem od kukuruzne svile,uvinim cajem,ili od Pancica za urinarne infekcije.
 
ok je, ali znaš da ti kad imaš neki problem sa piškenjem =) lekari kažu da uzmeš čaj od uve.
nedavno sam čitala da čaj od brusnice ne da bakterijama da prionu za mokraćni kanal, al to nije narodni lek nego medicinska studija. tu sam isto čitala da su ga davali starim licima u domu i da im urin posle nekog vremena nije onako smrdeo, tj nestao je smrad iz čitavog bloka! .. ili je to bio sok od brusnice..

u apotekama je kutija tog čaja 250din i skuplje. sine! u maksiju je bio neki za 80din i super je ukusan i sve, kad ja pogledam, a ono jabuka i hibiskus sa aromom brusnice =/

tacno za brusnicu,bakterije ne podnose kiselo...a delotvorno je ujutru popiti mlaku a jaku limunadu.
 

Back
Top