Najzesci vasi padovi-udesi na biciklu?

Pre dve godine mi se desilo da su mi pri skoku sa bankine pukle prednje vile a ja sam zavrsio tako sto sam se zakucao u beton, naravno glavom. Gornji deo desne strane lica mi je bio skroz izderan, ispod oka su mi stavili tri kopce, iznad oka dve i kod uveta tri ili cetiri. Sve je to bilo propraceno neizostavnim potresom mozga. Tada sam shvatio da je vreme da kupim ozbiljan i kvalitetan bajk. I sada stalno padam ali su to uglavnom manje povrede. Nije MTB-iking dzbe extreman sport.
 
prije par godina sam imao direktan udes sa automobilom picio sam nekih 10-ak metara kroz vazduh i onda lijepo polizao sav sljunak koji je bio pored puta.
8 sati bio u komi, Slomio desnu nogu (operisao je), isjekao glavu (2 konca na potiljku, 4 konca sa unutrasnje strane usne i 1 sa spoljasnje strane) iscasio rame koje me i dan danas na svaku promjenu vremena boli a da ne pricam o silnim ogrebotinama koje sam zadobio.
 
Liberal:
prije par godina sam imao direktan udes sa automobilom picio sam nekih 10-ak metara kroz vazduh i onda lijepo polizao sav sljunak koji je bio pored puta.
8 sati bio u komi, Slomio desnu nogu (operisao je), isjekao glavu (2 konca na potiljku, 4 konca sa unutrasnje strane usne i 1 sa spoljasnje strane) iscasio rame koje me i dan danas na svaku promjenu vremena boli a da ne pricam o silnim ogrebotinama koje sam zadobio.

U potpunosti si u pravu : )
 
Lilith_:
Pre dve godine, na nizbrdici koju je sekla pruga.Nisam mogla pravovremeno da skrenem odnosno okrenem tocak jer je bila velika brzina iiii....sta da kazem, letela sam po asfaltu samo tako, imala gadne modrice po celoj levoj strani, jos posebno po bedru, ogromnu ranu na levom dlanu, ogrebotine po ramenu, ruci kolenu i levom obrazu jer sam klizila sa njim po asfaltu...ali ono sto je najzanimljivije u svemu je to sto sam ipak citavo to vreme mislila na montic, dok nisam ustala, dal je citav a ne na sebe. Hvala bogu sve je bilo ok sa njim, tako da sam se vise-manje smejala citavoj situaciji. Mada, kada su modrice krenule da bole....nekako mi vise nije bilo do smejenja sledecih desetak dana :?

A da, ovo sam ja samo tada jos neuclanjena :wink: I za sada jedini pad....nadam se da ce tako i da ostane :?
 
Prosle godine,sredinom avgusta vozali smo se na Fruskoj.Bilo je predivno sve dok nismo dosli na jedan jako dugacak put,naravno nizbrdicu. Dogurao sam brzinu do 50 km/h, i iz radoznalosti pogledao na brzinometar. Tockovi su mi upali u kanal od traktora i pravo me naveo na drvo.I sve bi to bilo smesno, da nisam stomakom prelomio sipku za sic.I normalno razbijena ruka i noga.Hvala Bogu,oporavio sam se,i idalje vozim Bike,ali ruka jos boli.
 
Nina2:
Lilith_:
Pre dve godine, na nizbrdici koju je sekla pruga.Nisam mogla pravovremeno da skrenem odnosno okrenem tocak jer je bila velika brzina iiii....sta da kazem, letela sam po asfaltu samo tako, imala gadne modrice po celoj levoj strani, jos posebno po bedru, ogromnu ranu na levom dlanu, ogrebotine po ramenu, ruci kolenu i levom obrazu jer sam klizila sa njim po asfaltu...ali ono sto je najzanimljivije u svemu je to sto sam ipak citavo to vreme mislila na montic, dok nisam ustala, dal je citav a ne na sebe. Hvala bogu sve je bilo ok sa njim, tako da sam se vise-manje smejala citavoj situaciji. Mada, kada su modrice krenule da bole....nekako mi vise nije bilo do smejenja sledecih desetak dana :?

A da, ovo sam ja samo tada jos neuclanjena :wink: I za sada jedini pad....nadam se da ce tako i da ostane :?
Ja sam dok sam padao mislio na bike ne na sebe.I bike je ostao sjajan,nista mu nije.Medjutim ja sam polomio kljucnu kost.Pre 4 meseca.Sada se jos oporavljam,boli me rame.Mada vozim,na Babinom zubu je bilo sjajno.I nikad se necu odreci carolije koju bike pruza,mada sam pre planinar sa biciklom,nego li biciklista.Zapravo,obozavam oba. :!:
 
hehe :) evo ja sam pao juce na dh-lu. Nisam imao zastitu, preleteo sam biciklo pri prilicno velikoj brzini ( nagib down preko 10 % ), udario trupom, preciznije misicem koji stiti srce, u tlo. Nista ozbiljnije imam samo neku oderotinu i prljavu majicu :).

Sreca pa se nije nasao neki kamen tu jer se ne bi tako lepo zavrsilo. Znaci topla preporuka: ko hoce da vozi dh obavezno stitnike i kacigu sa zastitom za bradu, a ko nema love za stitnike i full hallmet neka vozi cross country dok ne skupi :).

rock `n` roll forever :)
 
Pa mozes ovde u NS-u u Fanatic-u da nabavis sve sto hoces. Za Suboticu Stvarno ne znam.

Ali moje misljenje je da ti je pametnije da uzmes ili kacigu ili full armor ako ces vec deo po deo jer povreda noge ne ugrozava opstu egzistenciju tokom padova, mislim ako dodje do lomnjenja noge to se nekako i prezivi ali lomljenje rebra, karlicne kosti ... to je daleko ozbiljnija povreda. Jeste da se kod doceka nogama branis ali sta ako zavrsis kao ja ( brzina bude takva da ne stignes da upotrebis ruke ili noge ) samo sa nekim kamenom kao aerodromom :) ( daleko bilo ).

Mada ja iskustva da ti pricam o padovima nemam jer sam malo padao a i uvek sam imao ``srece`` zato ako zelis slobodno ignorisi ovaj drugi deo poruke :). I jos sam ja taj koji nema nikakve stitnike. Eto sad mozes i mentalno zaostalim da me nazoves :)

Uglavnom neka teorija moze da ti bude : Uvek prvo zastiti deo tela koji bi u slucaju udara najvecu stetu naneo tvom celokupnom telesnom sistemu bez obzira koliko je mala sansa da dodje do impakta tog mesta sa nekom povrsinom jer Marfijev zakon je gadna stvar :!:


rock `n` roll forever :)

e ne znam ali kad ukucam sifru i user name nece da me prijavi, a nesto sam petljao oko njega ... ako neko zna u cemu je problem molio bih za pomoc doticnog :)
 
cartman:
Tony:
Ja cu da zadobijem sad na MTB cup 2004 na Fruskoj.

Pa cu vam pisem :P


Kada je kup?
Doduše ja sam i onako slomljen :cry: .
Jes,ima nas.trenutno sam bez bajka ali ne zadugo.
Moj najveci udes je bio prosle godine,uletelo mi kuce u prednji tocak,i to pri brzini od jedno dvadesetak na sat.Naravno skrljao sam se ravno preko volana a posto nisam imao kacigu izmako sam glavu i pao na rame.Rezultat:polomljena kljucna kost,hirurski srafovi u ramenu sest nedelja,dve operacije i steta na bajku od 200 evra.Naravno vozio sam sa sve srafovima u ramenu,jednostavno bilo je jace od mene...Sve bi bilo mnogo bezbolnije da sam imao kacigu na glavi...
 

Back
Top