Najlepsi skuter-mini i maxi!

Nije mi bila namera da učim o nečemu što me ne interesuje, ali de...
Čekaj, ima ljudi koji bi za skuter dali 10.000€? Božemesačuvaj...da mi je to napravio bih si W123 E50 i bio miran idućih 40 godina. To je moje viđenje, njima ako se daje, ne branim im, ali bih ovom prilikom da im skrenem pažnju da je broj mog žiro računa 0038..... z:lol:
A za te pare nude...?
Nemoj, života ti... Kažem: "Meni se ovo ne sviđa" i ti me nađeš ubjeđivati kako ima ljudi kojima se sviđa. Znam, pa? Meni ne.Otkad je enduro bio namjenjen dugim putovanjima i zaštiti od vjetra? Brkaš babe i žabe ili se praviš lud - poređenje ti je kao "Punto je bolji za pistu od Wranglera", zna se da je Punto za grada, Wrangler za blata i piz..ća, a BMW 1200GS i slični za dužih putovanja...ili je Beverly 500 udobniji i pogodniji i od njih?
Opet se kačiš za glupost u nedostatku pravih argumenata. neka se trkaju skuterima - ali sa skuterima! Toliko.

Samo ne znam sto odgovaras na temu kada te neiteresuje , samim tim sam mislio nesto da ti objasnim ali vidim da to ovde ide tesko.
O tome ti ja pricam, ja ti kazem koliko kosta taj skuter a ti mi pricas da bi kupio auto i da su drugi ludi sto daju tolike pare za motor.
Kada si dosao do tog zakljucka mogo si i ovo da kazes, da da neko 10.000e za skuter,motor auto? pa taj je lud bolje da kupim neki camac.gliser i lagano na pecanje evo vam moj br ziro.racuna 003.... ili nije neko lud da da 10.000.....bolje mi je da napravim vikendicu malu...itd.
Nije poenta sta ces za 10.000e da kupis nego ti kazem da si rekao da je jeftin i da zato ljudi kupuju a to nije tacno, nije mi jasno ako neko nesto ne zna, ili pogresi , bolje je da kaze nisam znao nego da jos pametuje i da ulazi jos u vecu raspravu a nije u pravu.
Ja tebe ne ubedjuejem niti bilo koga nego te samo ispavljam nesto u cemu nisi u pravu i samo sam ti na to odgovorio a ti si se nasao uvredjenim, zasto? ne znam.
Otkud je enduro namenjen za putovanja.....itd odgovor Ja u mom odgovoru nisam u nijednom slucaju uporedjivao sa modelima, jer skuter ne moze da se poredi sa endurom,brzinkom,krosom....ja sam ti dao primer kao sto bi reko i za brziknu,kros,enduro...da je na skuteru udobnije PUTOVANJE, ni brzinka nije za putovanje pa ljudi putuju sa njom, idu na more...putuju, u tom smislu sam ti rekao za skuter.
Pricas o necemu sta te ne zanima i sto ne volis i jos si nasao da se raspravljas, ja nista nisam mislio lose , samo sam te ispravio u tvom odgovoru koje nazivas glupostima i da nisu argumentovana a ja ti izneo sve cinjenice ne znam sta sam jos trebao da napisem.
Sta je vama ljudima,ako ste pogresili i videli da niste u pravu,zar je toliki problem reci pogresio sam, nego iznostiti neke gluposti o njima a jos i ne znas nista o njima niti te interesuju.
 
Poslednja izmena:
Proveriti prvo značenje reči skuter! Pametno je reći posle toga MAXI- SKUTER isto koliko i MINI- BOING 737! Koja je uopšte funkcija skutera ako u njega uguraš veliki motor? Za tako nešto već postoje pravi motocikli sa ozbiljno projektovanim ramovima, viljuškama, svim onim što treba na pravi način da prati snagu velikog motora. A nedostatak pravih argumenata teško mogu da pokriju iskeženi smajliji, što šareniji post, to manje pravih argumenata a više nepristojnih reči (odvala i sl...)
koji su to MAXI-SKUTERI bolji od japanaca, da cujem i tu odvalu !z:)


Prijatelju, jedno je misliti drugo je sr.ati ;)

Skuter prvenstveno sam po sebi služi kao mali gradski motorčić. Da možeš da odeš da uplatiš pazar, kupiš cigare ili neke druge sitnice. Zašto bi morao da pališ auto za takve sitnice. Ili recimo, ne pešači ti se 1 km uzbrdo, pa moraš da pališ r6 zbog toga?
Zašto neko kupi bmw m5, a vozi ga dnevno max 5 km?
Zato što mu se može, i ima para :lol:

Veliki skuteri su sami po sebi dobri zato što možeš da sedneš još nekoga na isti a da i on uživa u toj vožnji ;)
O dužim relacijama da ne pričam.
Onda, zato što su automatici. Neko jednostavno ne voli da se cima sa menjanjem brzina svaki sekund...

Itd itd ... ;)
 
  • Podržavam
Reactions: CLS
Ovde jedino CLS i Avetinja znaju sta znaci voziti 150-160 km/h a levom rukom drzis mobilni telefon,pricas i uzivas.Skuter je klasa koju treba shvatiti a jako puno "pravih" motorasa vozi maxi skutere jer im je dosta jurnjave a ovde se lepo odmore.Uostalom nisu svi skuteri isti ,sto bi rekao CLS, i ja ga u tome podrzavam.Yamaha T500 i Suzuki Burgman 400 su dva,po meni najlepsa skutera.I ako mislite da su maxi skuteri nestabilni jer imaju male tockove,jako se varate.Ja sam na Iriskom vencu sa Burgmanom 400 brze stizao na vrh nego drugar sa Kawasakijem 600 a ni ostali motorasi kad smo isli na moto susrete u Sabac nisu verovali kako ide skuter i da sam im stalno u repu.Jedan drugar koji vozi R1 je seo na Yamahu Majesti 400 i odlepio za njom.No,na kraju zakljucak je da svi imamo svoje poglede na svet i da ne treba nikog napadati i namecati mu svoje misljenje jer je ono mozda poz:)gresno.
 
A scooter is a motorcycle with step-through architecture and either a platform for the operator's feet or footrests integral with the bodywork. Elements of scooter design have been noted in some of the earliest motorcycles, and motorcycles identifiable as scooters have been made from 1914 or earlier. Regional developments were made in Europe and the United States between the World Wars. The global popularity of scooters dates from the post-World War II introductions of the Vespa and the Lambretta. Economic and political factors, including competition from other vehicles, have shaped the evolution of scooters and have caused the development of different variations of scooter.
Underbones are often sold in the the West as scooters. Underbones, based on the 1958 Honda Super Cub, have step-through architecture but feature footpegs similar to those used on conventional motorcycles.
Scooters were originally intended for low-power personal transportation with engines between 50 and 250 cc. It is still very widely used for this application. However, maxi-scooters, with engines from 250 to 800 cc, have been developed for Western markets.
The popularity of scooters as a form of personal motor transport is partly based on their low cost of purchase and operation and their convenience in parking and storage. Licensing, registration, and insurance requirements for scooters have been made easier and less expensive than those for cars in many parts of the world.

Kao što se vidi iz jedne od mnogobrojnih definicija, skuter je mini prevoz na dva točka, na originalnoj platformi, opremljen ekonomičnim motorom male zapremine, spretan za gradsku vožnju, jeftin u nabavci, jeftin u održavanju...Maxi- skuter je kao što rekoh i terminološki i funkcionalno obična besmislica kao i mini džambo džet! Ako je argument da maksi skuter voziš 150- 160 jednom rukom a drugom držiš mobilni, moj savet je: Kupite pištolj, mnogo je jeftiniji!

Samim cenama od 10 000 evra, takvi skuteri su izgubili osnovni smisao!
I na kraju, u odsustvu pravih argumenata, pa pritom skakanja samom sebi u usta, nema potrebe za nepristojnim izražavanjem. Nekima izgleda ovo mesto služi isključivo za svađe, sporenja i psovke.
 
Poslednja izmena:
bevery 400
 

Prilozi

  • beve400.jpg
    beve400.jpg
    74,4 KB · Pregleda: 7
  • beverly400.jpg
    beverly400.jpg
    52,4 KB · Pregleda: 5
  • beverly400 2.jpg
    beverly400 2.jpg
    63,9 KB · Pregleda: 5
Stari model yamahe t-max (blek max) do 08god.
 

Prilozi

  • 2006_XP500SP_  more.jpg
    2006_XP500SP_ more.jpg
    68,5 KB · Pregleda: 5
  • 2006_XP500SP_Photo_01_tcm26-89388.jpg
    2006_XP500SP_Photo_01_tcm26-89388.jpg
    52,8 KB · Pregleda: 4
  • blek max 500 2006.jpg
    blek max 500 2006.jpg
    73,1 KB · Pregleda: 4
  • 2006_XP500SP_Photo_08_tcm26-90807.jpg
    2006_XP500SP_Photo_08_tcm26-90807.jpg
    76,3 KB · Pregleda: 4
A scooter is a motorcycle with step-through architecture and either a platform for the operator's feet or footrests integral with the bodywork. Elements of scooter design have been noted in some of the earliest motorcycles, and motorcycles identifiable as scooters have been made from 1914 or earlier. Regional developments were made in Europe and the United States between the World Wars. The global popularity of scooters dates from the post-World War II introductions of the Vespa and the Lambretta. Economic and political factors, including competition from other vehicles, have shaped the evolution of scooters and have caused the development of different variations of scooter.
Underbones are often sold in the the West as scooters. Underbones, based on the 1958 Honda Super Cub, have step-through architecture but feature footpegs similar to those used on conventional motorcycles.
Scooters were originally intended for low-power personal transportation with engines between 50 and 250 cc. It is still very widely used for this application. However, maxi-scooters, with engines from 250 to 800 cc, have been developed for Western markets.
The popularity of scooters as a form of personal motor transport is partly based on their low cost of purchase and operation and their convenience in parking and storage. Licensing, registration, and insurance requirements for scooters have been made easier and less expensive than those for cars in many parts of the world.

Kao što se vidi iz jedne od mnogobrojnih definicija, skuter je mini prevoz na dva točka, na originalnoj platformi, opremljen ekonomičnim motorom male zapremine, spretan za gradsku vožnju, jeftin u nabavci, jeftin u održavanju...Maxi- skuter je kao što rekoh i terminološki i funkcionalno obična besmislica kao i mini džambo džet! Ako je argument da maksi skuter voziš 150- 160 jednom rukom a drugom držiš mobilni, moj savet je: Kupite pištolj, mnogo je jeftiniji!

Samim cenama od 10 000 evra, takvi skuteri su izgubili osnovni smisao!
I na kraju, u odsustvu pravih argumenata, pa pritom skakanja samom sebi u usta, nema potrebe za nepristojnim izražavanjem. Nekima izgleda ovo mesto služi isključivo za svađe, sporenja i psovke.

Ako cemo tako, samo da si malo skrolovao taj clanak u wikipediji naisao bi i na definiciju Maxi skutera:

Maxi-scooter
A maxi-scooter[48] or touring scooter[49] is a large scooter, with engines ranging in size from 250 cc (Honda CN250) up to the latest 839 cc machine (the Gilera GP 800), and using larger frames than the normal sized scooters.

The trend toward maxi-scooters began in 1986 when Honda introduced the CN250 Helix / Fusion / Spazio.[citation needed] A few years later, Suzuki launched the Burgman 650 and 400 models.[50] Honda (600 cc), Piaggio, Yamaha, Aprilia, Kymco (700 cc) and others have also introduced scooters with engine displacements ranging from 400 to 850 cc. Honda's PS250 (also known as Big Ruckus) defies common scooter classification because its step-through is high and it features a motorcycle-like exoskeleton instead of bodywork.[citation needed]

A new direction in maxi-scooters has the engine fixed to the frame. This arrangement improves handling by allowing bigger wheels and less unsprung weight, also tending to move the centre of gravity forwards. The trend toward larger, more powerful scooters with fully automatic transmissions converges with an emerging trend in motorcycle design that foreshadows automatic transmission motorcycles with on-board storage. This is exemplified by the Aprilia NA 850 Mana automatic-transmission motorcycle that provides built-in storage for a full-face helmet.

i:

In the 1980s new versions of scooters began to be released and become popular, especially in Japan and far-east Asia. This style of scooters began to reflect that of larger, sporty, higher-performance motorcycles of the time and the trend has continued till now. With the release of the Honda Ruckus, new trends towards dirt-bike scooters are just beginning. In 1988, Honda introduced a large, touring scooter design, the 250 cc Helix (also called Spazio, Fusion or CN250). Although it was bulky to handle at low speeds and was derisively called a "Barcalounger on wheels", it was designed for riding long distances in comfort. Now nearly all major scooter manufacturers produce such models, called "maxi", "GT" or "touring" scooters. The largest scooter made is now the 840 cc Gilera GP 800, a 75 CV (55 kW; 74 hp) scooter capable of reaching 100 km/h (62 mph) in 5.7 seconds.
 
majke mi...mene udario auto isao 30 na sat,znaci glupos od brzine,sam Bog me sacuvao,jer je kolona iz suprotnog pravca stala...bila guzva ovo ono...znaci strasno...
a dok sam bio u urgentnom dovoze lika drze mu peskir na glavi,kaze "curi mu mozak"...bajker...neka likusa ga vukla 15 metara ispod kola...lik zakocio i ona glupaca nije videla i ***...nadam se da je preziveo!
znaci 2 tocka bez opreme od glave do pete nikako!
a skuter...samo po selu...
ovi u Bg ludi bre niko ne gleda levo i desno...malo mi falilo na Vracaru da me puf...al izvukao sam se...
znaci skuteri NE!
 
Markulja imas dobar nik!:)
Nista bez Suzane!:heart:
Inace magarci su uveli obavezno osiguranje skutera i tehnicki pregled koji ce da kosta 2600 din!
Tehnicki jos ne treba ali uskoro ,kad budu digli i za motore na 3700 dinara,ce da bidne da treba!
 
Poslednja izmena:
To uveli za ove do 49ccm? Cuo sam da ce od sada biti obavezna registracija svake godine i za njih. Ebiga, treba napuniti budzet, lepo su se dosetili kako da uzmu jos para :D
A cuo sam da stare tablice za njih vaze do kraja 2011. godine valjda.

Nego da se vratimo na temu, evo mog sledeceg Suzukija:
attachment.php

Prethodni model, koji se proizvodio od 2003. do 2006. Nije ni on los :D
Nema se para za novi model :)
 

Prilozi

  • AN400 2005.jpg
    AN400 2005.jpg
    35,5 KB · Pregleda: 368
Poslednja izmena:

Back
Top