Najlepše posvete u knjigama na poklon

Kad poklanjate nekom knjige sta pisete kao posvetu? Da li je to neki stih ili nesto drugo?:D
Nikad nisam znao sta da napisem, pa bi mi pomoc dobro dosla jer volim da poklanjam knjige.

Po mom misljenju je najbolje napisati nesto sto ce ga pre podsecati na razlog primanja poklona, a ne na onoga ko mu je dao. Ja sam najboljem drugu napisao "za uspesno studiranje" i rekao mu da mu to zelim bez obzira da li se mi druzili i za 4,5 godina. Dakle, nisam bitan ja kao davalac, vec njegovo studiranje.
 
Ima smisla da napishesh neshto shto zaista neshto znachi. Poruku.
Ako poklanjesh nekome koga dobro poznajesh, neka mala poruka je mnogo bolje od "srecan" "puno zdravlja i srece" "sve najbolje" i tih sranja.
Mrzim takve posvete... bolje da nishta nisu stavili.

Ili... samo stavi datum i ime onoga kome poklanjash... fer je.
 
Kad sam rekao posvete nisam mislio na one standardne: sve nabolje, da dogo zivis....bla, bla............
Ja sam dobio par knjiga od meni jako dragih ljudi koji su napisali neke stihov i to me je bas odusevilo jer nekako u tom trenutko opisuju nesto sto se desava/odnosi na mene i onog ko mi poklanja. Pa vas pitam da li ste nekad nekom napisali neki stih kao posvetu? I ako jeste koji su to stihovi? :D
 
Ne citaj da bi zadovoljio radoznalost , kao sto rade deca, niti da bi sebe dovodio u zabludu smatrajuci se pametnijim, kao sto rade odrasli smatrajuci da se razlikuju od dece.
Citaj da bi ziveo.

Ne secam se ko mi je ovo napisao ili je neciji citat.....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kad poklanjate nekom knjige sta pisete kao posvetu? Da li je to neki stih ili nesto drugo?:D
Nikad nisam znao sta da napisem, pa bi mi pomoc dobro dosla jer volim da poklanjam knjige.

Zavisi za koju priliku poklanjas.

Ponekad samo stavim kome poklanjam i datum, a ponekad napisem neku kratku izreku, ali opet obavezno datum.

Npr. Postoji jedno slatko robovanje koje se ne moze uporediti ni sa cim - robovanje istini.

Ili neku mudru izreku, kazem, zavisi kome poklanjas, koliko je taj neko zainteresovan za citanje.
 
Kad sam rekao posvete nisam mislio na one standardne: sve nabolje, da dogo zivis....bla, bla............
Ja sam dobio par knjiga od meni jako dragih ljudi koji su napisali neke stihov i to me je bas odusevilo jer nekako u tom trenutko opisuju nesto sto se desava/odnosi na mene i onog ko mi poklanja. Pa vas pitam da li ste nekad nekom napisali neki stih kao posvetu? I ako jeste koji su to stihovi? :D

Sam si sebi dao odgovor.
 
.... koje su najlepse posvete koje ste procitali u njima?
Pozdrav svima.

Ja poklanjam knjige i pisem obavezno posvete.
Ako su i pitanju neke prohujalel jubavi, a kojih se ipak secam, onda je posveta jedan citat Oskara Vajlda:

Romantka zivi od ponavljanja, a ponavljanje pretvara zelju u umetnost.
To sto volimo razlicite osobe ne menja jedinstvenost strasti.Samo je povecava.
U najboljem slucaju u zivotu mozemo imati jedno veliko iskustvo,
a tajna zivota je da ga ponavljamo uvek iznova"






 

Back
Top