Najlakši fakultet?

Slozio bih se sa vecinom, Pravni jeste najlaksi. Evo, ja sad ucim Krivicno procesno pravo, laganica predmet, a onaj deo vezan za pravne lekove je toliko lak da skacem od srece :) Pozdrav za sve studente 'najlakseg' fakulteta.
p.s. poceo je junski ispitni rok, neka dodje ko zeli da vidi koliko je lako.
 
Ok neka bude po tvom, ali i daljem stojim iza sebe da ne mozemo da govorimo o tome koji je fakultet najlkasi, to je relativna stvar.
OMG,da se ja jednom u zivotu slozim sa tobom. :eek:
Iskren da budem,nemam blage veze koliko je koji fakultet naporan.Jos uvek idem u srednju skolu, i jedino sto znam je iz prici drugih ljudi.
Na primer,ja sam oduvek smatrao medicinu za najuglednije i najcenjenije zanimanje.Prosto bogovski.Zatim,svi znamo da se ETF mnogo ceni i da su ga vazneli u zvezde. :ok:
Medjutim,shvatam da je pitanje koje postavlja tema jako relativno.Jednostavno sve zavisi od interesovanja i mogucnosti.Mislim da nikad ne bih mogao da zavrsim neke fakultete bas zato sto me ni trunku ne zanimaju,a smatram da sam dovoljno inteligentan i sposoban da bih ih zavrsio...
Tako da mislim da je to relativno sta je najteze.
 
Po mom misljenju i zapazanju po prici drugih ljudi najlaksi je filoloski i to smer hispanistike, ne znam nikog da se na taj smer pozalio, rekao da je tezak ili sl.visa poslovna tj visoka i uciteljski, to su po mom misljenju ''hobi'' fakulteti, da ih upises i zavrsis u roku i da se ne cimas uopste...
 
Mislim da, osim privatnih, nijedan fakultet nije "lak". Ipak, svakome je neki fakultet laksi od nekog drugog i ono sto je meni lepo, zanimljivo i lako ne mora da bude i tebi. Ja sam mislila da je ovo logicna stvar i da svi tako razmisljaju.

Meni bi, recimo, filoloski bio tezi od nekog prirodnjackog jer mi nikako ne idu jezici.

A nipodastavanje bilo cijeg fakulteta i bilo cijeg truda je u najmanju ruku neumesno. Sto se tice medicine, jeste teska, i jeste 6 godina, ali to ne znaci da su drugi fakulteti "laki" i da sad medicinarima svi treba da skinu kapu jer su odabrali to sto su odabrali. (Postovanje se stice, a ne dobija). Znam da su se ljudi na ovoj temi ranije smejali nekim fakultetima, npr DIFu, Sumarskom, ovom, onom, a da pojma nisu imali kako je tamo. Nekom trapavom bi, recimo, taj "glupi" DIF bio tezi nego medicina, tako da je opet to individualno.
 
Henri Miler,

U normalnim uslovima i uz pravu reformu fakulteta SVI fakulteti bi trebalo da se zavrsavaju u roku, odnosno, tezak ili ne, fakultet, kolokvijumi, ispiti i sl. bi trebalo da bude organizovano tako da minimum 70-80% studenata moze da zavrsi u roku. Neki fakulteti su to shvatili i TEHNICKI OLAKSALI proces studiranja, dok se na drugima i dalje ceni da na ispitu od njih 100 prodje dvoje. I naravno da je onaj prvi, ma kakva materija bila, lakse zavrsiti nego ovaj drugi.

U tom smislu, cinjenica da vecina zavrsava uciteljski u roku ne znaci i da se tamo nista ne radi i da je zaje.bancija.
...
 
Pa hocu da kazem, mozda im je organizacija takva da ne maltretiraju studente. Svaki fakultet gde profe obaraju 90% kandidata je tezak, bez obzira na materiju, a ima fakulteta gde upravo na taj nacin rade. Narocito tamo gde ima puno studenata, pa da se lakse rascisti.

Kod mene na fakultetu neki smerovi vaze za lakse a neki za teze, ali to nikad nema veze sa samom materijom vec sa organizacijom i profesorima. Isto ti je za ispite: ima onih teskih i lakih. Ali oni mogu biti teski/laki zbog gradiva ili zbog profesora. Neki profa od najmanjeg i "najlakseg" ispita napravi proble, a kod drugog se i najtezi ispiti bez problema polazu.
 
Iz mog iskustva jeste olakšala ljudima koji nisu došli nešto da nauče nego da izbleje, a takvih je fala bogu sve više. Bodovi na predavanja, bodovi na vežbe, bodovi na domaće, bodovi na seminarski, na kraju i da hoćeš ne možeš da padneš.

A zato npr. ja koja hoću da dobijem 10 moram zarad istih tih bodova sa predavanja i vežbi da sedim na fakultetu i dosađujem se dok neko lupa gluposti, umesto da lepo čitam nešto što me zanima. Sreća pa takvih predmeta nisam dosad imala mnogo.


Sad sam banalizovala, ali u principu to je to iz moje vizure. Mnogo bih više volela da studiram po starom programu jer bih sama sebi organizovala vreme i mogla da se posvetim stvarima koje me zanimaju više od onih ostalih, kojima sada ne stižem jer moram za ove "ostale" da kucam hiljadu i jedan seminarski i naravno da igram zanimljivu geografiju na potpuno beskorisnim predavanjima (i za to dobijem 30, slovima TRIDESET od sto bodova).
 
Iz mog iskustva jeste olakšala ljudima koji nisu došli nešto da nauče nego da izbleje, a takvih je fala bogu sve više. Bodovi na predavanja, bodovi na vežbe, bodovi na domaće, bodovi na seminarski, na kraju i da hoćeš ne možeš da padneš.

A zato npr. ja koja hoću da dobijem 10 moram zarad istih tih bodova sa predavanja i vežbi da sedim na fakultetu i dosađujem se dok neko lupa gluposti, umesto da lepo čitam nešto što me zanima. Sreća pa takvih predmeta nisam dosad imala mnogo.


Sad sam banalizovala, ali u principu to je to iz moje vizure. Mnogo bih više volela da studiram po starom programu jer bih sama sebi organizovala vreme i mogla da se posvetim stvarima koje me zanimaju više od onih ostalih, kojima sada ne stižem jer moram za ove "ostale" da kucam hiljadu i jedan seminarski i naravno da igram zanimljivu geografiju na potpuno beskorisnim predavanjima (i za to dobijem 30, slovima TRIDESET od sto bodova).

:hahaha:

OMG

Jao jao jao .... Pa onda mi se nekako stari program cini boljim ali mozda i gresim :think:
 
P sad ne znam, ja sam na fax isla po onom starom programu, i, posto imam brata koji sad ide po ovom novom cini mi se da je sad dosta lakse nego sto je bilo. Bar s te tehnicke strane lakse-bolje :) A sad, i po starom programu bilo je jako puno nepotrebnih stvari koje su oduzimale jako mnogo vremena a meni licno NIKAD u zivotu zatrebale nisu. Sto se vremena provedenog na fakultetu tice, meni su predavanja na 1 godini bila od 8-20. Sreca pa to od 18-20 nije bilo obavezno. Cak se ne secam ni koji je predmet bio u pitanju a polagala sam ga 100%:zcepanje: Nego, slazem se da je ranije bilo bolje u smislu da si nekako vise ucio, a manje vremena gubio na gluposti, i moram priznati da mi se ova bolonja cini da je ogromna glupost. Ako su je vec uveli, trebalo je da svuda bude isto, a ne ovde ovako, tamo onako, pa ne zna covek kud da se okrene
 
Iz mog iskustva jeste olakšala ljudima koji nisu došli nešto da nauče nego da izbleje, a takvih je fala bogu sve više. Bodovi na predavanja, bodovi na vežbe, bodovi na domaće, bodovi na seminarski, na kraju i da hoćeš ne možeš da padneš.

A zato npr. ja koja hoću da dobijem 10 moram zarad istih tih bodova sa predavanja i vežbi da sedim na fakultetu i dosađujem se dok neko lupa gluposti, umesto da lepo čitam nešto što me zanima. Sreća pa takvih predmeta nisam dosad imala mnogo.


Sad sam banalizovala, ali u principu to je to iz moje vizure. Mnogo bih više volela da studiram po starom programu jer bih sama sebi organizovala vreme i mogla da se posvetim stvarima koje me zanimaju više od onih ostalih, kojima sada ne stižem jer moram za ove "ostale" da kucam hiljadu i jedan seminarski i naravno da igram zanimljivu geografiju na potpuno beskorisnim predavanjima (i za to dobijem 30, slovima TRIDESET od sto bodova).

Moj fakultet jos uvek nije u potpunosti usvojio Bolonju, odnosno, samo kad im treba pare, oni se pozivaju na nju.
I iskreno.. ne znam da li bih volela da je primenjuju.
Sto ti kazes... imam vise vremena za sve, jer mi nisu obavezna predavanja, ali sa druge strane mi je krivo kad ne mogu sve da postignem za jedan ispitni rok. Svakako je pri parcijalnom polaganju lakse dobiti bolju ocenu, nego za jedan ispitni rok spremati po cetiri knjige od 300 i kusur strana.
 
pa najlakse je akademija/samo ne vajarstvo jer je tesgo bogami/te glina/te kamen/krsta
-ti odu. il muyika smer klavir jer se on ne mora nosat kuci i nazad. i arhitektuira moye bit laka al da nabavis dasku od javora il neku laksu.ovi drugi bogami sve po dosta kila knjige po semestru. dobro je da znas sta oces

Vidim dosta se promenio srpski jezik u poslednjih sest godina...
 
Vidim dosta se promenio srpski jezik u poslednjih sest godina...

:zcepanje:

Kada je rec o Bolonji, to je jos jedna od stvari koje na papiru zvuce ok, a u praksi... Uzas. Najveci problem je sto se Bolonja selektivno primenjuje i sto nije na svim fakultetima isto. Sad, sto se tice tog selektivnog primenjivanja, napravljeno je tako da sve zavisi od profesora- ukoliko je neka dobra dusa, sa Bolonjom ce ti biti olaksano (mozes preko kolokvijuma da das veci deo gradiva, na predispitne obaveze odlazi veliki deo ocene i sl.) A ako je neki kreten ima samo da ti oteza (trazi redovno dolazenje- tri minusa i nemas prava da polazes te godine, trazi teske kolokvijume kao uslov za ispit ali oni pokrivaju samo mali deo gradiva, itd itd). U tom smislu, reci "da li je lakse sa Bolonjom" je besmisleno, jer ne postoje dva fakulteta, ili dva smera, ili cak dva profesora koja jednako primenjuju Bolonju. Negde je Bolonja olaksala stvari, negde je otezala. Mada kada se sve sabere i oduzme, a narocito u pogledu finansija i smanjenja gradiva (koje je retko gde dobro odradjeno- cetvorosemestralni ispiti su samo preimenovani u dvosemestralne a kolicina gradiva je ostala ista :hahaha: :zper: )- kada se sve to sabere, ipak ispada da je ranije bilo bolje.
 
:zcepanje:

Kada je rec o Bolonji, to je jos jedna od stvari koje na papiru zvuce ok, a u praksi... Uzas. Najveci problem je sto se Bolonja selektivno primenjuje i sto nije na svim fakultetima isto. Sad, sto se tice tog selektivnog primenjivanja, napravljeno je tako da sve zavisi od profesora- ukoliko je neka dobra dusa, sa Bolonjom ce ti biti olaksano (mozes preko kolokvijuma da das veci deo gradiva, na predispitne obaveze odlazi veliki deo ocene i sl.) A ako je neki kreten ima samo da ti oteza (trazi redovno dolazenje- tri minusa i nemas prava da polazes te godine, trazi teske kolokvijume kao uslov za ispit ali oni pokrivaju samo mali deo gradiva, itd itd). U tom smislu, reci "da li je lakse sa Bolonjom" je besmisleno, jer ne postoje dva fakulteta, ili dva smera, ili cak dva profesora koja jednako primenjuju Bolonju. Negde je Bolonja olaksala stvari, negde je otezala. Mada kada se sve sabere i oduzme, a narocito u pogledu finansija i smanjenja gradiva (koje je retko gde dobro odradjeno- cetvorosemestralni ispiti su samo preimenovani u dvosemestralne a kolicina gradiva je ostala ista :hahaha: :zper: )- kada se sve to sabere, ipak ispada da je ranije bilo bolje.

:eek: ali ja sam samo prokomentarisao njegov nepismen komentar... :sad2:
 
EVO posle duzeg vremena i ja da se oglasim na ovu temu, i ispalo ja kao sto sam i ja tvrdila da je pravni jedan od najlaksih fakulteta,i da ipak postoji velika razlika medju fakultetima. Jer koliko vidim oglasilo se puno studenata prava koji su se slozili sa mojom knstatacijom. I da nije sve ono sto sam pisala djubre!
 

Back
Top