Najjaca muzicka scena izmedju bivsih republika je...?

Mislila sam savremenije pevace,bijelo dugme vise ne postoji,pesme im se slusaju i uvek ce,ali nisu aktivni sa svirkama,Azra takodje...Po meni najbolja je hrvatska scena,imaju Gibonnija,prljavo kazaliste,parni valjak-mada mislim da je on i makedonac,Masima,Olivera Dragojevica,Ninu Badric bas jake pevace sa dobrim pesmama,a aktuelni su samo mi je zao sto verovatno nikad necu slusati neke od njih uzivo.Od makedonaca mi je Kaliopi neprevazidjena,Tose naravno,Tijana Dapcevic-samo bih volela da pravi ozbiljniju muziku sa ozbiljnijim tekstovima.Crnogorci Vladu,Sergeja Cetkovica...ali za moj ukus hrvati imaju kvalitetniju muziku.Nasi rokeri su aktuelni na osnovu stare slave,cast izuzecima,kod nas su narodnjaci u ogromnoj prednosti.
 
Mislila sam savremenije pevace,bijelo dugme vise ne postoji,pesme im se slusaju i uvek ce,ali nisu aktivni sa svirkama,Azra takodje...Po meni najbolja je hrvatska scena,imaju Gibonnija,prljavo kazaliste,parni valjak-mada mislim da je on i makedonac,Masima,Olivera Dragojevica,Ninu Badric bas jake pevace sa dobrim pesmama,a aktuelni su samo mi je zao sto verovatno nikad necu slusati neke od njih uzivo.Od makedonaca mi je Kaliopi neprevazidjena,Tose naravno,Tijana Dapcevic-samo bih volela da pravi ozbiljniju muziku sa ozbiljnijim tekstovima.Crnogorci Vladu,Sergeja Cetkovica...ali za moj ukus hrvati imaju kvalitetniju muziku.Nasi rokeri su aktuelni na osnovu stare slave,cast izuzecima,kod nas su narodnjaci u ogromnoj prednosti.

"Kazaliste" je skroz otislo u out(sad kao pokusavaju sa nekim tvrdjim zvukom,ali su vec prevazidjeni),"Valjak" se raspao,Dragojevic je polako na zalasku karijere,a Masima nikad nisam podnosio(odvratan glas i jos odvratnija pojava).Snaga hrvatske scene je u muzickoj razlicitosti i inovativnosti.Pojavljuje se mnogo dobrih i razlicitih izvodjaca,pod uticajem raznih muzickih struja.Pod uticajem indie pokreta i british popa,pojavio se "Ramirez",sa sjajnim autorom Aljosom Shericem.Zatim su tu "Yammat" i "Jinx",dve vrlo originalne i dobre pop grupe.Sto se tice rep muzike,"Elemental" je napravio odlicnu kombinaciju "zivih" instrumenata i hip-hopa.Zatim,metal i hard rock scenom gospodare "Adastra" i fenomenalna pevacica Irina Kapetanovic("Irina & Storm")...Tako da se u toj razlicitosti pravaca i stilova,cinjenici da svako moze da nadje nesto za svoj ukus,ogleda jacina hrvatske muzicke scene.I mi smo tu dobri,ali za razliku od Hrvata,mi ne poklanjamo dovoljno medijskog prostora talentovanim i dobrim muzicarima.Imamo sjajan "Vrooom",koji puni klubove po Parizu,Cirihu,sirom Evrope,a kod nas ih gleda 20-ak ljudi :roll: "Partibrejkersi" su morali da cekaju 6 godina,da bi se neko smilovao da im snimi album.Nije srpski rock samo "Corba","Bajaga" i "Van Gogh".Mnogo,dobrih izvodjaca trune,zbog nedovoljnog prostora na nasoj muzickoj sceni.
 
Do pre 20 godina covek je na Balkanu apsolutno svuda mogao cuti odlicnu muziku.. sad je,kao u ostalom i sve drugo,muzika otisla u tri lepe

Kao klinac sam (ne toliko davno) stvarno voleo da slusam ex-yu pop-rock,bacam zadnje pare na kasete,satima da sedim pored radija (obicno S,nocu,znao sam i set listu napamet) i u biblioteci listam Yu rock enciklopediju. To je bila toliko dobra muzika da nikad ne bih pozeleo stranu


Sad je sve toliko lose da se ja grozim domace muzike. Velikih grupa iz bivsih bratskih zemalja vise nema,a to bih iskreno jako zeleo i nasoj ''velikoj trojci.'' Bajagi samo trebaju tamburice pa da uspavaju i sami sebe,ne samo pubiliku,jedva sam se oporavio od novog albuma Corbe a Van Gogh necu ni komentarisati. Nekada mi je strasno prijala Crvena Jabuka ali ne znam sto Zeri vec godinama niko ne govori da ne zna pricati,kamoli pevati.

Tuzno je to.... zato se treba naoruzati svim mogucim matorim albumima koji nam padnu pod ruku jer ovo jadno poluostrvo takvu muziku vise nece iznedriti
 
Poslednja izmena:
Zabranjeno Pusenjee izgleda ne pomenu kao predstavnika Bosne:D

Ali ne bih mogla da se odlucim..mada mi je makedonska nekako najslabija,Leb i Sol su dobri,ali kad pogledas,osim njih nemaju grupe koje su ostavile neki trag..

Kad pogledam,globalno,nekako smo mi najjaci:mrgreen: Ekv,Partibrejkers,Orgazam,Riblja Corba,da ne nabrajam sve:D
Na Corbu idem 5 septembra u svakom slucaju((;
 
Do pre 20 godina covek je na Balkanu apsolutno svuda mogao cuti odlicnu muziku.. sad je,kao u ostalom i sve drugo,muzika otisla u tri lepe

Kao klinac sam (ne toliko davno) stvarno voleo da slusam ex-yu pop-rock,bacam zadnje pare na kasete,satima da sedim pored radija (obicno S,nocu,znao sam i set listu napamet) i u biblioteci listam Yu rock enciklopediju. To je bila toliko dobra muzika da nikad ne bih pozeleo stranu


Sad je sve toliko lose da se ja grozim domace muzike. Velikih grupa iz bivsih bratskih zemalja vise nema,a to bih iskreno jako zeleo i nasoj ''velikoj trojci.'' Bajagi samo trebaju tamburice pa da uspavaju i sami sebe,ne samo pubiliku,jedva sam se oporavio od novog albuma Corbe a Van Gogh necu ni komentarisati. Nekada mi je strasno prijala Crvena Jabuka ali ne znam sto Zeri vec godinama niko ne govori da ne zna pricati,kamoli pevati.

Tuzno je to.... zato se treba naoruzati svim mogucim matorim albumima koji nam padnu pod ruku jer ovo jadno poluostrvo takvu muziku vise nece iznedriti

Sta se tripujete toliko? Ima i dalje dobrih bendova samo malo treba kopati po netu... A bas bi bilo sranje kad bi izasao na ulicu i kad bi video da svaki 6ti prolaznik je u metal fazonu! Imas mesta gde se pusta rock i metal pa tu izlazis... Treba nam jedna dobra tv i radio stanica da moze da se slusa/gleda u celoj Srbiji i da samo ide rock,meta i punk i to bi bilo dosta!
 
kako nema veze...pa tako se lece koompleksi, ili se ispada budala...zavisi kako gledas....ne znam koja je najjaca, ali ako nista, mislim da Makedonci imaju najnormalniju...a Leb i Sol je sve samo ne osrednji bend....A sa Smakom ima veze koliko i sa Yu Grupom...tj. etno motivi...ali na skrooooz drugaciji nacin....

Šta ću kompleksaš sam i budala, ali makedonci imaju generalno lošu muziku i najboljeg pjevača u zemlji :D

Riblja Čorba zna se ;) Mada, nervira me malo u zadnje vrijeme, ovaj zadnji album je očajan, gori je od trilogije...
 
1. Hrvatska
Zato sto im je scena konstantno dobra, dok to kod nas nije slucaj. KUD Idijoti, Kazaliste s pocetka, Parni Valjak, Azra, Haustor, Hladno pivo, Film... Svojevremeno je i Kubizmo bio prijatno iznenadjenje. Ko voli i Dalmatinski pop je bio dobar dok Tonci Huljic i njegova zena nisu postali hrvatska verzija Sase Popovica i Brene.

2. Majka Srbija
Smak, Kerber, YU Grupa + zilion nenadjebivih punck rock bendova iz devedesetih. Jedino mi nije jasno zasto svi Riblju Corbu kuju u zvezde kad su smece. Bora je jedan nedoprcani matori cica koji se zatreskao u piletinu i o tome trubi u svakoj pesmi na novom albumu. Da ne spominjem njegovo patriJotsko angazovanje. Prvi je govorio ZA IDEALE GINU BUDALE, a sad je samog sebe namaz'o go*nima. Bolje da nije batalio alkohol i da je odapeo, bar bi bio legenda.
Naravno imali smo i tu nesrecu da nam se zalome Zdravko Colic i Kornelije Kovac. Bendovi u zadnjih 10godina su katastrofa Playboy, Kristali, Repetitor(!?) i jos pride ovi reperi i gangste.
Sigurno je samo da imamo najboljeg pesnika ali to nije prolupali Bora vec Djordje Balasevic. Tom coveku niko ne moze da prismrdi.
 

Back
Top