NAJGORI DEO GRADA

Plac preko puta Vera na Novom Beogradu, trenutno najgori. Bukvalno deponija.
Imam razumevanja za nesrecne ljude koji tamo dolaze da nesto zarade ili ove koji kupuju da prodju sto jeftinije, ali ne razumem da ne postoji nijedna glava u gradskoj upravi koja se bavi izgledom grada.
Javasluk nas je pojeo kao narod, samo kuknjava i vecito neki fantomski krivac za svaki problem, uvek izgovori...
A i ja serem, nisam nista bolji...
 
Plac preko puta Vera na Novom Beogradu, trenutno najgori. Bukvalno deponija.
Imam razumevanja za nesrecne ljude koji tamo dolaze da nesto zarade ili ove koji kupuju da prodju sto jeftinije, ali ne razumem da ne postoji nijedna glava u gradskoj upravi koja se bavi izgledom grada.
Javasluk nas je pojeo kao narod, samo kuknjava i vecito neki fantomski krivac za svaki problem, uvek izgovori...
A i ja serem, nisam nista bolji...
Xexe dobro niko nije savršen ali možemo malo da kritikujemo...:mrgreen:
Tamo je odvajkad bio buvljak...I sada je samo je premešten na mesto gde je nekada bila maketa starog Beograda...
 
Evo da ne ispadne da svako svog konja hvali, ja ću za najgori deo predložiti naselje ''Galenika'' u Zemunu...Prvo jer je prljavo i smrdi, kao da se radi o Pakistanu a ne o Srbiji. Pritom je broj cigana zanemarljiv, sve je delo Srba, koji su učinili da sve izgledao kao najgori njujorški geto...Drugo, kompatibilno sa prvim, stanovnici...Izraz ''sa koca i konopca'' kao da je skrojen za ovo...Wannabe mafijaši, razne siledžije, različitog stepena nasilnosti, nevaspitani, neobrazovni dripci, likovi koji su pukli sa mozgom, skoro 100% populacije samo razlika u stepenu, ljudi koji apsolutno žive poput cigana, sve čineći da isprljaju, unište i pokradu sredinu u kojoj žive i samu državu. Kada se ide po ulicama ove radničke naseobine i dalje se vide ''mrštavci'' i mladi i stari i svi bulje u tebe kao da su pali sa marsa...Kada sam ja živeo tamo u osamdesetim i devedesetim je bilo loše ali je sada prava katastrofa.
 
Evo za Galeniku

http://www.telegraf.rs/vesti/beogra...e-gume-na-cetiri-automobila-za-jednu-noc-foto

Incident se dogodio prošle noći u naselju Nova Galenika, a pre samo četiri nedelje u ovom naselju isečene su gume na sedam vozila. Policija izvršila uviđaj, počinioci nisu otkriveni
Vlasnici automobila bili su šokirani kada su na svojim vozilima ugledali isečene gume, najverovatnije nožem, a materijalna šteta koja im je pričinjena kreće se između 25.000 i 70.000 dinara. Počinioce niko nije video.

- Čuo sam samo neko jako šuštanje noćas oko tri sata, ali kada sam izašao na prozor, nikoga nije bilo u blizini. A bila je noć, pa se nije mnogo ni videlo – rekao nam je stanar jedne od zgrada.

Policija je izvršila uviđaj, a za počiniocem se traga. Inače, ovo nije prvi ovakav incident u ovom zemunskom naselju. Naime, u noći između 19. i 20. decembra neko je na isti način isekao gume na čak sedam četvorotočkaša, a policija još nije otkrila o kome se radi.
 
Evo da ne ispadne da svako svog konja hvali, ja ću za najgori deo predložiti naselje ''Galenika'' u Zemunu...Prvo jer je prljavo i smrdi, kao da se radi o Pakistanu a ne o Srbiji. Pritom je broj cigana zanemarljiv, sve je delo Srba, koji su učinili da sve izgledao kao najgori njujorški geto...Drugo, kompatibilno sa prvim, stanovnici...Izraz ''sa koca i konopca'' kao da je skrojen za ovo...Wannabe mafijaši, razne siledžije, različitog stepena nasilnosti, nevaspitani, neobrazovni dripci, likovi koji su pukli sa mozgom, skoro 100% populacije samo razlika u stepenu, ljudi koji apsolutno žive poput cigana, sve čineći da isprljaju, unište i pokradu sredinu u kojoj žive i samu državu. Kada se ide po ulicama ove radničke naseobine i dalje se vide ''mrštavci'' i mladi i stari i svi bulje u tebe kao da su pali sa marsa...Kada sam ja živeo tamo u osamdesetim i devedesetim je bilo loše ali je sada prava katastrofa.

Pa sta znam idem tamo kod drugara cesto i kraj ko kraj. Ko i svaki drugi. Mada generalno u BGD-u je velika konkurencija za najgori deo grada posto je citav grad ogavan...prljav,neuredjen,sve se raspada, stanovnici seljacka nevasp[itana marva, deca takodje.....nekultura svake vrste na svakom koraku
 
Znam batice i sam se krećem po gradu, trulež je zacarila svuda ali je ovo nešto posebno, neki duh destrukcije, ja sam živeo tamo do svoje 14.-te godine, i igrom slučaja usled razvoda braka se preselio i nisam ni znao da postoje mnogo lepši delovi grada...Čak i delovi grada koji je okružuju su mnogo normalniji iako i tamo ima svakakvih likova ali nekako je nivo viši i ljudi su kulturniji čak i sirovine su kulturnije, recimo banatska...
 
Znam batice i sam se krećem po gradu, trulež je zacarila svuda ali je ovo nešto posebno, neki duh destrukcije, ja sam živeo tamo do svoje 14.-te godine, i igrom slučaja usled razvoda braka se preselio i nisam ni znao da postoje mnogo lepši delovi grada...Čak i delovi grada koji je okružuju su mnogo normalniji iako i tamo ima svakakvih likova ali nekako je nivo viši i ljudi su kulturniji čak i sirovine su kulturnije, recimo banatska...

Pa ja odrastao u Zemunu ..Karadjordjev trg sad kod Arene i u mom ulazu bogami prilicno stoke posebno deca koja su idioti sve razjebase po ulazus sta god se sredi to ne prezivi dugo a ulaz pored picikato :) Ortak na Galenici pazario gajbu u onim kucicama pa imao nekog idiota iznad koji navukao raznog smeca u dvoriste plus komsije iz kuce pored isto neki sabani. I kao samo da sredi gajbu pa ce im se naje...mame. I taj iznad njega u medjuvremenu rikne a komsije iz kuce pored pitao gde je granica placa izmedju dve kuce ...ovaj mu pokazao...i onda mu ortak moj rekao da nece nikog da vidi da bez poziva prelazi tu liniju da im ne bi lomio glave. Od tada mir i tisina ahahaah!! Sad ce ogradu da zvekne cisto da ne bude zabune . Ovde nema zakona tako da sa stokom jedino na nacin koji stoka jedino razume a to su batine i sl.
 
Ceo Beograd postaje užas,kakvi sve žive u ovom gradu nije ni čudo. A ovaj grad ima baš veliki potencijal da bude vrlo lep. Infrastruktura je veoma loša. Ali ne može ništa ni da bude bolje jer smo jednostavno navikli na užase pa i ako se nešto dobro napravi neki ga unište čisto iz principa.

Konjarnik je imao lepe momente 70 i 80,a sada je užas užasa,cigani su napunili Mali Mokri Lug a i ostali su užas tamo i samo opsedaju Konjarnik.

Rakovica takođe užas,ona brda iznad nje,Labudovo,Petlovo katastrofa.

Jedna od boljih stvari Novog Beograda mi je jedino kej.

Munze,kako gde 'centar' je ok ono okolo užas.

To su neki delovi u kojima sam obitavao neko vreme pa mohu da pričam.
 
Ceo Beograd postaje užas,kakvi sve žive u ovom gradu nije ni čudo. A ovaj grad ima baš veliki potencijal da bude vrlo lep. Infrastruktura je veoma loša. Ali ne može ništa ni da bude bolje jer smo jednostavno navikli na užase pa i ako se nešto dobro napravi neki ga unište čisto iz principa.

Konjarnik je imao lepe momente 70 i 80,a sada je užas užasa,cigani su napunili Mali Mokri Lug a i ostali su užas tamo i samo opsedaju Konjarnik.

Rakovica takođe užas,ona brda iznad nje,Labudovo,Petlovo katastrofa.

Jedna od boljih stvari Novog Beograda mi je jedino kej.

Munze,kako gde 'centar' je ok ono okolo užas.

To su neki delovi u kojima sam obitavao neko vreme pa mohu da pričam.
Pazi za ''Munze'' si dosta u pravu...Sve vlasti od prvih parlamentarnih izbora ovde su samo gledale svoj lični interes, boleo ih je stojko čak i da okreče fasade u centru...To su učinili samo RADIKALI, koje li ironije, znači ljudi koji nemaju Z sa zemunom, uglavnom su iz okolnih sela, 96.-te, i sredili par ulica u centru, odtada...Kao da se to namerno radi da bi Zemun kao gradska sredina totalno propao...Ja živim na periferiji i moj kraj je super miran, nema mnogo smeća takođe, mnogo kola a to sve jer nema mnogo ljudi!!! Gde god je veća koncentracija stanovništva, počinje prljavština, kriminal...Ima i ovde papaka ali osećaj da uveče otvoriš prozor i da slušaš noć bez ikakvog zvučnog zagađanja je priceless...Živeo sam iznad centra i tamo je bilo užas, lepa mala slepa ulica, lep parkić, ali huligani, narko dileri, komšije iz pakla sve na jednom mestu...
 
Pazi u Zemunu, konkretno u Galenici ima dosta lokalnih ''yayara'', da ih tako nazovem, nabeđenih mangupa, sad zvučim kao ''vidimo se u čitulji' xaxa ali koji su spremni da te zveknu, ubodu ili upucaju za najmanji mogući razlog...Uglavnom su pukli s mozgom, zbog batina, bilo od drugih sirovina, bilo od policije.

- - - - - - - - - -

A kontam da je tako i u mnogim drugim delovima grada, blokovima, Jerkoviću, mnogim centralnim naseljima...
 

Back
Top