Najbolji Strip Svih Vremena

Koji je najbolji strip svih vremena?

  • Mister No

  • Alan Ford

  • Dilan Dog

  • Modesti Blejz

  • Sendmen

  • Talični Tom

  • Blek Stena

  • Zagor

  • Šninkel

  • Ken Parker

  • Hogar

  • Asteriks

  • Marti Misterija

  • Kasta Metabarona

  • Korto Malteze


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Od ovih iz ankete - Corto Malteze NARAVNO, Alan Ford, Asterix, Talicni, Sandman. Dylan Dog nije los (imam veliku zbirku) ali mnogo je patetican a Sclavi toliko kopira filmove da ga bas pretera. A Grucha bih kao lika potpuno izbacila. Zato volim Marti Misteriju. Zagora ne bih komentarisala jer vidim da je na zalost najpopularniji pa bih na sebe navukla gnev njegovih mnogobrojnih fanova.:metla:
 
Od ovih iz ankete - Corto Malteze NARAVNO, Alan Ford, Asterix, Talicni, Sandman. Dylan Dog nije los (imam veliku zbirku) ali mnogo je patetican a Sclavi toliko kopira filmove da ga bas pretera. A Grucha bih kao lika potpuno izbacila. Zato volim Marti Misteriju. Zagora ne bih komentarisala jer vidim da je na zalost najpopularniji pa bih na sebe navukla gnev njegovih mnogobrojnih fanova.:metla:

Već si se ukopala sa Gručom, tako da Zagor i nije važan : )
 
Vidim da se secas Djoleta Tripa - ja ga znam jedno 25 godina, doduse nisam ga poslednjih nekoliko godina vidjala, valjda je ziv. Zadnji put smo letovali zajedno na Adi Bojani - to je bio spektakl - isao je plazom sa walkmenom i slusao Mocarta.

:lol:
Ni ja ga dosta dugo nisam videla, nadam se da je još živ, ali stigao je u Leksikon Yu mitologije: http://www.leksikon-yu-mitologije.net/read.php?id=503
 
Sto ne ubaciste u anketu autore velikane kao sto su Liberatore, Hermann, Manara, Robert Crumb, Frank Miler, Ghilbert Shelton itd..kao i stripove Druna, Torgal, Aster Blistok, Inkali, Tajna Istorija, Skorpija, pa cak i Konana i Paju Patka Karla Barksa?
Svako je predlozio po jedan strip i na kraju su ti strpiovi ubaceni u anketu, a 15 je maksimalan broj opcija. U principu ako neko hoce da glasa za neki strip koji se ne nalazi na anketi moze da ga predlozi pa cemo da ga zamenimo sa nekim od ovih koji imaju 0 glasova.
poshto sam pogreshio u prethodnoj temi otworio sam nowu...predlozhite koje stripowe da stawim u anketu i kada se skupe 15 predloga objawicu je...:D
 
Zao mi je sto Hogar nije osvojio nijedan poen. Prosto je neverovatno jer ne poznajem nikoga ko njega ne voli a bogme ga i cesto citira.Za neke stripove kapiram sto ih ljudi ne znaju jer pripadaju mladjim generacijama a poslednjih godina i nije bas neki izbor kod nas -a ono sto ima to je u malobrojnim striparnicama i vecina nije jeftina. Ali Politikin Zabavnik jos uvek redovno izlazi i godinama objavljuju Hogara, tako da predlazem onima koji nisu culi za njega (verovatno zato nisu ni glasali) da ga pogledaju. Uostalom Zabavnik objavljuje vrlo kvalitetne i stripove i tekstove (skoro je objavio tekst o Jodorovskom) i toplo ga preporucujem.:ok:
 

Back
Top