Najbolji/Najgori Kaubojski Filmovi (Vesterni)

mene strašno zanima da saznam kako se zove film koji opisuje život indijanaca, mislim da je u pitanju pleme Vrane, nešto kao šta sve treba da podnese mladi indijanac da bi postao čovek... (kao klinče sam gledao ovaj film i neke od scena su mi ostale urezane duboko u glavu)
ps jel može neko da me uputi na rapid ili bar nazive filmova u kojima se pretežno pojavljuju indijanci a ne kaubojci :)
 
Ja sam skoro gledao neki film..Radnja se desava u gradu zvanom utociste...U koji dolaze neki olosi od kaubojha...U gradu se cude kako niko nema oruzje....Poenta filma je da sae u gradu nalaze oni naj poznatiji kauboji koju su poginuli....Dok holidej,billi kid,jesi dzejms i da im je u tom gradu pruzena sansa da se poprave....za 10 godd...ako naprave neki prekrsaj iduu pakao.....Molio bih za pomoc oko naziva filma....hvala
 
God forgives I don’t (Bog prasta ja ne)

Film koji je proslavio duo Spenecer/Hill. U ovom spagetti vesternu pljačkaš ubica opljačka voz sa velikom količinom novca neostavivši nijednog svedoka i sakrivši novac na sigurno. Saznavši za pljačku jedan revolveraš uvlači pljačkaša u dvoboj do smrti. Da bi lakše pronašao skriveno blago revolveraš se udružuje sa agentom za osiguranje. Na njihovu nesreću pljačkaš nije mrtav on sa svojom bandom kreće u poteru za njima.
 
slika-bog-prasta-ja-ne-bud-spencer-terence-hill-182559x640.jpg
 
Unforgiven & Wild Bunch - kultni

Pale Rider sa Klintom mi se uopste ne svidja ...

Inace za Unforgiven vezujem jednu zanimljivu stvar...to mi je jedan od najboljih filmova svih vremena i Klint je tu imao podrsku studija ...a dve dine pre toga je radio White Hunter Black Heart od svojih para,film o Johnu Hustonu i snimanju Africke kraljice ...i odma se primeti da je film radjen bez para i samim tim film je dosta los ... tako da stvarno vazi pravilo koliko para toliko muzike ...1990' jedan od njegovih losijih filmova...1992' najbolji vestern svih vremena ...
 
Poslednja izmena:

Back
Top