Najbolja politička emisija i tv kuća u regionu u 2007.-oj

Najbolja politička emisija i tv kuća u regionu u 2007.-oj

  • Upitnik....(Olivera Jovičević)......RTS

  • Oko........(Olivera Kovačević)....RTS

  • Mira i vi...(Mira Adanja Polak)...RTS

  • Utisak nedelje..(Olja Bećković)...B92

  • Piramida....(Slavko Beleslin)......PINK

  • Suočavanje...(Bojana Lekić)......BK

  • 60 minuta...(Bakir Hadžiomerović)...FTV (BiH)

  • Latinica.........(Denis Latin)..........HRT

  • Otvoreno........(Hloverka / Mislav Bago)...HRT

  • Nedeljom u 2...(Aleksandar Stanković)....HRT


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
ja kažem Latinica (Denis Latin) a od vaših Bojana Lekić...ostalo tuga:( barem za sad...

bacit ću malo više oko na Utisak nedelje

da vidim jel doista toliko vrede koliko anketa pokazuje8-)

Iskreno- ne vredi. Posto znas da ja nisam iz cele te nacionalisticko sovinisticke price,znas da je ovo objektivno misljenje :)

Ona jeste u vrhu politickih emisija kod nas,ali kada se uporedi sa Latinicom i Stankovicem,to uopste nije taj nivo. Beckovicka je cesto konfuzna,temama pristupa kao prosecan citalac Blica,a ne kao ozbiljni politicki i drustveni analiticar,i u emisiji pusta muziku koja se razlikuje od emisije do emisije i zavisi od toga sto je slusala te nedelje.Time pokusava da ostvari blizi kontakt sa gledaocima,sto je potpuno nebitno za ozbiljne politicke emisije. Kod nje nikad neces da vidis studioznost Latina,ili ono Stankovicevo bockanje sagovornika da stvari istera na cistac da bi mu sagovornik rekao sta zaista mislil.
 
Iskreno- ne vredi. Posto znas da ja nisam iz cele te nacionalisticko sovinisticke price,znas da je ovo objektivno misljenje :)

Ona jeste u vrhu politickih emisija kod nas,ali kada se uporedi sa Latinicom i Stankovicem,to uopste nije taj nivo. Beckovicka je cesto konfuzna,temama pristupa kao prosecan citalac Blica,a ne kao ozbiljni politicki i drustveni analiticar,i u emisiji pusta muziku koja se razlikuje od emisije do emisije i zavisi od toga sto je slusala te nedelje.Time pokusava da ostvari blizi kontakt sa gledaocima,sto je potpuno nebitno za ozbiljne politicke emisije. Kod nje nikad neces da vidis studioznost Latina,ili ono Stankovicevo bockanje sagovornika da stvari istera na cistac da bi mu sagovornik rekao sta zaista mislil.

meni se Stanković baš i ne sviđa...previše je pun sebe i to bockanje je u par navrata prešlo meru dobrog ukusa

Latinu kapa dolje (on bi trebao zaista poslužiti kao primjer svim novinarima u cijelom regionu

a šta kažeš za Bojanu Lekić? ja ju veoma gotivim:D
 
e da ta je ubedljivo najbolja ,jer je Bujosevic jedini ozbiljan novinar u Srbiji koji radi na TVu

Nije da ga ne cenim, ali ipak naginje "žutaćima" ... Drugo, ozbiljna politička emisija u kojoj su
novinar i političar? Za mene je ovakva postavka potpuno manipulativna.

Bez političara pozicije i opozicije kao sagovornika, svaka žvaka je tu neobjektivna.
 
pa znam Laci al od te silne "objektivnosti" bar u nasem slucaju se dogadja da se dovedu politicari iz svih stranaka ,pogotovo oni najgrlatiji poput Vucica ,Canka ,Petrovica iz DSa , Velje ,Dacica i slicnih i onda se to pretvara u sveopsti cirkus u kome samo jedni drugima"yebu mater" bez ikakve konstruktivne rasprave i odgovora na bilo koje pitanje ,a obicno voditelj izgubi svaku kontrolu na emisijom vec u 10. minutu .
 
pa znam Laci al od te silne "objektivnosti" bar u nasem slucaju se dogadja da se dovedu politicari iz svih stranaka ,pogotovo oni najgrlatiji poput Vucica ,Canka ,Petrovica iz DSa , Velje ,Dacica i slicnih i onda se to pretvara u sveopsti cirkus u kome samo jedni drugima"yebu mater" bez ikakve konstruktivne rasprave i odgovora na bilo koje pitanje ,a obicno voditelj izgubi svaku kontrolu na emisijom vec u 10. minutu .

Za ovu ekipu si potpuno u pravu. Ali, recimo, sinoć sam gledao neku emisiju TV-V (Vojvodina valjda) gde su bili drugi likovi, gde 4 političara 4 stranke vrlo dobro i razložno razgovaraju. Takvo nešto ima smisla.

Pretpostavljam da radi rejtinga i gledanosti, televizije previše forsiraju ove najgrlatije i od emisije prave cirkus. Zapravo takvi šou programi nisu edukativnog ni informativnog karaktera
pa zbog toga treba kritikovati urednike.

S normalnijim političarima bilo bi više sloge - onoliko smislene koliko je potrebno da svi zadrže svoje viđenje ali da pri tom ne dele Srbiju. Ova podela već suviše dugo traje i ne
služi nam u korist ... Mislim na DS-SRS ...
 
El onaj debeli, celavi Nemanja iz SPSa ,nesto po uzoru na utisak nedelje ?

Ne. Nije taj. Taj Nemanja je ti je isto ko i B92 samo na suprotnoj strani ... Mislim, šta ima pametno ako je sve jednostrano i svi se slažu ...

Ova o kojoj govorim (emisija) je baš prošla moju lupu odmerenosti i nepristrasnosti ... :lol:
Nisam ja neko merilo, ni etalon, al eto, mislim da pošteno vodi emisiju i pošteno bira sagovornike.
 
Jaao pet ona nesrecna Jovicevicevicka zagadjuje sa javnog servisa , pa za nju je i histericna bosancica Kovacevicka izmislila TV novinarstvo.

Немаш појма, Оливера је пореклом из ужичког краја. Сирогојно џемпери, кајмак, сир, секс у природи. Тај фазон.
Иначе гласам за Жикину шареницу.
 
Inače, sve više mi se dopada emisija koju gledam na Mostu - gde su uglavnom uvek relativno fini političari (opozitni naravno) i gde kulturno ide dijalog a voditelj ne gubi konce ... (ne znam ime voditelja ni ime emisije)

Ako je to onaj voditelj sto lici na Bajatovica,onda je to katastrofa od emisije...Ako je to onaj drugi procelaci,onda je to jedina OK emisija na Mostu...Ne znam da li i dalje daju onog debelog Vladu Djukanovica?:) Ona emisija koju on vodi je katastrofa katastrofe,najvise zbog voditelja... Video sam ga jednom u Delta-city-ju,zapuhao se i ne moze da hoda vise koliko je debeo :):):)
 
" ... Drugo, ozbiljna politička emisija u kojoj su
novinar i političar? Za mene je ovakva postavka potpuno manipulativna.

Bez političara pozicije i opozicije kao sagovornika, svaka žvaka je tu neobjektivna.

Gresis,upravo su najbolje politicke emisije u svetu te gde je novinar 'jedan na jedan' sa sagovornikom,najvise zbog toga sto se tu vidi najvise autorski pecat emisiji,gde njegov karakter dolazi najvise do izrazaja... Zato ja kazem da je i Stankovic najbolji novinar po tom pitanju na ovim prostorima.Nije tako temeljit kao Latin,ali u njegovim emisijama provejava njegov karakter,dok se npr. u Utisku nedelje Olja pokusava postaviti kao prosecan glupi gradjanin,cime unistava kvalitet emisije puno....
 
Gresis,upravo su najbolje politicke emisije u svetu te gde je novinar 'jedan na jedan' sa sagovornikom,najvise zbog toga sto se tu vidi najvise autorski pecat emisiji,gde njegov karakter dolazi najvise do izrazaja... Zato ja kazem da je i Stankovic najbolji novinar po tom pitanju na ovim prostorima.Nije tako temeljit kao Latin,ali u njegovim emisijama provejava njegov karakter,dok se npr. u Utisku nedelje Olja pokusava postaviti kao prosecan glupi gradjanin,cime unistava kvalitet emisije puno....

Mene ne interesuju političke emisije da bih video karakter autora nego stavove za i protiv. Autor tj. novinar mora biti neutralan, mora imati poziciju usmeravanja odgovora na temu, a ako hoće da trpa svoje mišljenje nek postane političar.

A ako je trend i lepota u svetu da govore novinar i političar evo ti primera - seti se Vučelićevog intervuja sa Slobodanom Miloševićem ... Princip, "Ja i moj novinar" ... gde nema opozicionara da prekida tu "ljubav". Zato kažem da takav način služi isključivo u propagande svrhe čak i ako su pitanja "nezgodna", a nezgodna su samo naizgled.
 

Back
Top