Glasanje Najbolja grupa Novog Talasa iz Ex-YU (anketa)

Koji EX-YU Novi Talas bend je po vama najbolji (odaberite 3 maksimum)


  • Ukupno glasova
    33

(meni posvećeno....:mrgreen:)

Svaku noc gledam je
u nebo dize se
njene ruke zovu me
da pridjem sto blize

Daj
iz ociju sokove daj
daj
da noc sto duze traje

Dama sa severa
nocas je moja
o, samo moja

Kosa od oblaka
u sedam boja
o, samo moja

Dama sa severa, sa severa
dama sa severa, sa severa

Svaka noc isto je
ista predivna prica
zvuci sa severa
oko nasih lica
 
Videosex je bio slovenski synthpop sastav osnovan 1983. godine.

Njegov najpoznatiji član je bila pjevačica Anja Rupel. Vrlo brzo su se nametnuli kao jednan od najzanimljivijih glazbenih sastava na pop i rock sceni tadašnje Jugoslavije, ističući se provokativnim tekstovima koji su se bavili mračnim i dotadašnjim tabu temama kao što su serijska ubojstva i istospolnost.

Njihov prvi album, Videosex '84 izlazi 1983. a svirali su ga zajedno sa sastavima poput Ekatarine Velike i Otroci socializma u Beogradu.

Sastav se raspao 1992. godine











Ponekad u hladnoj noci
izadjem na ulicu
stanem negde na pod
cekam zeleno

Tko je zgazio gospodju Mjesec


Ali sve vreme kad sam sama
i moje grudi su tako meke
kad padne mrak i tako hladno je

Neke cudne sijene
sijene oko mene
moje tijelo obliva znoj


Mrzim kad sama setam nocu

Ceste u tisini
svjetla nebodera dizu se visoko

Tvornice utonule u san
kroz samocu nestajem
cujem jecaj sirena

Kako je lijep kada je mrtav ovaj grad
kada je mrtav ovaj grad
 
Idoli, definitivno. Već sam na Rok temi pisao o Divljan tako da ne moram opet. Dodao sam Partibrejkerse i ZP iz sličnih razloga. Nisam neki fan ni jednih ni drugih mada su Cane sa jedne i Karajlić sa druge, veoma upečatljivi likovi iz sveta muzike. Posebni, harizmatični, duhoviti... I više se izdvajaju kao ličnosti nego Partibrejkersi i ZP kao grupe.

 
Odlična ideja! Dod'o

Ali najbolja fora kod ovog benda i pesme je što je taj spot koštao jedno 15 minuta iznajmljivanja najglupljeg mogućeg studija. Imaš totalno smešan tekst, ubaciš aranžman, muziku, 4 napržena hipoša koja ne liče ni na šta sa gitarama i bubnjem i napraviš stvar koja razvaljuje i 40 godina kasnije.
Sad imaš likove koji snimaju spotove na naj ekskluzivnijim delovima planete, iznajmljuju najskuplja auta na svetu, angažuju po 10 top modela, prave najluđe video montaže - mesec dana kasnije niko se više ne seća ni spota a kamoli pesme :lol:
 
Ekipa iz novog talasa je bila u dobrim odnosima.Na pr u spotu za pesmu Zlatni Papagaj od Elektricnog Orgazma sankera je glumio V Divljan.
Oni su se zezali svi zajesno po gradu .Iznedju rokera je postojala sujeta i rivalitet .Na primer izmedju Vlatka i Tocka ko je bolji gitarista
Ekipa iz novog talasa je bila opustena i slobodno su setali gradom
 
Da ne bi bilo mnogo zabune oko Novog Talasa (Novog Vala, NeW Wave), evo par tipičnih primera

Prljavo Kazalište - Crno Bijeli Svijet (1980) Oficial Video

Šarlo akrobata - Mali čovek



Tattoo - Ekatarina Velika
i još malo klasičnog New Wave

Elektricni orgazam - Nebo - (Official Video)

Boa-Milion (Verzija 1982, Zagreb, Croatia Post Punk/Punk Rock/Synth Punk)
Sve je to u redu...Samo mi reci šta bi Generacija 5 tu radila?
 
kada slušate to gore, onda će biti jasnije zašto Generacija 5 ide u klasu sa Kerberom ili Galijom. A i par drugih bendova koji su pominjani ovde.
Azra definitivno pripada New Wave kao i Disciplina Kičme i EKV koju smo stavili u Rok
Ima tu i preplitanja i kombinovanja ...Teško je kategorizovati načisto.
 

Back
Top