Nadležnosti Centra za socijalni rad

Немој на државу, немој на Србију, то је објекат, именована лица су одговорни субјекти, ти као државни службеник мора знати да разграничиш истину од лажи...
Drzavu cine ljudi kao osnovna karika...kakvi su nam ljudi I koje vrednosti zastupaju, ogleda se u svemu...Tako, da, takva nam je drzava
 
Drzavu cine ljudi kao osnovna karika...kakvi su nam ljudi I koje vrednosti zastupaju, ogleda se u svemu...Tako, da, takva nam je drzava

Веруј ми да није, Елита је лошија од Народа...

Именована лица су лошија од стручњака, зато немаш Републику, па ни институције којима управља веће/сенат
 
Pa ono jest licno, zamalo....osim sto ti to dozivljavas licno, a iz kog razloga, ako smem da pitam?
Nesto sto si sama napisala je legitimno koristiti, a to je da radite i za kolege, a da su neke kolege stranacki primljene...da ne rade, pa cime se onda bave?
najveci broj centara za socijalni rad su stranacki uhlebljene njuske
kad sam samo jednom pokusao neko pravo da ostvarim gaseci firmu trazili su mi 25 dokumenata i izdrkavali nad svakim koji su dobili
romi i stranacke njuske dobijali na tacni sve isto za 3 put manje papira i naravno bez cekanja...
 
Zamisli da se nešto neprijatno/teško dešaava u tvojoj porodici,i dođe do novina, a oni vole senzacije. I sad CSR krene da iznosi osetljive podatke i da to svako može da pročita o tebi,tvojoj majci,ženi,detetu, da se oni suočavaju sa stigmom društva. Mi ne iznosimo prljav veš. Ne bi ti bilo lepo da cela javnost zna da si npr. tukao ženu,sa sve pikanterijama,jel da ?

Не замишљам глупости цивилног друштва.

То је симбиоза, сензационализма, НВО и окупираних институција
 
.Ako ovlašćeni pružalac usluge odbije da korisniku pruži uslugu predviđenu uputom, dužan je da o tome odmah, pismenim putem, obavesti centar za socijalni rad i korisnika i da za to navede razloge. Korisnik, u roku od osam dana od prijema tog obaveštenja, može uputiti pritužbu centru za socijalni rad.
Ja ću morati da se obratim Centru za Soc. Rad jer mi ovlašćeni zabranjuju mišljenje po internetu.

Kakvo da je - a moje je!
.
2X brisati istu poruku ne doživljava se često...
Može jedno piće u tu čast?

Stoyko-Doma-in.jpg
 
- da brani fizički tj telesni integritet klijenta - to je posao policije
e Vićo gle ovo
letos sam pričao sa poznanikom iz soko banje
ima dedu od preko 80 godina koji je jak ko konj i veoma nasilan, preti nožem i slično
ne mogu da se odbrane od njega jer kako što rekoh čudesno je žilav
policija im nije ni od kakkve pomoći
dečko je išao u csr da vidi šta da radi, kaže da su zaposleni sve neki debili stranački koji nemaju pojma
ja mu rekao da dovede psihijatra u kuću kao što sam ja uradio za svog matorog, pa da izboksuje starateljstvo
kaže da u skoko banji nemaju ni zubara a kamoli psihijatra
onda sam mu rekao da ne preostaje drugo nego da nađe nekog u nišu, ako je neko uopšte voljan da se pozabavi time
šta misliš, šta on treba da radi?
 
e Vićo gle ovo
letos sam pričao sa poznanikom iz soko banje
ima dedu od preko 80 godina koji je jak ko konj i veoma nasilan, preti nožem i slično
ne mogu da se odbrane od njega jer kako što rekoh čudesno je žilav
policija im nije ni od kakkve pomoći
dečko je išao u csr da vidi šta da radi, kaže da su zaposleni sve neki debili stranački koji nemaju pojma
ja mu rekao da dovede psihijatra u kuću kao što sam ja uradio za svog matorog, pa da izboksuje starateljstvo
kaže da u skoko banji nemaju ni zubara a kamoli psihijatra
onda sam mu rekao da ne preostaje drugo nego da nađe nekog u nišu, ako je neko uopšte voljan da se pozabavi time
šta misliš, šta on treba da radi?
Pa to je ta zajebana situacija. Deka je verovatno već dementan,ide agresija uz to,i sad bi tu trebalo da ga pregleda psihijatar,da se utvrdi šta je i da li treba privremeno starateljstvo,a oni obično odbijaju preglede psihijatra,pogotovo kad krene ta agresivna faza demencije. Šta je CSR odgovorio ?
 
@UltraVioletna , ako se dobro sećam , ti imaš veze sa csr.
Od 1.2. su podignute cene smeštaja u državnim domovima za popriličnu sumu. To je ok, nego me zanima da li znaš , da li se još nešto promenilo oko toga. Konkretno, zvali su me iz doma da kažu da oni više ne nabavljaju lekove za svoje korisnike ni one preko recepta i da to moram ja. Takođe se odnosi i na pelene, kao i na kafu koju dobijaju svako jutro.
I šta je u tom svetlu sa korisnicima koji nemaju rodbine ili im je rodbina u inostranstvu?
 
@UltraVioletna , ako se dobro sećam , ti imaš veze sa csr.
Od 1.2. su podignute cene smeštaja u državnim domovima za popriličnu sumu. To je ok, nego me zanima da li znaš , da li se još nešto promenilo oko toga. Konkretno, zvali su me iz doma da kažu da oni više ne nabavljaju lekove za svoje korisnike ni one preko recepta i da to moram ja. Takođe se odnosi i na pelene, kao i na kafu koju dobijaju svako jutro.
I šta je u tom svetlu sa korisnicima koji nemaju rodbine ili im je rodbina u inostranstvu?
Nisam u centru već punih 6 godina. Menjalo se što šta. Nisam u toku oko dnevnog funkcionisanja u državnim domovima,niti sa cenama. Znam kako je u privatnim - srodnici su uvek plaćali i lekove i pelene.
U državnim domovima,ako korisnik nema prihode ili nisu dovoljni,a nema srodnika koji su po zakonu u obavezi da ih izdržavaju (prava linija krvnog srodstva), smeštaj plaća ili doplaćuje budžet.
 
Nisam u centru već punih 6 godina. Menjalo se što šta. Nisam u toku oko dnevnog funkcionisanja u državnim domovima,niti sa cenama. Znam kako je u privatnim - srodnici su uvek plaćali i lekove i pelene.
U državnim domovima,ako korisnik nema prihode ili nisu dovoljni,a nema srodnika koji su po zakonu u obavezi da ih izdržavaju (prava linija krvnog srodstva), smeštaj plaća ili doplaćuje budžet.
Nije stvar u plaćanju, plaćala sam i do sad, stvar je u samoj nabavci. Na primer dođe Dr i kaže da joj treba probiotik. Onda ja palim auto i idem u apoteku pa im donosim kako bi joj oni dali. A do sad je dolazio predstavnik apoteke i donosio svaki dan potrebe za svih 150 korisnika.
A šta ako ja taj dan nisam u gradu ?
 
Jeste, ja sam joj staratelj i jasno mi je imam gomilu obaveza sa tim. Ali mi nije jasno šta je problem naručiti lekove kad se naručuju i za ostale korisnike. To je dom za negu, velika većina je bez srodnika ili sa srodnicima u inostranstvu. Navodno, ako nisu lišeni poslovne sposobnosti, dobiće svoj novac pa nek sami nabavljaju...to je između redova rečeno. A realno 99 posto njih tamo nisu to u stanju. Možda samo traže novac za uslugu...nemam pojma.
 
Zakon nam je ysran. Imam prijatelja, izuzetno posvećenog deci. Toliko da je dogovor bio da žena radi a on brine o deci, kuva i održava dom u pravom smislu reči. Radi on nešto od kuće, ali nezvanično.
Nesreća je htela da se žena razboli i umre. U njegovom odnosu prema deci se ništa nije promenilo, ali je došlo vreme ostavinske rasprave. Poznanica iz csr ga pozove i posavetuje da odloži raspravu dok ne prebaci keš kredit (koji su uzeli za lekove ženi) na svoje ime. A zašto ? Zato što po zakonu, taj glupi kredit čija je rata manja od 100 evra, omogućava csr da mu oduzme dete, jer dete ne sme da nasledi kredit.
 
Веруј ми да није, Елита је лошија од Народа...

Именована лица су лошија од стручњака, зато немаш Републику, па ни институције којима управља веће/сенат
Ništa bez monarhije :) iliti narod voli inokosnog vladara koji ne pita nego odmah hapsi.....ako si protiv kolonizacije...tačnije još, seljačka posla...kažem ja.
 

Back
Top