Na zahtev Eparhije banjalučke policija zabranila okupljanja grupe „Pravda za Davida“

Ne mislim da je David neki svetac, mica, al' nekako mi ne pije vodu ni to da je njegov otac docekao da iskoristi smrt svog sina da zaradi pare. Davor je ocigledno pukao davno, ne treba mu ni zamjerati ako u necemu pretjeruje.

Ono sto je meni fascinantno, sumnjivo, idiotski, kako god, su zvanicne tvrdnje ljudi iz vlasti i nadleznih organa koje su jedna drugu smjenjivale kako su se ispostavljale netacnim. Jedan drug mi kaze "narod je stoka, sta recimo da je on stvarno neki tamo kriminalac, iako vise ni ja ne vjerujem u to, mislim da je ubijen neduzan, narodu da kazes to, razbjesnio bi se?" Ne mogu covjeku da objasnim da je poenta upravo u tome sto je toliko propusta napravljeno da je daleko najlogicniji zakljucak da je vlast direktno ili indirektno povezana sa tim dogadjajima. Ako nisi umijesan, sta si jeo g**na, dovodio onog Slovenca forenzicara koji nije uradio prvu stvar koja se radi u tim slucajevima - analizira pluca na tragove vode, da se vidi da li se udavio ili je mrtav bacen u vodu.

Neozbiljno i sumnjivo ponasanje trenutne vlasti mi nimalo ne uliva povjerenje u zvanicnu verziju price.
 
giphy.gif

:hahaha:
 
A ta vlast je data od samoga Boga, je l da? Prepodobna, prepoštena, blagorodna, predobra, efikasna, čovekoljubiva pa se na nju ne sme ni prstom, a kamo li da se ruši.
Kada ti ubiju dete, tvoje je samo da ćutiš, ne pitaš ko i zašto i sahraniš ga, jer tako je moralo biti - viši interesi.
Koja smo mi mizerija od ljudi... strašno...


Ako sruse Baju, srusice i rs
 
Uhapšen još jedan član grupe "Pravda za Davida"
Objavljeno: 24.06.2019. u 10:26Autor: B. S.
14
share

Verbalno, a potom i fizički napao policijskog službenika koji nije bio na dužnosti, kojem je uputio prijetnje po život, a zatim ga i fizički napao, saopćeno je iz PU Banja Luka
118e34b0e6ab0dbe51d11a9c2db062c7.jpg


Hapšenje Davida Krnete u novembru 2018.
FOTO: ARHIV
Banjalučka policija uhapsila je u subotu oko 20 sati Davida Krnetu zbog, kako je saopćeno iz policije, počinjenih prekršaja javnog reda i mira.
Krneta je član grupe "Pravda za Davida".
- Policijski službenici Policijske uprave Banja Luka postupili su po zaprimljenoj prijavi da je u Ulici Sime Matavulja, u Banjoj Luci, osumnjičeni verbalno, a potom i fizički napao policijskog službenika koji nije bio na dužnosti, kojem je uputio prijetnje po život, a zatim ga i fizički napao - saopćeno je iz PU Banja Luka.
O svemu je obaviješten dežurni sudija za prekršaje Osnovnog suda Banja Luka, koji se izjasnio da se u konkretnom slučaju radi o prekršajima vrijeđanje, ugrožavanje bezbjednosti prijetnjom napada na život, tjelo ili imovinu, te tuča i fizički napad.
Krneta je hapšen i u novembru prošle godine, uoči zvaničnog početka inauguracije predsjednice Republike Srpske Željke Cvijanović kod Palate Predsjednika RS-a, kada je, navodno, odbio da se legitimiše.
Izvor: Faktor
Faktor pratite putem aplikacija za Android. Pratite






Bajina milicija. Bez pardona. Lome siju ovom diverzantu
 
https://srpskainfo.com/zemlja-sile-i-nepravde-da-li-ce-policija-tjerati-svatove-ispred-hrama/

“ZEMLJA SILE I NEPRAVDE” Da li će policija tjerati svatove ispred Hrama?

Pravda-11.jpg



“Pravni sistem Republike Srpske ruše oni koji bi morali da ga štite, a Srpska postaje društvo
represije, sile i nepravde”.


Upozorili su na to aktivisti iz šest NVO, povodom zabrana okupljanja građana ispred Hrama Hrista Spasitelja u Banjaluci i kako navode, ponašanja policije koja “zastrašuje i uznemirava građane” gazeći njihovo osnovna ljudska prava i slobode.

– U centru najvećeg grada Republike Srpske flagrantno se krše zakoni, Ustav Republike Srpske, Ustav BiH i međunarodne konvencije – navode aktivisti.

Hram-Pravda-za-Davida-2.jpg


Povodom ove, kako kažu “zloupotrebe institucionalne sile”, a povodom toga što je policija zabranu okupljanja građana iz grupe “Pravda za Davida”, pravdali objašnjenjem da se “svaki skup mora prijaviti”, te da oni intervenišu na osnovu dopisa Crkvene opštine Banjaluka, šest NVO od MUP RS zahtijeva da javnosti odgovore na šest pitanja.

Aktivisti pitaju, a da li je Crkvena opština postala prvostepeni i drugostepeni sud, pa policija provodi odluke tog “suda”?

– Ako je tako, čemu onda služe institucije, po ustavu sekularne Republike Srpske – pitaju se branioci ljudskih prava.

Postavili su i pitanje da li će MUP RS, koji toliko insistira na prijavljivanju skupova, odgovarati, jer je prošle godine mjesecima dozvoljavao neprijavljene skupove “Pravde za Davida” i time kršio zakon?
lg.php


Pitaju se i kako je nekoliko desetina građana, koji se mole i pale svijeće, ugrozilo bezbjednost ljudi i imovine, a tu bezbjednost ne ugrožavaju manifestacije na kojima se, na istom mjestu, u organizaciji institucija Srpske i/li SPC, okupi nekoliko hiljada ljudi?


– Zašto policija progoni građane koji „neprijavljeni” pale svijeće u okviru crkvenog kompleksa? Po toj logici, svako okupljanje ljudi u vjerskim objektima moralo bi biti „razbijeno” od strane policije, ako nije prijavljeno. Da li su policiji bili prijavljeni svi skupovi oko crkve, svaka svadba i krštenje – pitaju aktivisti.

Hram-Pravda-za-Davida-4.jpg


Pitaju se i na osnovu kog zakona i po čijoj naredbi policajci legitimišu građane u kafićima oko crkve, i na osnovu čega na licu mjesta, bez ikakvih odluka pravosudnih organa, dijele građane na „podobne” i „nepodobne”?

Upozorili su i da policajci, kršeći Ustav RS i međunarodne konvencije, legitimišu novinare i prijete im privođenjem.

Saopštenje su uputili Banjalučki centar za ljudska prava, UG Oštra nula, Helsinški parlament građana Banja Luka, UG eTrafika.net, Centar za mlade KVART i Civil Rights Defenders (Branioci ljudskih prava).
 
https://srpskainfo.com/progon-clano...parensi-bih-podnio-prijavu-protiv-policajaca/

“PROGON ČLANOVA GRUPE ‘PRAVDA ZA DAVIDA'” Transparensi BiH podnio prijavu protiv policajaca

Policijske vlasti u Republici Srpskoj nastavile su sa progonom pripadnika neformalne grupe građana “Pravda za Davida” (PZD) kojima se sada brani ne samo sloboda okupljanja, već i sloboda kretanja, saopšteno je iz Transparensi internešnel (TI) BiH.

– Snimci na kojima policijski službenici rastjeruju članove PZD ispred i oko hrama u Banjaluci uznemirili su javnost i predstavljaju primjer grubog kršenja osnovnih ljudskih prava i sloboda. TI BiH je protiv više policijskih službenika sa snimaka podnio krivičnu prijavu zbog sumnje da su zloupotrebom svojih ovlašćenja počinili teži oblik krivičnog djela Povreda ravnopravnosti građana za koji je predviđena kazna zatvora od šest mjeseci do pet godina – saopštili su iz ove organizacije.

Kako navode, prijava je podnijeta nakon što je više građana podijelilo svoja svjedočanstva i dokaze o neprimjerenom postupanju policije. TI BiH apeluje na sve institucije da u najkraćem roku ispitaju okolnosti oko novih zabrana i navoda o kršenju ljudskih prava prema članovima grupe PZD, uz podsjećanje da institucije još nisu ispitale navode iz decembarskih događaja.

Capture1.jpg


– Članovima grupe PZD se već duži vremenski period brane sloboda okupljanja i izražavanja, a ranije su se pojavili i navodi o kršenjima njihovih prava prilikom dovođenja u policijske prostorije, kao i u vidu prekomjerne upotrebe sile policijskih službenika. Okružno javno tužilaštvo u Banjaluci još nije odlučilo o krivičnoj prijavi TI BiH iz decembra prošle godine kada su policijski službenici prijavljeni za prekomjernu upotrebu sile na Trgu Krajine prema više građana koji su mirno protestovali – navode u sapštenju.
 
https://zurnal.info/novost/22203/lukac-kao-ekoloska-katastrofa

SRPSKA DO ŠTOKHOLMA: Lukač kao ekološka katastrofa

Nakon ubistva Davida, premlaćivanja i privođenja članova grupe Pravda za Davida, nasilnog rasturanja građanskih protesta, svakodnevnih maltretiranja Banjalučana koji samo žele zapaliti svijeću ispred pravoslavnog hrama..., konačno će “stranci” reagovati jer su počeli na svojoj koži osjećati da diktatori i njihovi batinaši ne poznaju granice!



Piše: Eldin Karić

U filmu “Darfur”, glavni lik kojeg glumi Morgan Freeman objašnjava razlog napada Janjaweda na pobunjenike... Čekaj, šta? Niste gledali seriju “Darfur”?! Pa, da li ste gledali seriju “Yusuf”, snimljenu na osnovu izvještaja o zločinima pokreta Boko Haram? Niste?
Vjerovatno nikad i nećete. Koga interesuju zločini nad tamo nekim Afrikancima, Azijatima, Balkancima...? Malo koga.
Uglavnom, to je nedovoljno da bi se snimila serija kao što je “Černobil”. Priča o ekološkoj katastrofi već je prvog dana proglašena najboljom serijom svih vremena. Filmove o izmišljenim katastrofama potpuno je zasjenio stvarni događaj star više od tri decenije. Havarija nuklearne elektrane na prostorima nekadašnjeg SSSR-a savršena je podloga za jedan blockbuster. Globalna paranoja i realni strah da se tako nešto može svaki dan desiti, obećava stotine miliona gledalaca i isto toliko miliona dolara zarade.

PRIČA ZA BLOCKBUSTER

Ubistvo Davida Dragičevića neće nikada biti priča za blockbuster. Koga još interesuje tamo neki dječak koji se našao na putu diktatorskom režimu na brdovitom Balkanu. Pa, bar tamo nikad nije falilo nasilnih smrti i pomahnitalih diktatora. U zemlji gdje ljudski život ne vrijedi ni koliko stotinjak bioskopskih karata, još jedna smrt nije priča vrijedna scenarija.
Možda nije korektno, ali moram ovo podijeliti. Nedavno sam skandinavskom diplomati koji me neoprezno upitao o društveno političkoj situaciji u BiH, počeo objašnjavati i konkretnim primjerima nastojao opisati korupciju ovdje. Što sam više objašnjavao to je njemu pogled išao sve dublje u prostor iza mojih leđa, tražio je spas, nekog ko će doći i odvojiti ga od mene. Znao sam da mi vrijeme curi i trudio sam se da budem što konkretniji. U jednom trenutku spomenuo sam kako policija u Republici Srpskoj maltretira vlastite građane i da u BiH imamo diktaturu. Pogledao me značajno i upitao da li se mi bavimo projektima o ekologiji i zagađenjima. To što neko mlati ljude u Bosni je normalna pojava i naš problem, ali ako neko zagađuje planetu, to je već njihov problem. Vjerovatno i mi tako razmišljamo o ratnim žarištima širom planete ali kada u toj Bosni počnu batine dobijati i njihovi građani, tada će “naš problem” postati i njihov. Ili je već postao?!

DIKTATORI NE POZNAJU GRANICE

Policija pod kontrolom Boco Lukača, bez ikakvog razloga, u sred Banjaluke je neki dan napala šezdesetšestogodišnjeg Brunu Batinića. Nakon što su mu u Hitnoj pomoći stavili Šancovu kravatu i dijagnosticirali brojne povrede, ranjeni Batinić (nomen est omen) vratio se u Švedsku.
Da, Bruno je švedski državljanin i ambasada njegove zemlje je reagovala. Naravno, opravdano. Nakon ubistva Davida, premlaćivanja i privođenja članova grupe Pravda za Davida, nasilnog rasturanja građanskih protesta, svakodnevnih maltretiranja Banjalučana koji samo žele zapaliti svijeću ispred pravoslavnog hrama..., konačno će “stranci” reagovati jer su počeli na svojoj koži osjećati da diktatori i njihovi batinaši ne poznaju granice!

(zurnal.info)
 
Да ли имаш доказе да су припадници МУП РС киднаповали, злостављали и масакрирали Давида?

Imam opravdanu sumnju da neko nesto krije, a iz razloga navedenih u prethodnoj poruci. Nije svaka kritika vlasti izdaja. Da sam ja nevin, a predstavnik vlasti, ne bih se ustezao da podrzim rjesavanje slucaja; ovi su napravili dosta propusta.
 
Imam opravdanu sumnju da neko nesto krije, a iz razloga navedenih u prethodnoj poruci. Nije svaka kritika vlasti izdaja. Da sam ja nevin, a predstavnik vlasti, ne bih se ustezao da podrzim rjesavanje slucaja; ovi su napravili dosta propusta.
Није свака критика власти издаја, али политизација смрти Давида Драгичевића се одавно претворила у кампању против РС.
 
Ne mislim da je David neki svetac, mica, al' nekako mi ne pije vodu ni to da je njegov otac docekao da iskoristi smrt svog sina da zaradi pare. Davor je ocigledno pukao davno, ne treba mu ni zamjerati ako u necemu pretjeruje.

Ono sto je meni fascinantno, sumnjivo, idiotski, kako god, su zvanicne tvrdnje ljudi iz vlasti i nadleznih organa koje su jedna drugu smjenjivale kako su se ispostavljale netacnim. Jedan drug mi kaze "narod je stoka, sta recimo da je on stvarno neki tamo kriminalac, iako vise ni ja ne vjerujem u to, mislim da je ubijen neduzan, narodu da kazes to, razbjesnio bi se?" Ne mogu covjeku da objasnim da je poenta upravo u tome sto je toliko propusta napravljeno da je daleko najlogicniji zakljucak da je vlast direktno ili indirektno povezana sa tim dogadjajima. Ako nisi umijesan, sta si jeo g**na, dovodio onog Slovenca forenzicara koji nije uradio prvu stvar koja se radi u tim slucajevima - analizira pluca na tragove vode, da se vidi da li se udavio ili je mrtav bacen u vodu.

Neozbiljno i sumnjivo ponasanje trenutne vlasti mi nimalo ne uliva povjerenje u zvanicnu verziju price.
Ubili ga ljudi-gušteri a prethodno mu isisali svu krv.
 

Back
Top