Na pogrešnoj strani istorije

To nije moj stav!

Читај мало друштвене теорије и праксу тих теорија.

Дерегулација (Реганов погрешан термин, јер дерегулација је правни појам као и гиљотина закона) је деконструкција и деиндустријализација либералног капитализма и државних предузећа са конвертовањем у неолиберализам (еуфемизам за либерални фашизам), првенствено на акценат финансијског сектора (услуга). Јаке индустријске земље су замишљене, да ће неолиберализмом, тешка индустрија отићи за Азију који ће постати њихови робови и да ће то сломити СССР који ће се распасти у ситније фрагменте, те постати њихови кметови. Кинези раде, Руски ресурси, а Изузетни се баве 1.финансијама, 2.војно/безбедношћу и 3медијима.

Pogledajte prilog 1518361



https://www.scribd.com/doc/49267546/Љубомир-Кљакић-КОРИСНИ-ИДИОТИ-И-КОЛАПС-СРБИЈЕ
'Neoliberalizam' je izmisljen termin ljubitelja Naomi Klajn, i potpunih neznalica bilo cega sto ima veze sa ekonomijom.

Inace, odlican lakmus papir da provalis u razgovoru sa kim imas posla.

Kada neko upotrebi termin 'neoliberalizam', sve ti je jasno o toj osobi.
 
'Neoliberalizam' je izmisljen termin ljubitelja Naomi Klajn, i potpunih neznalica bilo cega sto ima veze sa ekonomijom.

Inace, odlican lakmus papir da provalis u razgovoru sa kim imas posla.

Kada neko upotrebi termin 'neoliberalizam', sve ti je jasno o toj osobi.

Дилејо читај Политикоога Џефри Најлса, који је још пре 10.година рекао да је неолиберализам мртав и да наступа нови поредак којег је назвао неофеудализам... али је то заустављено успоном азије... нешто је пошло наопако, па до тог корпорационог неофеудализма неће ни доћи

Ти си тотално ван времена и у потпуном ауту...

Ћути...и нејављај се
 
Ми не знамо како ће изгледати Кинеска хегемонија !

То се у историји није догодило јер су увек били самодовољни, али данас не треба веровати.

Како год, не верујем да ће бити леп систем ни за Британца, ни за Африканца, а ни за белог африканца Србина
 
Дилејо читај Политикоога Џефри Најлса, који је још пре 10.година рекао да је неолиберализам мртав и да наступа нови поредак којег је назвао неофеудализам... али је то заустављено успоном азије... нешто је пошло наопако, па до тог корпорационог неофеудализма неће ни доћи

Ти си тотално ван времена и у потпуном ауту...

Ћути...и нејављај се

Ako citas mene, znaces vise o politici, ekonomiji i drustvu od svih tih Smilja Avramov koje si u zivotu procitao.

E sad, zamisli pa koliko bi tek znao kada bi citao zaista ozbiljne ljude.
 
Дугорочно, Тачерка и Реган су покренули Азију и реформисали СССР у РФ ...

Нешто су потпуно промашили, као да узгајаш и храниш скупом храном хермелине за бунде, а оно дођеш на фарму, а сви кавези пуни пацова...
 
Ми не знамо како ће изгледати Кинеска хегемонија !

То се у историји није догодило јер су увек били самодовољни, али данас не треба веровати.

Како год, не верујем да ће бити леп систем ни за Британца, ни за Африканца, а ни за белог африканца Србина
Kineska 'hegemonija' ce da izgleda tako da ce da udare u stagnaciju, kao Japan, i onda ce CCP verovatno da krene da radi mnogo lose stvari sa kineskim gradjanima.

Mislim, u odnosu na danas, jer naravno da znamo da i danas rade mnogo lose stvari, ali kada totalitarizam udari u stagnaciju ili depresiju, tad krecu pravi belaji.

Da, u pravu si, to ce mozda da utice na citav svet, jer je Kina ozbiljna svetska sila, za razliku od regionalne osrednje FSB klosarije.
 
Ја сам мишљења да на основу проблема треба применити и лек.

Тачер је исправила УК која је била скренула превише у лево.

Данашњи економски проблеми у УК и УСА се своде на високе цене које настају због мешавине нечекираних монопола и лоше инфрастуктуре. Зато то треба решити.

Данашњи друштвени проблеми се своде на малигни утицај пси опа Совјетског Савеза и раст екстремне деснице.

Оба проблема би у Америци решила најбоље Демократска Партија, која данас има сличне ставове неким старим републиканцима (Бајден жели исто што и Ајзенхауер). У УК добро решење не нуде ни лабуристи ни конзервативци, јер се плаше да алијенирају део својих кор гласача.

Зато треба нека Тачер да трупне ногом. Неко ко се не плаши.
 
Kineska 'hegemonija' ce da izgleda tako da ce da udare u stagnaciju, kao Japan, i onda ce CCP verovatno da krene da radi mnogo lose stvari sa kineskim gradjanima.

Mislim, u odnosu na danas, jer naravno da znamo da i danas rade mnogo lose stvari, ali kada totalitarizam udari u stagnaciju ili depresiju, tad krecu pravi belaji.

Da, u pravu si, to ce mozda da utice na citav svet, jer je Kina ozbiljna svetska sila, za razliku od regionalne osrednje FSB klosarije.

У срид факин сриде.

Крећу да стагнирају због лоше демографије.

И ККП ће онда да нападне Тајван, јер распали диктатори не воле ништа више него да започну рат кад им се дрма фотеља (Путтлер).
 
Дугорочно, Тачерка и Реган су покренули Азију и реформисали СССР у РФ ...

Нешто су потпуно промашили, као да узгајаш и храниш скупом храном хермелине за бунде, а оно дођеш на фарму, а сви кавези пуни пацова...

Lol,

Razumem tvoju poentu, ali razmisli ti tu logiku, taj koji je to izmislio je genijalan.

Pazi sad ovo- Tvoji levicari, Sindikati i borci za 'slobodu radnika ' su za vecu regulaciju trzista rada, za vece troskove rada, sto su najveci inputi u sistem, i to je nesto sto ostavlja fabrike u US i i UK, :cepanje:

ali, pazi sad,

Tacerka i Regan, cija je poenta bila oslobdjanje trzista rada, i mogucnost da strajkbrejkeri rade i dogovaraju i manje cene rada na slobodnom trzistu, je nesto sto izbacuje fabrike i proizvodnju iz US i UK:cepanje::cepanje::cepanje::cepanje:

Pa ovo je vrh dudukizma u ekonomiji :cepanje:

Znaci Sindikat, cija je poenta da fabrike ne rade za cenu rada koje se formira na slobodnom trzistu ostavlja fabrike u tvojoj zajednici, ali strajkbrejker je taj koji izbacuje fabrike. :cepanje:Pa to je vrh:cepanje:
 
Резултати дерегулације су били спринтерски и срушили су Блок совјетије, што један професор политикологије рече, да је то потрајало још 10так година, можда би се Запад срушио заједно или пре СССР-а.

И, Што би Арбатов (Руски Кисинџер) рекао, "...ми Совјети ћемо можда изгубити хладни рат, али направићемо вама Америма такав свет да ће вас сви мрзети"
 
Дерегулација се показала дугорочно као керец на бициклу.

Кинеска освета (за корпорациону будалаштину)

Једино што од тог промашаја и усраног и уништеног цивилног друштва, остају мултинационалне компаније које су изнад малих држава, те могу присилно да утичу и подмићују њихове Владе, Скупштине њихове промене закона и цивилно друштво уместо војних НАТО-а притисака !
 
ovih nekoliko losih krstinih provokatora me podsecaju na onaj die hard kada diler droge sretno sleti, otvara vrata aviona i vikne freeedooommmm...a brus vilis ga opali aperkatom i kaze a jok..not yet :lol: tako i oni misle sve je na zapadu ko stvoreno i cakum pakum :rotf:

svaka velika drzav ili sila dodje u situaciju da pocne njen pada, a kada pocne pad, a za ove zapadne hegemone nije pitanje veka il decenije vec samo godine, postace gore rupe nego honekerova istocna nemacka ili staljinova rusija ili kim dzongova koreja... to svako zna.
 
Изградња данашње традиционалне-модерне-постмодерне корпорације, али по моделу српске културе и српских вредности (корпоративне политичке филозофије), могао би одговорити на будуће тешке изазове надолазеће нове светске структуре и њиховог поретка. А те промене и признавања нових односа доносе будући ратови.
 
Дерегулација се показала дугорочно као керец на бициклу.

Кинеска освета (за корпорациону будалаштину)

Једино што од тог промашаја и усраног и уништеног цивилног друштва, остају мултинационалне компаније које су изнад малих држава, те могу присилно да утичу и подмићују њихове Владе, Скупштине њихове промене закона и цивилно друштво уместо војних НАТО-а притисака !
Otvori firmu u Srbiji danas, pa idi medju drzavne inspektore koji sede tamo po tim Okruzima, i drekni:

'Koliko ste vi nebitni, haha, ja sam citao da je Regan uveo deregulaciju u svet, ne mozete mi vi bagro nista!!!'
 
ovih nekoliko losih krstinih provokatora me podsecaju na onaj die hard kada diler droge sretno sleti, otvara vrata aviona i vikne freeedooommmm...a brus vilis ga opali aperkatom i kaze a jok..not yet :lol: tako i oni misle sve je na zapadu ko stvoreno i cakum pakum :rotf:

svaka velika drzav ili sila dodje u situaciju da pocne njen pada, a kada pocne pad, a za ove zapadne hegemone nije pitanje veka il decenije vec samo godine, postace gore rupe nego honekerova istocna nemacka ili staljinova rusija ili kim dzongova koreja... to svako zna.
Dobar govor iz 1922-e Druze Lenjin.
 
Резултати дерегулације су били спринтерски и срушили су Блок совјетије, што један професор политикологије рече, да је то потрајало још 10так година, можда би се Запад срушио заједно или пре СССР-а.

И, Што би Арбатов (Руски Кисинџер) рекао, "...ми Совјети ћемо можда изгубити хладни рат, али направићемо вама Америма такав свет да ће вас сви мрзети"
ma rusi ubacili u drugu, treca ce biti kada nato direktno napadne, a cetvrta kad im posalju prvi projektil posle koga ce svi izmedju sebe da se krlajju ko je kriv sto smo usli u rat.

za overdrive nece biti ni potrebe jer ce izmedju sebe pojesti.
 
Изградња данашње традиционалне-модерне-постмодерне корпорације, али по моделу српске културе и српских вредности (корпоративне политичке филозофије), могао би одговорити на будуће тешке изазове надолазеће нове светске структуре и њиховог поретка. А те промене и признавања нових односа доносе будући ратови.
To su pokusali Musolini i Peron.

Dobro su prosli.
 
ovih nekoliko losih krstinih provokatora me podsecaju na onaj die hard kada diler droge sretno sleti, otvara vrata aviona i vikne freeedooommmm...a brus vilis ga opali aperkatom i kaze a jok..not yet :lol: tako i oni misle sve je na zapadu ko stvoreno i cakum pakum :rotf:

svaka velika drzav ili sila dodje u situaciju da pocne njen pada, a kada pocne pad, a za ove zapadne hegemone nije pitanje veka il decenije vec samo godine, postace gore rupe nego honekerova istocna nemacka ili staljinova rusija ili kim dzongova koreja... to svako zna.

Потрошили су том идиотском дерегулацијом 400 година традиционалне Западне Културе.

Одатле је најављен пад...јер Запад више није Запад осим географије. Имају Амери те фондове јаке изоловаће се између два океана, али зна се ко влада светским копном, тај ће завладати светом.

Вероватно ћемо доживети успон кинеске хегемоније.
 
Потрошили су том идиотском дерегулацијом 400 година традиционалне Западне Културе.

Одатле је најављен пад...јер Запад више није Запад осим географије. Имају Амери те фондове јаке изоловаће се између два океана, али зна се ко влада светским копном, тај ће завладати светом.

Вероватно ћемо доживети успон кинеске хегемоније.
jel ti jos ozbiljno sa ovim? :lol:

jbt primera kolko os.... pomenuti audio....danas ameri i ceo zapad za high end audio, ko ne zna audio referntni uredjaji reda 20 -100.000 evra a nekad i vise, nemaju vise nijednu fabriku vrhunskih cevi ko sto su nekad imali we ili mullard jer sve pogaseno i sve narucuju iz rusije i kine..znaci 95 posto je uvoz. placaju zlatom odabrane serije.

a zamisli da pricamo o visokoj tehnoligiji za osvajanje kosmosa, oruzju ili slicnom :rotf:

iranski i turski dronovi sklepani sa amazona im shebali koncept najmodernijeg naoruzanja :lol:
 

Back
Top