NA MESECU JE BILO ŽIVOTA

Е баш је он ишао да види да ли је тамо било живота...Много њега брига...Он је отишао да види свемир који је прелеп...Човеку се свидело први пут, а има пара, па реко што да не оде још једном...Јбг има се може се...;)

......nema se place se :hahaha:
 
previse smo daleko da bismo znali za planete na kojima je moguc zivot. Na rubu smo galaksije, slabe su nam masine, a nauka ( fizika ) baulja u mestu! Na mesecu je mozda bilo zivota,ali sada je tesko saznati tako nesto. Kao kad je prenekoliko godina iskopan grad u Egiptu i datiran na 20.000 godina pre nove ere,pa se ustanovilo da je bio pre nego sto je Nil promenio tok. A sad je ostalo toliko malo toga da arheolozi nemaju pojma ko je tu ziveo. Pozdrav za sve
 
Sad se radi na novoj masini koja ce da sluzi za bolje upoznavanje planeta i dalji vidik u svemir. Mozda je to vec napravljeno, ne znam.

Uglavnom, radi se o tome sto ce da stave onaj ogromni teleskop na neku raketu(ili sta vec) i lansirace ga u svemir. Imace mnogo bolju preglednost, a i istrazivanja ce biti bolja. Dakle, sad oni ne moraju da idu na mesec, sve se lepo vidi sa teleskopa. : )
 
Sad se radi na novoj masini koja ce da sluzi za bolje upoznavanje planeta i dalji vidik u svemir. Mozda je to vec napravljeno, ne znam.

Uglavnom, radi se o tome sto ce da stave onaj ogromni teleskop na neku raketu(ili sta vec) i lansirace ga u svemir. Imace mnogo bolju preglednost, a i istrazivanja ce biti bolja. Dakle, sad oni ne moraju da idu na mesec, sve se lepo vidi sa teleskopa. : )

pa Habl ( Hubble) je takav teleskop ...
http://sr.wikipedia.org/wiki/Teleskop_Habl
 
Овдје се ради о телескопу који је у процесу склапања и зове се Ентерпрајз или
тако нешто у сајенс фикшн фазону...
Имаће 100 пута бољу моћ "пробијања" у дубине свемира од Хабла.
Наравно,прије свега због позиције,јер ће бити постављен негдје у близини
(релативној) наше Луне, упс, Мјесеца...
Наравно да дотични НЕЋЕ открити је ли на Луни било живота,јер ће бити
усмјерен према Ориону и Алфа Кентаурију за почетак...
Па зар мислите ако се нешто и открије,да ће нама марвићима(може и МРАВИЋИМА)
да кажу нешто о томе? А? Ајде размислите још мало...
 
Neko je zagrizao kolacic:D
ok,evo jedan citat:
"Službeni" svemirski program je pokrenuo Predsjednik Kennedy u svom inauguracijskoj poruci kada je spomenuo da će Sjedinjene Države spustiti čovjeka na Mjesec do kraja desetljeća. Iako nedužna poruka njezin koncept je omogućio ljudima na vlasti da kroz razne kanale dobiju ogromne količine novca i da od Amerikanaca prikriju stvarni svemirski program. U SSSR-u je sličan program služio istoj svrsi. U stvari zajednička baza vanzemaljaca, Sjedinjenih država i Sovjetskog saveza već je postojala na Mjesecu u vrijeme Kennedyevog govora. 22. Aprila, 1962. svemirska letjelica se spustila na Mars i potvrdila postojanje okoliša koji bi mogao podržavati život. Nedugo zatim u velikoj tajnosti počela je konstrukcija kolonije na Marsu. Danas na Marsu postoje gradovi naseljeni posebno odabranim ljudima iz različitih kultura i zanimanja sakupljenim po čitavoj Zemlji. Sve te godine javnosti su nametane suprotnosti između Sovjetskog saveza i Sjedinjenih država, a u svrhu financiranja projekata od važnosti za Nacionalnu obranu, iako smo u stvari bili najbliži saveznici.
Otkada je počela naša saradnja sa vanzemaljcima došli smo u posjed tehnologije iznad naših najluđih snova. Letjelica nazvana "Aurora" postoji u "Area 51" i njome
se redovno leti u svemir. To je jednostepena letjelica nazvana "TAV" (trans atmospheric vehicle, trans atmosfersko vozilo) i može poletjeti koristeći se sedam milja dugom pistom, odletjeti u orbitu, vratiti se koristeći se vlastitom snagom, i sletjeti na istu pistu. Mi danas imamo i letimo na vanzemaljskim letjelicama na atomski pogon u "Area S-4" u Nevadi. Naši piloti su izveli interplanetarna putovanja u ovim letjelicama i bili na Mjesecu, Marsu, i drugim planetima sa ovim letjelicama. Lagalo nam se o stvarnoj prirodi Mjeseca, te planeta Mars i Venera, kao i o stvarnom stanju tehnologije koju posjedujemo u ovom trenutku.

Postoje područja na Mjesecu gdje rastu biljke i čak mijenjaju boju sa godišnjim dobima.
Ovaj sezonski efekt se događa jer Mjesec nema, kao što se tvrdilo, uvijek tačno istu stranu okrenutu prema Zemlji i prema Suncu. Postoji područje koje kolebljivo ulazi i izlazi iz područja tame po sezonskim osnovama i pokraj ovog područja rastu biljke. Mjesec ima nekoliko ljudski stvorenih jezera na i ispod površine, a posmatrani su i snimljeni oblaci u njegovoj atmosferi. Posjeduje gravitaciono polje i čovjek može hodati na njegovoj površini bez svemirskog odjela dišući pomoću boce kisika nakon dekompresije kao i svaki ronilac. Vidio sam fotografije i neke od njih su zapravo objavljene u knjizi "We Discovered Alien Bases On The Moon" Freda Stecklinga.
...Toliko od mene ovde.:)

Da se i ja malo umešam u diskusiju posle toliko vremena.:dontunderstand::worth:Odakle ti dokazi za ovo?Mogu i nekako da prihvatim da ima vanzemaljaca na Mesecu.Hoćeš da kažeš da su vanzemaljci uspeli da kamufliraju ceo Mesec svojom super-tehnologijom?Ili možda imaju takvu tehnologiju da mogu neprestalno da koriste jednu te istu energiju i da je vraćaju u prvobitni oblik i da tako žive bez rasipanja i trunke energije?Recimo da je sve to i moguće,to bi trebala velika energija za tako nešto.Ja lično verujem da oni neće rasipati veliku kolićinu energije,za razliku od nas.

Ne mogu da citam sve ovo, ali ni ne znam sta ste se raspricali toliko kad uslovi na marsu su za coveka nemoguci za zivot....pre svega nema vode,drugo nema amosfere a ima sigurno jos mali milion razloga....tako da ne verujem da je ikada bilo zivota...:whistling:

Kao prvo i prvo,zvanična nauka tvrdi da na Marsu ima atmosfere(ali nema kiseonika)i kao drugo i drugo,na polovima ima leda.U zvaničnoj nauci ima laži,ali ima i istine.Tako je npr. dokazano je da ima planeta oko drugih zvezda(da li su pogodne za život ili ne,to je nešto drugo).Stvari koje su pčigledne,nama čulima dostupna preko teleskopa u ovom slučaju,ili pojave koje možemo čak videti golim okom.Ne kažem da je laž da je AIDS napravljen veštački u laboratoriji ili da je izlažiran let na Mesec(mada konkretno ovo nema veze sa ovom temom).Po tome onda sve živo što nam objavljuju je laž.
 
Da se i ja malo umešam u diskusiju posle toliko vremena.Odakle ti dokazi za ovo?Mogu i nekako da prihvatim da ima vanzemaljaca na Mesecu.Hoćeš da kažeš da su vanzemaljci uspeli da kamufliraju ceo Mesec svojom super-tehnologijom?Ili možda imaju takvu tehnologiju da mogu neprestalno da koriste jednu te istu energiju i da je vraćaju u prvobitni oblik i da tako žive bez rasipanja i trunke energije?Recimo da je sve to i moguće,to bi trebala velika energija za tako nešto.Ja lično verujem da oni neće rasipati veliku kolićinu energije,za razliku od nas.



Kao prvo i prvo,zvanična nauka tvrdi da na Marsu ima atmosfere(ali nema kiseonika)i kao drugo i drugo,na polovima ima leda.U zvaničnoj nauci ima laži,ali ima i istine.Tako je npr. dokazano je da ima planeta oko drugih zvezda(da li su pogodne za život ili ne,to je nešto drugo).Stvari koje su pčigledne,nama čulima dostupna preko teleskopa u ovom slučaju,ili pojave koje možemo čak videti golim okom.Ne kažem da je laž da je AIDS napravljen veštački u laboratoriji ili da je izlažiran let na Mesec(mada konkretno ovo nema veze sa ovom temom).Po tome onda sve živo što nam objavljuju je laž.

Dobrodosao posle toliko vremena,nisam te upamtio uopste...;)
Na jedan tip twrdnje dajes tumacenje koje je jos deset puta skrajnutije...? procitaj o cemu pises,ili se prosto raspitaj na netu ili negde drugde u vecoj meri.sta ja tebi da odgovorim na ovako nesto? energija,neenergija,mislim...kojesta.

U drugom delu posta ne vidim da sam prilazes bilo kakav argument za bilo sta o cemu si odlucio da raspravljas i sta te navodno interesuje.sta tek ovde reci...
"osvesti se covece",Shutka,book of records (zapisi iz najveceg romskog sela na balkanu)
:):lol::cool::ok:
 
Poslednja izmena:
Dobrodosao posle toliko vremena,nisam te upamtio uopste...;)
Na jedan tip twrdnje dajes tumacenje koje je jos deset puta skrajnutije...? procitaj o cemu pises,ili se prosto raspitaj na netu ili negde drugde u vecoj meri.sta ja tebi da odgovorim na ovako nesto? energija,neenergija,mislim...kojesta.

U drugom delu posta ne vidim da sam prilazes bilo kakav argument za bilo sta o cemu si odlucio da raspravljas i sta te navodno interesuje.sta tek ovde reci...
"osvesti se covece",Shutka,book of records (zapisi iz najveceg romskog sela na balkanu)
:):lol::cool::ok:

Evo ti npr. ovaj link:

http://www.vesti.rs/exit/Napravljene-prve-fotografije-planete-izvan-suncevog-sistema.html

Eto npr. dokaza za postojanje planeta van sunčevog sistema.A što se tiče tvoje priče o vanzemaljcima,nije mi mnogo toga jasno.Možeš li mi dati link za taj sajt koji potkrepljuje tvoju priču?Ili neke slike da priložiš(i naravno da nisu photoshop fotomontaža)?Ima mnogo tih priča i teorija o vanzemaljcima i prosto ne znam u šta da poverujem.Mogu samo zaključiti da npr. Grejsi upravljaju nama,šire lažne informacije,da živimo u iluziji i da nemamo predstavu šta je zapravo istina.Da je ova naša stvarnost nalik filmu "Matriks",da ova stvarnost u kojoj živimo da se samo sastoji od informacija.Što se tiče AIDS-a,čuo sam priče o tome da je AIDS veštački napravljen u laboratoriji za kontrolu populacije ljudi i naravno da nije namerno dat lek protiv te opake bolesti.O tome su vođene diskusije na forumu Krstarice,samo ne znam gde tačno.Sve te priče mi izgeldaju logično i mislim da sve to ima veze sa globalizacijom i parama.A što se tiče leta na Mesec,o tome sam čitao u Zabavniku,a ima o tome tema na forumu Krstarice.E sad,ne vredi da pišem o tome kada se nisam prvi setio da napravim temu i da pišem.
 
Morash razumeti da je svemir napunjem uglavnom negostoljubivim svetovima, shto znamo definitivno, gde zivot i ako se razvije, moze brzo nestati. Dobar deo nadjenih planeta su Vruci Jupiteri, shto nije dobro za planete koje su recimo iza njega jer ne chisti prostor od asteroida. Znachi retkost je da se nadju uslovi povoljni za RAZVITAK zivota.

owo si lepo rekao,ali sad ja wama kazem nesto:

Na drugim planetama,uslovi za zivot su retki,ALI RETKI SU ZA NAS OBLIK ZIVOTA!
 
0ops! nisam otkucao do kraja xD Uslovi za nas zivot su retki,ali za drugi nisu.

Na primer: Venera ima 400'C,sumpora u jos mnogo cega.Tu bi mogao da nastane zivot,i lepo se razvija.Moze da nastane napredna civilizacija.Jer zivot stvara Bog,a ne mi.Sto znaci,moze da stvori bilo koju civilizaciju.

Bica na drugim planetama,i zivot na drugim planetama,i nas zivot,imaju nesto zajenicko:

Imaju dva pola,razmnozavaju swoju wrstu,i radjaju se i umiru.To je najvaznije,a zelje za znanjem i ostalo je ok. Swi smo jednaki,jer nas je stvorio Bog.
 
0ops! nisam otkucao do kraja xD Uslovi za nas zivot su retki,ali za drugi nisu.

Na primer: Venera ima 400'C,sumpora u jos mnogo cega.Tu bi mogao da nastane zivot,i lepo se razvija.Moze da nastane napredna civilizacija.Jer zivot stvara Bog,a ne mi.Sto znaci,moze da stvori bilo koju civilizaciju.

Bica na drugim planetama,i zivot na drugim planetama,i nas zivot,imaju nesto zajenicko:

Imaju dva pola,razmnozavaju swoju wrstu,i radjaju se i umiru.To je najvaznije,a zelje za znanjem i ostalo je ok. Swi smo jednaki,jer nas je stvorio Bog.

Hmm...Ne mozes ovdje da mijesas boga, ali poenta je ok.
Sasvim pametno receno :klap:
 
Poslednja izmena:
I gde su sada oni nasi ,,veliki naucnici" na forumu poput Vragane, male cobanice itd, sto stalno traze dokaz:hahaha:. Ma ne vredi sto im iznosis dokaze njima se nikad nece svideti dokaz ako se ne uklapa u njihov sistem verovanja. Sad ce se verovatno praviti da ovo nisu videli, kao sto uvek rade kada nemaju argumente.

Blogspot?
Ti svoje izvore nalazis sa blogspot?Kip andjela na mesecu?
Daaaj....
daj neki javni iskaz o tome?
 

Back
Top