Muzička scena i mediji

Napisao sam jedan kratak tekst na tu temu, ali bih voleo da čujem i vaša mišljenja o medijskoj sceni i promovisanju kulture u Srbiji.
http://afirmator.org/srpska-rock-i-metal-muzika-da-li-postoji-nada/

Ужасно лоше, ево сад као "шлаг на торту" сјебаше спектакл који је требао да буде одржан поводом Миланског едикта на "Нишвилу" само из партијских разлога - људи који од 1995 -те воде "Нишвил" нису СНС - овци и не лижу д. Александру Вучићу.
Што се тиче издаваштва, па шта рећи када толико јаких, а младих група нема шансе да сними за рецимо ПГП РТС која је ипак major label, a што је за време "комуњара" било сасвим нормално; на пример Зоран Еркман, нека му је лака земља, свој задњи (фјужн само такав, светски) албум снимио је за малу хрватску етикету уместо за ПГП РТС и тако даље и тако даље...

p.s. Текст ти је одличан, честитам.
 
Poslednja izmena:
Nišvil je kao ideja dobar i on će opstati, kako-tako, jer je ta ideja starija od većine nas i ljudi koji su vodili Nišvil do sada. Inače Nišvil je bio leglo mahinacija i to je najblaža reč koju ću upotrebiti. Pametnom dovoljno. Način na koji je Nišvil vođen proteklih godina stvarno ne zaslužuje da taj festival opstane. To ni Japan ne bi izdržao. Na sreću ljidi su prolazna pojava a muzika i festivali ipak mnogo trajniji.
 
Nišvil je kao ideja dobar i on će opstati, kako-tako, jer je ta ideja starija od većine nas i ljudi koji su vodili Nišvil do sada. Inače Nišvil je bio leglo mahinacija i to je najblaža reč koju ću upotrebiti. Pametnom dovoljno. Način na koji je Nišvil vođen proteklih godina stvarno ne zaslužuje da taj festival opstane. To ni Japan ne bi izdržao. Na sreću ljidi su prolazna pojava a muzika i festivali ipak mnogo trajniji.

Како је Нишвил вођен најбоље говори списак светских звезда који су на њему наступали, према томе вођен је одлично,
док великих новчаних малверзација на једном НЕКОМЕРЦИЈАЛНОМ фестивалу какав је Нишвил и не може бити.
Фестивала ће наравно бити, а "напредни" режим није дао довољно пара (конкретно за велику џез приредбу поводом годишњице Миланског едикта која би путем двд-а и осталог одјекнула свуда где се слуша џез значи скоро у целом свету) јер режим жели да уништи нишки џез фестивал из политичких разлога.

Али, Нишвил и није тема. Ја сам га поменуо само као одличну илустрацују онога што је сада већ многима видљиво...

Право питање је поставио постављач теме у свом ауторском тексту: Ко и зашто стопира младе бендове?

То се ради дуги низ година година, знам много конретних случајева да одлични млади бендови не могу да нађу издавача, да наилазе на зид. Све под лажним изговором "некомерцијално". Кажем лажним јер врхунски квалитет увек нађе пут до широке публике. Мислим да се ради о класичној ЗАВЕРИ одређених кланова у домаћој музичкој индустрији која младе бендове односно афирмацију најбољих од њих види као опасност по продају ђубрета које је само по форми рок (заправо је шунд) које ти кланови производе и уваљују омладини.
 
Poslednja izmena:

Back
Top