musko-zensko prijateljstvo??

Ова тема је већ била и онда сам рекла исто: Не видим зашто би све везе међу људима морале да функционишу на принципу секса или физичке привлачности!

Имам пар најбољих другова већ двадесетак година и никоме није пала на памет идеја о неком мувању само зато што смо различитог пола! Третирам их као браћу, причамо о свему, чак и о најинтимнијим детаљима...И то нема везе са физичким изгледом. Они изгледају добро, али их ја не посматрам као мушкарце за мување.
Некада смо излазили заједно, летовали, спавали на излетима заједно...данас се посећујемо породично, а накад одемо негде и насамо да се испричамо на миру.

То ЈЕСТЕ пријатељство, можда чак и јаче него пријатељство две жене, јер се међу њима често јавља ривалство, којег овде нема.
 

Moguće je muško žensko prijateljstvo, ali do 18. godine. Imam 2 prijateljice iz detinjstva, mame su nam išle u istu školu, mi takodje, isti kraj... taj rad. Sa njima sam u adolescenstkom periodu saznao sve što me je interesovalo o ženama, pomagali smo se medjusobno i pričali o presudnim stvarima vezanim za sazrevanje. Savetovale su me kada brljam, pričali smo o intimnim stvarima do detalja, ali nikada nisam ni pomislio da predjem granicu prijateljstva. Sada sam srećan što ih imam i što sam uspeo da tu iskrenu odanost sačuvam zauvek Jedna je daleko, ali se čujemo barem jednom nedeljno, ova druga mi je nabavila karte za večerašnju premijeru 8)
 
Ja sam imao takvu situaciju.Dugo smo ja i ona bili prijatelji.Onda se jednoga dana sve pochelo menjati.Pocheli smo da osecamo neshto jedno prema drugom i to je postajalo sve snaznije.Na kraju se nije moglo sakriti.Kada je postalo vec ochigledno da nashe prijateljstvo prerasta u neshto vece,seli smo i poprichali o tome.Razjasnili smo chinjenicu da medju nama postoje osecanja i da smo spremni na sledeci korak.Ali...Izgovor da ne kvarimo prijateljstvo nekako srushi sve.Komunikacija se gubila sve vishe i vishe dok se na kraju nije ugasila.Danas ni ne prichamo.
Mislim da je prijateljstvo M-Z ipak moguce i da ovaj moj primer nije ne oboriv.Imao sam i josh uvek imam odlichan odnos sa drugaricom iz srednje.Na zalost sada zivi u Cirihu ali smo i dalje odlichni.
 
moguce je takvo prijateljstvo. Najbolji su drugovi muskarci koji se deklarisu kao "gej", jer oni razmisljaju kao mi zene, vole da pricaju na "nas" nacin, ali imam i prave muskarce za drugove. Vrlo ih cenim, jer mi daju uvid u "drugi spol" i taj nacin razmisljanja.
Nikada mi nije padao na pamet seks sa njima, a verujem ni njima. O tome nikada i ne pricamo.
 
newerna_beba:
Meni takvo prijateljstvo evo vec godinama uspijeva,bez problema... Nadam se da ce tako i ostati jer mi taj drug znaci mnogo vise neko 5 dobrih drugarica...
Iskreno,blago tebi!!!Ne znam sta bi dala za tako nesto!Kad god sam mislila da imam pravog druga,to se pretvorilo u vezu da li na moju inicijativu ili ne nije ni bitno....sada uvidjam da bi bilo mnogo bolje da smo ostali samo prijatelji,bas mi je zao :cry: :cry: :cry:
 
Ali treba nauciti kako da odrazavas prijateljstvo,kad vidis da pocinju neke simpatije,malo smanjis druzenje i tako to... Ako ne uspijeva,onda stvarno ne mozes imati druga,okreni se drugaricama ili jednostvano ako ti nedostaju muski savjeti i pricce potrazi brata(rodjenog,od tetke,ujaka i sl) i izgradi sa njim prijateljstvo... Sto da ne ?! Njega ne mozes posmatrati kao muskaraca! :D :D :D
 
desilo mi se jednom da sam bio u vezi sa prijateljicom s kojom sam bio stvarno dobar. Vidjali smo se svaki dan ili po nekoliko puta culi telefonom. Onda smo se spetljali i raskinuli. Sad smo kao dva stranca. Od tada nemesam prijateljstvo i zabavu. Imam dosta prijateljica s kojima sam stvarno dobar i vise mi je stalo do iskrenog prijateljstva nego kratke veze koja bi nas posle totalno rastavila! 8)
 

Back
Top