Muski nakit

Sto se tice zdravlja, promenio sam dosta stvari u isto vreme, tako da se osecam bolje ali ne mogu sve da pripisem magnetima. Inace lepo izgledaju. Posebno ova bakarna koju stalno nosim.
 
pa uobicajeno, standardno, svakodnevno=bez licnog pecata, nemastovito (sto ne znaci da je ruzno, samo konstatujem). ono sto je nekad bilo: plavi 501, zelena/eventualno crna vijetnamka i t-šrt :lol:
 
sad da stavis takvu kravatu i pustis zulufe bio bi ako nista drugo redak primerak pokusaja kreativnog izrazavanja posecnog mskarca kroz garderobu :lol: muvalo me je opomenula pa da se ispravim, volim ja tu kombinaciju, postujem i tako to, nego nije originalna morate priznati, to vam dodje ko uniforma...
 
nosim mindjushicu (do skoro crna - kvadrat, dok nisam izgubio, sada neka koju sam dobio), ponekad lanche (zavisi shta imam od odece), dobar sat, i dobar parfem...

nisam pun para, ali mi nikad nije, niti ce biti zao da dam pare za dobar sat, ili za dobre cipele... :)
 
sad da stavis takvu kravatu i pustis zulufe bio bi ako nista drugo redak primerak pokusaja kreativnog izrazavanja posecnog mskarca kroz garderobu :lol: muvalo me je opomenula pa da se ispravim, volim ja tu kombinaciju, postujem i tako to, nego nije originalna morate priznati, to vam dodje ko uniforma...
Kad si napisala ''prozaicno'', pomislio sam da mislis na nacin oblacenja domacih advokata ili trzisnih i policijskih inspektora - siva kosulja na prugice, crne lone, bordo dvoredni sako, cipele ''pacji kljun'' i navrh svega tricetvrt kozna jakna umesto kaputa ili mantila.

Umesto toga (ili neceg slicnog), navela si odevne predmete koji su i u kombinaciji i ponaosob poneli status kultnih. Oni mozda u ovom trenutku ne predstavljaju modni novitet, ali su svako trajno obelezje jednostavnog ali kreativnog dizajna.

Nazvati vijetnamku, t-shirt i 501 prozaicnim, stoga stavljam u istu ravan sa tvrdnjom da je nosenje Barberija ili Samsonajta takodje prozaicno.
Izmedju ostalog, nisam u godinama, nemam konstituciju, volju niti senzibilitet da se oblacim na danas kreativan nacin. Smatram da bih izgledao smesno u tome. Doduse, na ovaj nacin ne bih izrazavao kreativnost ni kad sam bio mnogo mladji:

straight-emo-hair.jpg


I ovde se doticemo teme uniformisanosti koju si pomenula; smatram da je i goreprikazani stil, kao i svaki stil, mada u detaljima razlicit - oblik svojevrsne uniformisanosti.
Dakle, cak i nesto ovako upadljivo je uniformisanost.

Jedini nacin da izbegnem zamku prozaicnosti i uniformisanosti je da izgradim osoben nacin odevanja, sacinjen od odevnih predmeta i njihovih kombinacija koje niko do ovog momenta nije upotrebio. To smatram gotovo nemogucim.
A u mom slucaju, to bi znacilo i da rizikujem da izgledam kao klovn.

Hocu da kazem da nisam, niti me interesuje da izigravam konceptualnog umetnika.
Ipak cu izabrati kombinaciju koja nije upadljiva, ali svakako nije neukusna. Samim tim nece podlegati epitetima koje si im dodelila, bar sto se mene tice.

Skrenusmo sa teme, ali nisam ja kriv, majke mi.
 
bas tako... a najtuznije je sto vecina ne ume da nosi ni garderobu... otud toliko prozaicno obucenih muskaraca po gradu... a tek nakit, pa lakse bi podneli...
Што је то тужно?:lol:
Јес' да није тема, али ја уопште немам потребу да се истичем гардеробом...немам потребу за својим ''печатом'' у том смислу, како бих га и имала уосталом....шта да измислим што други већ нису носили...сва се мода враћа тј. све се врти у круг...за мене је класика, ето то сам одабрала, јер се у томе најбоље осећам...
 
Poslednja izmena:
zasto smatrate da kreativno, oblacenje sa licnim pecatom ili neuniformisano oblacenje (mozda je originalno prejak izraz) mora da bude automatski upadljivo, klovnovski, nalik konceptualnom umetniku? na nekome ce opisana "kultna" kombinacija izgledati krajnje autenticno dok ces na drugome isto doziveti kao uniformu...mislim malo ste preozbilno shvatili ono sto sam napisala.

zbog nekog stereotipnog stava da musko ne sme previse da eksperimentise sa garderobom, da je nakit na muskarcim fuj, da je roze kosulja krajnje sumnjiva vecina muskaraca se oblaci najneutralnije moguce jer je to ono sto se ocekuje. mnogo se lakse istolerise promasaj na zeni u nakitu, garderobi nego na muskarcu, ona ce biti smesna, a njemu ce malo neobicniji nakit koji nije 100% "testosteronski" dovesti u pitanje muzevnost.

nije poenta izmisliti nesto nevidjeno vec spojiti sve na sebi svojstven nacin... ne zameram ja ljudima koje zabole dupe za licni pecat u oblacenju, niti je svakome do toga svaki dan, neizbezno svako od nas ima svoju uniformnu kombinaciju, manje ili vise, ali bez obzira na sve neke stvari cak i iz kultnih predju u prozaicne i postaju isto sto i japi uniforma samo za suprotnu grupaciju.

julijane nemoj se previse sekirati sigurno na krajnje autentican nacin nosis 501, vijetnamku i ti...
 
zasto smatrate da kreativno, oblacenje sa licnim pecatom ili neuniformisano oblacenje (mozda je originalno prejak izraz) mora da bude automatski upadljivo, klovnovski, nalik konceptualnom umetniku? na nekome ce opisana "kultna" kombinacija izgledati krajnje autenticno dok ces na drugome isto doziveti kao uniformu..
Ne moras da mi persiras.
Postovanje je postovanje, ali mi je ipak pomalo neprijatno zbog ostalih forumasa. Osecali bi se obaveznim da mi i oni persiraju.

Rekao sam da ja rizikujem da izgledam kao klovn ako se usudim da napravim izlet u svet neceg do sada nevidjenog.

A kreativno, neuniformisano oblacenje, mora da bude upadljivo, tj. mora da se primeti, jer sve sto je drugacije - upada u oci. Uostalom, to bi i bio cilj takvog oblacenja - da se primeti i istakne, po lepom i kreativnom.

Oblacenje obelezeno licnim pecatom ne mora da bude kreativno. Licni pecat garderobi daje licnost onoga koji ju nosi.
Recimo, efendija nosi kozne pantalone i mobilni uvezan gumicom - ali je toliko harizmatican da zene poludese za njim.

Uniformisanost predstavlja svaki stil ili ogranak nekog stila. Da covek ne bi bio uniformisan, mora da izgradi nov stil. To je jako tesko; i rizicno, dodao bih.
mislim malo ste preozbilno shvatili ono sto sam napisala.
Tumaram forumom trazeci nekoga koga bih mogao ozbiljno da shvatim. I kad mi se ucini da sam ga nasao, usledi demanti.
Prokletstvo.
Izvinjavam se, zaneo sam se.

julijane nemoj se previse sekirati sigurno na krajnje autentican nacin nosis 501, vijetnamku i ti...
Ne sekiram se, alale moj. To sto sam se raspisao ima veze samo sa tim da imam potrebu bilo sta da kazem, a ti si mi dala slagvort na ovoj temi.
 
Volim ne previse upadljiv nakit na muskarcu..ono sto bih mu ja poklonila ako vec nema to je ...fini lancic i narukvica..dobar i lep sat fenomenalno izgleda na muskoj ruci..
 
ja nikad nisam mnogo mario za nakit , uvek sam furao neki poluvojnicki fazon . . . jedno vreme sam nosio 4 velika metalna prstena na desnoj saci , ne zbog ukrasa nego zato sto su zgodni za samoodbranu a nisu zabranjeni . Inace ne volim nakindjurene likove ni likuse . . . za muskarca je dovoljan neupadljiv lanac , mozda mindjusa ako je slozena sa ukusom ( sto cesto nije slucaj )
 
julijane nemoj se previse sekirati sigurno na krajnje autentican nacin nosis 501, vijetnamku i ti...
alale moj komšiluk je uvek bio inventivan :)

"Osecam da me je vreme pregazilo, a jos uvek bih voleo da budem savremen muskarac! Molim vas da mi odgovorite na sledeca pitanja:
1.Gde mogu da nabavim kozne pantalone?
2.Da li je hladno da u novembru nosim klompe?
3.Dali su simike izasle iz mode, ili tek treba da se vrate?
4.Kako bi se vi sredili za izlazak u grad?
Unapred hvala!"
 
Izgleda - novčanik! Učini mi se da sam sinoć videla Veselina Jevrosimovića u "Majic"u u Beogradu sa mladom djevojkom koja svakako nije njegova žena Ines pokimica. Je l ja to poslednja sazajem neke tračeve ili... ?
 
Обожавам накит на мушкарцима, чак више него на женама, али наравно не може сваки мушкарац да носи накит,
а посебно не они мушкарци који се баве конвенционалним занимањима и носе одела.

Али зато уметницима, накит сјајно пристаје. ;)

t6qdq9.jpg
dc6cti.jpg


21ez5nb.jpg


У принципу тањи, сребрни ланчић, наруквица и дискретна минђушица, на мушкарцима ми се изузетно допада.
 
Kajle debele ko piton otišle u zaborav sa '90-tim.
Sada se pojavljuju muškarci sa nekim narukvicama, lančićima, prstenjem sa rubinima&safirima.......
Povraća li vam se od takvog imidža?
 

Back
Top