Muskarci....duga veza....sta dalje?

prasatko:

Mislim da ne govorim samo u svoje ime. Duga veza neminovno dolazi do pitanja: sta dalje?
Ukoliko ste osoba kao ja, koja jos zeli da istrazuje u zivotu, putuje, trosi SAMO NA SEBE, ne planira nista dalje od popodnevne kafice sa prijateljima i egzoticnog letovanja, kako resiti da napravis tako ozbiljan presek.
Kako znati da je prava/prav :?:

Jednostavno zans.Moj brat je znao da je ona ta jos na drugom sastanku...sada sam srecan ujak dvema bebama blizancima...znaces kad dodje vreme... :roll:
 
Achileyes:
prasatko:

Mislim da ne govorim samo u svoje ime. Duga veza neminovno dolazi do pitanja: sta dalje?
Ukoliko ste osoba kao ja, koja jos zeli da istrazuje u zivotu, putuje, trosi SAMO NA SEBE, ne planira nista dalje od popodnevne kafice sa prijateljima i egzoticnog letovanja, kako resiti da napravis tako ozbiljan presek.
Kako znati da je prava/prav :?:

Jednostavno zans.Moj brat je znao da je ona ta jos na drugom sastanku...sada sam srecan ujak dvema bebama blizancima...znaces kad dodje vreme... :roll:
mislis:sad si srecan stric...ako je to tvoj brat...
:wink:
ma,ne zna se to nikad...svako moze da bude "pravi" zavisi sta trazis.imam ja drugaricu koja je pet puta u zivotu nalazila "pravog"...posle se udala za najboljeg druga koji je sve vreme slusao njene tripove i probleme s "pravima" :?
 
Shizi:
prospero:
peach:
e,pa sve to nije samo muski problem!generalno nas je prevelik broj koji smo na neki nacin "razmazeni" i ne zelimo da se menjamo ni zbog koga i ni zbog cega i nedamo svoju kaficu sa prijateljima i svoj novcanik i svoje slobodno vreme i svoj mir i svoje glupe navike nikome!i sto smo stariji sve teze pristajemo na kompromis! da li je pravi/-a,nije sigurno,jer takvo sta ne postoji.moze da bude jedino bas ta osoba koja ce hteti da se malko menja zbog tebe,kao i ti zbog nje jer cete shvatiti da vam je to sto imate zajedno bitnije od svih glupih navika u zivotu! :wink:

Kazhu: veza i brak su prilagodjavanje. Jesu, ali prekosutra. Prava ljubav i prava veza se baziraju na tome da nekog volish BASH zato shto je takav kakav je- bez ikakve zhelje da ga menjash. Ako nekog iskreno volish, onda su ti simpatichne i njegove/njene mane. Bar je to moje iskustvo.

Pa jesu prilagodjavanje...u sustini moras neke svoje osobine uskladiti, a da ne pricam kada se radi o drugom bicu.Nije dovoljno samo imati nezna osecanja prema nekome

Da, ali ja ti govorim o tome da ako se dvoje ljudi stvarno vole, onda prihvataju jedno drugo takve kakvi su. Ponekad te neke mane osobe sa kojom si u momentu iznerviraju, ali posle kad o tome bolje razmislish, shvatish da ipak ne bi zheleo/la da je ta osoba drugachija.
 
prospero:
Shizi:
prospero:
peach:
e,pa sve to nije samo muski problem!generalno nas je prevelik broj koji smo na neki nacin "razmazeni" i ne zelimo da se menjamo ni zbog koga i ni zbog cega i nedamo svoju kaficu sa prijateljima i svoj novcanik i svoje slobodno vreme i svoj mir i svoje glupe navike nikome!i sto smo stariji sve teze pristajemo na kompromis! da li je pravi/-a,nije sigurno,jer takvo sta ne postoji.moze da bude jedino bas ta osoba koja ce hteti da se malko menja zbog tebe,kao i ti zbog nje jer cete shvatiti da vam je to sto imate zajedno bitnije od svih glupih navika u zivotu! :wink:

Kazhu: veza i brak su prilagodjavanje. Jesu, ali prekosutra. Prava ljubav i prava veza se baziraju na tome da nekog volish BASH zato shto je takav kakav je- bez ikakve zhelje da ga menjash. Ako nekog iskreno volish, onda su ti simpatichne i njegove/njene mane. Bar je to moje iskustvo.

Pa jesu prilagodjavanje...u sustini moras neke svoje osobine uskladiti, a da ne pricam kada se radi o drugom bicu.Nije dovoljno samo imati nezna osecanja prema nekome

Da, ali ja ti govorim o tome da ako se dvoje ljudi stvarno vole, onda prihvataju jedno drugo takve kakvi su. Ponekad te neke mane osobe sa kojom si u momentu iznerviraju, ali posle kad o tome bolje razmislish, shvatish da ipak ne bi zheleo/la da je ta osoba drugachija.
tacno! i sve je super dok ne dodjes u situaciju da zbog osobina dragog ti bica moras sebe i svoje potrebe da promenis iz korena.onda neko od vas mora da se menja.ili razlaz. :cry:
 
Pa, dobro u tom sluchaju je stvarno bolji razlaz. Ok, da ne preterujem, verovatno su potrebna neka sitna prilagodjavanja, ali samo sitna. Jer jaaaaako je loshe kada se godinama prilagodjavash nekome, ali postepeno, tako da ni ne primetish, i odjednom jednog dana shvatish da vishe sebe od silnog prilagodjavanja ne mozhesh ni da prepoznash. Da li je vredan tvoje pazhnje neko ko od tebe trazhi da budesh druga osoba, a ne ono shto si?
 
prospero,pogodio si me s ovom pricom,ma do koshtice! :wink: tacno to sam ja radila...godinama zrtvovala svoje ideje i zelje zbog neke velike ljubavi,koju sam,kad sad pogledam,dobijala na kasicice! :x cudno je to kako ne primetis da ti se sve to desava dok volis. :cry:
 
Da... Ne mogu da kazhem da mi se nije desilo. Ali onda sam imao malo godina. Vishe mi se ne deshava. Valjda kroz tu shkolu svi moramo da prodjemo. Kasnije, kad steknesh neshto iskustva biva lakshe. Skontash da je mogutje voleti i biti zaljubljen a da pritom zadrzhish svoj lichni integritet. Biti zaljubljen ne znachi odretji se svoje lichnosti.
 
prasatko:

Mislim da ne govorim samo u svoje ime. Duga veza neminovno dolazi do pitanja: sta dalje?
Ukoliko ste osoba kao ja, koja jos zeli da istrazuje u zivotu, putuje, trosi SAMO NA SEBE, ne planira nista dalje od popodnevne kafice sa prijateljima i egzoticnog letovanja, kako resiti da napravis tako ozbiljan presek.
Kako znati da je prava/prav :?:
mislim da jos nije stigao pravi! jer,ne bi ti ovakve misli pale na pamet da je tako! ja sam tako zivela godinama...za sebe...sto kazu disala punim plucima...a onda sam se zaljubila i udala posle 2 meseca zabavljanja...to se tako jednostavno desi! :wink:
 
Jee prvo zakljucite jedno, pa za 5 minuta zakljucite drugo.

Svako se MORA menjati i prilagodjavati. Ako se ne prilagodjavate, naravno da sledi raspad sistema. Ljudi jesu najprilagodivija bica na planeti.
Mislim da je bolje da to menjanje ide postepeno nego odjednom, jer odjednom je bolno i smarajuce...i vrlo cesto nemoguce, budi revolt u nama, jer menjamo svoje ideje iz korena, a svako je emotivno vezan za svoje ideje.

Volim ja nju kakva jeste, ali cu je jos vise voleti kad postane onakva kakva treba da bude, isto kao i ona mene.

Postupak odrastanja, sazrevanja i prilagodjavanja. Tako biti mora.
 
prospero:
Shizi:
prospero:
peach:
e,pa sve to nije samo muski problem!generalno nas je prevelik broj koji smo na neki nacin "razmazeni" i ne zelimo da se menjamo ni zbog koga i ni zbog cega i nedamo svoju kaficu sa prijateljima i svoj novcanik i svoje slobodno vreme i svoj mir i svoje glupe navike nikome!i sto smo stariji sve teze pristajemo na kompromis! da li je pravi/-a,nije sigurno,jer takvo sta ne postoji.moze da bude jedino bas ta osoba koja ce hteti da se malko menja zbog tebe,kao i ti zbog nje jer cete shvatiti da vam je to sto imate zajedno bitnije od svih glupih navika u zivotu! :wink:

Kazhu: veza i brak su prilagodjavanje. Jesu, ali prekosutra. Prava ljubav i prava veza se baziraju na tome da nekog volish BASH zato shto je takav kakav je- bez ikakve zhelje da ga menjash. Ako nekog iskreno volish, onda su ti simpatichne i njegove/njene mane. Bar je to moje iskustvo.

Pa jesu prilagodjavanje...u sustini moras neke svoje osobine uskladiti, a da ne pricam kada se radi o drugom bicu.Nije dovoljno samo imati nezna osecanja prema nekome

Da, ali ja ti govorim o tome da ako se dvoje ljudi stvarno vole, onda prihvataju jedno drugo takve kakvi su. Ponekad te neke mane osobe sa kojom si u momentu iznerviraju, ali posle kad o tome bolje razmislish, shvatish da ipak ne bi zheleo/la da je ta osoba drugachija.
Slazem se...ako se volimo prihvatamo jedno drugo, ali da bismo to postigli moramo se prilagoditi
 

Back
Top